Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: motifator on 2009-09-16, 11:18:30
Tegnap láttam: Ádám almái IMDB: 7.9

A film, amit nézni akartunk, kiderült, hogy szar kamerás felvétel rossz angol hanggal és felirat se volt hozzá, így maradt ez a dán vígjáték. Úgy ültem le hozzá, hogy semmi kedvem nem volt szar művészkedős unalmas európai filmet nézni, még szerencse, hogy volt nálam 2 sör, legfeljebb elalszom rajta.

Ehhez képest zseniális volt. Hatalmasakat lehetett rajta nevetni a szürreális karakterek miatt. Rohadt jó forgatókönyv, jó rendezés, hatalmas karakterek, fekete humor, szóval nagyon jó film.

én terjesztem egy  ideje :) nézd meg a másik két rendezését is imho
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

sirtomi

Harry Potter és a Félvér herceg
Eddigi legunalmasabb HP film. Végén már nem tudtam hogy ülni és alig vártam hogy mehessünk haza. Könyv jobbnak rémlik, de haverom szerint ez a rész könyvben sem volt túl izgi. Na mindegy, nem jött be, azért megnézem a következőt is majd.

Rágcsávók
Ez meglepően jó volt. Igaz elég rosszra számítottam, de kellemesen csalódtam. Rágcsálók nagyon jók voltak :)
Történet nem egy nagy szám, de élvezetes, van benne akció, sok jó poén. Kikapcsolódásnak megfelel, nem bántam meg, hogy megnéztük.

Coraline
Na ez marha jó volt. Nemigazán tudtam, hogy miről szól, csak tetszett a trailer és most volt időm megnézni.
Történet érdekes, kellemes a zene alatta és a látvány is bejött. Magával ragadó ez a film szerintem :)

Próféta

Quote from: Én on 2009-09-12, 11:16:27
[spoiler=baszdmeg...]"Erich Kästner ifjúsági regényéből már több film is készült, köztük az időközben szintén klasszikussá érett 1931-es adaptáció, amelynek Billy Wilder írta a forgatókönyvét.
Az új, mozgalmas családi mozi rendezője, Franziska Buch az ezredforduló modorában modernizálja a történetet: Emil-t egyedül neveli az apja, valahol a volt NDK területén. Az apa munkanélküli, ráadásul a jogosítványát is elveszik egy balesetet követően. Emil a berlini vakációt arra akarja felhasználni, hogy egy új jogosítványt szerezzen az apjának. A multi-kulturális nagyvárosban ugyanis minden eladó. Ám a probléma az, hogy már a vonaton ellopják az összes pénzét. Emil a tolvaj nyomába ered. Szerencséjére nem marad egyedül: egy gördeszkás-mobiltelefonos gyerekbanda vezetője, egy vagány lány felajánlja a segítségét."[/spoiler]
Ja, ezt én is láttam. Elég rémes. A modernizált Pál utcai fiúk még jobban fájt.

Quote from: Fazék on 2009-09-13, 14:45:29
angyalok és démonok
kb 1 hete néztem meg. voltak jelenetek, ahol már majdnem sírtam a fájdalomtól. még nyitottam is egy text file-t nézés közben, hogy följegyezzem, nehogy elfeledkezzek vmit megemlíteni, de végül inkább dobtam a kukába, hogy ez a film ennyi figyelmet nem érdemel, inkább csak végignézem és megpróbálom elfelejteni.
Ez az a DB könyv, amelyben a szuperkomputertudós a világot irányító SkyNet root belépéséhez a következő erős jelszavat választotta: "3"?
Nem olvastam, csak mesélték valamelyik könyvének tetőpontjaként.

