Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2007-12-12, 21:36:21
Daniel Craig nem emészthető könnyebben, mint Brad Pitt cigányszerepben... :haha:
:lul:
De o legalabb nem ciganyt probalt jatszani. Kulonben is volt meg mellette egy-ket kibirhato szereplo.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

#4651
Brad Pitt mint cigány szerintem iszonyat jó volt :D

Próféta

Quote from: sirtomi on 2007-12-12, 22:23:38
Brad Pitt mint cigány szerintem iszonyat jó volt :D
:tezsvir:

Quote from: Ramiz on 2007-12-12, 21:36:21
Daniel Craig nem emészthető könnyebben, mint Brad Pitt cigányszerepben... :haha:
Akárhogy is, az elszarusodott bőr, bőséges szőr, vastag csontok, a sok keratin.. egyikükből se nyernénk ki sok hasznos tápanyagot, az biztos.

Raggie

3:10 to Yuma

Jó kis új-western. Hozza a kötelező zsáner elemeket és a mögéjük bújtatott erkölcsi kérdéseket, de persze a lényeg a jó sok colt-on van :D . Igényesen megcsinált film, ajánlani tudom... azaz tudom ajánlani.. :rolleyes:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

December: 2007-ben kijött/nálunk bemutatott filmek pótlása. :) Lassan készülhetnek a toplisták!
Volt pár jó, mégis közönségbarát film. A Black Book mindenképpen magasan kilóg (Magyarországon idén jelent meg), zseniális darab. A 3:10 To Yuma tipikus zsánerfilm, de a Rescue Dawn vagy a Sunshine is régi, jól bevált motívumokhoz nyúl, és milyen jól teszik! Élvezetes, nézhető filmek lettek (a Sunshine azért döcög, a másik kettő jobb). Úgy látszik, a remake-hullám után/mellett most a régi műfajok feltámasztására kell számítani. Ennek én csak örülök, a zsánerfilmeket mindig is szerettem (sokkal inkább, mint a CGI-vel eladott akció- és katasztrófafilmek vagy a sztárokkal eladott romantikus komédiák).
Hátra van még: 30 Days Of Night, Shoot 'Em Up, Glory To The Filmmaker biztosan (mindent persze nem lehet megnézni).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Ezt a Cthulhu-t végül is látta valaki? Az egyik user kommentben véletlenül kiszúrtam a "sexy demon Cthulhu" kifejezést, ezek után a monitorom kikapcsolt, a gépem kiköpte a telefonkábelt és hibernálta magát, a modem pedig beleugrott a szemetesbe, és nem tudom tovább olvasni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2007-12-17, 23:15:19
Ezt a Cthulhu-t végül is látta valaki? Az egyik user kommentben véletlenül kiszúrtam a "sexy demon Cthulhu" kifejezést, ezek után a monitorom kikapcsolt, a gépem kiköpte a telefonkábelt és hibernálta magát, a modem pedig beleugrott a szemetesbe, és nem tudom tovább olvasni.
Én már ennél a sornál sokkot kaptam:
QuotePlot Keywords:Gay / H.P. Lovecraft / Homosexual / Cthulhu / Character Name In Title

Xzone

Quote from: Zsiga on 2007-12-17, 23:22:04
Én már ennél a sornál sokkot kaptam:
QuotePlot Keywords:Gay / H.P. Lovecraft / Homosexual / Cthulhu / Character Name In Title

:lul: Ez komoly?

Lythis

Quote from: Ramiz on 2007-12-17, 23:15:19
Ezt a Cthulhu-t végül is látta valaki? Az egyik user kommentben véletlenül kiszúrtam a "sexy demon Cthulhu" kifejezést, ezek után a monitorom kikapcsolt, a gépem kiköpte a telefonkábelt és hibernálta magát, a modem pedig beleugrott a szemetesbe, és nem tudom tovább olvasni.
Quote from: imdbPlot Keywords:Gay / H.P. Lovecraft / Homosexual / Cthulhu / Character Name In Title
"érdekes" film lehet...

