Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Ramiz

Van itt olyan Firefly-fan, aki szereti a '60-as, '70-es évek inváziós/testrablós és zombis horrorfilmjeit (és azok követőit), vagy legalábbis komolyan tudja venni annyira a témát, hogy ne röhögjön egy ilyen filmen?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Ramiz on 2007-03-21, 02:01:13
Van itt olyan Firefly-fan, aki szereti a '60-as, '70-es évek inváziós/testrablós és zombis horrorfilmjeit (és azok követőit), vagy legalábbis komolyan tudja venni annyira a témát, hogy ne röhögjön egy ilyen filmen?
:eek: ??? Hogy jön össze a kettő? (Firefly és 60'as 70'es zombifilmek...)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Majd megtudod... ;) De te sem írtál választ... :ejnye:

[spoiler=Van, aki még nem látta a Serenity-t? :D]Egyébként már a Serenity-ben előjönnek zombifilmes hagyományból öröklött dolgok... :whoah: [/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

Quote from: Ramiz on 2007-03-21, 02:12:27
[spoiler=Van, aki még nem látta a Serenity-t? :D]Egyébként már a Serenity-ben előjönnek zombifilmes hagyományból öröklött dolgok... :whoah: [/spoiler]

Nagy hatással voltak rád a zombifilmek, úgy látom, Ramiz.  :jee: :D

Raggie

Quote from: Ramiz on 2007-03-21, 02:12:27
Majd megtudod... ;) De te sem írtál választ... :ejnye:

[spoiler=Van, aki még nem látta a Serenity-t? :D]Egyébként már a Serenity-ben előjönnek zombifilmes hagyományból öröklött dolgok... :whoah: [/spoiler]
OK, akkor igen van! :D

A spoilerre: az sztem inkább a rendező előző munkásságaiból beszűrődő elemek(Buffy- sorozat vámpírjai stb...)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Randal

Rocky Balboa

Visszatér a nagy bunyós, akiről mindenki annyi mindent beszél, gyakorlatilag már senki se emlékszik az előző filmekre, plusz a Rambó szériára se.
Mindkettőnek a legerősebb része a legelső volt, mivel abban Sly egyszerű emberek történetét mutatja be, mint ahogy majdnem minden filmében előtérbe helyezi a küzdeni akarást.
GYakorlatilag ez a film visszatér az alapokhoz és megalapoz egy nagy befejezést. A film egyáltalán nem pörgős, a történet lassúcska és nincs határozottan erős szála, csak karcolgatja a felszínüket, de ez egyáltalán nem zavaró. Kb. másfél órányi beszéd és érzelemnyílvánítás után kapunk egy 20-30 percnyi jól felépített, jól kinéző bunyót, amiben azért az ellenfél  várt reakciói bizonyos cselekedetek miatt ill. előző beszélgetések folyományaként nem igazán úgy sül el ahogy várnánk (legalábbis részemről).
A sztori végét nem akarom lelőni, de egy kis utalást teszek rá: [spoiler]Aki szokta nézni a Forma 1-et, és látta a tavalyi brazil futamot,az már sejtheti mire gondolok[/spoiler]

Részemről tetszett a film. Nem túl elgondolkodtatós, nem nagy dráma, délutáni mozizásra jó, sok izgalmat ne várjunk tőle. Bár lehet, pont ebben van az ereje.
Azért egy Oscar stílusú vagy egy Pusztító stílusú filmet még megnéznék Slytól.


Solid Snake

Quote from: Randal on 2007-03-21, 16:59:55
Rocky Balboa
:tezsvir: :jee:

Véleményem szerint nagyon közelít az első rész hangulatához. Sly pedig meglepően jól alakítja kiöregedett, enyhén bolond vén csatalovát, különösen az emo-s jeleneteknél emeltem le a képzeletbeli kalapomat
[spoiler=Kedvenc ilyen részem]Rocky: "Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place and it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't how hard you hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving forward. How much you can take, and keep moving forward. That's how winning is done. Now, if you know what you're worth, then go out and get what you're worth. But you gotta be willing to take the hit, and not pointing fingers saying you ain't where you are because of him, or her, or anybody. Cowards do that and that ain't you. You're better than that!"[/spoiler]

Milo Ventimiglia is tetszett az apja árnyékában élő, magától boldogulni próbáló fiatalember szerepében.

