Gitár és aki mögötte van

Started by Danhibiki, 2005-12-03, 22:03:50

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramizedit: visszaolvastam, Pirula és Kuro_Tenshi is írta, hogy rutinos rókával lehet azért 50 alatt (számomra) jó vételt csinálni... esetleg bevállalná valamelyikõtök, hogy most vagy majd közülnéz velem? :)
Hát te, Karácsonykor este fél 10kor nem sok helyen lehet gitárt vásárolni :3x3:

:muhahah:

Én inkább basszusgitárok területén vagyok otthon, meg hát balkezes vagyok, így nehezen próbálgatok jobbkezes hangolásban játszani, de talán tudok valamit segíteni ;)

Kuroi Tenshi

Quote from: PirulaJól beszél a srác. De mivel nekem ezek a kvalitásaim nincsenek meg - azaz rengeteg gitárt megnéztem már, de kipróbálni max. 15-öt tudtam eddig ami azért nagyon kevés - inkább Kuro_Tenshit keresgéld a témában.
Mit akarsz, tudod hány balkezest basszusgitárt láttam és próbáltam én edddig már ki? :D

Pirula

Quote from: Kuro_TenshiMit akarsz, tudod hány balkezest basszusgitárt láttam és próbáltam én edddig már ki? :D
Képzelem. :haha: Egy cimborám szintén basszgitáros és szintén balkezes, a falat kaparja amikor bemegy egy boltba, látja a jobbnál jobb cuccokat csak éppen kipróbálni nem igazán tudja.

Kuroi Tenshi

Kipróbálni még csak ki tudom, de ha már venni kell, akkor sehol semmit se kapni, mindent rendelni kell, az pedig már nem ugyanaz, nem lehet elõre kipróbálni, stb.
Néha elég szívás :(

Danhibiki

#94
Quote from: PirulaJól beszél a srác. De mivel nekem ezek a kvalitásaim nincsenek meg - azaz rengeteg gitárt megnéztem már, de kipróbálni max. 15-öt tudtam eddig ami azért nagyon kevés - inkább Kuro_Tenshit keresgéld a témában.
Párat azért tudok ajánlani: Epiphone-ból a Special sorozat, ezek úgy 46-50 körül mozognak újonnan.
Squier cuccai egész pofásak még kezdésnek.
Inkább azt írom hogy miket érdemes elkerülni: az olcsó Samick és Vorson modelleket, valamint jól meg kell nézni minden Kínában készült cuccot mert még mindig a tömeggyártásra vannak ráállva, a minõség meg valahol nagyon hátul kullog.
Erõsítõ az már macerásabb. Ott talán a Hartke cuccait érdemes megnézni, egész jó ár/minõség aránnyal bírnak. Bár nem tudom hogy itthon van-e forgalmazójuk.
Igen-igen a Samick-et tényleg kerüld el ahogy csak tudod!!:) Vorson-ról még nem nagyon hallottam rosszat, de az igazi jó választás a Squier, márha Fender tipusú gitárt akarsz szóval mondjuk Strato-t....Erõsítõ témában csak egy példa: A dobosunk most vett 19 ezer Ft-ért Fender (gyakorló) erõsítõt:jee:
Egy gondolta: De sz@r lehet balkezesnek lenni... A balkezesek elvileg megtudnak tanulni jobb kézzel is gitározni (meg amúgy mindent), nem? Pld.: Kurt Cobain, Jimmy Hendrix(ebben nem vagyok tuti).
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Kuroi Tenshi

Erõsítõben talán még érdemes a Behringerbe is belenézni... bár személyesen nem kedvelem, amit mûvelnek (mások tervrajzait és designjait szinte egy-az-egybe lemásolják, majd Kínában olcsóbb alapanyagból utángyártatják :lame: )

