Main Menu

Gundam

Started by chilip, 2007-10-14, 02:35:34

Previous topic - Next topic

Cobra

Ultimecia, ha bírja a géped az 720p-s mkv-t, akkor sokkal jobban jársz a Conclave-Mendoi verzióval (külö-külön azért már csinált jópár subot mindkét csapat), mint a Shinsennel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Venom

Nagy unalmamban megnéztem a 12. részt, és kissé felemás érzéseim vannak. Halad a történet, látjuk megint Setsuna múltját, Princesse Marina Ismail szenved előre-hátra-fel-s-alá, néhány mechát szétlőnek és persze vannak szétszaggatott holttestek (felnőtt s gyermek egyaránt). Van még néhány érdekes momentum, de végig az az érzésem volt, hogy "ezt már láttam valahol". Mármint ezeket a klisséket. Végig fogom nézni a sorozatot, de nincs meg benne szerintem az a bizonyos plusz, ami naggyá tenné. (Destinyben pedig megvolt, bár lehet nekem azért, mert az volt első Gundam sorozatom.)

Jah igen, a Fanservice Űrhajó (gyk. Ptolemaios) két fős férfi legénységét elneveztem magamban VV Sanyinak és BB Pistinek. Összesen 4 sornyi szövege volt ennek a két karakternek 12 rész alatt, ami azért szerintem (kicsit) szomorú, ahhoz képest, hogy Saji & Tsai minden részben legalább 1 poén erejéig csinálnak valami totál fölöslegeset. (Ami néha humoros, néha unalmas.)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

SaiyaGin

#92
Olvastam olyan felvetést, miszerint Saji lesz a sorozat háremfelelőse:ugye most már ott van neki Louise és kedves mamája, valamint Setsuna útján megismerkedhet a Fanservice Űrhajó leányságával is... :D
Ezután a rész után lehetőséget látok egy Exia-Graham-Dynames szerelmi háromszögben is, ami a fenti vidám jelenetekkel szemben a drámára erősíthet. (Ja, egyébként a Dynames-Flag harc nem volt rossz.)

Azért az AEU 2000 győzelemmel rendelkező ászpilótáját hiányolom. Kéne ezek közé a népek közé valaki, akinek nincsenek lelki problémái...

Szerk.. én azt gondoltam, amikor a csajok lejöttek a Földre, hogy VV Sanyit és BB Pistit csak a negyvenvalahanyadik részben fogjuk viszontlátni, amikor a Nagy Fináléra a fontosabb tagok visszatérnek az űrbe. (Mellesleg Lichtendahl Caeli és Lasse Aion a becses kódnevük.)

Flaser

Quote from: Venom on 2007-12-24, 18:14:01
Nagy unalmamban megnéztem a 12. részt, és kissé felemás érzéseim vannak. Halad a történet, látjuk megint Setsuna múltját, Princesse Marina Ismail szenved előre-hátra-fel-s-alá, néhány mechát szétlőnek és persze vannak szétszaggatott holttestek (felnőtt s gyermek egyaránt). Van még néhány érdekes momentum, de végig az az érzésem volt, hogy "ezt már láttam valahol". Mármint ezeket a klisséket. Végig fogom nézni a sorozatot, de nincs meg benne szerintem az a bizonyos plusz, ami naggyá tenné. (Destinyben pedig megvolt, bár lehet nekem azért, mert az volt első Gundam sorozatom.)

Jah igen, a Fanservice Űrhajó (gyk. Ptolemaios) két fős férfi legénységét elneveztem magamban VV Sanyinak és BB Pistinek. Összesen 4 sornyi szövege volt ennek a két karakternek 12 rész alatt, ami azért szerintem (kicsit) szomorú, ahhoz képest, hogy Saji & Tsai minden részben legalább 1 poén erejéig csinálnak valami totál fölöslegeset. (Ami néha humoros, néha unalmas.)

Bocs, most lehet, hogy a lelkedbe gázolok, de sztem. (és sokan mások szerint is) minden idők egyik leggyengébb gundam sorozata volt az is.

