Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2007-12-26, 23:21:41
...
Azért írtam oda. :D Attól függetlenül továbbra is csak azt mondom, hogy: NINCS KÜLÖNBSÉG.
Vegre valaki aki egyetert. :D

Mas:

A rozsak haboruja
imdb
Valas elott kotelezo. Zsenialis. Egy hazassag lefolyasa - a rosszabbik esetben. Kozben  a nezo szenne rohogheti magat. Michael Douglas es Kathleen Turner. Kommental: Danny DeVito - ez neha kicsit eroltetett, de meg ok.

A smaragd romanca
imdb
El is felejtettem mennyi jo poen volt benne.  :lul:
Ugyanaz a harmas van benne, DeVito ezuttal kevesbe fontos szerepben.
Tema: parodizaljuk a Romana-szintu nyalat produkalo ironoket, az Indiana Jones filmeket kicsit, a delamerikai drogbaro tipusuakat szinten...
A tabortuz pluszpont. [spoiler]Az oserdoben talalnak egy lazuhant gepet, kabszerrel telepakolva. Zuhog az eso, ugyhogy bent tuzet raknak. Snitt: MD a tuz folott belelegzi a fustot: istenem, micsoda tabortuz!  :lul:[/spoiler]
:muhahah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

#4711
Little Miss Sunshine - Tömören: amilyennek az amerikaiak a művészfilmeket látni akarják. Egyszer nézhető, van néhány jó poén, de összességében nagyon erőltetett és sokszor a szereplők és a film készítői helyett is feszeng az ember. Mindenesetre remek mélyfúrás az amerikai néplélekbe (már amennyire mélyre lehet benne fúrni....). 6/10, mondjuk.

edit: még külön kifejezés is van erre a fajta vígjátékra (oddball comedy). Egy kis művészi szándékkal keverve halálos(an vacak) hatásokat tud produkálni. (A Tenenbaum, a háziátokból tíz percet bírtam.)

edit 2.: egy érv a Shoot 'Em Up mellett.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Rózsák háborúja: uhhh, az fájdalmas egy film.
Smaragd románca: na, az nagyon jó :) Van folytatása is! (A Nílus gyöngye)

Quote from: Ramiz on 2007-12-27, 01:07:53
Little Miss Sunshine - Tömören: amilyennek az amerikaiak a művészfilmeket látni akarják.
[...] (A Tenenbaum, a háziátokból tíz percet bírtam.)
LMS: ki mondta, hogy művészfilm? Igen, oddball comedy, meg sima feelgood movie.
Tenenbaum ügyben jól jártál, az első 15-20 percben hangzanak el a jó poénok. Utána melékeim szerint kb. 1 db. jó mozzanat van (amikor az a srác, aki mindenhova melegítőben jár, a temetésre fekete melegítőben megy, azon mosolyogtam egyet, ennyi)


Nakedape

#4713
Quote from: Próféta on 2007-12-27, 15:44:56
Rózsák háborúja: uhhh, az fájdalmas egy film.
Smaragd románca: na, az nagyon jó :) Van folytatása is! (A Nílus gyöngye)

Quote from: Ramiz on 2007-12-27, 01:07:53
Little Miss Sunshine - Tömören: amilyennek az amerikaiak a művészfilmeket látni akarják.
[...] (A Tenenbaum, a háziátokból tíz percet bírtam.)
LMS: ki mondta, hogy művészfilm? Igen, oddball comedy, meg sima feelgood movie.
Tenenbaum ügyben jól jártál, az első 15-20 percben hangzanak el a jó poénok. Utána melékeim szerint kb. 1 db. jó mozzanat van (amikor az a srác, aki mindenhova melegítőben jár, a temetésre fekete melegítőben megy, azon mosolyogtam egyet, ennyi)



nekem a fekete melegítős poén spec megért egy mozijegyet :) :) :)
és amúgy és élveztem a  filmet, békés lassú..  :redface: (mmint Tenenbaum)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Próféta on 2007-12-27, 15:44:56
LMS: ki mondta, hogy művészfilm? Igen, oddball comedy, meg sima feelgood movie.
Úgy érzem, náluk ezt a "fogyasztható művészfilm" kategóriába szánták. Különben is, van benne társadalomkritikai-filozófiai tanulság, meleg fickó, öngyilkossági kísérlet, utalásszinten pedofília, drogos nagyfater... ilyen egy amerikai művészfilm. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

Amélie csodálatos élete

Tegnapelőtt néztem meg az m2-n.