Én

Asszem megvan mit nézünk szilveszterkor havernál

Lythis

#4660
[spoiler=plotline from imdb]Cthulhu starts late one Halloween night as a cop (Larry Day) on patrol drives up to the abandoned west coast house & is confronted by sexy demon Cthulhu who does some nasty things to him... Some teens are driving around looking for some fun when they come across the broken down car of head cheerleader Holly (Stephanie Bauder) & her friend Abbie & offer them a lift. They all then stop at a gas station where thing get out of control & Vince shoots a police officer, in an ensuing shootout Reggie is shot but they all manage to make it back to the van & speed off. With Reggie badly injured & running low on petrol they have no option but to seek shelter & help at Cthulhu house where they meet Angela who sets about killing them all & stealing their souls...

Directed by Jim Kaufman Cthulhu is an OK horror film that I thought was fairly watchable, especially for fans of the genre who seem to have a high tolerance level for nonsense such as this. As of now this is the final entry in the Cthulhu series of films & I have to say that I haven't seen either of the two previous instalment's so I can't compare them, in fact in the UK Cthulhu was renamed Demon House & marketed as an original film rather than part of a series. The script by Kevin Tenney moves along at a fair pace, it doesn't seem to take itself too seriously & doesn't try to do anything other than be a straight forward teen horror with lots of one-liners, nudity, sex & a decent amount of gore. For instance the first time we see Abbie & Holly they are both topless for no real apparent reason other to give the audience what they want, gratuitous nudity, & for that I salute Cthulhu. There's a fair amount of exploitation & all the ingredients that a low budget film such as this needs to make it watchable. The plotting isn't the best, the character's are somewhat clichéd & there isn't much to it but it's sort of fun on a dumb level, it's short enough not to become tedious & entertains.

Director Kaufman does an OK job & while the film doesn't have a lot of style it has a reasonable atmosphere, a few reasonably effective scenes & he keeps the thing moving along. There are a few demons which look OK & some decent gore, a ripped out still beating heart, someone is shot in the eye, a melting demon & someone has a demon tongue shoot out the back of their head.

Technically the film is alright, it's competent at least. The opening credits feature some poor computer graphics along with a pretty cool sounding theme tune. The acting varies between OK & downright poor.

Cthulhu was OK, it's not a masterpiece but I honestly don't think it sets out to be. Personally I think it's well worth a watch if your a horror fan, other's should probably avoid it.[/spoiler]
also: trailer

Xzone

Quote from: Lythis on 2007-12-17, 23:28:08
[spoiler=plotline from imdb]Cthulhu starts late one Halloween night as a cop (Larry Day) on patrol drives up to the abandoned west coast house & is confronted by sexy demon Cthulhu who does some nasty things to him... Some teens are driving around looking for some fun when they come across the broken down car of head cheerleader Holly (Stephanie Bauder) & her friend Abbie & offer them a lift. They all then stop at a gas station where thing get out of control & Vince shoots a police officer, in an ensuing shootout Reggie is shot but they all manage to make it back to the van & speed off. With Reggie badly injured & running low on petrol they have no option but to seek shelter & help at Cthulhu house where they meet Angela who sets about killing them all & stealing their souls...

Directed by Jim Kaufman Cthulhu is an OK horror film that I thought was fairly watchable, especially for fans of the genre who seem to have a high tolerance level for nonsense such as this. As of now this is the final entry in the Cthulhu series of films & I have to say that I haven't seen either of the two previous instalment's so I can't compare them, in fact in the UK Cthulhu was renamed Demon House & marketed as an original film rather than part of a series. The script by Kevin Tenney moves along at a fair pace, it doesn't seem to take itself too seriously & doesn't try to do anything other than be a straight forward teen horror with lots of one-liners, nudity, sex & a decent amount of gore. For instance the first time we see Abbie & Holly they are both topless for no real apparent reason other to give the audience what they want, gratuitous nudity, & for that I salute Cthulhu. There's a fair amount of exploitation & all the ingredients that a low budget film such as this needs to make it watchable. The plotting isn't the best, the character's are somewhat clichéd & there isn't much to it but it's sort of fun on a dumb level, it's short enough not to become tedious & entertains.

Director Kaufman does an OK job & while the film doesn't have a lot of style it has a reasonable atmosphere, a few reasonably effective scenes & he keeps the thing moving along. There are a few demons which look OK & some decent gore, a ripped out still beating heart, someone is shot in the eye, a melting demon & someone has a demon tongue shoot out the back of their head.

Technically the film is alright, it's competent at least. The opening credits feature some poor computer graphics along with a pretty cool sounding theme tune. The acting varies between OK & downright poor.