Ha jót akarsz, inkább nézd meg az eredetit, abból is lehetőleg a 3 részes mozit. (fenn van a szerveren)
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

chilip

sztem meg jó volt a Destiny (természetesen ha az ismétlődő jeleneteket kiszednénk :P )Wing sokkal rosszabb volt (főleg a filmje)

ultimecia

Hát, az epizód mostani csúcspontja most is Saji volt és a háromszög kialakulásának kezdete.
"don't get so close"  :lol:

Kis ízelítő a 19. epizódból, amikor Tiara visszaemlékezik a múltjára.
[spoiler]

[/spoiler]

Most lett vége a Blue Drop kis szösszenetnek. Hihetetlen hogy egy moe animeban izgalmasabbak legyenek a harci jelenetek. És akkor a most induló Macross Frontinerről nem is beszélek.

Közben nekiálltam a Turn a Gundamnak. (Pedig nem volt könnyű legyőzni a bajszos előítéleteimet :smile: De most hogy nézem eszméletlen jó. 5letes, humoros, drámai, nincsen szupergrafika még is izgalmas és pörgős harcok.

De a 12es epben is mit láthattunk  " :wtf: rálőttem és nem pusztúlt el elsőre. Mi a frászt csinált Mr. táp, az ellen még vissza is tud lőni?!"
Bicskás, félig bepöccent főhősünk leszed párat, picit fortyog magában, addig is lövik persze mnek hiszen "god mode is on"
Valamit most már tényleg kitalálhatnának. Pl kezdetnek megnézhetnének egy rendes Gundamot :smile:

Nálam eddig a legroszabb Gundam az a G volt.
A Desteny jó lett volna ha nincsen Shin (van olyan aki nem utálta, főleg a vége felé?), kevesebb a recap, és még pár szereplőt kiiktatnak pl a már előbb említettet. És pesrze nem ártott volna bele némi újdonság, elvégre a sima seed-et láthattuk picit átformálva a másik oldal szemszögéből...
Hiába, az első gundamok amik nagyon jók, aztán változó volt a színvonal, az utolsó 2 sorozat meghát elég gyengére sikeredett/sikerül...

Prof. William

Nekem erről Suzaku jut eszembe a CG-ből... "Mi fene? Ez olyan gyors mint az én mechám?" - Mert hát jó addig ölni az ellent amíg esélye sincs visszavágni de ha ő is hasonló zápgéppel jön akkor már baj van! 

Ezért se szeretem a FMP -t... Gauron helyében én is nagy arc lenék egy olyan géppel amint átlőhetetlen/vághatatlan pajzs van. :)

Venom

#97
Elnézést, kicsit bakiztam. Az első nekem a Seed volt, csak utána jött a Destiny. Anno belenéztem olyanba is, hogy Gundam 88, de attól felállt a szőr a hátamon (nem szó szerint). A rajzolás nagyon "oldschool", a karakterek meg ... jaj. Szerintem 12 éves se volt a főhős, ehhez már pedofilnak kéne lenni. (Egyébként se értem, hogy miért csak a gyerekek szenvednek főszerepben a legtöbb animében.)

OFF: Izé, Blue Drop csak 12 részes volt? Mi a fene ... na mindegy, lassan nekem is be kéne fejeznem.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

chilip

OFF
13 részes a blue drop és sztem RAW-al nézte az uccsót, mer máshogy nem jött ki még :D várom az uccsó részt, kiváncsi vok hogy másznak ki a(z) ....-ból :D
/OFF

White SeeD

Számomra is csalódás volt az újj gundam.
Egyrészt sokmindent borítottak. No colony. (kivéve néhányat). Akkor úgymondanám hogy senki nincs aki az űrből fenyegetne (kivéve a gundam transport shipet)
Wing remakkel egyetértek, bár winghez képest sokkal gyengébb. Ott is tápok voltak a gundamok de nem ennyire. (eleve armor sérthetetlen, aztán ott a szuperpajzs, ultrabrutál fegyverek, ultrabrutál egyéb tulajdonságok.)
Amit eddig elszúrtak az mind emberi mulasztás/bénázás volt.
A régi gundam fegyókat, azok hangjait egy az egyben kidobták a kukába.
a harcok unalmasak, simán meg lehet jósolni az ütközetek kimenetelét, a mindíg győznek a "jófiúk" már már unalmas.
A grafikai megvalósítás nem rosz, az opening egész jó. A szereplők a szokásos, de egy fokkal unalmasabb, semmi újdonság. Egyedűl a női gundam  amire azt tudom mondani hogy még nemigen láthattunk ilyet. Bár ez a nő/férfi/kiborg/droid pilótájáról is elmondható :D
Ami picit feldobja az egyhangúságot az a lánynak meg a barátjának a kis szösszenetei.
Aztán elmondhatjuk hogy itt láthatjuk minden idők legszánalmasabb princessét. Eddig a kinézetén kívűl nem sok mindent tett le az asztalra.
Well, azért nézem hátha egyszercsak megnéznek egy valódi gundamot a készítők, és rájönnek hogy hogyan is kéne csinálni. :lazza:


[spoiler=CSAK 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK!]http://norad2.uw.hu/gundam.jpg[/spoiler]
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Flaser

Hja, hát lányok tekintetében a Gundam frenchise sose volt jó... talán egyedül a Zeta az ami kiemelkedik, de ott még a fiú főszereplőnek is női neve van. (Camille hál Istennek nem akkora EMO mint Amuro, de cserébe oltári nagy seggfej).

Az eredeti (szimplán MS Gundam) stáb női tagjai (Seyla, Frau, Mirai) a sorozat során egyáltalán nem fejlődtek; s csak a Movie-ban jut Seyla-nak egy kis reflektorfény. Rajta kívül a legjobban megformált nő a teljes Gundam franchise-ban Lalah Sue - aki meg történetesen egy prostituált volt - ....szóval lányok, nem jó ez így!  :bruhuhu: :angyali: :bruhuhu:
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

SaiyaGin

Megnéztem a raw-t, nagyjából tetszett.
Graham [spoiler]szemtől-szembe beszélt Setsunával, és sajátságos megérzései támadtak.[/spoiler]
Setsuna [spoiler]meglepően jól játszotta el az ártatlan helyi fiú szerepét Graham "kihallgatása" alatt. Más ügyes dolgot is művelt.[/spoiler]
Lockon [spoiler]rendes, emberre méretezett mesterlövészpuskával is nagyon tud.  :whoah:[/spoiler]
A Szófukar Komornyik [spoiler]Hong Rong névre hallgat és valószínűleg Master Asia tanítványa volt. Szerintem egy kicsit eltúlzottak voltak a harci képességei.[/spoiler]
Marina [spoiler]még mindig ijedten nézéssel, és a "Jajj, mit ronthattam el??" mondogatásával tölti idejét, de úgy néz ki, már nem sokáig.[/spoiler]
Lujzi és Saji [spoiler]szerencsére csak keveset szerepeltek.[/spoiler]
Patrick [spoiler]valószínűleg nagyot fog alakítani a következő részben. :D[/spoiler]

chilip

#102
találtam valami érdekeset :D http://www.onemanga.com/Mobile_Suit_Gundam_00F/1/ lehet lesz még 1 oldal Gundam Meisterekkel

ed.: nah ebbe a részbe volt már valami, kimondottan tetszett :)

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2008-01-06, 13:12:00
találtam valami érdekeset :D http://www.onemanga.com/Mobile_Suit_Gundam_00F/1/ lehet lesz még 1 oldal Gundam Meisterekkel

ed.: nah ebbe a részbe volt már valami, kimondottan tetszett :)

Igen, most már talán kezdenek beindulni a dolgok. :smile:
Setsuna színészi képességeit már említettem a spoilerek között, most pilótaként se volt rossz. Még mindig volt egy adag RAAARGH!!!! a harcában, de ez már nem csak az volt. Az pedig teljesen egyértelmű számomra, hogy a 8. részben azzal a macsó beszólással teljesen elcsavarta a komoly, felnőtt hercegnő fejét. :lazza:

fraglimiter

Mostanra sikerult bepotolnom az utolso ket reszt.
Nem volt semmi bajom ezzel a ket resszel miutan megneztem oket(bar ez lehet h azert van mert megszallot gundam-fan vagyok es mindegy h milyen gundamet fogyasztok az csak jo lehet :)) a EP13 vegen az ending utan az a gyerek mar most nem szinpatikus: Lockontol orokolte az arcat a szemevel egyutt az a lobogo voros haja pedig borzaszto. Egyszeruen nem illik a sok lenyalt oldalra fesult (nem akarom leirni azt a 3betus szot) haju karakter koze. Bar gyak. mindegyik szeriaban voltak ilyen kuriozumok :)

Dreamcleaver

#105
Ha a következő két rész egyikében sem kapja el a UN titkosszolgálat Setsuna-t, akkor ez tényleg minden idők legsz@rabb Gundamja lesz.

