Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Djinn

Quote from: Xipeigen, az elso az jonak mondhato marcsak azert is mert a kepregeny menten haladt nagyon reszletesen.
Frost(a szoke gyerek) csak azert tudta ezt megtenni kulonben(bar ez nem volt benne a filmben), mert nem ragaszkodott a hagyomanyokhoz mint az oregek es o eleve vampirnak szuletett, o nem elt soha emberi eletet.
o is hasonlo hybrid volt mint maga Blade csak obenne a vampir tulajdonsagok voltak folenyben, de az emberi mivolta miatt oregedett(ami leallt amint elert egy kort).
az emlitett oregek pedig egytol egyig nem voltak olyan idosek mint o(vampir eletben).
nomeg kis segitsege is volt.
Értem. Hát én nem olvastam a képregényt és így furán jött ki.
Mondjuk azt ok volt, hogy más volt, mint a többi vámpír, ezt fogtam.   :rolleyes:
Ezek szerint itt megint az jön elõ, hogy a film sosem olyan részletes, mint az, amibõl készült....
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: DjinnÉrtem. Hát én nem olvastam a képregényt és így furán jött ki.
Mondjuk azt ok volt, hogy más volt, mint a többi vámpír, ezt fogtam.   :rolleyes:
Ezek szerint itt megint az jön elõ, hogy a film sosem olyan részletes, mint az, amibõl készült....


nem hiszem,hogy tul sokan vegigultek volna egy 5-6 oras filmet.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Quote from: Xipenem hiszem,hogy tul sokan vegigultek volna egy 5-6 oras filmet.
Én igen.  :haha:
De mondjuk, ha úgyis trilógiát csináltak belõle, lehet, hogy elfért volna, nem?
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: DjinnÉn igen.  :haha:
De mondjuk, ha úgyis trilógiát csináltak belõle, lehet, hogy elfért volna, nem?


igen, HA az elso filmbol csinalnak trilogiat es nem 3 kulon tortenetbol amik igazabol idorendben sem kapcsolodnak igazabol egymashoz mivel a mostani harmadik resz kb 60 evvel az elso utan tortenik.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Ez a fimnek csúfolt marhaság (ami ti Blade 3-ként is ismerhettek) nekem sem tetszett. Régen láttam ilyen gagyi és unalmas filmet. Hogy a csaj zenét hallgat harc közben... sok sikert a túléléshez. Penge egyenlõként küzd a több ezer éves döggel... És a "párbeszédek" csak arról szólnak, hogy: fuck, shit... És úgy egyáltalán. Sz*r.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiEz a fimnek csúfolt marhaság (ami ti Blade 3-ként is ismerhettek) nekem sem tetszett. Régen láttam ilyen gagyi és unalmas filmet. Hogy a csaj zenét hallgat harc közben... sok sikert a túléléshez. Penge egyenlõként küzd a több ezer éves döggel... És a "párbeszédek" csak arról szólnak, hogy: fuck, shit... És úgy egyáltalán. Sz*r.


dehat a csaj WHistler lanya, ostehetseg, csukott szemmel is elbanik mindenkivel.
szerintem az egyetlen normalis ember a filmben King volt.
szanalmasan nevetseges alak.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Quote from: Xipe...King...
szanalmasan nevetseges alak.
Ez igaz. A film pedig csak arra jó, hogy a sok kis hülyegyerek azt higgye, hogy minél nagyobb a szája, annál tovább él.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiEz igaz. A film pedig csak arra jó, hogy a sok kis hülyegyerek azt higgye, hogy minél nagyobb a szája, annál tovább él.


ja, csak utana rajonnek majd,hogy nem a mozivasznon elunk hanem a foldon amikor majd valaki befogja a szajat egy bakancsal.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Manu

Alexander (USA, 2004)

Stone bácsi úgy látszik most jött ki az elvonóból, mert akkor csinálja a rossz filmjeit, aztán elkeseredik, visszaesik, csinál valami állat jó mozit, aztán vissza az elvonóba. Sajnos a pénz sem segített, pedig talán most azzal akarták kompenzálni a hiányzó ihletet. Egyszerûen nem tudom mire akarta helyezni a hangsúlyt az öreg, az egész film szétfolyt, se eleje se vége se közepe. Szerencsétlen Colin Farell semmit nem hozott ki a szerepbõl, és a figurája is teljesen el lett rontva. Egyáltalán nem éreztem, hogy õ lenne az egyik legnagyobb hadvezér a történelemben, gyakorlatilag a körülmények áldozata volt, aki mindig mindentõl kikészült. A többi színészt inkább hagyjuk is. A csatajelenetek se látványosak nem voltak, se semmi, nem látszott benne Sándor zsenialitása, csak nagy kuszaság. Csak remélni merem, hogy e korszak megint csak átmeneti lesz...