Nakedape

Quote from: Próféta on 2009-09-21, 00:21:57
Quote from: Én on 2009-09-12, 11:16:27
[spoiler=baszdmeg...]"Erich Kästner ifjúsági regényéből már több film is készült, köztük az időközben szintén klasszikussá érett 1931-es adaptáció, amelynek Billy Wilder írta a forgatókönyvét.
Az új, mozgalmas családi mozi rendezője, Franziska Buch az ezredforduló modorában modernizálja a történetet: Emil-t egyedül neveli az apja, valahol a volt NDK területén. Az apa munkanélküli, ráadásul a jogosítványát is elveszik egy balesetet követően. Emil a berlini vakációt arra akarja felhasználni, hogy egy új jogosítványt szerezzen az apjának. A multi-kulturális nagyvárosban ugyanis minden eladó. Ám a probléma az, hogy már a vonaton ellopják az összes pénzét. Emil a tolvaj nyomába ered. Szerencséjére nem marad egyedül: egy gördeszkás-mobiltelefonos gyerekbanda vezetője, egy vagány lány felajánlja a segítségét."[/spoiler]
Ja, ezt én is láttam. Elég rémes. A modernizált Pál utcai fiúk még jobban fájt.

Quote from: Fazék on 2009-09-13, 14:45:29
angyalok és démonok
kb 1 hete néztem meg. voltak jelenetek, ahol már majdnem sírtam a fájdalomtól. még nyitottam is egy text file-t nézés közben, hogy följegyezzem, nehogy elfeledkezzek vmit megemlíteni, de végül inkább dobtam a kukába, hogy ez a film ennyi figyelmet nem érdemel, inkább csak végignézem és megpróbálom elfelejteni.
Ez az a DB könyv, amelyben a szuperkomputertudós a világot irányító SkyNet root belépéséhez a következő erős jelszavat választotta: "3"?
Nem olvastam, csak mesélték valamelyik könyvének tetőpontjaként.
vagy ez  :D
http://book.hu/konyv/806/Digitalis-erod.html
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Ez az új Lars von Trier film, az Antikrisztus, pocsék egy darab. Pedig ígéretes volt a horror+dráma besorolás, és Trier legutóbbi szerzőifilmes találkozása a horror műfajával (Riget) igencsak ínyemre való volt. De ez szar, és nem az undorító, gyomorforgató jelenetek miatt (és csak félig azok indokolatlansága és átlátszó hatásvadászata miatt). Amúgy is sértő az az attitűd, hogy a faszi a legnagyobb rendezőnek nevezi magát Cannes-ban, annak biztos tudatában, hogy egy művészfilmes on-screen csiklólevágás után úgyis mindenki róla fog beszélni filmes körökben, meg minden filmlexikonba bekerül a neve tíz év múlvára. Az ilyen pöcsfej rendezők miatt határozom el újra és újra, hogy ezentúl csak Bud Spencer-Terence Hill és Jackie Chan filmeket fogok nézni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2009-09-21, 22:28:24
Az ilyen pöcsfej rendezők miatt határozom el újra és újra, hogy ezentúl csak Bud Spencer-Terence Hill és Jackie Chan filmeket fogok nézni. :D
És milyen jól teszed!  :tezsvir:
:D

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2009-09-21, 22:48:27
Quote from: Ramiz on 2009-09-21, 22:28:24
Az ilyen pöcsfej rendezők miatt határozom el újra és újra, hogy ezentúl csak Bud Spencer-Terence Hill és Jackie Chan filmeket fogok nézni. :D
És milyen jól teszed!  :tezsvir:
:D


Asziszem megtaláltuk a következő Filmmaraton tematikáját... :D JÓ FILMEK bassza meg! :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2009-09-22, 01:06:09
Quote from: Zsiga on 2009-09-21, 22:48:27
Quote from: Ramiz on 2009-09-21, 22:28:24
Az ilyen pöcsfej rendezők miatt határozom el újra és újra, hogy ezentúl csak Bud Spencer-Terence Hill és Jackie Chan filmeket fogok nézni. :D
És milyen jól teszed!  :tezsvir:
:D


Asziszem megtaláltuk a következő Filmmaraton tematikáját... :D JÓ FILMEK bassza meg! :Kiraly:
:borul: :borul: :borul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Star Trek


Húúú szerintem ez rohadt jó volt. Kellemeset csalódtam a filmben. Nem is tudom anno mi a francért húztam a számat és nem néztem meg moziban. Talán azért mert soha nem szerettem eredeti sorozatot, és féltem hogy a gagyiságait behozzák ide is.
Tévedtem. Nagyot. :D

Végig izgultam a film minden egyes percét. Az a benga nagy hajó valami vadállat volt. Kivételesen az Enterprise se tűnt gagyinak, holott kifejezetten utálom ezt a hajómodellt. (TNG hajók sokkal jobban bejönnek, bár az örök kedvencek még mindig a Borg hajók :mrgreen: )


Összeségében simán adok a filmnek 9/10-et, mert tetszett nagyon is.


