H. P. Lovecraft sötét világa

Started by Ramiz, 2005-05-28, 13:00:24

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: Lythis...
Személyszerint amúgy Lovecraft az egyik kedvenc íróm. Elsõ novellák, amiket tõle olvastam, a Pickman Modellje, és a Patkányok a Falban voltak, amiket egy Angolszász Rémtörténetek címû könyvben találtam kb 13-14 évesen. Ezek után évekig hajszoltam a mûveit, mindhiába, mígnem néhány évvel ezelõtt, egy könyvutalvánnyal a kezemben ráakadtam az Összes mûvei 2-re.
 Megfilmesített mûvei közül egyedül a Necronomicon-hoz volt szerencsém, de az valahogy egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet.
...
Hmmm, ideje bovitenem a konyvgyujtemenyemet. Mindketto novellat nagyon szeretem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

L.Mole

Egy kis közvélemény-kutatás: (ha volt már téma, akkor sorry)

Mostanában kezdtem el olvasgatni a "Lovecraft összes" harmadik kötetét, és bár az elõzõ két könyv esetében az éjszaka nyugalma, és a halálos csend volt az ami segített az élmény megfelelõ módon történõ kiteljesedésében, mostanra már egyrészt átestem egy lakhelyváltáson (egy erdõ mellett éldegéltem, mely ráadásul egy nagyon hangulatos kis családi temetõt is tartalmazott, az elmaradhatatlan ódon kriptával, alig pár méterre a kertünktõl; most pedig egy kissé zajos út mellett, Pomáz sebesen fejlõdõ külsõ gyûrûjében vegetálok), mely új környezet hajlamos mindenféle nemkívánt zajokkal háborgatni, az estéket, másrészt kíváncsi vagyok, hogy egy jól eltalált zenei aláfestés, milyen színezetet ad az olvasásnak.  

Szóval a kérdés: Ki milyen zenét hallgat (ha hallgat) Lovecraft olvasása közben?

Ramiz

Quote from: L.MoleSzóval a kérdés: Ki milyen zenét hallgat (ha hallgat) Lovecraft olvasása közben?
Én semmilyet. El tudok képzelni valamilyen nagyon hangulatos zenét, de sajnos még nem találtam. Amiket a metál topikban ajánlottak, azok nem voltak elég nyugisak, sejtetõk. Hörgés nem megy Lovecrafthoz! :ejnye: Egyébként szerintem bármilyen könyvbe a legtisztábban csendben lehet beleélni magát az embernek. A zene plusz hangulatot ad, de el is vonja a figyelmet. Márpedig Lovecraft 100%-os figyelmet követel. :3x3:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Én is leginkább a semmit pártján vagyok, de ha mégis beraknék valamit közben az tuti hogy ez lenne. Ha érdekel valakit akkor PM.

Rune

#94
Én max elképzelek hozzá valami zenét de hallgatni még eszembe sem jutott alatta. Valami para zene menne alá. Dehát éppen elég fos@tós így is. Nem akarok én a zártosztályon kikötni:hahaha: De ha mégis:) akkor az Opeth-tõl a Damnation címû albumot hallgatnám olvasás közben.
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Rune

Megvettem a decemberi 576 konzolt és tesztelték benne a call of cthulhu XBOX verzióját. Beszkenneltem a cikket.
Imhol:

http://kepfeltoltes.hu/060112/img070_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/060112/img071_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Pirula

Na, itt egy szám attól a bandától amire azt mondtam hogy abszolút passzolna szerepjáték alá.

Ramiz

Quote from: RuneMegvettem a decemberi 576 konzolt és tesztelték benne a call of cthulhu XBOX verzióját. Beszkenneltem a cikket.
Imhol:
http://kepfeltoltes.hu/060112/img070_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/060112/img071_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Oké, mikor is jön ki PC-re? :) Reménytkeltõ.

Quote from: PirulaNa, itt egy szám attól a bandától amire azt mondtam hogy abszolút passzolna szerepjáték alá.
Zseniális! Marha jó! Pont ilyenre gondoltam... vagyis csak inkább éreztem... KELL!!! :hopp: :cool: :kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rune

#98
Quote from: PirulaNa, itt egy szám attól a bandától amire azt mondtam hogy abszolút passzolna szerepjáték alá.
HÜdehüdehüdekirály:tezsvir: A többi nóta is ilyen ettõl a bandától?
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Pirula

Quote from: RuneHÜdehüdehüdekirály:tezsvir: A többi nóta is ilyen ettõl a bandától?
Bizony! Két lemezem van tõlük. Megbeszélhetjük... ;)

Ramiz

Quote from: PirulaBizony! Két lemezem van tõlük. Megbeszélhetjük... ;)
Nyugi, Rune, nem is nagy az ára, mindössze pm Pirulának ma és sör vasárnap. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rune

