Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: NLZ on 2012-07-24, 18:15:54
Tudtok ajánlani valami jó pizzériát, ami kiszállít a XIII kerületbe? :)
pizza forte?

NLZ

Quote from: Fazék on 2012-07-24, 18:47:11
Quote from: NLZ on 2012-07-24, 18:15:54
Tudtok ajánlani valami jó pizzériát, ami kiszállít a XIII kerületbe? :)
pizza forte?
Jah őket tudom most egyedül, gondoltam hátha van más.
A HappyHotPizzát szerettem régen, csak ők már nem szállítanak ide.
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2012-07-24, 18:58:57
Quote from: Fazék on 2012-07-24, 18:47:11
Quote from: NLZ on 2012-07-24, 18:15:54
Tudtok ajánlani valami jó pizzériát, ami kiszállít a XIII kerületbe? :)
pizza forte?
Jah őket tudom most egyedül, gondoltam hátha van más.
A HappyHotPizzát szerettem régen, csak ők már nem szállítanak ide.
MixR pizza? irodánk utcájában van egy pizzériájuk, elégedett vagyok velük maximálisan, sztem szállítanak a XIII-ba is

NLZ

Quote from: Fazék on 2012-07-24, 19:00:50
Quote from: NLZ on 2012-07-24, 18:58:57
Quote from: Fazék on 2012-07-24, 18:47:11
Quote from: NLZ on 2012-07-24, 18:15:54
Tudtok ajánlani valami jó pizzériát, ami kiszállít a XIII kerületbe? :)
pizza forte?
Jah őket tudom most egyedül, gondoltam hátha van más.
A HappyHotPizzát szerettem régen, csak ők már nem szállítanak ide.
MixR pizza? irodánk utcájában van egy pizzériájuk, elégedett vagyok velük maximálisan, sztem szállítanak a XIII-ba is
Köszönöm, de végül a Theo Papa konyhája mellett döntöttem.
[reserved]

Xzone

http://www.aqua.hu/22-asus-ms228h-wide-led-monitor-114567.html

Ha ezt megrendelem, és tényleg csak ennyi szerepel a számlán, akkor engem mennyire basznak meg? :D

Darkstar

Rendeld meg, mert elvileg ennyiért KELL odaadniuk. Ugyanúgy, mintha a boltban hibásan van kiírva.

De javítsatok ki, ha rosszul tudom.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Valahol biztos ott van az apróbetűs az ÁSzF-ben, hogy előfordulhat, hogy
hibásan írják ki az árat. Fognak írni / hívni, hogy a feltűntetett ár hibás, a
jó ennyi, ennyiért kell-e. De annyiért nem fog kelleni, mert ez egy fos, és
ennél többért bottal sem szabad piszkálni.

kada

Quote from: Darkstar on 2012-07-29, 21:56:36
Rendeld meg, mert elvileg ennyiért KELL odaadniuk. Ugyanúgy, mintha a boltban hibásan van kiírva.

De javítsatok ki, ha rosszul tudom.
Poén hogy előkerül ez a topic, tegnapi bevásárlásnál csak 70 forinttal volt odébb a sör ára dobozonként, mint a cetlin volt ami alól kivettem.
Sajnos feltűnően sokszor fordult elő már, persze mindíg számomra kedvezőtlen irányban.
Általam nem ismert algoritmus alapján vagy megkérdezi az eladó hogy viszem-e ennyiért, vagy felajánlja hogy hívja a bolt vezetőjét, aki 2*k6 perc alatt kerül elő, de mivel csak egy pénztár van nyitva, utóbbi meglehetős lincshangulatos képes kelteni.

Kérjek legközelebb panaszkönyvet?

Cloud

Quote from: Darkstar on 2012-07-29, 21:56:36
Rendeld meg, mert elvileg ennyiért KELL odaadniuk. Ugyanúgy, mintha a boltban hibásan van kiírva.

De javítsatok ki, ha rosszul tudom.

Mivel csak rendelni lehet és nincs raktáron, szerintem nem fogják ennyiért odaadni. Felhívnak egyeztetnek aztán mondják a teljes árat.

Fazék

Quote from: Xzone on 2012-07-29, 21:41:11
http://www.aqua.hu/22-asus-ms228h-wide-led-monitor-114567.html

Ha ezt megrendelem, és tényleg csak ennyi szerepel a számlán, akkor engem mennyire basznak meg? :D
QuoteAz esetleges elírásokért felelősséget nem vállalunk!
ott van a specifikációnál, szóval erről ennyit.
ők sem hülyék

Darkstar

Ez a katalógusokban is ott van, mégis a megjelent áron kell eladniuk a cuccot.
De nem vagyok jogász, szóval nem tudom a kivételeket.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Werro

"3 vendég, 11 tag (3 rejtett)" Rejtett, mint moderátor vagy én nem találom hogy tudok rejtőzködni?

