Main Menu

Fanart

Started by SlEePwAlKeR, 2003-12-10, 16:34:12

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: pet on 2007-07-08, 23:17:41
azaz deviantarton rajz feltevés közben? mert azt nem tudom
Mivel te linkelted a képet, amire nem commentelt senki, igen, tőled kérdeztem. :)
Én minimum a "war3", "warcraft 3", "wow", "blood elf", "blizzard", "fantasy" szavakat megadtam volna.

Jah, durva, pontosítasz egy kicsit a technikádon és máris találsz vkit, akihez képest senki vagy. Olyan, mint a tudomány. :)

EDIT: yaone, ősszel Szegeden nem mutatod meg élőben, hogy készül a nagy mű? :D

pet

Quote from: carfanatic on 2007-07-08, 23:21:23
Nem is az hogy favhoz adják hanem hogy tetszen amit rajzolok és én is rátudjak nézni jószívvel. Na meg hogy amit elképzelek azt megtudjam rajzolni, mert sokszor van olyan hogy kitalálok valamit de sehogy se tudok hozzákezdeni.
Ezek a szintek amiket ide belinkeltetek nekem nem hogy magas mérce hanem egyszerűen elérhetetlen. Erre mondja azt a rajz tanárom hogy az ilyet csak azok érik el akik életüket csak a rajznak szentelik. Én meg attól sajnos távol vagyok. De majd csinálok pár képet a közel jövőben mert nem rég regisztráltam magam Devartra. Bár engem unalmas tanórákon szál meg sajnos az ihlet :angyali:

A vázlatokat meg várom yaone
xD :D xD :D xD
nah ez a probléma igen ezaz, kitalálsz valamit és nem tudod megrajzolni xD ahoz hogy jól megtanulj rajzolni sok rajzot kell lemásolni, persze én sem vagyok egy mester söt yaone már eléggé lehagyott pár (100) km-el, de mostanában úgyérzem igyekezni fogok :D

yaone

Quote from: Member on 2007-07-08, 23:25:09
EDIT: yaone, ősszel Szegeden nem mutatod meg élőben, hogy készül a nagy mű? :D
ha nyugton tudsz ülni mellettem 2-3 napot : DDDDDDD

pet: közben válaszoltam, csak egy fentebbi postba, lapozz vissza légyszi   :haha:

pet

#2643
áztá rendesen leszóltad, de építö jellegü kritika, elfogadjuk, bár szerintem ö is tudja :D
Edit: amúgy, a mozgás rajzolás a legnagyobb problémája, mindent tud csak mozgást nem, de olyat ami csak áll egy helyen, nah olyat remekül tudna xD

yaone

Quote from: pet on 2007-07-08, 23:36:14
áztá rendesen leszóltad, de építö jellegü kritika, elfogadjuk, bár szerintem ö is tudja :D
akkor jó  :smile:
ma én is kaptam egyet ( ez fontos. évente egyszer veszi a fáradtságot valaki h ilyet írjon nekem :D )
túl kifejezéstelen arcokat rajzolok. mondjuk tok róla, de eddig kényelmes volt  :smile: :redface:

pet

én épp azt próbálom hogy kifejezéses arcot rajzoljak :D

Bishop

Azzal nekem is sok gondom van. Soha nem jön össze az a Light-os nézés a DN-ből. A másik neház ami nektek biztos megy az a női szépség visszatükrözése, férfit tudok de nőt azt szinte lehetetlen. enyémnél még Picasso nőkröl alkotot képei is szebbek, bár az egy külön kategória.

pet

az a vicces, hogy miközben elkezdtem anime csajokat rajzolni megtanultam olyan jól profilból férfi fejet rajzolni mint haverom (enyhe túlzás) , kivéve az állat, azt még nem tudom, de nem furcsa?O.o pedig addig szinte kicsit sem tudtam :D

Selmo

Quote from: yaone on 2007-07-08, 23:43:13
akkor jó  :smile:
ma én is kaptam egyet ( ez fontos. évente egyszer veszi a fáradtságot valaki h ilyet írjon nekem :D )
túl kifejezéstelen arcokat rajzolok. mondjuk tok róla, de eddig kényelmes volt  :smile: :redface:
Nem tudom miért kellene minden arcnak mosolyognia/vigyorognia/csúnyán néznie? Az mondjuk tény, hogy megpróbálhatnál árnyalatokat belevinni, ide például tökéletesen illene egy halvány mosoly és hogy ne nézzen a távolba el az ember füle mögött, hanem rá. Szerintem próbáld meg, hogy kicsit megdöntöd az arcot, hogy az milyen hatást vált ki.
Jól beindult ez a topic, mindenki veszettül szerkeszt. ^^

A tökéletesség unalmas.

yaone

Quote from: Selmo on 2007-07-09, 00:06:14
Nem tudom miért kellene minden arcnak mosolyognia/vigyorognia/csúnyán néznie?
hát nem mindig ,de már túlzásba viszem :D
két oka lelet amúgy , nem igazán akarok kifejezni semmit, és megültem ezen a a szinten ,egy ideje nem "fejlődős" terveim vannak, hanem szín-vonal harmónizálósak
de találtam egy könyvet ami megmozgatta a fantáziam annyira h elkezdjek mostmár reálban rajzolni, alapos arctanulás lesz, úgyérzem  :szemuveges:

Selmo

Quote from: pet on 2007-07-09, 00:09:46
Áááááh megdöntött nöi arc animekben kawaii xD
Látom hiányod van, használd egészséggel:

A tökéletesség unalmas.

pet

#2651
Quote from: Selmo on 2007-07-09, 00:44:24
Quote from: pet on 2007-07-09, 00:09:46
Áááááh megdöntött nöi arc animekben kawaii xD
Látom hiányod van, használd egészséggel:
várjunk csak erre a sorra nem is emlékszem hogy miért írtam be, hmm el kell most olvasnom újra a commenteket
edit: elolvastam de nem emlékszem mire írtam, sok sört ihattam :D
kitörlöm:D:D
Jaaah de hülye vagyok :D
azért ne nézzetek ám hülyének hogy elfelejtek egy ilyen dolgot, de kár volt kitörölni, de pl ott nyu/lucy ra gondoltam

Rounin

Az xD-ről van szó szerintem :ejnye:

pet

#2653

Member

Quote from: yaone on 2007-07-08, 23:43:13
túl kifejezéstelen arcokat rajzolok. mondjuk tok róla, de eddig kényelmes volt  :smile: :redface:
Sokat fejlődtél, pár hónappal ezelőtt bökte a csőrömet, most már nem tűnt fel.

Én szinte csak fejet tanultam meg firkálni, sajnos túlzottan is leköt, hogy "mit tegyek még a pofijával, hogy már mondania se keljen, 'Letépem a fejedet'?", így ha egy kép nagyobb, akkor nem mindig veszem észre, hogy a testükön vmi nincs rendben. Ezért is akarok a Xer15 előtt "megtanulni rajzolni".
Állatokkal fajspecifikusan vagyok, pl. lovakat egyáltalán nem tudok (kb. a 8-9 évesek szintén van :/), de madarakat meg ízeltlábúakat igen.

yaone

Quote from: Member on 2007-07-09, 09:37:16
így ha egy kép nagyobb, akkor nem mindig veszem észre, hogy a testükön vmi nincs rendben. Ezért is akarok a Xer15 előtt "megtanulni rajzolni".
ez nálam is probléma, mivel az asztal vízszintes, nem látom be az egész rajzot ( képregényrajzolók döntött asztalon rajzolnak, a hátnak is úgy jó meg látja a teljes rajzot szemből ), vagy fogsz egy nagy rajztáblát és támasztod az asztalnak, vagy mikor kész a vázlat, akkor tükörben megnézed, egyből látni fogod az összes hibáját

Member

Általában kimegyek 5-10 percre, lefoglalom magam vmi egészen mással és az az esetek döntő részében megvilágosít, de még így is rengeteg marad benne.
A színekről meg ne is beszéljünk, kissé színtévesztő vagyok (abban a tévhitben éltem, hogy a 3 árnyalat, amit a vízhez használtam, 3 eltérő kék, erre Araki közölte, hogy a legsötétebb lila :()).

pet

Quote from: yaone on 2007-07-09, 11:08:57
Quote from: Member on 2007-07-09, 09:37:16
így ha egy kép nagyobb, akkor nem mindig veszem észre, hogy a testükön vmi nincs rendben. Ezért is akarok a Xer15 előtt "megtanulni rajzolni".
ez nálam is probléma, mivel az asztal vízszintes, nem látom be az egész rajzot ( képregényrajzolók döntött asztalon rajzolnak, a hátnak is úgy jó meg látja a teljes rajzot szemből ), vagy fogsz egy nagy rajztáblát és támasztod az asztalnak, vagy mikor kész a vázlat, akkor tükörben megnézed, egyből látni fogod az összes hibáját


én úgy szoktam hogy megrajzolom és fejjel lefelé is megnézem xD amúgy jobban szeretek sima egyenes asztalon rajzolni, igaz rágörnyedek meg 2 centiröl nézem a rajzot, (pedig a látásom tökéletes xD) de ezt valahogy megszoktam, döltömn nem tudnám a kezemet annyira betámasztani :P

