Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Kvikveg

#2820
http://www.legrand.hu/hu/hu/liblocal/catalog/Cariva%20szorolap%20A_5%202008%20marcius.pdf
Kapcsolóknál és nyomóknál rugós
bekötôkapcsok max. 2,5 mm2 hajlékony
vagy merev vezetékek bekötéséhez

Help, en a csavarosakat ismerem csak. Itt van ket luk ami a kepen is latszik, felul meg van egy muanyag ize ami nyom egy femizet.
Es hova dugjam a kabelt?! Mert ha meg egy lyuk lenne.
A lukakba be tudom dugni, csak most az egyik beszakadt. (Tomor vezetek, ugy latszik mar tul sokat hajlitgattak) O_o
Zsenialis. :gyagya:

edit:
Nos kenytelen voltam atomjaira szetszedni, mert ragaszkodott a kabelveghez.
A rugos csatlakozas meg ennyi, hogy egy femlap szoritja. Es mindketto luk ugyanaz.
Hat en maradnek a csavarosnal. Es hogy ez miert nem irtak ra a csomagolasra? Nagybetukkel?

edit2: Nos. Szep. Mukodik. Me happy. Es ha valaha szivatni akarok egy villanyszerelot tudom mit vegyek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Mivel tudnám a geekz.blog.hu-t úgy, ahogy van, képekkel és százvalahányadik oldalig minden cikkel együtt lementeni navigálható formában, egyszerűen? Valaki ismer ilyen progit vagy plugint?

Also: Zsiga, mivel mentetted le a komplett wikipedia-t és mennyit is foglalt? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2010-09-12, 02:48:58
Also: Zsiga, mivel mentetted le a komplett wikipedia-t és mennyit is foglalt? :D
Én semmivel, van ilyen program androidra, jelenleg 6GB körüli képek nélkül az angol wikipedia.
http://www.wikidroyd.com/

Nakedape

Winkler Róbert: Nagyvárosi természetbúvár  digitálisan nincs meg valakinek, jól jöne belőle egy részlet, a könyv meg otthon van., meg szkennelni sincs akkora kedvem
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Kene oldal, ahol Budapest-Toronto jarat olcson van es latszik, hogy mennyi csomagot vihetek. :(
KLMet meg Delta-t talaltam eddig...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2010-09-26, 18:59:35
Kene oldal, ahol Budapest-Toronto jarat olcson van es latszik, hogy mennyi csomagot vihetek. :(
KLMet meg Delta-t talaltam eddig...
budapestairport.hu is ezeket írja, meg KLM+Delta vegyeset, meg Alitalia-t Rómán át (minden út...).
A légitársaságok oldalain nézd meg, náluk mennyi a csomaglimit és mennyi a túlsúlyra a felár - ez három szóba jövő cégnél annyira nem nagy munka.

Ha nem nagyon tetszenek a lehetőségek, még Schwechattal érdemes lehet próbálkozni.


Kvikveg

Quote from: Próféta on 2010-09-26, 21:30:24
Quote from: Kvikveg on 2010-09-26, 18:59:35
Kene oldal, ahol Budapest-Toronto jarat olcson van es latszik, hogy mennyi csomagot vihetek. :(
KLMet meg Delta-t talaltam eddig...
budapestairport.hu is ezeket írja, meg KLM+Delta vegyeset, meg Alitalia-t Rómán át (minden út...).
A légitársaságok oldalain nézd meg, náluk mennyi a csomaglimit és mennyi a túlsúlyra a felár - ez három szóba jövő cégnél annyira nem nagy munka.

Ha nem nagyon tetszenek a lehetőségek, még Schwechattal érdemes lehet próbálkozni.
:merci:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Van az a 4-in-a-row nevű játék, aminek az a lényege, hogy felülről kell korongokat beletenni egy "táblába" és aki előbb szed össze egy sorban/oszlopban/átlósan a saját szinéből 4et, az nyer. Ennek az asztali verzióját nem tudja valaki, honnan lehetne beszerezni?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Darkstar on 2010-09-27, 16:34:52
Van az a 4-in-a-row nevű játék, aminek az a lényege, hogy felülről kell korongokat beletenni egy "táblába" és aki előbb szed össze egy sorban/oszlopban/átlósan a saját szinéből 4et, az nyer. Ennek az asztali verzióját nem tudja valaki, honnan lehetne beszerezni?

Játékboltban?

Darkstar

5 helyen néztem ill 3at hívtam. Ebből egy kivételével azt sem tudták, miről van szó, annak az egynek meg ötlete sem volt, hogy hol tudnám beszerezni, de náluk nincs/nem is volt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

 :eek:
Ez azért meglepő.
MB Connect 4 nekünk is volt régen, azt hittem ez annyira alap,
hogy minden játékboltban van.

Kvikveg

Nekunk ilyenbol 3d volt kiskoromban. :)
Persze ott akarhova lehetett tenni, nem csak igy potyogtatva. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Quote from: Darkstar on 2010-09-27, 16:34:52
Van az a 4-in-a-row nevű játék, aminek az a lényege, hogy felülről kell korongokat beletenni egy "táblába" és aki előbb szed össze egy sorban/oszlopban/átlósan a saját szinéből 4et, az nyer. Ennek az asztali verzióját nem tudja valaki, honnan lehetne beszerezni?
http://www.kelettanert.hu/?page=900&id=103&alid=687&start=L
Az a gond hogy Nyíregyháza.
Taneszközboltban kell megnézni.