.Attila

Quote from: Werro on 2012-09-02, 17:20:55
"3 vendég, 11 tag (3 rejtett)" Rejtett, mint moderátor vagy én nem találom hogy tudok rejtőzködni?

QuoteShow others my online status

Werro

... köszi :D

Quote from: .Attila on 2012-09-02, 17:22:00
Quote from: Werro on 2012-09-02, 17:20:55
"3 vendég, 11 tag (3 rejtett)" Rejtett, mint moderátor vagy én nem találom hogy tudok rejtőzködni?

QuoteShow others my online status

Darkstar

Egyébként gyakran van egybeesés, a legtöbb mod rejtőzködve használja a fórumot.  ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Quote from: Darkstar on 2012-09-02, 18:27:19
Egyébként gyakran van egybeesés, a legtöbb mod rejtőzködve használja a fórumot.  ;)
A hajnali három utáni rejtett egyén szólt  :P

Puru²

Most volt valami hír hogy a külföldi csomagokra áfát vetnek ki ha EU-n kívülről érkezik ,sima rendelésekre is vonatkozik vagy csak az ajándékokra  ,mert jövő hónapban szeretnék rendelni egy Kindle-t az Amazonról.

.Attila

Pár hete hallottam, hogy szigorúbban fogják ellenőrizni az ajándéknak megjelölt csomagokat, ugyanis bizonyos értékhatár (asszem €45) fölött ha ajándék, ha nem, áfa köteles.

NLZ

De honnan tudják, hogy mennyi a cucc értéke?
[reserved]

Zsiga

Quote from: Puru² on 2012-09-18, 21:21:02
Most volt valami hír hogy a külföldi csomagokra áfát vetnek ki ha EU-n kívülről érkezik ,sima rendelésekre is vonatkozik vagy csak az ajándékokra  ,mert jövő hónapban szeretnék rendelni egy Kindle-t az Amazonról.
Eddig is kellett ÁFA-t fizetni mindenre amit az EU-n kívülről rendeltél. Persze kis szerencsével átcsúszott a vámon. (Nem ellenőriznek minden csomagot.)


Quote from: NLZ on 2012-09-18, 21:51:56
De honnan tudják, hogy mennyi a cucc értéke?
Nem hülyék, van netük nekik is, ez a szakmájuk, stb... Egyébként meg onnan hogy addig nem adják ki amíg nem mutatsz be róla számlát hogy mennyit fizettél érte. Ha meg valóban ajándék (ismét itt jön a képbe az első pont miszerint a vámtisztek nem hülyék) akkor nem azzal fognak szívózni, megállapítanak ex has valami viszonylag alacsony de reális értéket és annyi.

Egyébként egy tipp a külföldről rendelőknek, ha USA-ból jön a cucc akkor vagy a legolcsóbb USPS (first class international) legyen, vagy valami futárszolgálat (FedEx, UPS, DHL), ilyenkor kisebb eséllyel akad meg a vámon és rakja rá állambácsi a sarcot.
Az összes drágább/gyorsabb USPS rendelésem fennakadt eddig, míg az olcsó egy se, nyilván úgy vannak vele hogy ha sokat fizetsz a postáért biztos drágább a benne lévő cucc is, nameg az ÁFA a postaköltséggel növelt árra jön rá... A futárcégek meg nemtom hogy de megoldják okosba', többszáz dolláros csomagjaimat hozta ki minden plusz költség nélkül a DHL nem is egyszer, pedig ott még valami vámpapírt is ki kellett tölteni meg visszaküldeni nekik emailben, amin egyértelműen rajta van a cucc ára, szóval nem is értem hogy csinálják.