Kuroi Tenshi

Quote from: DanhibikiEgy gondolta: De sz@r lehet balkezesnek lenni... A balkezesek elvileg megtudnak tanulni jobb kézzel is gitározni (meg amúgy mindent), nem? Pld.: Kurt Cobain, Jimmy Hendrix(ebben nem vagyok tuti).
Meg, egy csomó balkezes ismerõsöm jobbkezesen játszik, de nekem az abszolút természetellenes volt, ez meg a kezemre állt :p
Kurt továbbra is balkezesen játszott; Jimmy már egy kicsit más: õ jobbkezes volt, mégis direkt balkezesen játszott, mert így az ügyesebb jobbkezét használta a bundok lefogására

Danhibiki

Quote from: Kuro_TenshiMeg, egy csomó balkezes ismerõsöm jobbkezesen játszik, de nekem az abszolút természetellenes volt, ez meg a kezemre állt :p
Kurt továbbra is balkezesen játszott; Jimmy már egy kicsit más: õ jobbkezes volt, mégis direkt balkezesen játszott, mert így az ügyesebb jobbkezét használta a bundok lefogására
A Jimmy-s dolgot elismerem, igazad van:hail:, de a Kurt-os, na az már más:D Végülis többet játszott balkezesen, de jobbkezes gitárokon is játszott!:ejnye:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Ramiz

:merci: a tippeket! Én sajnos nem értek hozzá, hallásban sem, úgyhogy ha bemegyek egy boltba, és ki akarom próbálni, kiröhögnek, akármit csinálok. Ha meg nem próbálom ki, akkor is. (Ezt már pecázással is eljátszottam párszor, amikor anno orsót akartam venni.)
Boltot real world-ben nézzek vagy neten?

K_T: a "most" az nem szó szerint "most"... ilyen könnyû mentséggel nem úszod meg. :ejnye:

Egyébként én balkezes vagyok, de gitáron jobb kezes módra gyakorolgattam (keveset, kíváncsiságból).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizBoltot real world-ben nézzek vagy neten?
Is-is. Itthon még talán csak egy-két olyan netes bolt van aminek nincs "offline" háttere.
Neten tessék tájékozódni az árakról, típusokról, fórumokat olvasgatni hogy milyen boltban segítõkészek az eladók, kezdõ gitárvásárlásnál ez hatványozottan fontos. Azután pedig tessék megcélozni az egyik helyet, aztán megtapogatni, nyakbavenni a gitárt. Megnézni hogy kényelmes-e, kézre áll-é a nyaka vagy sem, milyen a súlyelosztása. Jól mûködik-e az elektronika - ergo minden potmétert megtekergetni, kapcsolókat birizgálni, satöbbi.
Aztán megnézni magadat a tükörben hogy a cuccal a nyakadban vajon több csajt fogsz vonzani vagy sem. Ha nem, akkor hagyd a francba akárhogy szól nem éri meg, keress másikat. :D

Ramiz

Quote from: PirulaMegnézni hogy kényelmes-e, kézre áll-é a nyaka vagy sem, milyen a súlyelosztása. Jól mûködik-e az elektronika - ergo minden potmétert megtekergetni, kapcsolókat birizgálni, satöbbi.
Nem tudom, mikor kényelmes egy elektromos gitár, milyen az, amikor kézre áll a nyaka, mi az a potméter... :lame: Asszem mégiscsak csukott szemmel fogok vásárolni. :lazza:

Quote from: PirulaAztán megnézni magadat a tükörben hogy a cuccal a nyakadban vajon több csajt fogsz vonzani vagy sem. Ha nem, akkor hagyd a francba akárhogy szól nem éri meg, keress másikat. :D
:lul: Végül is ez is szempont... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: PirulaAztán megnézni magadat a tükörben hogy a cuccal a nyakadban vajon több csajt fogsz vonzani vagy sem. Ha nem, akkor hagyd a francba akárhogy szól nem éri meg, keress másikat. :D
:D
Afranc, ha ezt tudom, másra költöttem volna a pénzt  :lul:

Azért a használtpiacot se felejtsd ki! Jelentõsen olcsóbban lehet dolgokat ott kapni