1. A UN pilóta direkt elszólta előtte magát, hogy milyen suitból lőtték ki a rakétákat, mert arra számított, hogy így a CB, majd megtudja a túsz helyét. Ez be is jött. Ergo az UN tudja, hogy a kis kurd gyerek kapcsolatban áll a CB-vel.

2. Kedvenc királynőnk többször is fennhangon elkiabálta a nevét. Mivel ez egy előre biztosított terület volt az átadásra, valószínűleg rendesen be is drótózta az UN, plusz az összes suitjuk letapogatója oda irányult. (Ha a kövi részbe behozzák, hogy az übertáp Gundamok gátolták a letapogatást, akkor megyek Japánba és felrobbantom a készítő csapat székházát.) Ezek után már csak le kell nyomozni a nevet és voilá, a gép kidob egy kócos kis kurd gyerkőcöt a polgárháborúból 10 évvel ezelőttről.

3. Valószínűleg a kalózkapitány (tudja a fene a neveket ebben a sorozatban, Ahmal vagy mifene) is tudja, ki az Exia pilótája, szal ha könnyen meg akarna szabadulni tőle, csak infót kéne küldenie a nagyhatalmaknak.

Ha ezek után a kövi részekben is Setsunát küldik ki majd mindenhova szaglászni, és nem kapcsolják le, hát az k*rva nagy lol lesz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Puru²

Setsuna az  a CB-s kódneve nem ?Igazi az valami Khemal vagy mi .

SaiyaGin

Quote from: Puru² on 2008-01-09, 19:27:45
Setsuna az  a CB-s kódneve nem ?Igazi az valami Khemal vagy mi .

Az Kamal Mazirif volt, de az is csak egy álnév volt, mert ugye Setsuna F. Seiei néven mégse járkálhat egy közel-keleti kinézetű egyén  Skóciában. (Persze arra kíváncsi lennék, hogy Sajinak nem tűnik-e fel, hogy az új szomszéd nem látszik tősgyökeres japánnak. Meg arra is, hogy visszamegy-e még valaha Japánba. Meg arra is, hogy egyáltalán minek ment oda.)
Szerintem az igazi neve a Soran lehetett, amit az anyja(?) kiáltozott a flashbackben.

chilip

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-09, 19:22:04
Ha a következő két rész egyikében sem kapja el a UN titkosszolgálat Setsuna-t, akkor ez tényleg minden idők legsz@rabb Gundamja lesz.

1. A UN pilóta direkt elszólta előtte magát, hogy milyen suitból lőtték ki a rakétákat, mert arra számított, hogy így a CB, majd megtudja a túsz helyét. Ez be is jött. Ergo az UN tudja, hogy a kis kurd gyerek kapcsolatban áll a CB-vel.

2. Kedvenc királynőnk többször is fennhangon elkiabálta a nevét. Mivel ez egy előre biztosított terület volt az átadásra, valószínűleg rendesen be is drótózta az UN, plusz az összes suitjuk letapogatója oda irányult. (Ha a kövi részbe behozzák, hogy az übertáp Gundamok gátolták a letapogatást, akkor megyek Japánba és felrobbantom a készítő csapat székházát.) Ezek után már csak le kell nyomozni a nevet és voilá, a gép kidob egy kócos kis kurd gyerkőcöt a polgárháborúból 10 évvel ezelőttről.

3. Valószínűleg a kalózkapitány (tudja a fene a neveket ebben a sorozatban, Ahmal vagy mifene) is tudja, ki az Exia pilótája, szal ha könnyen meg akarna szabadulni tőle, csak infót kéne küldenie a nagyhatalmaknak.

