Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Xipe

Quote from: RamizJövõ héten Manu elküldni dvd-n, azt majd le tudom neked írni.

Damnatus: olvasd el a könyvet (Arthur C. Clark). Állítólag a film sokkal jobb, én még csak a könyvet olvastam, de az egyértelmû.


Kosz szepen, aztat nagyon megkoszonnem.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Feldin

Quote from: ShiroiSikongatni és ugrálni a moziban, miközben Xipe röhög mögöttetek? :)
Gonosz! :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: RamizJövõ héten Manu elküldni dvd-n, azt majd le tudom neked írni.

Damnatus: olvasd el a könyvet (Arthur C. Clark). Állítólag a film sokkal jobb, én még csak a könyvet olvastam, de az egyértelmû.
Tényleg Ramiz! Mit kapsz Manutól?
Majd érdekelne!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Quote from: FeldinTényleg Ramiz! Mit kapsz Manutól?
Majd érdekelne!!!

Ok, következõre, mikor találkozunk meeten, hosszú listacserék lesznek... :D
Bár most már nekem is van honlapom és nemsokára a filmlista is fent lesz... te meg frissítsd gyakran... ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: RamizOk, következõre, mikor találkozunk meeten, hosszú listacserék lesznek... :D
Bár most már nekem is van honlapom és nemsokára a filmlista is fent lesz... te meg frissítsd gyakran... ;)
Csinálgatom az újat, szóval nem fogok frissíteni egy darabig.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Xipe

Osszeallitsak en is egy filmlistat, hogy legyen cserealapom?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Quote from: XipeOsszeallitsak en is egy filmlistat, hogy legyen cserealapom?
Micsoda biznisz van itt. Ebbõl mi sem maradhatunk ki  :haha:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Feldin

Akkor mindketten tegyétek meg :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Mattanja

Quote from: FeldinTényleg Ramiz! Mit kapsz Manutól?
Majd érdekelne!!!
Ha nem szoksz rá a pm-re, akkor legközelebb csak azért megyek meet-re, hogy eltörjem az ujjaidat!  :rolleyes:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Quote from: ShiroiHa nem szoksz rá a pm-re, akkor legközelebb csak azért megyek meet-re, hogy eltörjem az ujjaidat!  :rolleyes:

 :eeek: Ez azért kicsit erõs. Betudjuk a Berserk manga hatásának. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Feltettem a filmlistámat. Azért sem adok pontos linket, hogy át kelljen vergõdnötök a honlapomon. :D (Tudom, hogy nagyon gagyi, nem kell külön mondani.  :rolleyes: :lazza: )

virtualdog

Igaz, kicsit sokat tölt...
Oké, modemesek kedvéért :D :
Filmlista
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Quote from: RamizFeltettem a filmlistámat. Azért sem adok pontos linket, hogy át kelljen vergõdnötök a honlapomon. :D (Tudom, hogy nagyon gagyi, nem kell külön mondani.  :rolleyes: :lazza: )

virtualdog

Igaz, kicsit sokat tölt...
Oké, modemesek kedvéért :D :
Filmlista

kosz, megnezem.
kulonben miert ragaszkodik mindenki ennyire az Excelhez?
sokkal celravezetobb lenne az Access hasznalata.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Quote from: Xipekulonben miert ragaszkodik mindenki ennyire az Excelhez?
sokkal celravezetobb lenne az Access hasznalata.
Vagy inkább XML lenne egyszerûbb :)

A mi oldalunkmég maxi kezdetleges formában van. De majd dolgozok rajta. Persze nem lesz semmi extra, csak akarok neki vlami pofát adni  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: DjinnVagy inkább XML lenne egyszerûbb :)

A mi oldalunkmég maxi kezdetleges formában van. De majd dolgozok rajta. Persze nem lesz semmi extra, csak akarok neki vlami pofát adni  :rolleyes:


speciel a filmlistara gondoltam nem az oldalra.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Quote from: Xipespeciel a filmlistara gondoltam nem az oldalra.
Én is!
De mindenkinek az a legegyszerûbb, amihez ért! Asszem ezzel még te sem tudsz vitatkozni :lazza:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: DjinnÉn is!
De mindenkinek az a legegyszerûbb, amihez ért! Asszem ezzel még te sem tudsz vitatkozni :lazza:


hat az access sokkal egyszerubb mint az excel, de hat igen, igazad van.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

mtv-n péntek este 23.30-kor Remény rabjai!!
Alapfilm. Mindenkinek kötelezõ, aki még nem látta! :jee:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: Djinnmtv-n péntek este 23.30-kor Remény rabjai!!
Alapfilm. Mindenkinek kötelezõ, aki még nem látta! :jee:


ez talan a legjobb film amit konyvbol csinaltak.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Flaser

Quote from: Xipehat az access sokkal egyszerubb mint az excel, de hat igen, igazad van.