Kuroi Tenshi

Quote from: RamizNem tudom, mikor kényelmes egy elektromos gitár, milyen az, amikor kézre áll a nyaka, mi az a potméter... :lame: Asszem mégiscsak csukott szemmel fogok vásárolni. :lazza:
Azért néhány boltban segítnek az eladók ;)
Na majd jan. végefelé szólj, akkor már túl leszek a vizsgákon remélhetõleg, és lesz idõm

Ramiz

Quote from: Kuro_TenshiAzért néhány boltban segítnek az eladók ;)
Na majd jan. végefelé szólj, akkor már túl leszek a vizsgákon remélhetõleg, és lesz idõm
:merci: Remélhetõleg én is. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizNem tudom, mikor kényelmes egy elektromos gitár, milyen az, amikor kézre áll a nyaka, mi az a potméter... :lame: Asszem mégiscsak csukott szemmel fogok vásárolni. :lazza:
Áhhh, nem kell ezt túlmisztifikálni, megfogod, játszol rajta valamit. Ha azt mondod utána hogy hú, ez tök jó volt, nem volt semmi zavaró, akkor kényelmes.
Potméterekrõl Kuro_Tenshi írt kicsit feljebb.
Quote from: Ramiz:lul: Végül is ez is szempont... :D
Mi másért állna neki az ember gitározni de komolyan?
Jó, vannak akiket a zene vonz, de jobbik esetben idõvel õk is észreveszik hogy mi az ábra. :)

Ramiz

Quote from: PirulaMi másért állna neki az ember gitározni de komolyan?
Jó, vannak akiket a zene vonz, de jobbik esetben idõvel õk is észreveszik hogy mi az ábra. :)
Rendben, rendben... csak ez a dolog eléggé zavar engem, lévén rendesen mellényúltam ezzel a zongorával, nem sok csajt vonz. :beken: :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizRendben, rendben... csak ez a dolog eléggé zavar engem, lévén rendesen mellényúltam ezzel a zongorával, nem sok csajt vonz. :beken: :D
Na igen, sajnos nagyon hülyén néz ki ha az ember a nyakába akasztja. Ráadásul sokat is takar és gerincbántalmakat okozhat. Jerry Lee Lewis nem tudom hogyan csinálta, õ még az unokahúgát is befûzte anno.

Ramiz

Quote from: PirulaJerry Lee Lewis nem tudom hogyan csinálta, õ még az unokahúgát is befûzte anno.
... ráadásul még unokahúgom sincs. Mondom, jól mellényúltam.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Danhibiki

Quote from: PirulaIs-is. Itthon még talán csak egy-két olyan netes bolt van aminek nincs "offline" háttere.
Neten tessék tájékozódni az árakról, típusokról, fórumokat olvasgatni hogy milyen boltban segítõkészek az eladók, kezdõ gitárvásárlásnál ez hatványozottan fontos. Azután pedig tessék megcélozni az egyik helyet, aztán megtapogatni, nyakbavenni a gitárt. Megnézni hogy kényelmes-e, kézre áll-é a nyaka vagy sem, milyen a súlyelosztása. Jól mûködik-e az elektronika - ergo minden potmétert megtekergetni, kapcsolókat birizgálni, satöbbi.
Árkádiába érdemes benézni, jófejek az eladók, de a Vintage 52-ben is lehet próbálkozni, de már találkoztam ott egy elég bunkó eladóval, de a többiek ott is jófejek!;) Finkey, hááát meglehetõsen drága a többi bolthoz képest, szerintem.
Quote from: PirulaAztán megnézni magadat a tükörben hogy a cuccal a nyakadban vajon több csajt fogsz vonzani vagy sem. Ha nem, akkor hagyd a francba akárhogy szól nem éri meg, keress másikat. :D
:lol:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Ramiz

Nem tudtok véletlenül olyan programot, amivel tisztességes dobszólókat és dobkíséretet lehet összerakni?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Danhibiki