Failan (Dél-Kórea, 2001)

Túlságosan beharangozták nekem ezt a drámát, túl sokat vártam tõle és túlságosan tetszett az elsõ fél óra a többi részhez képest. Most visszagongolva azonban nagyon jó kis film ez, Cecilia Cheung rajongóknak pedig kötelezõ darab, bár az õ alakítása számomra az egyetlen megkérdõjelezhetõ elem az egész moziban. Rendhagyó, "életszagú", öteletes, eredeti romantikus dráma.

Failan 1
Failan 2  

Whale Rider (Új-Zéland, 2002)

Ez igazán nekem való filmecske volt, nagyon mélyen belémette magát. Légies történet, légies zene (Lisa Gerard - Dead Can Dance), gyönyörû képek, csodálatos alakítások, -mondanivaló. Mese civilizált maori indiánok hagyományõrzésérõl, -megújításáról, maradiságról, csökönyösségrõl, büszkeségrõl, alázatról, szereterõl. Tényleg kötelezõ darab azoknak, akik be tudnak egy kicsit lassulni, és a képeken túl keresni az értéket, a szépséget miegymást..., és fogékonyak idegen kultúrák iránt.

Whale Rider

Djinn

Ma este 22.00-kor az RTL-en Mocskos zsaruk (The Corruptor ). Szerintem nagyon jó film.   :jee:
Magasan veri a pl. Kiképzést és a hasonló filmeket! Aki nem látta nézze meg feltétlenül.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Raggie

Nemtom ki látta de régebben volt az M1-en(asszem) az Elit Alakulat. Elõször könyv volt(dokumentum-regény-elbeszélés a 2. VH-ban harcoló amerikai ejtõernyõs alakulat kalandjairól, interjúk a túlélõkkel), és aztán filmesítette meg Spielberg papa, egy kbtíz részes sorozatot kreált belõle 1h-s részekkel. Nagyon jól sikerült szerintem, és egészen kifejezõ alkotás.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

Quote from: Raggie GordonNemtom ki látta de régebben volt az M1-en(asszem) az Elit Alakulat. Elõször könyv volt(dokumentum-regény-elbeszélés a 2. VH-ban harcoló amerikai ejtõernyõs alakulat kalandjairól, interjúk a túlélõkkel), és aztán filmesítette meg Spielberg papa, egy kbtíz részes sorozatot kreált belõle 1h-s részekkel. Nagyon jól sikerült szerintem, és egészen kifejezõ alkotás.

Én láttam. Tényleg jó sorozat volt, mind a története, mind a megvalósítása tetszett (jól megmutatja a háború "borzalmait", ennél "realisztikusabb" ilyen téren szvsz csak a Ryan közlegény megmentése volt).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raggie

Quote from: DarkstarÉn láttam. Tényleg jó sorozat volt, mind a története, mind a megvalósítása tetszett (jól megmutatja a háború "borzalmait", ennél "realisztikusabb" ilyen téren szvsz csak a Ryan közlegény megmentése volt).
Azután csinálta ezt Spielberg, biztos belejött!
Nem is a fizikai, hanem a pszichikai borzalmak a legrosszabbak, és zt is jól bemutatja!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

Quote from: Raggie GordonNem is a fizikai, hanem a pszichikai borzalmak a legrosszabbak, és zt is jól bemutatja!

Erre gondoltam.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

Quote from: Raggie GordonNemtom ki látta de régebben volt az M1-en(asszem) az Elit Alakulat. Elõször könyv volt(dokumentum-regény-elbeszélés a 2. VH-ban harcoló amerikai ejtõernyõs alakulat kalandjairól, interjúk a túlélõkkel), és aztán filmesítette meg Spielberg papa, egy kbtíz részes sorozatot kreált belõle 1h-s részekkel. Nagyon jól sikerült szerintem, és egészen kifejezõ alkotás.

