Készülő (és nem futó) animék

Started by Nimlot, 2006-05-16, 12:23:35

Previous topic - Next topic

Zelda

Quote from: Cloud on 2016-02-02, 19:45:30
Áprilisban indul a Kōtetsujō no Kabaneri (Kabaneri of the Iron Fortress)

https://www.youtube.com/watch?v=aZGjYjCnkLw

Hogy ez milyen kurva jól néz ki.  :whoah: :jee:
Hát nem gyenge!  :D

frozenstein

2016 Spring Anime Chart by neregate

Alig lesz valami ami érdekel (lehet öregszem, most januárban is csak 10 új anime került a wishlist-emre). Vártam hátha már tavasszal jön a SnK S2, de úgy látszik még várni kell rá :(.

kada

Quote from: frozenstein on 2016-02-03, 20:26:05
2016 Spring Anime Chart by neregate

Alig lesz valami ami érdekel (lehet öregszem, most januárban is csak 10 új anime került a wishlist-emre). Vártam hátha már tavasszal jön a SnK S2, de úgy látszik még várni kell rá :(.
Hmmm...
[spoiler]Objection! the animation - kötelező mém, alapból kap egy esélyt.
Koutetsujou no Kabaneri - Steampunk, zombies, big budget. Háromból kettő jó :)
Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge - lusta ember lévén szeretek mások lustaságán szórakozni. 2-fős suli komédia.
Gakuen Toshi Asterisk S2 : sikerült végignézni az első részt, bár elvárás nem sok.
Shingeki no Bahamut: Manaria Friends : új szereplők, létezik crossbreeding, csajok animés testalkattal suliegyenruhában. Ha még történet is lesz...
Wagamama High Spec - Hárem VN adaptáció, és aki még mindig olvassa ezt a sort, volt ilyenből jó is.
Re:Zero hosszúnévvel : A manga érdekes volt, amennyit olvastam.
Netoge no Yome : Olvasgatom néha a mangát, lehet jót fogok röhögni rajta.
Sword Gai : Diabló-klón játék története is lehetne, meg talán jó is.[/spoiler]
Hát ez még 10 sincs.

Zelda

Quote from: frozenstein on 2016-02-03, 20:26:05
2016 Spring Anime Chart by neregate
God Eater befejező részei, csak azért mert ha már elkezdtem...
Teszek egy próbát a Hero Academia-val...
Koutetsujou no Kabaneri nekem is alap.
Ushio to Tora S2, mert az elsőt is imádtam.
Endride, mert ez valahogy megfogott.
Bungou Stray Dogs... Csak mert stray és dogs. :D
Talán még a Magi: Sinbad...
Re:Zero....
Big Order - mert már a mangára is szemet vetettem és érdekel.
Mayoiga
Sword Gai
és a Twin Star Exorcists bár ez még nincs is fenn a charton (áprilisi kezdése lesz annak is).

Ez így nekem 12 és van közte jópár, ami már korábban is felkeltette az érdeklődésem manga formában (Big Order és Sword Gai). Majd biztosan jön még azért hozzá. A nyár majd jóval erősebb lesz.  ;) (Rewrite) :D

frozenstein

Quote from: kada on 2016-02-03, 21:52:21
Hát ez még 10 sincs.
Quote from: Zelda on 2016-02-03, 23:10:40
Ez így nekem 12...
Hát igen, de nekem úgy egy éve még simán 20+ anime került a megnézendők közé negyed-évente. (Csak persze aztán kiderült legalább a harmadáról, hogy nem is tetszik, úgyhogy azóta jobban szelektálok mit kezdek el ^^".)

Zelda

Quote from: frozenstein on 2016-02-04, 20:48:50
Hát igen, de nekem úgy egy éve még simán 20+ anime került a megnézendők közé negyed-évente. (Csak persze aztán kiderült legalább a harmadáról, hogy nem is tetszik, úgyhogy azóta jobban szelektálok mit kezdek el ^^".)
Aláírom, hogy az utóbbi másfél, 2 évben jelentősen csökkent az igényes, nézhető, original, vagy épp olyan művek száma, amik valóban megérdemeltek egy anime adaptációt... Én ezt annak tudom be, hogy egyrészt a stúdiók is ott spórolnak, ahol tudnak, fogynak a mangakák, és az értelmes manga, light novel anyagok (ennek ellensúlyozására példa a jump egyik almagazinjának a kezdeményezése, hogy már külföldiek munkáit is várják...), így érthető, hogy végeredményben kevesebb olyan művet látunk, ami végül megmarad a nézős listán. (Pedig azért van egy csomó minden, amit érdemes lenne feldolgozni, számos manhwa stb. csak épp a jogok, meg hát tudjuk hogy megy ez...) Ettől függetlenül nem kell minden sz*rt megnézni, bár elég erőteljesen teleszórják a piacot minden hiábavaló dologgal. (Nem fogok példákat emlegetni, mindenkinek más az ízlése.)
Lényegi lényeg, hogy örüljünk, ha bejön 1-2 ütős darab, aztán remélhetőleg a hanyatlás után majd újra fellendül egyszer a tendencia...
A nyári szezon szerintem ennél jóval erősebb lesz.