Cthulhu was OK, it's not a masterpiece but I honestly don't think it sets out to be. Personally I think it's well worth a watch if your a horror fan, other's should probably avoid it.[/spoiler]
also: trailer

Köszi, így már minden világos. Ezt inkább kihagyom :)

Ramiz

Eastern Promises

Cronenberg leszállította új filmjét. Kemény tökű gengsztertörténet Londonból, ami annyira visszafogott a gyilkosságok, kilőtt töltények és trágárságok számát tekintve, de karaktereit vagy játékidejét illetően is, hogy az ember egyszerűen nem érti, miért ilyen hatásos. A fő téma a Londonban ténylegesen zajló "rabszolgatartó" prostitúció, aminek kapcsán egy nővérke (Naomi Watts) belekeveredik az orosz maffia ügyeibe. Viggo Mortensen a ranglétrán felfelé lépdelő maffiatag, Vincent Cassel pedig a főnök forró fejű fia, Viggo jó barátja. Nézzétek meg, aztán majd boncolgatjuk. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kelvor

#4663
Beowulf

Ezt múlt héten láttam, de kár volt érte kiadni pénzt. Nem tudom, milyen lehet ez 3d-s verzióban, de simába valami elképesztően szar volt. Az hagyján, hogy előszőr azt hittem, hogy a shrek új részére ültem be, de mire megszokta a szemem a számítógépes csili-vili környezetet, addigra ott voltam, hogy kínomban röhögök a storyn. A végén már csak összecsaptam a két kezem, hogy
[spoiler]Jéééé, egy sárkány. Körülbelül azon a szinten mozgott a felbukkanása,  mint a régi rpg-s humor szösszenetben,  ami valahogy így hangzik:

KM: *gondolkodik* hmmm unom már, hogy mindent megoldanak ezek a kalandozók.
JK1 és 2: *éppen menekülnek a városi őrség elől*
KM: dobjatok szerencsepróbát. /dobnak, nem sikerül/
KM: Befordultok a sarkon és hírtelen ott terem egy...SÁRKÁNY!!!  [/spoiler]

Plussz még ott volt a nagyon cool nenézzééérámmertkettétéplek főhős, aki úgy üvöltött, mint Gerard Butler a 300-ban. Kérem vissza a pénzem.  :ejj:

Stardust

Én hülye meg erre nem mentem el moziba és itthon kellett megnéznem. Feledtébb szórakoztató film és talán azért is tetszett annyira, mert hiába az agyoncsépelt  alapstory, mégis tudott újat letenni az asztalra úgy, hogy  egy percig sem vette komolyan magát. Ehhez még hozzájöttek a poénok, amiken valaki úgy nevet, hogy majd leesik a székről, mások fapofával ülik végig. Nos, nekem az előbbi volt. Jó kis fantasy movie volt ez. Kicsit Végtelen Történet utóérzetem volt, de nálam ez csak pozitívum. Külön kiemelném Robert De Niro-t, aki félelmetesen játszotta el, Captain Shakespeare ( :D )  karakterét.

Lehet érdemes lenne a könyvet is elolvasni.

sirtomi

Stardust nekem is nagyon tetszett. Moziban néztem meg és baromi jól szórakoztam :)

Lythis

 :tezsvir: Stardust nagyon hangulatos volt....DVD-n itthon kinnvan már?

Zsiga

Quote from: Lythis on 2007-12-21, 11:15:59
:tezsvir: Stardust nagyon hangulatos volt....DVD-n itthon kinnvan már?
Nincs, de van helyette HD-rip, angol hanggal magyar felirattal.

minuszmiki

Veszedelmes viszonyok (Dangerous Liaisons), nagyonsokadszor: Továbbra is zseniálisnak tartom. Óriási színészi játék, John Malkovich emiatt a film miatt szerepel a kedvenc színészeim között, Glenn Close isteni, Michelle Pfeiffer, akit egyébként nem szeretek, szintén, és csemegének van benne jailbait Uma Thurman és suttyó Keanu Reeves is. A történet és a hangulat adagolása mesteri, csakúgy, mint az operatőri munka. 10/10.