Annyi kérdésem azért lenne hogy ezzel a filmmel alkottak egy alternatív univerumot a ST világában? (Nem nagyon emlékszem első filmekre)

Ha a folytatások is ilyen minőségiek lesznek akkor alig várom hogy jöjjön következő rész. (bár én azért még mindig a Borg elleni harcot várom "modern köntösben". :D )

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fazék

Quote from: Zen on 2009-09-26, 12:21:40
http://en.wikipedia.org/wiki/Moon_(film)
Jól hangzik, látta valaki? Vélemény?
ha végre bemutatnák vhol, ahol lehet készíteni róla másolatot és letölthető lenne, akkor sztem már sokan láttuk volna, de tartok tőle egy ideig még nem lesz erre lehetőségünk... pedig már várom egy ideje a filmet... (olyanról nem is álmodozom, hogy nálunk bemutassák.)

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Damnatus

Most néztem meg a The man from Earth című filmet. Szerintem jó alkotás, sok témát érint, bár a legtöbbet csak felületesen. Jó kis beszélgetéseknek képezhetné alapját!

Próféta

Quote from: Damnatus on 2009-09-27, 00:53:30
bár a legtöbbet csak felületesen.
Ez a terjedelmi korlátok miatt szerintem elkerülhetetlen. Bár hogy jól gazdálkodott volna az idővel, az nem feltétlenül igaz:
[spoiler=ENDSPOILER]A sok meglepetés és téma közül az egyiket, Jézust kicsit elnyújtották. Elhiszem, hogy az erőteljesebben vallásos Amerikában lassabban kell adagolni azt a gondolatot, hogy a mégoly szép legendák és mítoszok mögé is elképzelhető egy évezredek által elhomályosított hétköznapi valóság. De én sajnos ateista vagyok, így talán az alkotók szándékainál gyorsabban el tudtam fogadni ezt a fordulatot; megértettem, nyugtáztam hogy szépen fel volt vezetve, majd vártam volna a következő hasonló leleplezést. De valahogy itt megakadt a lemez, egy jó ideig ugyanazokat a köröket futotta a film, és nem akart továbblépni. Ismételten ugyanazzal akart sokkolni, és elmélyülés nélkül újra s újra belém akarta döngölni ugyanazt, mintha ennyire lassú lenne a felfogásom. Ezt a szakaszt elég unalmasnak éreztem. Sőt, valahogy az a rossz íze volt, mintha a szerző nem elégedett volna meg azzal, hogy amúgy remek kis gondolatébresztő filmet rakott össze; még valami hazavihető mondanivalót is a számba akart rágni. Pedig mondom, ez a mondanivaló azért nem teljesen összeegyeztethetetlen az én világképemmel.[/spoiler]
Ez persze csak egy kis kellemetlenség, jó film volt ez így is.

Quote from: Damnatus on 2009-09-27, 00:53:30
Jó kis beszélgetéseknek képezhetné alapját!
Én megtettem a magamét :)

Damnatus

Quote from: Próféta on 2009-09-27, 01:46:13
Én megtettem a magamét :)
[spoiler]Az egyház és a vallások támadása szerintem is kicsit túlzásba ment/túl didaktikus volt. Legalább is arányait tekintve.[/spoiler]

Kvikveg

[spoiler]Jut eszembe, jopar filmre emlekszem ami Jezus alakjat tamadja kb igy, de van olyan, ami oszovetsegi alakokkal csinalja ugyanezt?[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2009-09-27, 11:04:31
[spoiler]Jut eszembe, jopar filmre emlekszem ami Jezus alakjat tamadja kb igy[/spoiler]
[spoiler]Azzal, hogy százezer éves ősember? Én nem ismerek másik ilyen filmet Jézussal kapcsolatban, az ószövetségiekkel meg valóban egyet sem. Mire gondoltál?