Te murokrépa, ha már nem jársz fórumra túl gyakran, legalább nézz vissza egy-két oldalt a topicban, mielõtt elkezdesz egy olyan filmet ajánlani, amit tulajdonképpen azért nézünk, mert itt sokan ajánlották. :hehe: Pfû. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Oke, akinek meg nem volt szerencseje eme filmhez annak melegen ajanlom.
Rohadt nagy vigjatek.
Nem tudom mikor kerul itthon vetitesre, de ha erdekel valakit szivesen odaadom.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

katz

Quote from: XipeOke, akinek meg nem volt szerencseje eme filmhez annak melegen ajanlom.
Rohadt nagy vigjatek.
Nem tudom mikor kerul itthon vetitesre, de ha erdekel valakit szivesen odaadom.
A múlt héten láttm. fergeteges :jee:

Ramiz

Wasabi

Kelllemes francia film. Van benne Japán is. ;) A csaj nagyon "kawai". :D Talán még meg fogom nézni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizWasabi

Kelllemes francia film. Van benne Japán is. ;) A csaj nagyon "kawai". :D Talán még meg fogom nézni.
hát igen a japán csajszi sokat dobott rajta :D de amúgy tényleg egy kellemes film :)

Ramiz

Jean Reno is sokat dobott rajta, de õ nem kawai. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus

Hali!

Nekem nem tetszett a Wasabi, nálam az egyszer nézhatõ kategória.

Fazék

Quote from: DamnatusHali!

Nekem nem tetszett a Wasabi, nálam az egyszer nézhatõ kategória.
sztem Ramiz se úgy gondolta hogy az év filmje, hanem egyszerûen egy kellemes film, amit 1x (2x) meg lehet nézni, jót lehet rajta nevetni idõnként, Jean Reno jó benne és a japán hölgy is tetszetõs, egyszóval kellemes :)

Xipe

Quote from: RamizJean Reno is sokat dobott rajta, de õ nem kawai. :D


jo film volt, es Jean Reno nagyon is Kawai.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

Damnatus: nekem azok a filmek, amik nem tetszenek, azok az "egyszer sem nézhetõ" kategóriába esnek. ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus

Hali!

Nálam is létezik a nézhetetlen kategória!
De én picit többet vártam a Wasabitól.

Suszi

Hali.
Nincs meg valakinek (lehetõleg eredeti) dvd-n ez a remekmû?
Már mindenhol kerestem, de sehol sem találtam meg.
Elõre is köszi  :)

Djinn

Quote from: SusziHali.
Nincs meg valakinek (lehetõleg eredeti) dvd-n ez a remekmû?
Már mindenhol kerestem, de sehol sem találtam meg.
Elõre is köszi  :)
Ez engem is érdekelne.  :)
Bár mindig zavart abban a filmben, hogy tudom, melyik jelenetben halt meg Brandon Lee.(állitólag) Valahogy mindig eszembejut.. :eeek:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Feldin

Quote from: RamizWasabi

Kelllemes francia film. Van benne Japán is. ;) A csaj nagyon "kawai". :D Talán még meg fogom nézni.
Tényleg kawaiiiii csaj! Kéne még szerezni tõle filmet!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Mattanja

Quote from: DjinnEz engem is érdekelne.  :)
Bár mindig zavart abban a filmben, hogy tudom, melyik jelenetben halt meg Brandon Lee.(állitólag) Valahogy mindig eszembejut.. :eeek:
Melyikben is?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Suszi

Quote from: DjinnEz engem is érdekelne.  :)
Bár mindig zavart abban a filmben, hogy tudom, melyik jelenetben halt meg Brandon Lee.(állitólag) Valahogy mindig eszembejut.. :eeek:

Engem ez nem zavart. Szerintem ez is hozzá tartozik. Emiatt is lett ilyen hangulata a filmnek. Annál a jelenetnél lõtték le, amikor az asztalon áll, körülötte pedig gengszterek. Az egyik pisztolyban nem vaktöltény volt. Elég kellemetlen.