Próféta

Quote from: minuszmiki on 2007-12-22, 01:37:03
Veszedelmes viszonyok (Dangerous Liaisons), nagyonsokadszor: Továbbra is zseniálisnak tartom. Óriási színészi játék, John Malkovich emiatt a film miatt szerepel a kedvenc színészeim között, Glenn Close isteni, Michelle Pfeiffer, akit egyébként nem szeretek, szintén, és csemegének van benne jailbait Uma Thurman és suttyó Keanu Reeves is. A történet és a hangulat adagolása mesteri, csakúgy, mint az operatőri munka. 10/10.
Akkor ezek szerint rosszul döntöttem azzal, hogy kihagytam. Előítéletem volt, mert láttam (kb. középig) a tinifeldolgozását, a Cruel Intentions c. filmet, amely ugyan elsőrangú soundtrackkel operál, de amúgy csapnivaló.
Na majd legközelebb.

Fazék

Fantastic Four (első rész)

sztem korrekt feldolgozás, én jól szórakoztam alatta :)
mondjuk 6.5/10, mint film és 7.5/10, mint képregényfeldolgozások közötti pontszám.

minuszmiki

Quote from: Próféta on 2007-12-22, 01:50:30
Quote from: minuszmiki on 2007-12-22, 01:37:03
Veszedelmes viszonyok
Akkor ezek szerint rosszul döntöttem azzal, hogy kihagytam. Előítéletem volt, mert láttam (kb. középig) a tinifeldolgozását, a Cruel Intentions c. filmet, amely ugyan elsőrangú soundtrackkel operál, de amúgy csapnivaló.
Na majd legközelebb.
A Cruel Intentionsnek valóban csak a soundtrackje említésre méltó, meg talán Neve Campbell, de nem a színészi játéka miatt. :) Fel lehet benne fedezni egyébként az eredeti egy-két vonását, de azt meg sem közelíti és nem méltó hozzá, utálom is emiatt.

Fazék

Quote from: minuszmiki on 2007-12-22, 02:00:50
Quote from: Próféta on 2007-12-22, 01:50:30
Quote from: minuszmiki on 2007-12-22, 01:37:03
Veszedelmes viszonyok
Akkor ezek szerint rosszul döntöttem azzal, hogy kihagytam. Előítéletem volt, mert láttam (kb. középig) a tinifeldolgozását, a Cruel Intentions c. filmet, amely ugyan elsőrangú soundtrackkel operál, de amúgy csapnivaló.
Na majd legközelebb.
A Cruel Intentionsnek valóban csak a soundtrackje említésre méltó, meg talán Neve Campbell, de nem a színészi játéka miatt. :) Fel lehet benne fedezni egyébként az eredeti egy-két vonását, de azt meg sem közelíti és nem méltó hozzá, utálom is emiatt.
neve campbell? hol? ???

sztem azért nem volt ennyire rossz, mint írjátok. én még moziban láttam, és ugyan csak 17 éves fejjel, de ha a klasszikustól távol is állt, de jó lett.
Sarah Michelle Gellar és Selma Blair is jók voltak benne :D

minuszmiki

#4672
Tényleg nincs benne Neve Campbell, valamivel keverem.  :redface:

edit: Hosszas gondolkodás után megvilágosodtam, hogy mit kevertem: valamiért a Wild Things képei ugráltak be a Cruel Intensionsről, de mint film, a Cruel Intensions volt bennem. Furán kapcsolt az agyam. Nem tudom menyire érthető, én nem értem. :D

hargharg

Quote from: Fazék on 2007-12-22, 02:22:59
Quote from: minuszmiki on 2007-12-22, 02:00:50
Quote from: Próféta on 2007-12-22, 01:50:30
Quote from: minuszmiki on 2007-12-22, 01:37:03
Veszedelmes viszonyok
Akkor ezek szerint rosszul döntöttem azzal, hogy kihagytam. Előítéletem volt, mert láttam (kb. középig) a tinifeldolgozását, a Cruel Intentions c. filmet, amely ugyan elsőrangú soundtrackkel operál, de amúgy csapnivaló.
Na majd legközelebb.
A Cruel Intentionsnek valóban csak a soundtrackje említésre méltó, meg talán Neve Campbell, de nem a színészi játéka miatt. :) Fel lehet benne fedezni egyébként az eredeti egy-két vonását, de azt meg sem közelíti és nem méltó hozzá, utálom is emiatt.
neve campbell? hol? ???

sztem azért nem volt ennyire rossz, mint írjátok. én még moziban láttam, és ugyan csak 17 éves fejjel, de ha a klasszikustól távol is állt, de jó lett.
Sarah Michelle Gellar és Selma Blair is jók voltak benne :D

jajam, amindenetekettinektek, hogy "utalom" meg mittomen!  D : <
Fazek: :tezsveer:
: D
rofl

Solid Snake

#4674
I Am Legend

Az év egyik legjobban várt alkotását sikerült megnéznem a mai délután során.