Vagy olyan filmekre gondolsz, amelyben Jézus esendő embernek látszik (a Mester és Margarita ide sorolható? Félig-meddig?)? Az ószövetségi alakokkal szemben eleve ilyen maga az ószövetség is, duh, szóval nincs mit "támadni".

Vagy a "humbug az egész" jellegű filmekre gondolsz? Most komolyan azokat a filmeket hiányolod, amelyekből kiderülne, hogy az Isten fiai nem is vették feleségül az embernőket, és a Nílus nem is változott vérré? Szerintem sokkal kevesebb ember van, aki ezeket tényleg szó szerint elhinné, mint akik az Újszövetséget. Persze vannak klasszikus elméletek, hogy Mózes=Ekhnaton vagy Ekhnaton fia/unokaöccse, de szerencsére Dan Brown ezekkel még nem találkozott.

De ha olyanra kérdezel, ahol az eredetitől eltérő szerepben, újraálmodott viszonyokkal vannak egymáshoz az ószövetségi alakok, akkor például a Sandman képregényben, amit amúgy melegen ajánlok, meg úgy általában a Vertigo univerzumában ilyesmi is van. Csak az a fránya Sandman film hosszú évek óta sehogy se akar tető alá hozódni.

Ajánlott még az NGE megtekintése, ha érdekelnek Lilith és Ádám viselt dolgai :muhahah:
Különben is,
QuoteSába Királynője az asztalnál ült, és borotválkozott. De szokott káromkodni és pipázni is, ami királynőknél igazán ritkaság.
[/spoiler]

Kvikveg

[spoiler]Saba kiralynoje szoveg: :lul:
Dan Brown:  :zomg: addig oruljunk amig nem talalja meg.
Amugy arra gondotam, hogy Jezust eleg sok helyen piszkaljak, de pl Mozesrol nem latom annyi helyen, hogy piszkalnak. Persze nem annyira foglalkoztatott a Bibliaban, mint Jezus, az is igaz.
Pedig eleg jol ki lehetne figurazni egy-egy olyan fordulatot az oszovetsegbol, ahol az adott nep nagyon szemet modon viselkedik, dehat az Urnak kedves igy tokmindegy mit csinalnak, az ugy OK, es living happily ever after. Konkret peldat ne kerjel, ahhoz elo kene szednem a Bibliat, mert kisse mar kodosek az emlekeim.
[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Quote from: Kvikveg on 2009-09-27, 13:36:13
[spoiler]Saba kiralynoje szoveg: :lul:
Dan Brown:  :zomg: addig oruljunk amig nem talalja meg.
Amugy arra gondotam, hogy Jezust eleg sok helyen piszkaljak, de pl Mozesrol nem latom annyi helyen, hogy piszkalnak. Persze nem annyira foglalkoztatott a Bibliaban, mint Jezus, az is igaz.
Pedig eleg jol ki lehetne figurazni egy-egy olyan fordulatot az oszovetsegbol, ahol az adott nep nagyon szemet modon viselkedik, dehat az Urnak kedves igy tokmindegy mit csinalnak, az ugy OK, es living happily ever after. Konkret peldat ne kerjel, ahhoz elo kene szednem a Bibliat, mert kisse mar kodosek az emlekeim.
[/spoiler]
[spoiler]Persze, hisz Jézus mindenféle csúnya dolgokat csinált. :)[/spoiler]
[reserved]

Zen

Quote from: NLZ on 2009-09-27, 13:38:01
Quote from: Kvikveg on 2009-09-27, 13:36:13
[spoiler]Saba kiralynoje szoveg: :lul:
Dan Brown:  :zomg: addig oruljunk amig nem talalja meg.
Amugy arra gondotam, hogy Jezust eleg sok helyen piszkaljak, de pl Mozesrol nem latom annyi helyen, hogy piszkalnak. Persze nem annyira foglalkoztatott a Bibliaban, mint Jezus, az is igaz.
Pedig eleg jol ki lehetne figurazni egy-egy olyan fordulatot az oszovetsegbol, ahol az adott nep nagyon szemet modon viselkedik, dehat az Urnak kedves igy tokmindegy mit csinalnak, az ugy OK, es living happily ever after. Konkret peldat ne kerjel, ahhoz elo kene szednem a Bibliat, mert kisse mar kodosek az emlekeim.
[/spoiler]
[spoiler]Persze, hisz Jézus mindenféle csúnya dolgokat csinált. :)[/spoiler]
[spoiler]Brian Élete comes to mind. :D[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Randal

Sába királynője szöveg: úúúú, ez nem valamelyik Rejtő regényben volt benne?:D

Sztem a Jézus témakört azért fejtegették olyan hosszan, mert az embereket az érdekli leginkább ill. szélesebb körben ismert ott ahova a filmet gyártják.