Ha ezek után a kövi részekben is Setsunát küldik ki majd mindenhova szaglászni, és nem kapcsolják le, hát az k*rva nagy lol lesz.


egyedül a királynő ismeri az arcát, a UN pilóta nem tudhatta kapcsolatba áll-e velük (bár a gyanú felmerülhet) Stesuna név után utánanézhetnek bármikor, kamunév és a celestial being törölt minden adatot a pilótákkal kapcsolatban (halleluja-ét pl a titkos kisérleti részleg adattárolójából törölték, szted a kurd kisgyerek adatait eltüntetni ezután nehéz volt? egy nagyjából egyező személyleírással kitörölhetik a valaguk és ha közzéteszik a leírást akkor sztem setsuna már nem fog résztvenni ilyen nyilvános no-mechás akciókba :)


Dreamcleaver

Ha feltesszük, hogy nem az igazi nevük alatt szerepelnek Gundam Meisterként (amit sztem eddig sehol sem említettek, de lehet csak én siklottam el felette), Setsunát már akkor is baromira könnyű beazonosítani. A királynő tudja, hogy néz ki. Ha az UN kihallgatja, akkor kapnak tőle személyleírást. Ez alapján az UN ace-e beazonosítja a csávót. Innentől kezdve, ha Setsuna kiteszi a lábát az utcára, igren nagy kell legyen az esélye, hogy lekapcsolják.

+ ott a régi vezére a kurd lázadás idejéről , aki meg mindent tud róla.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

ha a királynő hajlandó erre.... (mármint hogy kiadja a leírását annak, aki az országát segítette a béke felé végre) :)

Puru²

Mennyibe is kerülhet egy Gundam ? Válasz itt : http://www.pinktentacle.com/2008/01/725000000-gundam/

Dreamcleaver

Quote from: chilip on 2008-01-11, 14:42:12
ha a királynő hajlandó erre.... (mármint hogy kiadja a leírását annak, aki az országát segítette a béke felé végre) :)

puh pls..biztos rajta múlik. főleg, hogy az UN védi a palotát meg az összes fontosabb komplexumot az országban. Ha ilyen naivan gondolkodnak a sorozat készítői is, akkor lesz nagy kacagás.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Puru²


chilip

#115
ED zenéje jobb lett mint elődje (bár ami ott megy a zene alatt az elég  :lame: ) OP is tetszik :D
"szvsz annyira nem lett nagy eresztés egyik se" -> ezekután sokkal rosszabbra számítottam...

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-12, 01:34:04
Quote from: chilip on 2008-01-11, 14:42:12
ha a királynő hajlandó erre.... (mármint hogy kiadja a leírását annak, aki az országát segítette a béke felé végre) :)

puh pls..biztos rajta múlik. főleg, hogy az UN védi a palotát meg az összes fontosabb komplexumot az országban. Ha ilyen naivan gondolkodnak a sorozat készítői is, akkor lesz nagy kacagás.  :D

a királynő sztem simán gondolkodik ilyen naívan :)

SaiyaGin

#116
Na, megnéztem a raw-t.
Az opening tetszik, az ending célközönsége a sorozat női rajongótábora.
A részről: nem volt nagy szám, lényegében [spoiler] a 3 nagyhatalom CB-elleni közös akciójának előkészületéről szólt.[/spoiler]

Dreamcleaver utolsó hozzászólására üzenem e rész megtekintése után: [spoiler]LOL! (Sajna a sorozat készítői elég naívak bizonyos szempontból. :oops:). [/spoiler]

Mostantól hivatalosan Patrick Corlasawar-fanboy vagyok.  :lazza:  :Kiraly:

Venom

Az új OP tetszik, az új ED viszont nem az én ízlésvilágom. A 14. részről majd akkor nyilatkozom, ha láttam.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

fraglimiter

Quote from: Puru² on 2008-01-13, 15:27:38
...OP2, ED2...

Az opening szerintem sokkal jobb mint az elozo, a zene kozelebb all az izlesemhez :)
Az ending viszont nem rossz es a mondanivaloja is kedves de valahogy nem olyan igazi endinges.
Sebaj, eddig is minden sorozatnal csak egyszer neztem meg mind az openinget mind az endinget es ez most sem fog valtozni.

White SeeD

szokás szerint nem történt semi.
Talán következő részben lesz valami izgalom. Jelenleg a legnagyobb dráma az volt hogy Luizu anyja elment. :smile:
Kiváncsi leszek mennyire fogják megszorongatni gundamékat a köv epizódikban. Esetleg 1vs1 is előfordúlhatna mostmár. Elvégre a 14edik résznél tartunk!
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6