Quote from: Member on 2007-07-09, 12:01:18
Általában kimegyek 5-10 percre, lefoglalom magam vmi egészen mással és az az esetek döntő részében megvilágosít, de még így is rengeteg marad benne.
A színekről meg ne is beszéljünk, kissé színtévesztő vagyok (abban a tévhitben éltem, hogy a 3 árnyalat, amit a vízhez használtam, 3 eltérő kék, erre Araki közölte, hogy a legsötétebb lila :()).
nekem is van színtévesztésem xD (egyszer info órán látom zöld a szöveg, és elkezdtem írni, és a végén mire leírtam felfogtam, mivel az volt odaírva: ezt a szöveget most piros betükkel írtuk, én meg nézem, jah tényleg!:D)

yaone

Quote from: pet on 2007-07-09, 16:17:48
Quote from: Member on 2007-07-09, 12:01:18
A színekről meg ne is beszéljünk, kissé színtévesztő vagyok (abban a tévhitben éltem, hogy a 3 árnyalat, amit a vízhez használtam, 3 eltérő kék, erre Araki közölte, hogy a legsötétebb lila :()).
nekem is van színtévesztésem xD (egyszer info órán látom zöld a szöveg, és elkezdtem írni, és a végén mire leírtam felfogtam, mivel az volt odaírva: ezt a szöveget most piros betükkel írtuk, én meg nézem, jah tényleg!:D)
kék-lilát keverni nem színtévesztés, viszont az igazi színtévesztők a pirosat és a zöldet keverik (közlekedési lámpa rulz)

ismerős küldött egy képet a honlapról amit éppen készített, hogy véleményezzem. mondtam neki h nem lesz jó, mert a menüpontok zöld halak, és a háttér is zöld,  nagyon egybeolvad. erre egy órán keresztül győzködött h az barna és tuti h rossz a számítógépem . vagy ő színtévesztő  :redface:

pet

hát ja... az orvosok is mondták hogy színtévesztek :) de azért még a lámpát simán látom ;D

Solid Snake

Úristen, srácok, ti ilyen művészi szinten szoktatok alkotni?  :D
Minden elismerésem.  :smile:

Én mindösszesen a kezembe veszek egy ceruzát, kiválasztok egy szép rajzot netről, majd az arányokat nagyjából betartva lerajzolom egy papírra.  :hehe:

Member

A lámpát én is látom, sztem az a true színvakokon kívül senkinek nem okoz problémát (szürkelátás kemény lehet). A lila vízre meg ráfogom, hogy szürrealista vonás. :rolleyes:
Amin most változtatni szeretnék, az főként a vonalvezetésem meg a kéz/lábfej; alkar/vádli ábrázolásom, ugyanis baromira nem tetszik. :)

LuckyDingo

Uhha.. jó sok érdekes dolog van itt :O
Durva, de miután törölték az összes színezésemet a Deviantartról, úgy döntöttem, hogy adok még egy esélyt magamnak, hogy fanartokat rajzoljak. Mondjuk rendesen el vagyok maradva sztem a legtöbb embertől aki valamilyen szinten ért a dolgokhoz :S Pölö az arányok nálam nem emberiek: /rövid alsótest, hosszú felsőtest nagy fej, ferde száj, kéz rajzolása nuku.. szal nem kis hibák/ Próbálom javítgatni a tudásomat azér ^^" a Fejekkel nem mindig van azért bajom, de ha már el kell mozdítani valamilyen irányba akkor általában az esetek 80%ban rosszul sül el.. És az a gáz, hogy nem tudom, hogy lehetne ezeket rendesen begyakorolni :S
Amúgy a fentebb bemutatott devart címeken már nem fanartot lehet látni.. azok egytől egyig művészi alkotások /legalább is sértőnek érzem a fanart szót rájuk/


Selmo


A tökéletesség unalmas.

Member

Egyetlen dolgot fogtam fel belőle: Hogy szereted a lilát. :)

Solid Snake

Quote from: yaone on 2007-07-11, 16:09:16
kész kép : http://www.deviantart.com/deviation/59557630/

Üt, vág, aláz, gyaláz, szigor, büntet.  :eek:

Gratulálok!  :appl: :appl: :jee:

minuszmiki


Bishop

ESZMÉLETLEN! (de nehéz a döbenetemet kifejezni,ti már a legtöbbet leírtátok  :rotfl: )
Most már csak a szponzorodat mond meg ahonnan szerzed a eszközeidet. :D Én csak a 2Bs ceruzát és a rotlingot használom  :muhahah: . Ez az indigós ötlett tetszik,nem tudom hányszor rontottam el egy képet a foltok és a radirnyomok miatt.

yaone

Quote from: Member on 2007-07-11, 16:48:46
Hogy szereted a lilát. :)
:D nincs lila színű szmájli ...  :ejnye:

carfanatic: sok cuccom van részletezzem ?  :D
a filc amit használtam a képnél, egy nagyon olcsó cora-s filc, a papír is onnan van, a tempera is :D cora-tesco jó hely, papírrészlegen nem mindig tudják h mi értéke van annak amit árulnak. vettem már tescoban 600 ft-ért aquarell-papírtömböt, 400 ft-ért sokszínű herlitz ceruzát, 200 ft volt a kartonta nyomott alapozott vászon .. :D
a tűfilc az elég drága dolog, de azt a stabilos mangaversenyen nyertem, szóval így nekem ingyen volt, az ecsetollakat  apránként szerzem be, meg a vízfestéket is , ami komolyabb és saját pénzemből van az ez a kettő, többit vagy nyertem vagy kaptam
egyébként művészellátóban szoktam vásárolni, és főleg pesten ha éppen arra járok , mert vidéki boltok meglehetősen szegényesek, +ritkán tudják h miről beszélek épp, ha keresek valamit