Az én filmem. De tényleg. Minden egyes percét imádtam.
Megvan valakinek DVD vagy DVDRip-Hun formátumban a USTEAM-es szilveszterre hivatalos kollégák közül?  :redface:
[spoiler][/spoiler]

Xzone

Quote from: Solid Snake on 2007-12-27, 22:52:44
Amélie csodálatos élete

Tegnapelőtt néztem meg az m2-n.

Az én filmem. De tényleg. Minden egyes percét imádtam.
Megvan valakinek DVD vagy DVDRip-Hun formátumban a USTEAM-es szilveszterre hivatalos kollégák közül?  :redface:
[spoiler][/spoiler]

Valóban remek film(francia filmek :jee:) Én megvettem eredetiben pár hónapja, volt vagy 1000 Ft :) Másolhatom/rippelhetem ha szeretnéd, csak ugye "newcomer" lévén a szilveszteri bulin nem leszek ott. De ha nincs meg másnak, megoldjuk valahogy :szemuveges:

Fazék

Death Sentence

Kevin Bacon nem kicsit durván néz ki a bosszúálló szerepében.  :lazza:
a szokásos, el is ismert, értelmetlen bosszú. semmi más. de jó kis film volt.

mondjuk 7.5/10
de mint revenge movie kb 9.5/10 :D

szerk: :cool: már van kint nézhető változat a No Country For Old Men-ből!!! :cool:
azt hiszem ma estére is meglesz a napi betevő :D

Ramiz

Quote from: Fazék on 2007-12-28, 04:18:05
szerk: :cool: már van kint nézhető változat a No Country For Old Men-ből!!! :cool:
azt hiszem ma estére is meglesz a napi betevő :D
:hail: To The King(s)!!! :hopp: Remélem nagyon, hogy nem kamu változat.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

DVDS*R.Xv*D-*D*NE?

az orlydb persze megint nem elérhető.
Failure is the default option

Ramiz

#4720
Szerintem általában elég a b1junk1e-n elolvasni a kommenteket.

edit: A Black Bookot ugye mindenki látta? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kaldvi

közelmúltban néztem a mátrix trilógiát, persze nagyon jó volt de az utsó rész nekem nagyon dűne koppintásnak tűnt, pl Neo/Muad-Dib, barlangi extázis stb :haha:másnak nem tűnt fel?

Solid Snake

#4722
3:10 to Yuma (2007)

Wow. Nem vagyok különösebben rajongója a westernfilmeknek, de ez valami bitang jó volt. Adva van a vadnyugat legrettegettebb csirkefogója (Russel Crowe). Csirkefogót elkapják, vinnék felakasztani. Ehhez azonban el kell juttatni egy fegyencvonatra, valamint kellene egy kíséret is a banditához. Ehhez a kísérethez csatlakozik egy szegény, csőd szélén álló, féllábú/falábú farmer (Christian Bale). Azonban ez nem egy egyszerű road movie, merthogy a bandita bandája nem nézi jószemmel, hogy a főnököt fel akarják kötni, így inkább hajsza kerekedik ki, mely drámai végkifejletbe torkoll.

[spoiler]A film végére bekövetkező, grandiózusnak várt városi pisztolyos lövöldözés sajnos nem úgy sült el, ahogyan a rendező és a lövéseket produkáló revolverek akarták... de sebaj, maga az összhatás és a tanulság remek.[/spoiler]

Erkölcs helye a kietlen vadnyugati világban -- ez a legfőbb üzenet. Bale méltán marad az abszolút kedvencem, Crowe is tündököl a "velejéig romlott, de azért valamelyest emberi" karakterében, még a szép sorjában elhulló mellékszereplők sem érdemelnek anyázást. Bátran ajánlhatom.

9/10


Quote from: kaldvi on 2007-12-28, 22:57:15
közelmúltban néztem a mátrix trilógiát, persze nagyon jó volt de az utsó rész nekem nagyon dűne koppintásnak tűnt, pl Neo/Muad-Dib, barlangi extázis stb :haha:másnak nem tűnt fel?

Nekem a Mátrix - Forradalmak valahogyan nagyon Biblia-koppintásnak tűnt. Pl. Neo/Jézus, deus ex machina, stb.  :haha:
Sokmindennel lehet párhuzamba vonni, elvileg maga a Mátrix-univerzum rengeteg korábbi alkotás jegyeit viseli magán sajátos cyberpunk köntösében.