Meg most őszintén, az átlagemberek közül vajon kit érdekelne, vagy ha érdekelné is, ki ismerné annyira behatóan a hinduizmust vagy bármelyik egyéb vallást, hogy ilyen témázgatásokban otthon legyen...

Damnatus

Senki nem is várta el a filmtől a mély elemzést! Csak észrevehető volt, hogy a többi témához képest többet foglalkozott ezzel a kérdéssel.

noriko

Quote from: Kvikveg on 2009-09-27, 11:20:08
Mammutban bombariado volt, 7kor mindenkit kidobtak, mi 20:30kor tavoztunk a Westend iranyaban. Allitolag ejfelig tartott a vizsgalat.
1-kor már tuti nyitva volt, kivéve persze a mozit :P Pénzt nem adtak vissza, de kaptam 4db tiszteletjegyet nov.27-ig.

District 9
Quote
Nincs kedvem filmkritikat irni, ugyhogy 8/10. Levonas a kamerarangatasert, es a logikai buktakert, bar parat meg lehet, hogy valaki ki fog magyarazni.
Nekem is 8/10, viszont engem nem zavart a kamerarángatás és a logikai buktákat is ki tudnám magyarázni, ha nagyon kéne, úgyhogy azok sem.
Talán csak az nem tetszett, hogy [spoiler]a féltve őrzött üzemanyag elrejtése abból állt, hogy bevágták egy vitrinbe.  :facepalm: Persze, ha rendesen vigyáznak rá, elakadt volna a történet :D[/spoiler]
Levonás csak azért van, mert annyira nem ájultam el a filmtől, szerintem annyira nem egetrengetően kiemelkedő, de azért egész jó volt. :)
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: noriko on 2009-09-28, 12:23:08
Quote from: Kvikveg on 2009-09-27, 11:20:08
Mammutban bombariado volt, 7kor mindenkit kidobtak, mi 20:30kor tavoztunk a Westend iranyaban. Allitolag ejfelig tartott a vizsgalat.
1-kor már tuti nyitva volt, kivéve persze a mozit :P Pénzt nem adtak vissza, de kaptam 4db tiszteletjegyet nov.27-ig.
...
:facepalm:
Akkor a tobbiek esetleg mehetnenek a tiszteletjegyekkel es kifizethetnek neked... csak javaslat.
En is ajanlkoznek valami masik filmre, de franc tudja mikor keveredek megint haza...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: noriko on 2009-09-28, 12:23:08
Nekem is 8/10, viszont engem nem zavart a kamerarángatás és a logikai buktákat is ki tudnám magyarázni, ha nagyon kéne, úgyhogy azok sem.
Talán csak az nem tetszett, hogy [spoiler]a féltve őrzött üzemanyag elrejtése abból állt, hogy bevágták egy vitrinbe.  :facepalm: Persze, ha rendesen vigyáznak rá, elakadt volna a történet :D[/spoiler]

Szerintem meg azzal nem volt semmi gond.
[spoiler]A komplexumnak az előző szintjei voltak erősen őrizve, így az a szint volt a legvédettebb, mert csak az előző szintekről lehetett odajutni.
A folyadék meg az űrlényeknek volt kiemelten fontos, az embereknek csak egy volt a sok talált cucc között.[/spoiler]

noriko

Quote from: .Attila on 2009-09-28, 15:38:15
Quote from: noriko on 2009-09-28, 12:23:08
Nekem is 8/10, viszont engem nem zavart a kamerarángatás és a logikai buktákat is ki tudnám magyarázni, ha nagyon kéne, úgyhogy azok sem.
Talán csak az nem tetszett, hogy [spoiler]a féltve őrzött üzemanyag elrejtése abból állt, hogy bevágták egy vitrinbe.  :facepalm: Persze, ha rendesen vigyáznak rá, elakadt volna a történet :D[/spoiler]

