Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Cloud

Quote from: Nakedape on 2009-04-10, 20:04:54

Sorry.  Kérdés akart lenni. 
Amúgy a vászon az tényleg  rohadt nagy.  Leesett az állam amikor megláttam.   :he:

Fazék

Quote from: Nakedape on 2009-04-10, 20:04:54oké fixed-es ember is felhívhatja a figyelmem az új részekre
én csak a Westend-es Beowulf-hoz tudom hasonlítani, de annál lényegesen szebb volt a képe is az IMAX változatnak, illetve míg Beowulf-nál szabályosan megvoltak a "3D" layer-ek, addig itt egybefüggőbb, folyamatosabb átmenettel bíró, tényleg 3D-snek tűnő animáció volt jelen sztem. remélem érthető amit zagyválok...
ez sem tökéletes, de sztem eléggé szembetűnő volt a különbség és hacsak nem szintén IMAX vetítés volt az Ugocsában, akkor erősen kétlem, hogy ennyi év távlatából helyesen emlékszel annak a minőségére

Nakedape

Quote from: Fazék on 2009-04-10, 20:29:06
Quote from: Nakedape on 2009-04-10, 20:04:54oké fixed-es ember is felhívhatja a figyelmem az új részekre
én csak a Westend-es Beowulf-hoz tudom hasonlítani, de annál lényegesen szebb volt a képe is az IMAX változatnak, illetve míg Beowulf-nál szabályosan megvoltak a "3D" layer-ek, addig itt egybefüggőbb, folyamatosabb átmenettel bíró, tényleg 3D-snek tűnő animáció volt jelen sztem. remélem érthető amit zagyválok...
ez sem tökéletes, de sztem eléggé szembetűnő volt a különbség és hacsak nem szintén IMAX vetítés volt az Ugocsában, akkor erősen kétlem, hogy ennyi év távlatából helyesen emlékszel annak a minőségére
köszönöm

két lehetőség van, vagy a beowulfot csapták össze, vagy valóban az imaxxal összefüggőbb. ugocsa tényleg rég volt. csak arra gondoltam, h valahol valami teljesen új plusszt vártam, persze ez hülyeség., szóvaligen, biztos fejlődött a technika.

ugocsában mondjuk kb annyi emlékem van h elúszott a teknős, meg hullám, valami tenger élővilágás dokuféle volt :) és igen ami éles emlék az a kisgyerekek
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2009-04-10, 20:39:13
...
ugocsában mondjuk kb annyi emlékem van h elúszott a teknős, meg hullám, valami tenger élővilágás dokuféle volt :) és igen ami éles emlék az a kisgyerekek
Igen, ott tekergett az ember elott valami hal. Es polarszuros szemuveg volt. Es meg gimis voltam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga


kikuchiyo

Taegukgi

Letaglózó film a koreai háborúról. A harci jelenetek hatásosabbak, mint a Ryan közlegényben. A drámából talán kicsit túl sok is volt az én gyomromnak, illetve a főszereplő pálfordulása a film második felében számomra nehezen hihető volt, de ettől eltekintve nagyon jó film.
Failure is the default option

Nakedape

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-11, 01:53:19
Taegukgi

Letaglózó film a koreai háborúról. A harci jelenetek hatásosabbak, mint a Ryan közlegényben. A drámából talán kicsit túl sok is volt az én gyomromnak, illetve a főszereplő pálfordulása a film második felében számomra nehezen hihető volt, de ettől eltekintve nagyon jó film.

pálfordulás nekem belefért, én még arra emlékszem, h a felvezetése hosszabb , volt mint a ryané, szóval ültünk és vártuk, hogy kezdjék már a filmet...
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Randal

Brazil

Mindfuck a javából.

9/10 - ahogy a poszt-apokaliptikus, szürreállis, nyomasztó dolgokat keveri a legelemibb romantikával, az kiváló

Próféta

Quote from: Randal on 2009-04-12, 00:29:36
9/10
Min vesztett pontot egy ilyen überjó film?  :confused:  :D
Brazil, Brazil is playing in your head NOW!  :whoah:

Raggie

:D Jaja, őtet is újra kellene már néznem... Gilliam for prezident! :jee:

Yes man - Egy kis limonádé amerikából, de mivel Jim Carrey tolja egészen nézhető. Persze tudjuk előre a végét és a fordulatok fordulását, de én élveztem. Részeg kocsmai verekedés epic jelenet sztem!  :kocc: :cool:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Randal

Quote from: Próféta on 2009-04-12, 00:54:55
Quote from: Randal on 2009-04-12, 00:29:36
9/10
Min vesztett pontot egy ilyen überjó film?  :confused:  :D
Brazil, Brazil is playing in your head NOW!  :whoah:

Nincs az a film ami 10/10-et kapna, hisz semelyik sem olyan tökéletes, hogy rá tudjam mondani, minden igényemet kielégítette:)

Vedd nyugodtan a 9/10-et a legmagasabb fokozatnak:D

Ramiz

Quote from: Randal on 2009-04-12, 16:09:31
Nincs az a film ami 10/10-et kapna, hisz semelyik sem olyan tökéletes, hogy rá tudjam mondani, minden igényemet kielégítette:)

Vedd nyugodtan a 9/10-et a legmagasabb fokozatnak:D

Szerintem ez baromság, már bocsánat... :) Mármint elhiszem, hogy így működsz, de számomra ez elképzelhetetlen, és rettenetesen értelmetlen is. Ha nem lennének 10/10-es filmek, én már rég nem néznék filmeket... De ez már majdnem filozófia, és még féloff is... :zomg:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga


Nakedape

Quote from: Zsiga on 2009-04-12, 23:16:43
Quote from: Ramiz on 2009-04-12, 23:10:27
Szerintem ez baromság
+1
Már csak azért is mert van tökéletes film.

