Készülő (és nem futó) animék

Started by Nimlot, 2006-05-16, 12:23:35

Previous topic - Next topic

Manitu

Pont az a baj vele, hogy teljesen más mint az eredeti. PPG rulez  :muhahah:


Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Hiei-sama

Quote from: Member on 2007-01-08, 20:19:17

Ezekután már csak a Tinininja Teknőcök és a Puszták Népe anime hiányzik...
Amúgy tényleg irtó gyerekgrafika, szerintem 10-12-es korosztály...


Tinininja teknocok anime van szal... ;p

Member

Quote from: Manitu on 2007-01-08, 22:46:28
Pont az a baj vele, hogy teljesen más mint az eredeti. PPG rulez  :muhahah:
Egyedül a 20. rész lett olyan igazi CN hangulatú. Inkább a fillerezés zavar benne, teljesen feleslegesen teletömik saját "egyrészalattkiütöm" lényekkel, amik általában rém gyerekes indokok miatt lettek gonoszok. :ejj: Az lenne a brutál, ha vmi mocskos sad end lenne a vége, de arra várhatok... :/

Hiei-sama: Tényleg... O_O http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2641 Már tudok egy indokot, hogy miért lőjem a Dunába magam... :ejj:

Neferura

héhé, én csak vicceltem *cry*
ez rémálom.. teknőcők, meg PPgirls animében... sírok   :bruhuhu:

Cobra

[offtopic] A Shin-chan is anime  :hehe: [/offtopic]
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Quote from: Cobra on 2007-01-09, 12:44:55
[offtopic] A Shin-chan is anime  :hehe: [/offtopic]
Meg a maya is... Ezekről jobb nem is tudni. :)
Egyébként nem ez a Tinininja Teknőcök ment az A+-on?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Dehogy is, ez csak két részes. Az amerikai verzió.


Dreamcleaver

Quote from: Member on 2007-01-09, 09:27:01

Egyedül a 20. rész lett olyan igazi CN hangulatú. Inkább a fillerezés zavar benne, teljesen feleslegesen teletömik saját "egyrészalattkiütöm" lényekkel, amik általában rém gyerekes indokok miatt lettek gonoszok. :ejj: Az lenne a brutál, ha vmi mocskos sad end lenne a vége, de arra várhatok... :/


Member vazz, te tényleg beteg vagy. PPG japán remake-je, mégis mi a francot vársz tőle? Kb a 10-12 éves korosztálynak van szánva, te meg drámát akarsz látni benne?  :lol: Nézz valami normális sorozatot ahelyett, hogy gyerekenek készült mesefilmekbe próbálsz meg belelátni dolgokat, sztem.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Ennyire nem látszik "rajtam", hogy éppen mit nézek? :confused: :D
Amúgy meg a remény hal meg utoljára, az évezred poénja lenne.
(Vagy max megcsinálom én :haha: )

Lythis

Quote from: Dreamcleaver on 2007-01-09, 20:44:36
Quote from: Member on 2007-01-09, 09:27:01

Egyedül a 20. rész lett olyan igazi CN hangulatú. Inkább a fillerezés zavar benne, teljesen feleslegesen teletömik saját "egyrészalattkiütöm" lényekkel, amik általában rém gyerekes indokok miatt lettek gonoszok. :ejj: Az lenne a brutál, ha vmi mocskos sad end lenne a vége, de arra várhatok... :/


Member vazz, te tényleg beteg vagy. PPG japán remake-je, mégis mi a francot vársz tőle? Kb a 10-12 éves korosztálynak van szánva, te meg drámát akarsz látni benne?  :lol: Nézz valami normális sorozatot ahelyett, hogy gyerekenek készült mesefilmekbe próbálsz meg belelátni dolgokat, sztem.
:lol: :lol: :tezsvir:

Ramiz

Afro Samurai (btw ez most a Mit láttál...?-ba tartozik vagy ide? mind1)