Lythis

#4723
vegyél egy adag cyberpunkművet, amiből nyúlhatsz, adj hozzá egy csipet bibliai párhuzamot, vágd az egészet a turmixba egy naagy kanál speciális effekttel, és tálald. Ha mindezzel megvagy, csinálj hozzá két folytatást is, amiből a második rész valójában csak egy bazi hosszú trailer a harmadikhoz. Tákolj valamit, amire aztmondhatod, hogy történet (díszítőelemnek kell, nem kell rá figyelni). Ha valalhol hézagos lenne, akkor még mindíg lehet lőni, és wire-fuzni, és ottvannak az effektek is. Az egészet nevezd Mátrix-nak. dőlj hátra, és élvezd a bevételt. (egyébként nézhető volt, csak nem volt annyira zomgdeep, mint amilyennek be akarták adni. És hajlamos vagyok elnézni nekik, mert gyártottak utána egy V for Vendetta c alkotást is (a.k.a. The EFG movie).

És ráadásul nem láttunk benne olyan mesterien koreografált kitéréseket, mint az UltraViolet-ben (TeCső link - érdemes figyelni a zenére, amit Klaus Badelt szerzett alá)
vagy pisztolykatákat, mint az Equillibriumban - amik a maguk lehetetlenségével abszolút rabulejtőek szerintem :D (TeCső link - az összes bennevan, és van alávágva zene is... szal aki a filmben akarja megnézni annak ott érdemes :) )

Xzone

#4724
Quote from: Lythis on 2007-12-29, 03:02:28
És ráadásul nem láttunk benne olyan mesterien koreografált kitéréseket, mint az UltraViolet-ben (TeCső link - érdemes figyelni a zenére, amit Klaus Badelt szerzett alá)
vagy pisztolykatákat, mint az Equillibriumban - amik a maguk lehetetlenségével abszolút rabulejtőek szerintem :D (TeCső link - az összes bennevan, és van alávágva zene is... szal aki a filmben akarja megnézni annak ott érdemes :) )


Wow, ezekről még nem is hallottam... De most már biztosan meg fogom nézni őket, indul is a torrent.

(Az első videó után meg... tényleg minden ennyire jól hangzik japánul? :D )

Lythis

#4725
Asszem japánul vakerálnak ennél a jelenetnél a filmben is, habár én angolul láttam anno.
A második link hibás volt, javítottam. Annak aki nem akarja az egészet végignézni spoilerek miatt, ittvan ez. Filmouttake, és tisztán lejön belőle, hogy a pisztolykatázás, az epic-win kategória :D

edit: UltraVioletnél készülj arra, hogy spóroltaka fröcskölő vérrel (a nyaknyiszálásoknál azért mondjuk nem kellett volna, szóval van, ahol zavaró), és hogy vannak nagyon elvont dolgok is benne (övrecsatolható gravitációtorzító gebasz, amitől a falon lehet motorozni.... igen, fáj, és akkor még nem szóltunk a nanotech fegyverekről, amiket gyak a karkötődben hordhatsz :D ). És rendelkezik ötletes dolgokkal is (színváltós haj, ruházat, és szemüveg - igaz csak látványelemek, de sokat tesznek ahhoz, hogy a karakter mindíg alkalmazkodjon az adott képivilághoz :) ) trailer meg itt

Kvikveg

Milla Jovovick? Juj.  :wtf
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

A színészeket nem mi választjuk egy filmhez :) - mondjuk nekem eleve nem volt bajom vele, hogy ő a főszereplő. Láthatólag az akciószínészesdi fekszik neki - vagy csak ilyesmi felkéréseket kap mostanában. Tudjafene. (bármilyen hihetetlen legyen is, engem a csizmája irritált a legjobban az egész filmben...)

Lythis

Quote from: Én on 2007-12-26, 22:22:24
A Nemzet Aranya 2
ehh.. kíváncsi leszek rá, remélem ennyire nem rémes, mint amilyennek leírtad...

