Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Ramiz

K. :) Piszkos Harry-t el tudom vinni ma meetre, ha kő. PM me.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

chilip

Renaissance-et most néztem meg és meg kell mongyam nagyon tetszett :D itt megnézhetitek a trailerét :D http://www.imdb.com/title/tt0386741/trailers

Solid Snake

Quote from: chilip on 2007-02-17, 17:06:50
Renaissance-et most néztem meg és meg kell mongyam nagyon tetszett :D itt megnézhetitek a trailerét :D http://www.imdb.com/title/tt0386741/trailers


Régóta tervezem már, hogy megnézem (a képvilág már a trailerben megragadott).
Annyit mondj meg: a film eléggé sötét hangvételű?  :smile:

RE@L

Nem. Az ember többet várna tőle, inkább a Scanner Darkly-t nézd meg avagy Kamera Álltal homályosant.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Solid Snake

Quote from: RE@L on 2007-02-17, 22:46:53
Nem. Az ember többet várna tőle, inkább a Scanner Darkly-t nézd meg avagy Kamera Álltal homályosant.

Azt éppen tegnap láttam 12. alkalommal, egyik kedvenc filmem.  :zen:

Az alaphoz, Philip K. Dick regényéhez még nem volt szerencsém, maga a film azonban fenomenális (a lezárást nálam eddig egyetlen film nem tudta még felülmúlni ennél, minden egyes megtekintés után bennem van a hatás hosszú percekig...).

RE@L

#3695
:) Pedig sok minden tudja überelni, Betty Blue, Soha Többé Háború, Leon a Profi, Szarvasvadász, Solaris(bár azt könyvben még mindig sajna), Szigorúan Piszkos ügyek (mind a 3 rész, de kiváltképp az első ending katarzis az....) stb :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

chilip

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-02-17, 22:44:36
Quote from: chilip on 2007-02-17, 17:06:50
Renaissance-et most néztem meg és meg kell mongyam nagyon tetszett :D itt megnézhetitek a trailerét :D http://www.imdb.com/title/tt0386741/trailers


Régóta tervezem már, hogy megnézem (a képvilág már a trailerben megragadott).
Annyit mondj meg: a film eléggé sötét hangvételű?  :smile:

nem annyira sötét, de engem nagyon magával ragadott :) nézd meg és meglátod, sztem nem fogsz csalódni...

noriko

Babel

Nekem nagyon tetszett! Rég láttam ilyen jó filmet moziban. Lehet, hogy hatásvadász, lehet, hogy oscar orientált, de ennek ellenére jó film. Örülök, hogy néha jó kezekbe is kerül pénz a filmiparban. 
Nem akarom hosszan elemezgetni, így csak annyit, hogy én találtam benne mondanivalót. Maga a cím is remekül illik a felvázolt helyzetekhez szerintem (és nem is azért, mert több nyelven beszélnek a filmben).

Mindenkinek ajánlom! Unatkozni semmiképp sem fogtok, és ha valamiért mégsem tetszene, legalább láttatok néhány nagyon rövid szoknyás japán diáklányt, bugyi nélkül. :P
De ne azt nézzétek, hogy oscar-jelölt, hanem a filmet! ;)

10/10
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Egyik kedvenc filmvégződésem: Taxisofőr.
Másik kedvenc filmvégződésem: Apokalipszis most.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2007-02-18, 11:58:19
Egyik kedvenc filmvégződésem: Taxisofőr.
Másik kedvenc filmvégződésem: Apokalipszis most.
Az a jo, hogy ebbol csak a veget lattam. :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raul

#3700
QuoteAz alaphoz, Philip K. Dick regényéhez még nem volt szerencsém, maga a film azonban fenomenális (a lezárást nálam eddig egyetlen film nem tudta még felülmúlni ennél, minden egyes megtekintés után bennem van a hatás hosszú percekig...).