Ez az anime(?) valószínűleg erősen meg fogja osztani az (animés) nézőket, és valószínűleg nem is egyenlő arányban. Angol szinkronhangok (a főszereplőé ugye Samuel L. Jackson), fekete szamurájok, totál stíluskavarás (mobiltelefon, különféle lőfegyverek, hangszórókból bömbölő zene stb), hip-hop zene (néhol rappelnek is), túlságosan is látványos harcok a szamuráj-filozófia teljes mellőzésével... szörnyen hangzik? Szerintem nem. Az angol szinkron például tökéletesen illik az "anime" (na jó, ezentúl azt írom, hogy "sorozat", és akkor nem lehet belekötni :D ) stílusához. Azt a fajta nagyon laza, iszonyat cool vagizást nyomják benne, ami különféle formában, de mindig is megjelent a szórakoztató, izgalmas, könnyű kikapcsolódást nyújtó filmekben, akármelyik korban. (Most így Piszkos Harry "Do you feel lucky?"-ja és lazán lóbált Magnumja ugrik be, vagy ha már Eastwood, akkor akármelyik western, vagy ha régebbről, akkor Bogart szájszélen fityegő cigarettája és cinikus, gúnyos megjegyzései, vagy ha kevésbé régebbről, akkor Bruce Willis véres atlétában, önironikus félmosollyal, vagy ha még újabbról, akkor Neo a nagyon áramvonalas napszemüvegben és lobogó bőrcuccokban, vagy ha japán film, akkor a középhosszú, kócos hajú, abszolút nőies arcvonásokkal rendelkező karcsú férfiak). Ez legalább annyira szélsőséges a maga nemében, mint mondjuk az animék hosszú hajú, keskeny szemű, határozott arcvonásokkal és tökéletes testfelépítéssel rendelkező nagyon gonoszan cool főellenségei, de számomra kicsit szórakoztatóbb, már csak az öniróniája miatt is. (A fent felsorolt színészek híres karakterei is szinte mind rendelkeztek ezzel a képességgel.) Milyen már, amikor megy a szamurájszerkóban a legelvadultabb pszihedelikus vagy diszkós korszakot idéző hajgömbbel rendelkező néger fickó a tipikus szamurájfilmbe illő díszletek között, a haverja meg, aki mindig surikenekkel játszik és nagyon vagány kék-piros szemüveget hord, rohan utána: "Yo, yo, yo, Afro!" - és beindul a hip-hop alap... Vagy amikor Afro Samurai, a "második legnagyobb harcos" egyik kihívója a fokozás jegyében már nem karddal, nem is muskétával vagy számszeríjjal megy ellene, hanem egy vállról indítható rakétával... (AS haverjának kommentje: "You got an RPG? You got an R-P-G?!?!?") Ez a Samurel L. Jackson szinkronhangos dolog is ilyen, tudjuk, hogy ez a fickó milyen laza szerepeket játszik, a hangja meg tényleg illik Afro Samurai-hoz, de azért érzi az ember a kikacsintást és az öniróniát, amikor a fél óra alatt elmondott öt sor szövegéből az egyik ez: "Give me a lemonade. Ice cold.", és ezt is úgy mondja, hogy az oda nagyon jó. :D A stíluskavarás már régen ismerős, animékben meg aztán különösen. A szamurájfilozófiát remélem senki nem fogja hiányolni a sorozatból, legalábbis addig nem, amíg legalább egy animét nem mond, amiben benne van. (Még a "szamurájos" japán filmek nagy része is csak a kemény lelkű fériak macsó karakterére és a király kardharcokra megy rá, szóval ennyit erről.) A rasszok az animékben a kezdetektől keverve vannak (a keskeny szemű japánok hatalmas, európainál is sokkal nagyobb szemű karaktereket rajzolnak stb). Az angol szinkronra még a japánok - az iszonyú jap-enrisht beszélő/használó japánok - sem szólhatnak semmit. A hip-hopot meg szeretem, és kevesen keverik jobban, mint RZA (a Szellemkutyát is imádtam, a zenéjét is külön, gondolom neki is poén volt az a film után egy animéhez zenét írni). A legvégére hagytam a legjobbat, a látványos harcokat. Elnézést kérek, de kurva szépek. Azt a fajta kaotikus, helyenként abszurd, a sebességgel, a nézetekkel, a perspektívával teljesen szabadon bánó, néha nehezen követhető, de magába szippantó hangulatú látványvilágot és mozgásábrázolást használták, ami például a Samurai Champloo-ból és a Kemonozuméból lehet ismerős (legalábbis számomra onnan volt a leginkább (de egyébként már a Bebopban is használták (hiába, Bebop=ISTEN :Kiraly:) az első epizódban, a pusztakezes harc során, amit Spike a bedurrant szemű fazonnal vív). Szóval hasonló a látvány, csak még durvább, kábé a végletekig kihasználták a lehetőséget, ha ennél zsúfoltabb és vadabb lenne a rajzolás, akkor már nem lehetne követni, hogy mi történik a képernyőn. A sztoriról nem sok derült ki, ami eddig történt, az nagyon egyszerű és sablonos, ahogy egy zsánersztorinál el is várja az ember (Piszkos Harry ne menjen bele filozófikus vitákba, csak durrantson nagyokat a Magnumjával, James Bond feküdjön le a szőke szépségekkel, akik az útjába akadnak stb), valami messzebbre mutató a rész vége felé indult csak el, abból még nem lehet tudni, hogy mi lesz. Kicsit Ninja Scroll feelingem is volt, valószínűleg nem véletlenül emlékeztetett egy-két dolog arra a filmre, de ezt én nem bánom, szeretem a Ninja Scroll-t, és ahány mechás vagy tizenévesen-a-világot-megváltós vagy egy-félénk-fiú-sok-dögös-lány animét csináltak már, annyira kevés olyat, ami meg tudta volna idézni a Ninja Scroll hangulatát.