Lényeg a lényeg: nekem nagyon tetszett. Szkeptikus voltam, de hálistennek kellemesen csalódtam.  :appl:

Randal

#3877
Na ja,főleg az a rész amelyikben a csaj bemutatja a fiát. Ott is hozza a tapló ember poénjait. :D

[spoiler]
-Az apja jamaicai.
- Jamaica? Szóval európai.
[/spoiler]

Mindenesetre várom már a John Rambot. Kíváncsi vagyok abban mit alkot.

Ramiz

#3878
Ha valakinek kell a Necromantik, most szedje le a cinema-obscura.com-ról. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fate

Quote from: Ramiz on 2007-03-21, 02:01:13
Van itt olyan Firefly-fan, aki szereti a '60-as, '70-es évek inváziós/testrablós és zombis horrorfilmjeit (és azok követőit), vagy legalábbis komolyan tudja venni annyira a témát, hogy ne röhögjön egy ilyen filmen?

Firefly:  :cool:

Testrablós horrorok:  :cool:

Zombis fimek: hmm, most belegondolva, még nem sokat láttam, még egy bejegyzés a bepótolandó dolgok listájára.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Raggie

Quote from: Fate on 2007-03-22, 12:21:13
Firefly:  :cool:

Testrablós horrorok:  :cool:

Zombis fimek: hmm, most belegondolva, még nem sokat láttam, még egy bejegyzés a bepótolandó dolgok listájára.
Megnéztük!! :jee: Slithers volt a tisztességes címe és elég jó volt! :cool: Nathan Fillion(a Firefly-ban Mal, a kapitány) itt a helyszínül szolgáló kisváros sheriffje... itt is eléggé kúl arc volt! Illett hozzá a szerep. :lazza:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Na csak azért, mert...

SLITHER!!!
[spoiler]Nathan Fillion (aka Malcolm Reynolds)!
Szex!
Testrabló gusztustalan nyálkás féreg-szörnyek! Nagyon sok!
Fejlövések!
Fallout 1-beli Cathedral alatti főmutáns hasonmás!
Beteg poénok szétrobbanó terhes mutáns nőkkel!
Fröcskölő belek!
Nathan Fillion!
CSÁPOS mutádódás a zombikon!
Fiatal nők meztelen hasába vájó csápok látványa!
Fejlövések!
Tehénhalál!
Gusztustalan kelések!
Zuhanyzó pucér nő! (Bár párás az üveg, úgyhogy nem látszik jól!)
Kötelező néger szereplő, aki megpurcan!
Zombigázolás!
Nathan Fillion a laza kisvárosi seriff szerepében!
Kézigránátos poénok!
Nathan Fillion befűzi a legszebb nőt a filmben! Egyértelmű!!!
Laza country-blues zene! Szarvasagancsos részeg férfiak és nők! TÁNCOLNAK!!!
Szex!
Mutánsok!
Stb.[/spoiler]

Ne higgyetek az imdb-s pontozásnak, simán megér 9/10-et vagy többet. Akinek nem jön be ez a film, az csak magát hibáztathatja, amiért leült elé. Ez a film azoknak készült, akik vagy nosztalgiázni szeretnének a régi idők divatjára (inváziós filmek, zombifilmek), vagy akkor még nem éltek, és szeretnék bepótolni ez irányú ismerethiányaikat. Könnyed, laza, önironikus, vicces film, és mivel pontosan azt szállítja, amit ígér, és nagyon korrektul, ezért szerintem mindenképpen megérdemli a jó értékelést és a fent említett csoportnak a megnézést is.