Xzone


Lythis


Én

Quote from: Lythis on 2007-12-29, 05:08:56
Quote from: Én on 2007-12-26, 22:22:24
A Nemzet Aranya 2
ehh.. kíváncsi leszek rá, remélem ennyire nem rémes, mint amilyennek leírtad...
Magánvélemény :P Legalább kellemesen csalódsz majd, viszont ha az első része tetszett, akkor nem hiszem :3x3:

Dreamcleaver

#4732
Hm...az Equilibrium sztem nem volt nagy durranás. So so, de nekem nem tetszett, végig olyan b kategóriás film élményem volt. Az Aeon Flux már jobban bejött. Akkor most asszem ideje megnéznem ezt az Ultrviolet-tet.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

#4733
Shoot Em Up (2007)

Oltári baromság. Egy ponyvafilm, egy mocsok. The best action film evar:whoah: :uzi:

Hozzávalók:
- egy névtelen főhős, aki répát eszik, mindent és mindenkit utál, eszméletlen badass (naná, hogy Clive Owen. Miért nem ő lett Bond??  :bruhuhu:)
- egy prosti, aki a főhős nője (Monica Belucci egy istennő!  :hopp:)
- egy ártatlan kisbaba (akinek korán elhalálozó édesanyja a death metal klub felett létrehozott titkos "csecsemőgyár" egyik alkalmazottja volt)
- egy hadseregnyi rosszfiú, akik mindenáron ki akarják nyírni a babát, élükön a pszichopata Paul Giamattival (tényleg elmebeteg az ipse!  :__devil:  :whoah:)

Tömve van lövöldözéssel, vérrel, frenetikus beszólásokkal, borzalmasan hihetetlen és banális, mégid FENOMENÁLIS és kreatív akciójelenetekkel.
[spoiler=kis ízelítő]Főhős és nője szexelnek. Rájuk tör a kommandó. Hősünk nem zavartatja magát, szitává lő mindenkit, közben cipeli magával a csajt és tovább kettyinti.  :haha: :hopp: :cool: :lazza:[/spoiler]

Régen szórakoztam ilyen jól, csak ajánalni tudom mindenkinek!
Ha valaki morális értékeket akar belemagyarázni, akkor GTFO.  :fuk-u:

10/10  :uzi:




Quote from: Lythis on 2007-12-29, 03:02:28
És hajlamos vagyok elnézni nekik, mert gyártottak utána egy V for Vendetta c alkotást is (a.k.a. The EFG movie).

Ami pedig George Orwell-féle 1984-ből nyúl rengeteget  :hehe: (bár én is imádom a V for Vendettát  :smile:).

Quote from: Dreamcleaver on 2007-12-29, 14:51:27
Hm...az Equilibrium sztem nem volt nagy durranás. So so, de nekem nem tetszett, végig olyan b kategóriás film élményem volt.

Ejnye.  :ejnye:
Én pont az Equilibrium óta vagyok Christian Bale fanboy.  :D

Kvikveg

Quote from: Solid Snake on 2007-12-29, 15:20:26
...
Én pont az Equilibrium óta vagyok Christian Bale fanboy.  :D
En meg a Nap birodalma ota vagyok... hat fangirl nem, de azert pozitiv, ha valamiben szerepel.
Erdekes, az Equilibriumban Sean Bean fogott meg
[spoiler]aki sajnos idejekoran eltunt a szintol pont CB miatt... de a versre emlekszem amit mondott.
"tread softly, for you are treading on my dreams"[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Shhot 'Em Up

Egy szmájliban összefoglalva:  :uzi:

Egy mondatban összefoglalva: A faarcú Tapsi Hapsi egy gőgicsélő csecsemővel a karján végigirtja New Yorkot.

Ennyire over-the-top akciójeleneteket régen láttam. A fent említett orgazmikus lövöldözésen kívül láthatunk ejtőernyős lövöldözést, madzagos lövöldözést és répás lövöldözést is.

'Twas fun.

Failure is the default option

Zsiga

Van már belőle nézhető release?

Solid Snake

#4737
Quote from: Zsiga on 2007-12-29, 17:12:20
Van már belőle nézhető release?

[spoiler]Shoot.Em.Up.2007.DVDRip.AC3 5.1-FxM-BHS[/spoiler]

Fazék

Quote from: Solid Snake on 2007-12-29, 17:14:47
Quote from: Zsiga on 2007-12-29, 17:12:20
Van már belőle nézhető release?

[spoiler]Shoot.Em.Up.2007.DVDRip.AC3 5.1-FxM-BHS[/spoiler]
Zsiga által nézhető = HD Rip vagyis nincs  :__devil:

kelvor

Quote from: Fazék on 2007-12-29, 17:17:12
Zsiga által nézhető = HD Rip vagyis nincs  :__devil:

:lol:

Mindesetre az esti program megvan. Már szedem is.