Quote from: RamizNem tudtok véletlenül olyan programot, amivel tisztességes dobszólókat és dobkíséretet lehet összerakni?
Micsodát?:D Gitáros topikban ilyet?!:ejnye: Egyébként nyugodtan:D. Szerintem a Gitar Pro 4 megfelel eme célra;) Itt a torrent linkje:http://www.mininova.org/tor/178993
http://www.mininova.org/tor/152235 (elvileg még ez is jó:))
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Pirula

Quote from: RamizNem tudtok véletlenül olyan programot, amivel tisztességes dobszólókat és dobkíséretet lehet összerakni?
PcDrummerPro a te embered, jobb hangzása van mint a GuitarPro-nak aminek egyébként megjelent már az 5-ös verziója is.
Meg nekem megvan a Drumkit From Hell 2, de nem tudom hogyan kell használni. :(

Danhibiki

Quote from: PirulaPcDrummerPro a te embered, jobb hangzása van mint a GuitarPro-nak aminek egyébként megjelent már az 5-ös verziója is.
Meg nekem megvan a Drumkit From Hell 2, de nem tudom hogyan kell használni. :(
:tezsvir: Csak próbálkoztam...:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Ramiz

Quote from: DanhibikiMicsodát?:D Gitáros topikban ilyet?!:ejnye: Egyébként nyugodtan:D. Szerintem a Gitar Pro 4 megfelel eme célra;) Itt a torrent linkje:http://www.mininova.org/tor/178993
http://www.mininova.org/tor/152235 (elvileg még ez is jó:))
Éppen azért, hogy a gitár alá legyen valami. :D
:merci: a linket! :)
(Egyébként ha lenne elég pénzem, én kipróbálnám a dobolást is, sõt egy egész stúdiót vennék a pincébe 2-3 gitárral, basszusgitárral meg dobfelszereléssel együtt. :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Danhibiki

Quote from: RamizÉppen azért, hogy a gitár alá legyen valami. :D
:merci: a linket! :)
(Egyébként ha lenne elég pénzem, én kipróbálnám a dobolást is, sõt egy egész stúdiót vennék a pincébe 2-3 gitárral, basszusgitárral meg dobfelszereléssel együtt. :D )
Kérlek hangstúdiót,hangstúdiót is:D Kéne már demókat csinálnunk:D csak nincs hol:( Szal' szólj.:D Én is akarok majd dobolni;) (egyszer:rolleyes: )
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Kuroi Tenshi

Quote from: PirulaMi másért állna neki az ember gitározni de komolyan?
Jó, vannak akiket a zene vonz, de jobbik esetben idõvel õk is észreveszik hogy mi az ábra. :)
Nem is igaz, van, akiket tényleg a zene vonz! :(

*megjátszott álsértõdöttség*

Na jó, lehet, hogy nálam is volt valami mögöttes szándék, de én tényleg szeretem a zenét! (de rajtam még ez se segített..) :lame:

Kuroi Tenshi

Quote from: DanhibikiÁrkádiába érdemes benézni, jófejek az eladók, de a Vintage 52-ben is lehet próbálkozni, de már találkoztam ott egy elég bunkó eladóval, de a többiek ott is jófejek!;) Finkey, hááát meglehetõsen drága a többi bolthoz képest, szerintem.
Árkádiában még nem voltam. Úgy látom, vannak használt cuccok is rendesen.
V52-ben igen, egy kicsit mérges is vagyok rájuk. A bizoban 15-20%-ot ráraknak a cuccokra
Finkey: ja, drágább, mint a többi bolt, de nem túl sokkal

Van még:
Coda a Rákóczi téren: kis bolt, sok gitár, néhány dolog ára úgy láttam elég normális, más viszont... öhm... hja.
Oroszlánbarlang a V52 túloldalán: csak új cuccok meg alkatrészek, ára is van, bár még olcsóbb, mint a Finkey, kiszolgálás viszont mégkevésbe van
Medgyesi hangszerboltja: Blaha után kifele, Luther utca. Nagyobb, mint az összes eddigi, sok gitár, de fõleg csak újak; ha nincs nagyon nagy tömeg és kapkodás, akkor tudnak segíteni. Az Ossian és a Kalapács gitárosa is egy jó ideig ott volt eladó, mostanában nem látom õket.