Egyébként semmit nem tudok az animéről (hány részes lesz, tuti, hogy lesz-e vagy ez csak pilot stb). Részemről: go afro samurai go! :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kayama

Ha valakit érdekel, itt megtalálja a Shuffle Memories első részét subosan.
http://www.slotorrent.net/tor_dbc9068624536eb7c54572ba5db4835427750a47.html

Darkstar

Quote from: Kayama on 2007-01-11, 13:05:43
Ha valakit érdekel, itt megtalálja a Shuffle Memories első részét subosan.
http://www.slotorrent.net/tor_dbc9068624536eb7c54572ba5db4835427750a47.html
Ami mégérdekesebb, hogy az Ayako másik kiadása h.264 AVI(o.O)ban, és kevesebb, mint 80 mega (2. o.O)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-01-11, 14:33:57
Quote from: Kayama on 2007-01-11, 13:05:43
Ha valakit érdekel, itt megtalálja a Shuffle Memories első részét subosan.
http://www.slotorrent.net/tor_dbc9068624536eb7c54572ba5db4835427750a47.html
Ami mégérdekesebb, hogy az Ayako másik kiadása h.264 AVI(o.O)ban, és kevesebb, mint 80 mega (2. o.O)
Ratyi speedsubber banda, mit vársz tőlük? :)

Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-01-11, 14:58:04
Ratyi speedsubber banda, mit vársz tőlük? :)
Honnan tudod, ez össz-vissz a második releasük. A Kyousorat egész korrektül megcsinálták.
Egyébként tényleg szemcsés egy kicsit a kép gyors végigpörgetés után... Most szedhetem le a divx-est is, nem is néztem mekkora a fájl, automatikusan a h264-est töltöttem :)


Zsiga

#346
Quote from: Manitu on 2007-01-11, 15:17:41
Quote from: Zsiga on 2007-01-11, 14:58:04
Ratyi speedsubber banda, mit vársz tőlük? :)
Honnan tudod, ez össz-vissz a második releasük. A Kyousorat egész korrektül megcsinálták.
Egyébként tényleg szemcsés egy kicsit a kép gyors végigpörgetés után... Most szedhetem le a divx-est is, nem is néztem mekkora a fájl, automatikusan a h264-est töltöttem :)
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=agcmts&agid=20190&nonav=1

Közben belenéztem én is gyorsan, (az avit szedtem le). Képminőség elfogadhatónak tűnik, de az OP karaoke olyan szarul van időzítve hogy majdnem elsírtam magam. Látszik rajta hogy a QC ismeretlen fogalom arrafelé...

kikuchiyo

Failure is the default option

Próféta


Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-12, 18:18:49
Seirei no Moribito előzetes:eek: :cool: jól néz ki.

Tavasszal jön elvileg.
hmm. jól néz ki. majd meglássuk mit hoznak ki belőle :)

Quote from: Próféta on 2007-01-12, 18:40:07
5 centimeters per second
by Makoto Shinkai
ez már volt sztem.
eléggé egy témánál marad a rendező ahogy nézem...

Christian

Shuffle!Memories: Hát én ezt most nem értem...az első rész totál visszaemlékezés..? :wtf:

Zsiga

Quote from: Christian on 2007-01-12, 21:30:59
Shuffle!Memories: Hát én ezt most nem értem...az első rész totál visszaemlékezés..? :wtf:
Remake. ;)

Christian

Remake? Minek? Az egy új anime viszonylag.....

Darkstar

Quote from: Christian on 2007-01-12, 22:52:42
Remake? Minek? Az egy új anime viszonylag.....
Mert valszeg több minden máshogy fog benne alakulni. Én már hallottam pl egy dolgot, de nem szeretném elhinni, mert marha nagy spoiler lenne...
Mellesleg milyen jellegű folytatást tudnál elképzelni hozzá, amit ilyen formában nem lehet megvalósítani? Sőt, így még talán egyszerűbb is. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Prof. William

A folytatás elég eröltetett lenne. Ez jobb ötlet sztem. Azt már láttuk mi volt amikor a főhős [spoiler] Asa[/spoiler] -val jön össze. Most nézuzük hogy alakulna máshogy a sztori.

Christian

Sztem meg békénhagyhatták volna a sorozatot :D Jó volt az úgy... :P Na mindegy... Asszem idén Devil May Cryra érdemes csak várnom.

Lythis

Quote from: Christian on 2007-01-12, 23:59:51
Sztem meg békénhagyhatták volna a sorozatot :D Jó volt az úgy... :P Na mindegy... Asszem idén Devil May Cryra érdemes csak várnom.
jahm... csak ne csesszék el...

Solid Snake

Quote from: Lythis on 2007-01-13, 00:16:18
Quote from: Christian on 2007-01-12, 23:59:51
Sztem meg békénhagyhatták volna a sorozatot :D Jó volt az úgy... :P Na mindegy... Asszem idén Devil May Cryra érdemes csak várnom.
jahm... csak ne csesszék el...

Grafikára nem lehet panasz (MADHOUSE stúdió ugye  :smile:). A CAPCOM is szponzorálja, úgyhogy csak nem fogják elszúrni.  :jee:

Prof. William

#358
A Nanoha Strike mikor indul?

Quote from: Christian on Yesterday at 22:59:51
Sztem meg békénhagyhatták volna a sorozatot biggrin Jó volt az úgy... Tongue

Békén is hagyták. Ez egy új sztoriszálat visz. Szóval az is nézheti aki a sima Shufflet nem látta. Azoknak volt az a kis bemutató rész.