Xzone

Nincs valakinek kölcsönbe egy luchador maszkja? :D

(Van B tervem is, de azért gondoltam, megkérdezem előbb itt.)

Zsiga

Nem tudja valaki hol lehet Pesten egyedi ajándékkosarat csináltatni? Csoki, tea, kávé, ilyesmi kéne bele.

Member

Nah, ne legyünk inkreatívak, fél óra kézimunka az egész. :ejj:

Zsiga

Quote from: Member on 2010-10-21, 20:03:10
Nah, ne legyünk inkreatívak, fél óra kézimunka az egész. :ejj:
Jó. Hol lehet Pesten ajándékkosárnak alkalmas kosarat venni?

Member


Cloud


Acchan

Quote from: Zsiga on 2010-10-21, 22:19:54
Quote from: Member on 2010-10-21, 20:03:10
Nah, ne legyünk inkreatívak, fél óra kézimunka az egész. :ejj:
Jó. Hol lehet Pesten ajándékkosárnak alkalmas kosarat venni?
Ezt találtam:http://www.mivesportekak.hu/bolt.php
De szerintem minden nagyobb százasban is lehet kapni, vagy talán még teszkóban is megnézném a helyedben.

Kvikveg

#2840
Halp.
Vesd ossze:
http://en.wikipedia.org/wiki/Rogers_Wireless#GSM_operators_in_Canada
http://www.gsmarena.com/benq_siemens_s68-1410.php
Jol ertelmezem, ezekszerint tudnam kint hasznalni? Marmint Rogers-sel.

Illetve 2Gs telefon tud-e a 3Gs halozatra csatlakozni? Guglizok... ezzel se foglalkoztam meg...
http://www.ehow.com/facts_6011779_difference-between-2g-3g-networks.html
Ok answers.com rovid volt: No.
:D

Ez erdekes a 2Grol
http://electronics.howstuffworks.com/cell-phone7.htm
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

 The Rogers GSM network operates on the frequencies of 850/1900 MHz


Igen tudod majd használni mert a telefonod is tudja az 1900Mhz-et.

Kvikveg

Ja.... csak egy szivas van... a tolto... kint mas a szabvany. Es nem csak a dugasz formaja, hanem a delej is.
Bar a toltore az van rairva, hogy 100-240V / 50-60Hz wtf... ez mindkettobe jo lenne?!
Meg a laptoptoltomon is kb ez van.
Akkor csak egy dugaszforma-atalakito kene?!
Kanada 120V 60Hz.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Telefonhoz nincs usb-s adatkábel? Egyik ismerősöm úgy oldotta meg ezt hogy az usb kábelhez vett egy olyan fejet amit a kinti dugaszokba mennek bele, így tudta tölteni a telefonját.    Az hogy most ez tényleg működik-e így... 

Roszabb esetben veszel kinnt egy töltőt. Vagy mielőtt kimész rendelsz egyet ebay-ről. :D

kikuchiyo

Quote from: Kvikveg on 2010-11-13, 15:54:32
Ja.... csak egy szivas van... a tolto... kint mas a szabvany. Es nem csak a dugasz formaja, hanem a delej is.
Bar a toltore az van rairva, hogy 100-240V / 50-60Hz wtf... ez mindkettobe jo lenne?!
Meg a laptoptoltomon is kb ez van.
Akkor csak egy dugaszforma-atalakito kene?!
Kanada 120V 60Hz.

Amikre ez van írva, azok valóban működnek 110/115/120 és 220/230/240 volttal egyaránt. Egyszerűbb nekik mindenhova egyfajta tápot gyártani. Az adapternek nézz utána, valószínűleg lehet kapni.

A telefon a bonyolultabb kérdés: elvileg tudja a belinkelt telefon a GSM 1900 szabványt, de nem biztos, hogy az a konkrét készülék, amit ide behoztak, gyakorlatilag is tudja-e. Az UMTS/3G szabvány elvileg ugyanaz ott is, tehát azzal elvben tudod majd használni a telefonod, de lehet, hogy drágább lesz úgy, meg az is, hogy egyáltalán nem működik.

Úgyis kell ott nyitnod egy számlát vagy domino-kártyával analóg akármit, szerintem nem úszod meg, hogy telefont is vegyél mellé.
Failure is the default option

Cloud

Meg amúgy is kinnti viszonylatban nem drágák a telefonok.

Moha

Ja, telefon töltők, notebook tápok többnyire 100-240V-osak, tehát bárhol mennek. Én akkor ijedtem meg majdnem, mikor az unokatestvérem USA-ból hozott notebookját dugtam be idehaza (az adapter csatlakozó kábele ugyanaz a 3 pólusú, én meg csain simán ráraktam az én 220-as kábelem... később kapcsoltam, de megnyugvással tapasztaltam, hogy univerzális táp és nem tette tönkre a 230V

Member

Hülye kérdés, de mi alapján döntik el, hogy ebben az országban ez, amott amaz legyen a szabvány? :mittomen:

Zsiga

Quote from: Member on 2010-11-13, 17:52:47
Hülye kérdés, de mi alapján döntik el, hogy ebben az országban ez, amott amaz legyen a szabvány? :mittomen:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mains_electricity#History_of_voltage_and_frequency

Kvikveg

Na kozben megneztuk a mobilt amit ok is vettek, egyszerubb azt megvenni, mint ezzel szivni. :)
Nem kerul veszesen sokba es nyilvan tobbet tud, mint ez, es nincs vele szivas.
Anyam meg majd megkapja ezt, ennek legalabb magyar menuje van.

De legalabb ezeket is megtudtam. XD

:merci:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.