Marha jó a regény, talán már magyarul is kapható. Igazából minden Dick regény zseniális. Szerintem legtöbbet megfilmesített szerző Stephen King után..

Blade Runner - szárnyas fejvadász
Total Recall - az emlékmás
Minority Report - különvélemény
Impostor
Screamers
és még van néhány..

A Blade Runner nálam minden idők legjobb sci-fi mozija, az eredeti regény a 'Do android dream of electric sheeps?' pedig hasonló helyet foglal el a sci-fi könyvek listáján.

Ha már itt vagyunk nálatok hogy néz ki a sci-fi toplista? Eléggé szeretem ezt a műfajt..

Solid Snake

Quote from: Raul on 2007-02-19, 16:29:14
Minority Report - különvélemény
Ez is Philip K. Dick regény?  :eek:
Nem is tudtam.  :smile:

Eberinu

Az én egyik kedvencem tegnap volt, az Anne Rice könyve alapján készült Múmia :) A másik nagy kedvencem, a Kárhozottak királynője....Lestat Alföldi Robi szinkronnal,egyszerűen egy élmény!!!!:D

Selmo

Quote from: Raul on 2007-02-19, 16:29:14
Ha már itt vagyunk nálatok hogy néz ki a sci-fi toplista? Eléggé szeretem ezt a műfajt..
Stanisław Lem, Isaac Asimov, A.C. Clark, Poul Anderson. De még nem olvastam eleget :hehe: hiányzik Clifford D. Simak, Philip K. Dick, A. D. Foster, és többek művei. Meg van ami szűk kategória, mint Herbert Dűne ciklusa, vagy pár SW könyv, Harrison Halálvilág és Acélpatkány könyvei, Zsoldos és Nemere könyvei és... és nem folytatom. :)

A tökéletesség unalmas.

Liquid Snake

HI mindnekinek. Írjatok erről véleményt légyszi: http://stage6.divx.com/Movie_Trailers/show_video/1054865
Mikor megláttam majdnem szívrohamot kaptam, vagy csak szerintem lesz nagyon istenkirálybrutálállatharcosdrámai film?  :cool:

Próféta

Luquid Snake >> Új és készülő filmek topik
többiek >> Négyszögletes blabla aka Könyvek topik

Liquid Snake

Quote from: Próféta on 2007-02-19, 22:20:37
Luquid Snake >> Új és készülő filmek topik
többiek >> Négyszögletes blabla aka Könyvek topik

OKOK. Bocsi csak nem járok erre vmi sokat :)

RE@L

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-02-19, 19:22:48
Quote from: Raul on 2007-02-19, 16:29:14
Minority Report - különvélemény
Ez is Philip K. Dick regény?  :eek:
Nem is tudtam.  :smile:
Nem regény, hanem novella adaptáció, mint a Total Recall és a Paycheck is. (Mind PKD)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Randal

Hali!

Nincs meg valakinek az On the Beach/Túlsó part című 1959-es Gregory Peckes film?
Olvastam Nevil Shute - Utolsó Part című könyvét ami nagyon megtetszett és meg akarom nézni a belőle készültz filmet, csak sehol se találom.
Hátha itt tud valaki segíteni.

RE@L

Quote from: Randal on 2007-02-19, 22:32:45
Hali!

Nincs meg valakinek az On the Beach/Túlsó part című 1959-es Gregory Peckes film?
Olvastam Nevil Shute - Utolsó Part című könyvét ami nagyon megtetszett és meg akarom nézni a belőle készültz filmet, csak sehol se találom.
Hátha itt tud valaki segíteni.

Remélem angol. http://isohunt.com/torrent_details/12564279/on+the+beach

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Kvikveg

Quote from: Randal on 2007-02-19, 22:32:45
Hali!