Nakedape

amúgy ha fizetsz áfát nem igényelheted vissza a vat-ot? usában van olyan? Izlandon tuti. Eu meg nem számít vámilag gondolom:D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Nem tud valaki olyan terkepet ahol a masodik kerulet varosreszei be vannak rajzolva? Vizivaros, Zoldmal meg ilyenek.
A lakaskereso oldalon ezeket a teruleteket lehet valasztani, de persze nincs terkep hozza, es ugyan kb tippre tudom a tobbsegerol hogy melyik kb merre van, de teljesen nem. :/
Guglival nem talaltam semmi ertelmeset, csak szoveges rizsat, az meg kell a fenenek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

II kerülethez térképet pontosat én se találtam

ha ez segít itt fel vannak sorolva a potos utcától-ig határok
http://vallalkozas.budapest.hu/iratok/Keruletek_varosreszei.pdf


de ha nem kell halálpontosan papírtérképen sok minden be van jelöleve

http://bagira.iit.bme.hu/hungary/budapest/cgi-bin/search_tkp
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2012-10-04, 22:34:46
II kerülethez térképet pontosat én se találtam

ha ez segít itt fel vannak sorolva a potos utcától-ig határok
http://vallalkozas.budapest.hu/iratok/Keruletek_varosreszei.pdf


de ha nem kell halálpontosan papírtérképen sok minden be van jelöleve

http://bagira.iit.bme.hu/hungary/budapest/cgi-bin/search_tkp
Aha ezaz, ez kezdetnek kivalo. Erdekes hogy nincs ilyen... meglepo.
Kossz!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

#3084
Matematikában otthon lévő kollégák segítségét kérném.
Adott egy szám (Dmg), egy %-os érték (Elm[1..100]), egy másik %-os érték (Res[-100..300]). Ha Res=0, akkor -Dmg kell kijöjjön. Ha Res=-100 és Elm=100, akkor -Dmg×2 kell kijöjjön. Ha Elm=100 és Res=300, akkor Dmg×3 kell kijöjjön. Egyébként a két %-os értéknek megfelelően mozog a két véglet között. Erre kéne valami egyszerű képlet, de nekem ez már magas, meg késő is van. ^^"

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Biztos, hogy ezt szeretnéd? :D
Esetleg további támpontok a megfejtéshez?
[reserved]

kikuchiyo

A feladat nem jól definiált, mert az Elm-től függés a megadott pontokból nem határozható meg.

A Res-től függést pedig többféleképpen is meg lehet közelíteni:

ha azt akarod, hogy folytonos függvény legyen, akkor másodfokú függvényt lehet a 3 pontra illeszteni:

f(Res) = (-8.333333*10^-6 * Res^2 + 0.0108333 * Res  - 1) * Dmg

Lehet két egyenest illeszteni az alsó és felső két pontra, hogy Res=0 alatt az egyik, fölötte a másik szerint menjen, ezt most nincs kedvem kiszámolni.
Failure is the default option

Selmo

#3087
Quote from: NLZ on 2012-10-10, 00:06:30
Biztos, hogy ezt szeretnéd? :D
Esetleg további támpontok a megfejtéshez?
Szeretné a fene, de ez van. De leírhatom, ha úgy egyszerűbb megérteni. Szóval van egy bizonyos sebzés (Dmg), ami szórzódik egy bizonyos elemi százalékkal(Elm). A monsztáknak van egy elemi ellenállásuk(Res), 100% esetén a sebzés nullázódik. 100% felett a sebzést gyógyulják(negatív sebzést kapnak), egyébként meg egyre többet sebződnek, súlyos érzékenység és 100% elemi támadás mellett akár az alapsebzés háromszorosát is. Alant csak megfordítva írtam le, mert a gyógyulás elég ritka. Ha meg elírtam valamit, akkor
Quote from: Selmo on 2012-10-09, 23:50:47
késő is van. ^^"
Köszi kiku. ^^"
[spoiler]Egyáltalán nem értem. :D[/spoiler]

A tökéletesség unalmas.

NLZ

#3088
Szal ha jól értem:
van egy alap sebzés (Dmg)
erre akarsz egy csökkentő százalékot (Elm), hisz nem lehet 100nál nagyobb
a monsztrák ellenállása (Res) az -100 és 300 között van

De a leírásod alapján a Res az az érzékenység, hisz Res=300 esetén 3x akkorát sebez
Res= -100 meg gyógyítja.
De akkor Res=100 nullázza a sebzést? Nem Res=100 esetén kéne a normál sebzést bekapnia és Res=0 esetén immunins lenni?
Vagy az előző példákból kindulva Res= 0 esetén egyszeresen gyógyul, Res=-100 esetén meg kétszeresen? Így ha 100 a null pont, nem 2x akkora sebzés kéne 300nál?
Vagy feltételezzük, hogy nem egyenletes a változás a Res függvényében? :D
[reserved]

Próféta

QuoteElm=100 és Res=300, akkor Dmg×3
Az a gyanúm, hogy ez Dmg×2 akart volna lenni, és akkor pofonegyszerű a képlet:
Életerő += Dmg × (Elm/100) × (-1 + Res/100)

edit: ninja'ed by NLZ editje