Röviden összefoglalva: eszméletlen hangulatú posztapokaliptikus film, üres NYC-vel, nyomasztó hangulattal, félig bekattant Will Smith-el (a DVD üzletes próbababával való "kapcsolatát" profin eltalálták), remek mellékszereplő Rex felügyelővel  :smile:, meglehetősen "érdekes" CGI-zombivámpírokkal.

A másfélórás film első órája abszolút a topon van, azonban...

[spoiler]...attól a pillanattól kezdve, hogy főhősünket megmenti egy másik túlélő, elveszik a varázs. A befejezés pedig egy giccs. Sajnos.  :frown:[/spoiler]

7/10

Ramiz

#4675
I Am Legend

Az amerikai nagyköltségvetésű adaptációk megbízhatók! :cool:
[spoiler]Egy világbajnok könyvet ilyen nevetségesen elcseszni... ez már szakma.[/spoiler]
Will Smith vacak színész, de ez nem újdonság, az igénytelen, hatásvadász másodpercekre koncentráló, de az eredeti koncepciót teljességgel figyelmen kívül hagyó rendezés pedig megkoronázza ezt: még a főszereplő legalapvetőbb gesztusai is hiteltelenek és értelmetlenek. Az üres New York magában elég lett volna, hogy megnézzem, mert imádom ezt a toposzt, de a Harcosok Klubja rövid narrációja (amikor a főhős delíriumos álomban fetreng) vagy a 12 majom rövid film eleji jelenete magában sokkal erősebb, mint ez az egész film. 4/10, maximum.
Mindenki, aki a film után eltöprengett azon, hogy vajon egy film végi szánalmasan béna indoklás elég-e ahhoz, hogy a film címe indokolt legyen, olvassa el a könyvet. Ott totálisan mást jelent az "I Am Legend"...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Quote from: Ramiz on 2007-12-22, 16:14:06
I Am Legend


Még nem olvastam a könyvet, és Ramiztól elfelejtettem elkérni, de hasonló érzésem van a filmmel kapcsolatban... Hatásvadász és a túlélő csajnál meg már nagyon elszúrták és tényleg giccs szerű. De azért jó volt nézni New York üres utcáit :hehe: :jee:

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

War

Quote from: imdb commentsWAR kicks ass, and you should see it a lot of times, for these reasons:

- Jason Statham yelling at people, and then kicking ass. In other words, being himself.

- Jet Li killing a guy by kicking him in the face....and that's not his best kill.

- Random girls getting nude for no reason.

- Ninjas. Just when you think this movie couldn't rock any harder, they put Ninjas in the movie.

- A twist ending that would make M. Night Shawhocares *beep* himself.

- A car chase every 10 minutes. There's even one with motorcycles.

- Violence. Lots of it. Guns, blades, blood, kungfu, decapitations, the bases are covered.

-Jet Li and Jason Statham fighting each other. It's as epic as you might think.

So, in conclusion, if you, 1. Like things that are awesome. 2. Have a pair of testicles. 3. Need to see a movie that rocks for a change. 4. Are a human being.

...than WAR is for you.
Nagyjából minden lényeges benne volt ebben a kis leírásban, így nem is erőltetném meg magam hogy írjak egyet én is.
7,5/10
Ideális film ha pár haverral meg akartok inni pár sört, és közben néznétek valamit.
Rövid összefoglaló: yakuza, triad, fegyverek, autók, kurvák, vérfürdő, pure AWESOMEness.

Ramiz

30 Days Of Night dióhéjban

Évek óta a legjobb amerikai horror, amit láttam, a '80-as és '90-es éveket idéző, véres, pörgős és főleg igen ötletes hentjelenetekkel és egyrészről kellően agresszív és modern, másrészről a hagyományos romantikus vámpírmitológia jellegét is egyértelműen magán hordozó szörnyekkel.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!