edit: bazmeg beelőztél... :comp: :comp: :comp: :szemuveges:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Ramiz on 2007-03-22, 23:03:49
edit: bazmeg beelőztél... :comp: :comp: :comp: :szemuveges:
:hehe:

Nembaj... a postod kábé az enyém bővebb kifejtése! :lazza:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2007-03-22, 23:49:57
Anjád! :haha:

Slither trailer, "az útnál"*
hát kedvem támadt leszedni :D

kár hogy jelenleg van 200 MB helyem összesen a 3 vinyón, de valahogy majd megoldom :D

Ramiz

#3885
Megéri megnézni! :cool: Ha lesz "This Is Sparta!!!", viszem neked DVD-n. Meg kikunak, ha ott lesz. :) Csak hozzatok üreset, mert mostanában mindenkinek másolgattam 1-2 dvd-t csak, aztán elfogyott egy 50-es henger. :D De ez már PM téma.

edit: érdemes végignézni a hivatalos oldalt is, kedvfokozónak...
http://www.slithermovie.net
Beteg... :lol:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Eberinu

Jó volt a 300! Egy ismerősöm meg is akarja venni a könyvet :D Frank Millerest. Ez a tipikusan férfi-film,de tetszett.Főleg amikor voltak a belassítüs jelenetek meg a nyomulás!Meg a fuxos király csávó :D mekkroa darab volt már?! Gollam is szerepet kapott a filmben :D Bár az nem tetszett egyedül,hogy Xerxész specko serege semmi speckot nem mutatott,csak halt mint állat...de összességébe véve,utána aznap a hatása alatt voltam :D

Darkstar

#3887
300.
őő... Látványos. A reálisat már egyeltalán nem használnám rá. Vittek bele egy izmos fantasy szálat is, én azt hittem kevesebb lesz benne. Az összes spártai harcosúgy néz ki, mint akiket csak a forgatás pillanata erejére rántották ki a fekvenyomó rúd alól, utána küldték vissza, hogy "pumpálj még egy kicsit, öreg." :D Továbbá kiderül, hogy egy lábat/kart simán lehet olyan könnyed mozdulattal le lehet vágni, mintha az ember csak a szelet kaszabolná. A vér meg úgy repül, mintha már félig alvadt lenne (szép darabosan). Összefoglalva nekem kicsit túl hollywoodi lett, de azért egyszer megnézve szórakoztató. Az immortal-ok meg jól néztek ki, amíg a maszkjuk rajtuk volt. A legnagyobb poén meg az egyértelműen faggot sand nigger (a perzsa főfőnök) volt. Amikor hátulról azzal az arckifejezéssel ráteszi a kezét Leonidasz vallára, és közli vele, hogy "mindent megkaphatsz, csak térdelj le előttem..." :lol:
Ja, és amikor nézitek, sorsolással döntsétek el, hogy ki ül Ramiz mellé, mert kicsit sok felizgatott félmeztelen nőt látni benne. ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

Quote from: Darkstar on 2007-03-25, 18:27:42
Ja, és amikor nézitek, sorsolással döntsétek el, hogy ki ül Ramiz mellé, mert kicsit sok felizgatott félmeztelen nőt látni benne. ^^
Kiku mellé ülök és néha hangosan sivítani kezdek, hogy "Papaa, de hát látszik a cicijük!!!"... :muhahah: :whoah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

#3889
Quote from: Eberinu on 2007-03-25, 14:07:21
Gollam is szerepet kapott a filmben :D
JÁJ.  :lol:

Quote from: Darkstar on 2007-03-25, 18:27:42
A legnagyobb poén meg az egyértelműen faggot sand nigger (a perzsa főfőnök) volt. Amikor hátulról azzal az arckifejezéssel ráteszi a kezét Leonidasz vallára, és közli vele, hogy "mindent megkaphatsz, csak térdelj le előttem..." :lol:
Végképp JÁJ.  :muhahah:

Véleményem szerint ütős, adrenalinnövelő film volt (bár igaz, moziban 1000x nagyobb a hatás, majd moziünnepkor biztos adják, akkor elmegyek oda is megnézni). A harcjelenetek a papírformát hozták, csúcspontok voltak, a párbeszédek néhol erőteljesek voltak (különösen a Leonidász-perzsa követ, Leonidász-tanácsosok /"These 300 men are my personal bodyguards"/), a túlélő, félszemű Dilios monológjai pedig idaillőek, átfontoltak, formai szempontból szuperek voltak (bár eléggé meglepődtem, hogy David Wenhamnek ilyen érces hangja van a filmben, szerintem az ő hangját is megbuherálták a hangtechnikusok, akárcsak a Xerxészt alakító Rodrigo Santoronak). Gerard Butler pedig végképp a hátán viszi a filmet, erőteljes hangjával és színészi játékával (már a Phantom of the Opera óta kísérem figyelemmel a filmjeit).

Szerk: 600. post! (azaz 2X300  :lol:)

via_mala

Volt egy cikk, amiben a 10 legjobb mozis harcot sorolta fel a szerző teljesen szubjektíven. Ebből a listából a The Hunted ragadta meg a figyelmemet, a többit vagy már láttam, vagy nem érdekelt. Viszont ennek mindkét főszereplőjét, Tommy Lee Jones-t és Benicio Del Toro-t is nagyon bírom, úgyhogy előrángattam a fiókból ezt a filmet, mert utánaolvastam a filmben alkalmazott Sayoc Kali késsel vívott harci stílusnak, és nagyon megragadott.
A filmet ennek megfelelően egy intenzív akcióklippnek képzeltem el, ami persze így nem igaz, de történet azért nem sok van benne, viszont vér és hullák rendesen. Mondjuk a film az 1999-es Koszovói mészárlások egy igen látványos, és megrendítő képsoraival nyit, ami elég erősen üt, úgyhogy odaszegezi a nézőt a székbe, hogy utána másfél órán keresztül ne is eressze el. Nagyon jó akciófilm volt, az értékelésem is ebben a kategóriában értendő.
Szerintem: 9/10
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Hiei-sama

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-25, 19:46:25
Quote from: Eberinu on 2007-03-25, 14:07:21
Gollam is szerepet kapott a filmben :D
JÁJ.  :lol:

Quote from: Darkstar on 2007-03-25, 18:27:42
A legnagyobb poén meg az egyértelműen faggot sand nigger (a perzsa főfőnök) volt. Amikor hátulról azzal az arckifejezéssel ráteszi a kezét Leonidasz vallára, és közli vele, hogy "mindent megkaphatsz, csak térdelj le előttem..." :lol:
Végképp JÁJ.  :muhahah:

Véleményem szerint ütős, adrenalinnövelő film volt (bár igaz, moziban 1000x nagyobb a hatás, majd moziünnepkor biztos adják, akkor elmegyek oda is megnézni). A harcjelenetek a papírformát hozták, csúcspontok voltak, a párbeszédek néhol erőteljesek voltak (különösen a Leonidász-perzsa követ, Leonidász-tanácsosok /"These 300 men are my personal bodyguards"/), a túlélő, félszemű Dilios monológjai pedig idaillőek, átfontoltak, formai szempontból szuperek voltak (bár eléggé meglepődtem, hogy David Wenhamnek ilyen érces hangja van a filmben, szerintem az ő hangját is megbuherálták a hangtechnikusok, akárcsak a Xerxészt alakító Rodrigo Santoronak). Gerard Butler pedig végképp a hátán viszi a filmet, erőteljes hangjával és színészi játékával (már a Phantom of the Opera óta kísérem figyelemmel a filmjeit).

Szerk: 600. post! (azaz 2X300  :lol:)

Mar jo par napja lattam a filmet,de Xerxes nagyon buzis lett benen sztem :D Mindenesetre ugyebar ez a film a comicbol keszult azt meg kb fullra pontosan hozza.

sirtomi

Megnéztem kedden. Nagyon tetszett.
A képregény hangulatát és látványvilágát visszaadja és nagyon jó lett. Kifejezetten tetszett a képivilág és szerencsére feliratos volt nem szinkronos. A felirat néha nagyon idétlen volt, nem éppen az volt kiírva mint amit mondtak :)
Egyedül az volt a problémám, hogy néha már soknak éreztem a kilassításokat, inkább mutathattak volna több csatajelenetet normál sebességgel. Narrátoros történetvezetés jó ötlet volt, jó plusz hangulatot adott a filmhez.