Quote from: PirulaBizony! Két lemezem van tõlük. Megbeszélhetjük... ;)
Esetleg ha tudsz hozzá torrentet az megköszönném. Én így elsõre nem találtam.
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Pirula

Quote from: RamizNyugi, Rune, nem is nagy az ára, mindössze pm Pirulának ma és sör vasárnap. :)
Nem feltétlenül kell vasárnap. :) Van hogy meglátogatom debreczeni czimboráimat, majd akkor begyûjtöm a honoráriumot. :)

Ramiz

Ismertek jó, Lovecraft novelláin alapuló filmet?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Quote from: RamizIsmertek jó, Lovecraft novelláin alapuló filmet?
személy szerint sajna nem, pedig engem is érdekelne....
 Láttam anno egy necronomicon c filmköteget (kb3-4 20-30 perces filmbõl állt), de enyhénszólva színvonal alattiak voltak...
 Egyáltalán foglalkoztak komolyabban a mûvei filmrevitelével?

Ramiz

Quote from: LythisEgyáltalán foglalkoztak komolyabban a mûvei filmrevitelével?
Nem tudom, de van pár (7-8) film az írásaiból, szóval akár jó is akadhat köztük...
A tékában van egy Dagon címû film, ha végre sikerül kivennem, beszámolok róla, hogy az nézhetõ-e.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rune

Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth (c) Ubisoft - Reloaded

Kijött:)
Én már tolom ezerrel és eddig hibátlan.
Nagyon átjön a Lovecraft hangulat:muhahah:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Ramiz

Quote from: RuneCall of Cthulhu: Dark Corners of the Earth (c) Ubisoft - Reloaded
Kijött :) Én már tolom ezerrel és eddig hibátlan.
Nagyon átjön a Lovecraft hangulat:muhahah:
WÁÁÁH!!! Gyorsan leszedtem egy in-game mozit, és úgy nézem, hogy 1. marha jó a hangulata, 2. végre külön van célra tartás és nem mindig mereven elõrenyújtott karral rohan a kari!, 3. úgy esik el az, akit meglõnek, ahogy kell (ezt a Haloban is imádom), 4. talán fog futni a gépemen. :) Kérdés: milyen vasad van és hogy gyûri a játékot?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rune

Quote from: RamizWÁÁÁH!!! Gyorsan leszedtem egy in-game mozit, és úgy nézem, hogy 1. marha jó a hangulata, 2. végre külön van célra tartás és nem mindig mereven elõrenyújtott karral rohan a kari!, 3. úgy esik el az, akit meglõnek, ahogy kell (ezt a Haloban is imádom), 4. talán fog futni a gépemen. :) Kérdés: milyen vasad van és hogy gyûri a játékot?
:)
Szerintem simán vinni fogja a géped. Nincs a játék agyonséderezve meg semmi extra videókártyazabáló dolog nincs benne, de valami eszméletlen hangulatos grafikája van. Eddig a 16%-ánál járok a sztorinak, legalábbis a mentésnél ezt írja ki, és még egyáltalán nincs fegyverem. Szompolyogni kell:)
Nem tudom hogy annak idején játszottál e az Undying nevezetû remekmûvel, na ahhoz hasonlít a minõsége hangulat hangok design és sztori terén.
Az én konfigom egy AMD Athlon 64 3000+ Proci, 1,5 Gb ram Kingmax memória és egy Ati Radeon 9600XT 128Mb vidómemóriával. Szóval nem egy csúcsgép:)
Ha kijön nálunk is a játék és egy kicsit lemegy az ára én tuti hogy megveszem:whoah:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

kikuchiyo

Ramiz: a Dagont egy ismerõsöm nagyon dícséri.
Valamint a mostani Titanicon is lesz egy Cthulhus film.

[COLOR="LemonChiffon"]Mindig elgondolkozom azon, hogyan lehet komolyan venni egy olyan gonoszt, akinek a neve a kotangens hiperbolikusz függvénnyel kezdõdik...[/COLOR]
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: Fazék[SIZE="1"]* általában célszerû velem szemben a filozófia mondandót egy táblával a nyakában "filozófiai mondandó" felirattal beküldeni és egy zenei csinnadrattával kísérni ordítva a tábla szövegét, hogy feltûnjön nékem bármi is belõle :haha:[/SIZE]
:haha: Könyvekben például úgy tûnt elég jól vágod a hasonló rejtett mondanivaló részeket.