én nekem azért a godfather tetszett, de nem 10 es, a 7 szamuráj pl 10-es a nagyok közül vagy ez:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

#6104
Quote from: Zsiga on 2009-04-12, 23:16:43
+1
Már csak azért is mert van tökéletes film.
Don't mind me, just fixin' sum posts.

Raggie

To all of you: "say the truth, man!" :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Próféta

Quote from: Randal on 2009-04-12, 16:09:31
Nincs az a film ami 10/10-et kapna, hisz semelyik sem olyan tökéletes, hogy rá tudjam mondani, minden igényemet kielégítette:)

Vedd nyugodtan a 9/10-et a legmagasabb fokozatnak:D
Ez csak annyit jelent, hogy rosszul kvantálsz, kihasználatlan marad a skála legfelsőbb eleme. Vedd inkább úgy, hogy ami legalább 95%-ban tökéletes, arra a kerekítési szabályok miatt 10/10-et adsz, és kész. Ez még így is nagyon-nagyon ritka lesz, és az ízlésed változásával átértékeled, hogy mi érdemli meg, de legalább lesz rá példa.
A régi anidb-s guide is egész értelmes volt.

Én: na igen, azt a filmet nincs hova javítani, egyszerűen hibátlan  :haha:

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Lehetne sorolni sokat (nyilván mindenkinek megvannak a kedvencei, a Keresztapával és a Shaun-nal 100%-ban egyetértek, mindkettőt legalább háromszor láttam :), amúgy itt az én listám egy része (amire eszembe jutott szavazni... :D): http://www.imdb.com/mymovies/list?l=38906804), de a lényeg az, hogy miért van értelme kákát keresni a csomóban, nem azért filmezel, mert néha annyira magával ragad, hogy elfelejtesz mindent magad körül?!?!?!?!?!?!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Randal

Quote from: Próféta on 2009-04-12, 23:25:27
Quote from: Randal on 2009-04-12, 16:09:31
Nincs az a film ami 10/10-et kapna, hisz semelyik sem olyan tökéletes, hogy rá tudjam mondani, minden igényemet kielégítette:)

Vedd nyugodtan a 9/10-et a legmagasabb fokozatnak:D
Ez csak annyit jelent, hogy rosszul kvantálsz, kihasználatlan marad a skála legfelsőbb eleme. Vedd inkább úgy, hogy ami legalább 95%-ban tökéletes, arra a kerekítési szabályok miatt 10/10-et adsz, és kész. Ez még így is nagyon-nagyon ritka lesz, és az ízlésed változásával átértékeled, hogy mi érdemli meg, de legalább lesz rá példa.
A régi anidb-s guide is egész értelmes volt.

Én: na igen, azt a filmet nincs hova javítani, egyszerűen hibátlan  :haha:


Okés, ebben van valami:)
De akkor nálam nem kevés bekerülhetne a 10/10-be... Most vagy nem tudok értékelni, vagy jókat válogatok:)

Pl.:
10/10:
Hét mesterlövész
Brazil
The Southland Tales
Forrest Gump
Ford Fairlane
Félelem és Reszketés Las Vegasban
Event Horizon
Emlékmás
Casablanca (nem gyenge elegancia van a mozdulataikban:) )

Meg még lehetne egy pár, ezek azok amelyek kapásból eszembe jutnak

kikuchiyo

Bi-mong (Dream)

Kim Ki-Duk koreai rendező legújabb filmje.

Néhány korábbi alkotása miatt majdnem feltétlen híve vagyok a mesternek, de ugyanakkor nem tudok nem tudomást venni a kevésbé pozitív véleményekről: a hazájában úgy általában nem túl népszerű, és sok kritikus üres fesztiválkurvának tartja. Ezt azért túl erősnek érzem a rosszabbul sikerült filmjei ellenére is, de kezdem sejteni, hogy mire gondolhatnak, ha visszaidézem ezt a legújabb művét.

Két főszereplő van, egy férfi és egy nő, mindketten egy-egy párkapcsolat friss sérültjei. A kiinduló helyzet zseniális: a férfi álmodni kezd, és amit álmodik, azt a nő alvajárás közben végrehajtja. Természetesen találkoznak, és megpróbálnak megoldást találni a helyzetre, mert a férfi álmában mindig a volt barátnőjéhez menne vissza, ez pedig abban csapódik le, hogy a nő a saját volt barátjához tér vissza, akit pedig utál.