Én a "Where is It?" - et ajánlom.
Tudom, meg lehet csinálni Accesben és Excelben is, de minek ha annyi vele a munka. Persze egy kicsit faramuci elsõre a kezelõfeület, de nekem abszolút bevált mint média katalógus.

http://www.whereisit-soft.com/
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Manu

1. Damnatus: Kubrick sem nagyon értette ám a végét, pedig õ rendzete... :D
2. Ramiz: A filmek lassan de biztosan kiírás alatt állnak, eddig 2 lemez kész. :)
3. Djinn: A Remény rabjait vagy 2x láttam, de nem emlékszem belõle semmire, ami most teljesen felbosszantott  :grrr: , úgyhogy biztos megnézem

Infernal affairs (Szigorúan piszkos ügyek):

Ide írom, mert hogy honkongi, pedig szerintem a japán filmes topic lehetne ázsiai, bár tényleg nem lehet egy kalap alá venni õket.


Hát nem tudom miért szeretik annyira ezt a filmet, mert szerintem egy snassz akció-krimi, közepes mennyiségû feszültséggel. Vagy a trilógiát egyben kell szemlélni és úgy jobb lesz?

Djinn

Quote from: ManuHát nem tudom miért szeretik annyira ezt a filmet, mert szerintem egy snassz akció-krimi, közepes mennyiségû feszültséggel. Vagy a trilógiát egyben kell szemlélni és úgy jobb lesz?
Szerintem külön az elsõ rész is nagyon jó volt!!  :)
A harmadik már kicsit érdekes volt nekem  :rolleyes: De azért az is tetszett.
A 2. film az elsõ elõzménya, a 3. pedig az (elsõ) "utózmánya".
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Manu

Quote from: DjinnSzerintem külön az elsõ rész is nagyon jó volt!!  :)
A harmadik már kicsit érdekes volt nekem  :rolleyes: De azért az is tetszett.
A 2. film az elsõ elõzménya, a 3. pedig az (elsõ) "utózmánya".


Hmmm..., akkor lehet csak mi nem passzoltunk egymáshoz :) Azért megnézem a folytatásokat is.

Djinn

Quote from: ManuHmmm..., akkor lehet csak mi nem passzoltunk egymáshoz :) Azért megnézem a folytatásokat is.
Ízlések és pofonok....
De azért azt elõre mondanám, hogy mind a 3 rész más stílusú! Szóval ne olyat várj, mint az elsõ  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Quote from: ManuHát nem tudom miért szeretik annyira ezt a filmet, mert szerintem egy snassz akció-krimi, közepes mennyiségû feszültséggel. Vagy a trilógiát egyben kell szemlélni és úgy jobb lesz?

Értem, miért mondod, hogy "snassz", de szerintem nagyon jó, én legalábbis másodszorra sem untam. ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: FlaserÉn a "Where is It?" - et ajánlom.
Tudom, meg lehet csinálni Accesben és Excelben is, de minek ha annyi vele a munka. Persze egy kicsit faramuci elsõre a kezelõfeület, de nekem abszolút bevált mint média katalógus.

http://www.whereisit-soft.com/
én is ezt a programot ajánlom és egy állati jó dolgot nem is említettél belõle, névlegesen, hogy van benne imdb-rõl adatok importálása! vagyis jobb-klikk a bejegyzésen, modules , 'import movie details from imdb' és szépen cím alapján keres, kidob pár eredményt és az általad kiválasztott fõbb adatait hozzácsatolja leírásként a bejegyzéshez! sztem nagyon hasznos kis modul :) (az alapbeállítást meg is változtathatod az információk formáját, sorrendjét illetõen, mint cím, rendezõ, évszám, plot outline, stb) - szóval én is ezt a programot ajánlom

a Szigorúan piszkos ügyek sztem is egy nagyon jó film, bár nekem a második rész már kevésbé tetszett, némi következetlenséget véltem fölfedezni benne, de az elsõ rész továbbra is Nr1 számomra :) már régóta tervezzük, hogy megnézzük a három filmet kronológiai sorrendben, majd utána beírom ide is a véleményemet :)