Quote from: L.MoleNekem már ez is vigasz (mégse vagyok 100%-osan freak).
Attól még az vagy... :__devil: (sorry) :angyali:

Quote from: RuneAz én konfigom egy AMD Athlon 64 3000+ Proci, 1,5 Gb ram Kingmax memória és egy Ati Radeon 9600XT 128Mb videómemóriával. Szóval nem egy csúcsgép :)
Talán nálam is menni fog. (2.66 GHz Celeron, 512 MB ram, Radeon 9550 128 MB)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

anubys

 
Guillermo Del Toro  rendezésében készül az At the Mountains of Madness

Rounin

Quote from: L.Mole on 2006-01-04, 14:30:16
Szóval a kérdés: Ki milyen zenét hallgat (ha hallgat) Lovecraft olvasása közben?

Hú, régi kérdés, de nem feleltem még rá :hehe:

Én abszolút semmilyet. Ctulhut olvasni borzongással egyenértékű, azt pedig legjobban zene nélkül, a csendben lehet átélni. Ezért is olvasom késő este, éjszaka. A kinti, elvétve hallható zajok, az óra szakadatlan, monoton ketyegése, a füledben doboló vér hangja.. maximálisan kiélezi a könyvek hangulatát :).

HekkkY

hm.. Nem ismerem, de érdekelne. Aki tudna nekem szolgáltatni egy kis infót róla az pm-eljen :) köffi
The darkess will holding me tightly, until the sun rises up...!

Lythis

Quote from: HekkkY on 2006-07-12, 10:27:36
hm.. Nem ismerem, de érdekelne. Aki tudna nekem szolgáltatni egy kis infót róla az pm-eljen :) köffi
Ha visszaolvasol egy kicsit (4 oldal az maximum 120 post és az nem sok.. szerintem), akkor láthatod, hogy besétálsz bármelyik nagyobb könyvesboltba és szépen megveszed (Libriben pl szokott lenni).
Ha meg nem olvastál még tőle semmit, és nem akarsz találomra venni valamit, akkor hplovecraft.uw.hu -n fennvannak a művei (legalábbis anno amikor néztem, még fennvoltak).

Acélpatkány

Stephen Kingtől most jelent meg a Nightmares and Dreamscapes (Rémálmok és lidércek) antológiájából készült filmsorozat. Minden epizód egy jól sikerült horrorepizód. A legjobb a Crouch End, ahol felemlegetik a Nagy Öregek neveit, és az eddigi legchtuloidabb történet, amit láttam.
:cool:

TurboK

Ha Lovecraft játékokról van szó, Sega Saturn-ra volt egy bitang nagy flipper Digital Pinball Necronomicon címmel. Eléggé hasonlít a Super Nintendos "Super Pinball" c. anyagra (ugyanaz a csapat készitette), hasonló a táblafelosztás, a színek, a stílus, stb.. Viszont grafikailag ezerszer jobb (magasfelbontásban fut), full narráció megy végig, Lovecraft alapú "helyszinek" vannak a játékban, és rendkívül extrémek a megnyerhető trükkök is (pl 7 labdás multiball).
Ja, és John Petrucci írta a zenéjét.

Iszonyú hangulatos játék, én a Petrucci zene miatt próbáltam ki, de egy hónappal rá már a "Lovecraft összes művei"t olvastam.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Raggie

Quote from: Acélpatkány on 2006-08-16, 21:09:11
Stephen Kingtől most jelent meg a Nightmares and Dreamscapes (Rémálmok és lidércek) antológiájából készült filmsorozat. Minden epizód egy jól sikerült horrorepizód. A legjobb a Crouch End, ahol felemlegetik a Nagy Öregek neveit, és az eddigi legchtuloidabb történet, amit láttam.
:cool:
Háát... én még nem láttam jó Stephen King feldolgozásfilmet. Mindegyiket elgagyizzák valahogy... és az, hogy Stephen King hogyan lehet Cthulhu-s azt magyarázza már el nekem valaki!! :eek: :confused:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Próféta

Quote from: Raggie on 2006-08-16, 23:02:12
Háát... én még nem láttam jó Stephen King feldolgozásfilmet. Mindegyiket elgagyizzák valahogy... és az, hogy Stephen King hogyan lehet Cthulhu-s azt magyarázza már el nekem valaki!! :eek: :confused:
Hát úgy lehet, ahogy a Quake1 vagy Gaiman vagy a Vault of Unspeakable Doom is.
Amúgy meg jó SK "feldolgozásfilmek":
Mindhárom film rajta van az IMDb top 250 listán, de a Shawshank-et hovatovább úgy "elgagyizták", hogy #2 a helyezése :)
Ja hogy nem horror? Bocs...  :haha:

Rounin

Quote from: Próféta on 2006-08-16, 23:14:41
Hát úgy lehet, ahogy a Quake1

Az egészen az lett volna, de oly' szinten meggyepálták az alapkoncepciót, hogy végül már nem is látszik rajta. Kicsit sem :|