Ja meg a végén azért megnéztem volna a nagy csatát is :D

Eberinu

Most néztem meg két napja a Faun labirintusát....hát nagy kaki film...jobb is hogy nem moziba néztem :D Az hogy egy üveggel szétcsapják egy ember arcát ugy hogy az üveg nem törik el hülyeség XDDD Meg igazán története sem volt...meg az a Silent Hill-Resident Evil beütésű gyerekevő szörny is...azt hittem nagyobb akciók lesznek...de ez volt a nagy történés benne, semmi több érdekes...Szóval összességében,aki nem nézte még meg,nem veszít semmit.

kelvor

Quote from: Eberinu on 2007-03-29, 10:50:21
Most néztem meg két napja a Faun labirintusát....hát nagy kaki film...jobb is hogy nem moziba néztem :D Az hogy egy üveggel szétcsapják egy ember arcát ugy hogy az üveg nem törik el hülyeség XDDD Meg igazán története sem volt...meg az a Silent Hill-Resident Evil beütésű gyerekevő szörny is...azt hittem nagyobb akciók lesznek...de ez volt a nagy történés benne, semmi több érdekes...Szóval összességében,aki nem nézte még meg,nem veszít semmit.

Én moziba néztem meg...pénzkidobás volt, szóval te tényleg jobban jártál :smile:

A 300 viszont nagyon bejött. Voltak benne hibák, de nem érdekeltek. Hangulatos volt, nagyon. Aki olvas/olvasott David Gemmell könyveket, mindenképp nézze meg. :lazza:

sirtomi

Quote from: kelvor on 2007-03-29, 16:23:04
A 300 viszont nagyon bejött. Voltak benne hibák, de nem érdekeltek. Hangulatos volt, nagyon. Aki olvas/olvasott David Gemmell könyveket, mindenképp nézze meg. :lazza:
Milyen hibákra gondolsz?
Szinte egy az egyben visszaadta a képregény plusz hozzátett egy keveset ):

Eberinu

Az pl lehetett hiba, mikor Leonidas mászott fel a hegyre az elején, olyat ugrott,ami képtelenség egy halandó embernek :D

Ramiz

Igen jó cikk:

http://fangoria.hu/kritika/film/36.html

Logikusan megmagyarázza a 300-al kapcsolatban, hogy miért voltak benne olyan furcsa és titokzatos ("fantasy"?) ellenfelek, miért számított olyan sokat az utolsó lándzsa és miért volt annyira nagyon fontos, hogy hallják hírüket és haláluk hírét utólag a spártaiak meg a görögök.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

#3898
Quote from: Eberinu on 2007-03-29, 19:31:32
Az pl lehetett hiba, mikor Leonidas mászott fel a hegyre az elején, olyat ugrott,ami képtelenség egy halandó embernek :D
Ő Spártai nem egyszerű halandó!!!!! :p

Quote from: Ramiz on 2007-03-29, 21:08:39
Igen jó cikk:

http://fangoria.hu/kritika/film/36.html

Logikusan megmagyarázza a 300-al kapcsolatban, hogy miért voltak benne olyan furcsa és titokzatos ("fantasy"?) ellenfelek, miért számított olyan sokat az utolsó lándzsa és miért volt annyira nagyon fontos, hogy hallják hírüket és haláluk hírét utólag a spártaiak meg a görögök.
Tényleg jó a cikk. Kicsit elfogultnak látszik az író, de jól leírta a lényeget :)

Eberinu

Ha már választanom kéne a perzsák mellett teszem le a voksom. Szeretem a misztikumot és a keleties dolgokat :)