ogre

azért az aktuális évadban az elmúlt 10+ évben először fordult elő, hogy egyetlen új sorozatot sem nézek, és inkább előkapartam az nhk-t, meg a bgc és adpolice vonalat megnézésre, illetve nemaniméből a bsg-t, mert nem köt le, ami "új", mert x éve egyre jobban fix kliséhalmazok vannak, és tök mindegy, milyen genre, mert ugyanazokat a kliséket látjuk. ha fejből kéne mondani egy viszonylag új sorozatot, amit megnéznék, az a space dandy, de hirtelen más nem jut eszembe az elmúlt évekből, csak olyanok, amiket nem néztem végig, pedig állítólag jók, csak az utolsóelőtti résznél bebizonyították (jó esetben hamarabb), hogy nem érdemes nézni, és még a címüket sem lehet rendesen megjegyezni. pl a subete ga... f... valami nyomozós is három mindenkinél intelligensebb emberről szólt, aztán elbukott azon, hogy adott jelenetben még columbonak, még derricknek sem kell lenni ahhoz, hogy lássam, mi történik, pedig ők elvileg zsenik, akiket egy normál halandó nem érthet meg.

SaiyaGin

Hja, a 2015-ben induló animékből én is összesen azt hiszem hétbe kezdtem bele, ebből három folytatás volt (F/sn, DBS, Drrr), egyet meg féltávon dobtam. ^^"

frozenstein

Akkor ezek szerint nem (csak) én öregszem, hanem az anime kínálat tényleg egyre igénytelenebb. No nembaj, ha ilyen ütemben csökken a nézhető új sorozatok száma, akkor lassan meló mellett is lesz időm újra nézni néhány régebbi kedvencet.

Darkstar

Nekem 2015 a legjobb volt az elmúlt évek közül.
Oké, sok mindent nem nézek, de pl a SoL triumvirátusból mindegyik kapott folytatást, volt egy pár jó short (ezekre mostanában nagyon rákaptam), Love Live movie, KanColle (mondjuk ebből pár részt skippeltem mert faszom a felesleges drámába), KoufukuG, Overlord, meg még pár
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん


Cloud


Megmurdel


blackronin

#2263
Engem ez érdekel igazán 2016-ban!
Mob Pscyho 100 új trailer
https://www.youtube.com/watch?v=F8g3TuKsQHs

Szerintem remekül átadja az eredeti ONE stílust.  :jee:

Persze jön majd az OPM második szezon is (legalábbis ONE írta twitteren, hogy decemberre el akarják kezdeni).


frozenstein

#2264
Quote from: danika230 on 2016-02-09, 16:58:37
Sajnos, csak egy filmet kapunk az Accel World-ből  :mad:
Ráadásul:
QuoteOriginal light novel series author Reki Kawahara is writing the story for the original new anime, and it will add new characters.
:Eztneked: :_piszka:

Zelda

Quote from: frozenstein on 2016-02-09, 20:48:24
Quote from: danika230 on 2016-02-09, 16:58:37
Sajnos, csak egy filmet kapunk az Accel World-ből  :mad:
Ráadásul:
QuoteOriginal light novel series author Reki Kawahara is writing the story for the original new anime, and it will add new characters.
:Eztneked: :_piszka:
De ugyanezt csinálják a SAO-val is, holott annak az Alicization projekt-je viszont tényleg megérdemelne egy normális, akár két évados adaptációt...

MobPsycho 100 pedig nekem is jöhet, épp most láttam GoBoiano-n. :D

danika230

Engem az zavar igazán , hogy 4 évig semmi hír AW folytatásról, és akkor most kiszúrják a szemünk 1 Movie-val, ami még csak nem is folytatás.  :ejj:

Zelda

#2267
Hát ennek is eljött az ideje gyerekek!
Ichigo Takano's sci-fi romance manga Orange gets TV anime. És nyáron érkezik is!!! Tekintve, hogy a manga már be van fejezve, egy remek munkát várok a stafftól, akik nem is akárkik.

szerk:
2017 elején:
[spoiler= xD, ha nem olvasod a mangát és nem akarsz spoilert, ne nézd meg.]újra elsüllyed a Titanic.[/spoiler]
Ha esetleg érdekel valakit.
Kuroshitsuji anime movie

frozenstein


danika230


Leara

Ennyi jó hírt pár nap alatt... örülök az Orange animének, az új KS-nek és annak is, hogy valószínűleg az Assassination Classrom is teljes adaptációt kap majd  :hopp:
MAL


danika230

All Out! ősszel
Rögbit még úgyse láttam, lehet teszek egy próbát vele.
Zelda, te ezt is nézni fogod? :D

Zelda

#2273
Quote from: danika230 on 2016-02-22, 21:15:54
All Out! ősszel
Rögbit még úgyse láttam, lehet teszek egy próbát vele.
Zelda, te ezt is nézni fogod? :D
Hát majd az első rész alapján eldöntöm, ahogy az lenni szokott.  ;)

És jön majd egy újabb focis anime, a Days...

Itten pedig a One Piece film: Gold karakterdesign-ja Oda-sensei-től:




Zelda

#2277
Na szerintetek ez mi lesz? (Majestic Prince)
Remélhetőleg anime sequel, pont ott hagyták abba, ahol értelmessé kezdett válni.

szerk:

Ki szerette a Katekyo Hitman Reborn!-t?
2017-ben anime adaptáció jön Amano Akira egyik új mangájából. elDLIVE

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2016-03-02, 21:23:51
Ki szerette a Katekyo Hitman Reborn!-t?
2017-ben anime adaptáció jön Amano Akira egyik új mangájából. elDLIVE

Király. :D

Bár nem követem az új mangát a Rebornt néztem is és olvastam is.