Itt nézz körül:
//www.hangszerbolt.lap.hu

És amit még ajánlok:
//www.apronet.hu (bár egyre sz.rabb a sok reklámtól)

Ramiz

Aproneten van mindenféle.

MS15BK típusú elektromos gitár (fender) + egy GL30R típusú 30 wattos erõsítõ + gitártok + pengetõ + vállpánt. Nem szett. Ajándékba kapott, sosem használt. Az új ára 60. 000 Ft volt. 1 év garanciával. 40. 000 Ft- os írányáron eladó.

IBANEZ Jackson garanciális elektromos gitár családi okokból féláron eladó. A gitárt kb 2 hete vásároltam erõsítõvel (IBZ10G) ELADÓ 45.000 Ft

Eladó egy Ibanez GRX70 elektromos gitár új hangolókulcsokkal szerelve. Irányár: 45000 Ft.

Gibson by Epiphone Stratocaster fazonú piros elektromos gitár eladó. 2 éves tökéletes állapotban van. Képet és további infót kérésre küldök. 50ezer Ft

Eladó egy jó állapotban lévõ kék színû, stratocaster (hagyományos) formájú Fender squire elektromos gitár, 1, 5 éves keveset volt használva. Irány ár. : 38000 HUF

Eladó Squier Stratocaster Affinity series elektromos gitár tokkal vállpánttal együtt. Gyakorlatilag vadi új makulátlan állapot. Kb 3 hetet használtam. Zöld színû. Kérésre küldök képeket. 30ezer Forint

Hohner Baron elektromos gitár megkímélt állapotban SÜRGÕSEN ELADÓ! Irányár: 35. 000 Ft

Squier Standard Stratocaster elektromos gitár (4 hónapos, garanciális, új állapotban, AntiqueBurst szín), vízlepergetõs bõrtokkal, pengetõkkel, Johnson gitárhangolóval eladó. Ár: 50. 000, - Ft. Roland Microcube gitáreffekt+gitárerõsítõ (3 hónapos, garanciális) eladó. Ár: 15. 000, - Ft.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizEladó egy jó állapotban lévõ kék színû, stratocaster (hagyományos) formájú Fender squire elektromos gitár, 1, 5 éves keveset volt használva. Irány ár. : 38000 HUF

Eladó Squier Stratocaster Affinity series elektromos gitár tokkal vállpánttal együtt. Gyakorlatilag vadi új makulátlan állapot. Kb 3 hetet használtam. Zöld színû. Kérésre küldök képeket. 30ezer Forint

Hohner Baron elektromos gitár megkímélt állapotban SÜRGÕSEN ELADÓ! Irányár: 35. 000 Ft

Squier Standard Stratocaster elektromos gitár (4 hónapos, garanciális, új állapotban, AntiqueBurst szín), vízlepergetõs bõrtokkal, pengetõkkel, Johnson gitárhangolóval eladó. Ár: 50. 000, - Ft. Roland Microcube gitáreffekt+gitárerõsítõ (3 hónapos, garanciális) eladó. Ár: 15. 000, - Ft.[/I]

Én a helyedben ezeknek járnék utána. A 30ezreset azért nem árt jobban megnézni, kicsit nagyon olcsó, de nem vészes.

Kuroi Tenshi

Quote from: RamizAproneten van mindenféle.
Hja ;)
És olcsóbban, mint a boltban.
Azért mondtam.

Itt az a hosszadalmas folyamat kezdõdik, hogy ezeknek utánajárni, hogy megvan-e még, hol lehet megnézni és kipróbálni, stb, utánanézni a gyártónak és a modellnek neten, utánakérdezni fórumokon, stb.

Ezeknek egy része elég okés lehet, csak így szöveg/ár/képek alapján, de hogy tényleg jó-e, az csak kipróbáláskor derül ki.