Nincs meg valakinek az On the Beach/Túlsó part című 1959-es Gregory Peckes film?
Olvastam Nevil Shute - Utolsó Part című könyvét ami nagyon megtetszett és meg akarom nézni a belőle készültz filmet, csak sehol se találom.
Hátha itt tud valaki segíteni.
Ahhh.... szippp.... szivecske... toltom is lefele... :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Randal

RE@L: Thx!
kerestem itt, de nekem csak nénis videókat dobott ki:D
Kvikveg: Ha egy-két napon belül lejön neked akkor szólj, mert nem kezdem el tölteni. MEgvárom, hogy milyen nyelvű:)

Készült ebből egy 2000-ben játszódó Armand Assanté-s változat is. LOL

Kvikveg

Hat az tobb lesz, mint 1-2 nap, mert csak este vagyok itthon, akkor is csak par orat. Aludni meg nem tudok bekapcsolt gep mellett.
Remelem ez tenyleg az a verzio. Kapribogyot nem szeretnem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Yakumo

Lehet már írt valaki róla, de nem keresnék vissza: Látta valaki az Eragon c. filmet? Hogy tetszett? Kiváncsi lennék a véleményére, aki(k) látta(ák). Előre is köszönöm.

Eberinu

Eragon? Ahhoz képest hogy egy 15-16 éves srác irta a sztorit és a filmnél is közreműködött egész jó...csöppet sárkányszív koppintás leheletnyi dungeons and dragons beütéssel....de még lesz folytatása,ez a rész csak bevezetés volt....sztem elmegy....

chilip

én először a könyvet (sajnos) olvastam (ráadásul mind2 könyvet), és utána láttam a filmet... azért sajnos, mert a könyv után kurva nagy csalódás volt a film sztorija, nagyon jó volt a könyv, a filmben viszont nagyon tetszett a sárkány, meg ahogy fel-le szállt  :hehe:

Raggie

Megnéztem ezt a filmet és nagy pozitív csalódás volt számomra. Szerintem az Alien 1 óta ez a legjobb kevésszörnyes-parázós-horroros film amit láttam.

Egy antarktiszi amerikai kutatóbázison 10 kutató tartózkodik, akik a tél ideje alatt(5-6 hónap) el vannak vágva a külvilágtól. Megtudják, hogy a pár mérföldre levő norvég kutatóbázison valami baj van, ezért odarepülnek helikopterrel, hogy segítsenek. A norvég bázist teljesen kihaltan találják, romokban. Három ember megfagyott hulláját és egy amorf összeégett összeaszott tetemet találnak csak...

Nem túl nagy sztori, de nagyon jó kivitelezés. Ja, és Kurt Russel nagyon is illik a karateréhez :cool: :lazza: . A szörny meg nagyon szépen van megcsinálva szerintem, főleg ha számításba veszük, hogy '82-es a film.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

sirtomi

Quote from: chilip on 2007-02-20, 09:31:46
én először a könyvet (sajnos) olvastam (ráadásul mind2 könyvet), és utána láttam a filmet... azért sajnos, mert a könyv után kurva nagy csalódás volt a film sztorija, nagyon jó volt a könyv, a filmben viszont nagyon tetszett a sárkány, meg ahogy fel-le szállt  :hehe:
Könyvről nem sok jót hallottam, talán az elsőt dícsérték páran. Másodikat már határozottan szarnak nevezték fantasy rajongó ismerőseim. De a film viszont tetszett nekik, nem nagy elvárásokkal ültek le megnézni :D

Eberinu

Én a szellemlovast meg a spídermannt várom már..ebből mindkettő megvan angolul :D

thrall

Quote from: Yakumo on 2007-02-20, 02:00:24
Lehet már írt valaki róla, de nem keresnék vissza: Látta valaki az Eragon c. filmet? Hogy tetszett? Kiváncsi lennék a véleményére, aki(k) látta(ák). Előre is köszönöm.
A film leginkább Gyürükura + Narnia + sárkány...a gyerek elolvasta/megnézte ezeket, majd gondolta ő is tud írni... azért film-re mondom csak, mert nincs öszehasonlítási alapom a könyvvel