Na most ebből nagyon jó dolgokat lehetett volna kihozni, de ami ehelyett kijött, az értelmetlenségben és szánalmasságban vetekszik az itteni Párkapcsolatok topikkal. Eleve a főszereplők üres árnyékfigurák maradnak, semmi lényegeset sem tudunk meg róluk, csak azt, hogy bawww. Másrészt a megoldási kísérleteik értelmetlensége és az egész szenvedés banalitása ellenáll minden befogadási próbálkozásnak. Ahelyett, hogy kialakítanának egy menetrendet, hogy egyszerre csak az egyik aludjon (igaz, ezt megpróbálják, de aztán valamiért abbahagyják), a férfi magát vagdossa, hogy ne aludjon el. Az álmot elkerülni pedig úgy akarják, hogy egymás mellett fekszenek az ágyban és néznek maguk elé.

Nagyjából értem én, hogy miket akar felhánytorgatni a rendező (emberek közti kommunikáció eleve lehetetlensége, ezt erősíti az is, hogy a férfi japánul beszél, a többiek koreaiul, de ez látszólag senkinek sem tűnik fel; továbbá az egymásnak ill. magunknak ártás és áldozathozatal témaköre; némi keresztény ikonográfiai felhangok), de mindez ebben a tálalásban akkorát koppan, mint a film végén a főszereplő a Han-folyó jegén.
Failure is the default option

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

Számomra az élet egyik nagy misztériuma, hogy mit esznek az emberek a The Godfather filmeken. De már rég feladtam, hogy valaha is rájöjjek a titokra.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Nakedape

Quote from: Dreamcleaver on 2009-04-17, 00:01:34
Számomra az élet egyik nagy misztériuma, hogy mit esznek az emberek a The Godfather filmeken. De már rég feladtam, hogy valaha is rájöjjek a titokra.  :smile:
ez utána posztod után kapsz egy lófejet, aztán lehet h majd te is dícséred
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2009-04-17, 00:01:34
Számomra az élet egyik nagy misztériuma, hogy mit esznek az emberek a The Godfather filmeken. De már rég feladtam, hogy valaha is rájöjjek a titokra.  :smile:
Ami a keresztényeknek a Biblia, az a férfiaknak a Keresztapa.

Repost: OMG OMG OMG http://www.amazon.com/gp/product/B000X9FLKM/ref=pe_11480_11864290_emwa_email_img_1 :hopp: :hopp: :hopp:

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2009-04-17, 12:34:01
Quote from: Dreamcleaver on 2009-04-17, 00:01:34
Számomra az élet egyik nagy misztériuma, hogy mit esznek az emberek a The Godfather filmeken. De már rég feladtam, hogy valaha is rájöjjek a titokra.  :smile:
Ami a keresztényeknek a Biblia, az a férfiaknak a Keresztapa.

:zen:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Quote from: Zsiga on 2009-04-17, 12:34:01
Repost: OMG OMG OMG http://www.amazon.com/gp/product/B000X9FLKM/ref=pe_11480_11864290_emwa_email_img_1 :hopp: :hopp: :hopp:
de ez csak theatrical. Extended esetén még akár egy Blu-ray lejátszón is elgondolkodnék!  :D
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Quote from: noriko on 2009-04-17, 14:47:47
Quote from: Zsiga on 2009-04-17, 12:34:01
Repost: OMG OMG OMG http://www.amazon.com/gp/product/B000X9FLKM/ref=pe_11480_11864290_emwa_email_img_1 :hopp: :hopp: :hopp:
de ez csak theatrical. Extended esetén még akár egy Blu-ray lejátszón is elgondolkodnék!  :D
Az extended sajnos csak később jön, előbb lehúzzák ezt a bőrt. :) Aztán majd jön a Theatrical+Extended egyben... :)

Kvikveg

Quote from: Dreamcleaver on 2009-04-17, 00:01:34
Számomra az élet egyik nagy misztériuma, hogy mit esznek az emberek a The Godfather filmeken. De már rég feladtam, hogy valaha is rájöjjek a titokra.  :smile:
En megertem, hogy imadjak, en sajnos nem tartozom a rajongok taboraba. A zene klasszikus, a parodiakon meg jokat nevetek.

LotR uj kiadas: annyira hanynivalo ez az allando ujrakiadas minden filmnel.  :ejj:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

The Man From Earth (2007)
imdb

Az elköltöző és állását elhagyó régészprofesszor búcsúparty jelleggel meghívja magához a kollegáit és barátait. Az est hevében előáll egy képtelennek hangzó bejelentéssel: ő valójában százezer évesnél is öregebb. A többiek először nevetnek, majd tréfás kérdéseket tesznek fel, de végül komoly társalgássá mélyül a tréfa / vallomás. Csak persze nem minden vendégnek tetszik, amit hall.

Pompás kamaradarab, szinte teljes egészében egy szobában játszódik, trükkök és technika nélkül, de végig érdekes tud maradni, és minimális suspension of disbelief (hogy van ez apanyelvünkön?) segítségével maradéktalanul élvezhető. Szeretem az ilyeneket.