Xipe

Quote from: FlaserÉn a "Where is It?" - et ajánlom.
Tudom, meg lehet csinálni Accesben és Excelben is, de minek ha annyi vele a munka. Persze egy kicsit faramuci elsõre a kezelõfeület, de nekem abszolút bevált mint média katalógus.

http://www.whereisit-soft.com/


kosz ezt megnezem.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

Elkezdtem nézni az Elit alakulatot. Idáig: :cool: !
És külön öröm, hogy egy-két ismerõs arc is van a Ravasz, az agy és a két füstölgõ puskacsõbõl! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Ajanlom mindenkinek aki egy jot akar nevetni.
Sajnos trilogia keszult ebbol a filmbol is/
az elso resz szerintem jo volt, a masodikra mar nem emlekszem es e harmadik meg gunyt uz ebbol az egesz tortenetbol.
van ugyan visszatero karakter(Whistler) aki ugyan mar ketszer meghalt, de nem birtak nelkule "ertelmes" sztorit kialakitani.
epp most fejeztem be magat a filmet es mit ne mondjak vegig kellett rohognom az egeszet.
sztorija egyenlo a 0-val.
a harcjelenetek hosszabbak mint a Matrix:Reloaded-ben es kb. ugyanolyan izgalmasak is.
bevallom van benne 2-3 erdekesnek indulo jelenet es fegyver, de tulzasba lesz vive az egesz az erdek es ertelmetlensegig.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Quote from: XipeAjanlom mindenkinek aki egy jot akar nevetni.
Sajnos trilogia keszult ebbol a filmbol is/
az elso resz szerintem jo volt, a masodikra mar nem emlekszem es e harmadik meg gunyt uz ebbol az egesz tortenetbol.
van ugyan visszatero karakter(Whistler) aki ugyan mar ketszer meghalt, de nem birtak nelkule "ertelmes" sztorit kialakitani.
epp most fejeztem be magat a filmet es mit ne mondjak vegig kellett rohognom az egeszet.
sztorija egyenlo a 0-val.
a harcjelenetek hosszabbak mint a Matrix:Reloaded-ben es kb. ugyanolyan izgalmasak is.
bevallom van benne 2-3 erdekesnek indulo jelenet es fegyver, de tulzasba lesz vive az egesz az erdek es ertelmetlensegig.
Ezek szerint nem veszítettem vele sokat, hogy csak az elsõ részt néztem meg. Én már azt is egy hangulatos ámde átlagos filmnek tartottam. És nagyon bosszantott benne, hogy az öreg vámpírokat seperc alatt elintézte az a mitoménhogyhívják szõke gyerek (Stephen Dorff ) :ejj: Nem tünt túl reálisnak nekem. De azért az még valóban nem volt rossz.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: DjinnEzek szerint nem veszítettem vele sokat, hogy csak az elsõ részt néztem meg. Én már azt is egy hangulatos ámde átlagos filmnek tartottam. És nagyon bosszantott benne, hogy az öreg vámpírokat seperc alatt elintézte az a mitoménhogyhívják szõke gyerek (Stephen Dorff ) :ejj: Nem tünt túl reálisnak nekem. De azért az még valóban nem volt rossz.


igen, az elso az jonak mondhato marcsak azert is mert a kepregeny menten haladt nagyon reszletesen.
Frost(a szoke gyerek) csak azert tudta ezt megtenni kulonben(bar ez nem volt benne a filmben), mert nem ragaszkodott a hagyomanyokhoz mint az oregek es o eleve vampirnak szuletett, o nem elt soha emberi eletet.
o is hasonlo hybrid volt mint maga Blade csak obenne a vampir tulajdonsagok voltak folenyben, de az emberi mivolta miatt oregedett(ami leallt amint elert egy kort).
az emlitett oregek pedig egytol egyig nem voltak olyan idosek mint o(vampir eletben).
nomeg kis segitsege is volt.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_