Szerintem meg azzal nem volt semmi gond.
[spoiler]A komplexumnak az előző szintjei voltak erősen őrizve, így az a szint volt a legvédettebb, mert csak az előző szintekről lehetett odajutni.
A folyadék meg az űrlényeknek volt kiemelten fontos, az embereknek csak egy volt a sok talált cucc között.[/spoiler]
No no, nem arra gondoltam, hanem a Christopherék általi elrejtésre :)
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Quote from: noriko on 2009-09-28, 15:42:02
Quote from: .Attila on 2009-09-28, 15:38:15
Quote from: noriko on 2009-09-28, 12:23:08
Nekem is 8/10, viszont engem nem zavart a kamerarángatás és a logikai buktákat is ki tudnám magyarázni, ha nagyon kéne, úgyhogy azok sem.
Talán csak az nem tetszett, hogy [spoiler]a féltve őrzött üzemanyag elrejtése abból állt, hogy bevágták egy vitrinbe.  :facepalm: Persze, ha rendesen vigyáznak rá, elakadt volna a történet :D[/spoiler]

Szerintem meg azzal nem volt semmi gond.
[spoiler]A komplexumnak az előző szintjei voltak erősen őrizve, így az a szint volt a legvédettebb, mert csak az előző szintekről lehetett odajutni.
A folyadék meg az űrlényeknek volt kiemelten fontos, az embereknek csak egy volt a sok talált cucc között.[/spoiler]
No no, nem arra gondoltam, hanem a Christopherék általi elrejtésre :)

[spoiler]Nem lehet, hogy azért volt ott, mert éppen dolgoztak rajta és nem volt idő elrejteni? Egyébként az a szoba is el volt már rejtve, bár nem annyira, mint a "pince".[/spoiler]

Bruce

Quote from: Randal on 2009-09-27, 21:40:33
Sába királynője szöveg: úúúú, ez nem valamelyik Rejtő regényben volt benne?:D

Ejj, ez a Vanek Úr Párizsban nyitószövege, legalább annyira illik ismerni mint azt, hogy "Uram, a késemért jöttem" vagy hogy "Négy különböző nemzetiség képviselője volt az asztalnál"  :ejnye:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Próféta

Quote from: Bruce on 2009-09-28, 18:19:45
Quote from: Randal on 2009-09-27, 21:40:33
Sába királynője szöveg: úúúú, ez nem valamelyik Rejtő regényben volt benne?:D
Ejj, ez a Vanek Úr Párizsban nyitószövege, legalább annyira illik ismerni mint azt, hogy "Uram, a késemért jöttem" vagy hogy "Négy különböző nemzetiség képviselője volt az asztalnál"  :ejnye:
:tezsvir:
QuoteGorcsev Iván, a Rangoon teherhajó matróza még huszonegy éves sem volt, midõn elnyerte a fizikai Nobel-díjat. Ilyen nagy jelentõségû tudományos jutalmat e poétikusan ifjú korban megszerezni példátlan nagyszerû teljesítmény, még akkor is, ha egyesek elõtt talán szépséghibának tûnik majd, hogy Gorcsev Iván a fizikai Nobel-díjat a makao nevû kártyajátékon nyerte el, Noah Bertinus professzortól, akinek ezt a kitüntetést Stockholmban, néhány nappal elõbb, a svéd király nyújtotta át, de végre is a kákán csomót keresõk nem számítanak; a lényeg a fõ: hogy Gorcsev Iván igenis huszonegy éves korában elnyerte a Nobel-díjat.
Pont ma bukkantam a Gorcsev kocsmára, szépen illusztrálták :)

Próféta

District 9

A történetet mindenki tudja: tisztázatlan körülmények között egy csapat rákszerű ufó hajótörik a Földünkön, és az éhhalál szélére kerülnek. RSA egy elkerített területre telepíti le őket, de nem igazán tud mit kezdeni velük a segélyezés, a bűnözés, és az emberiesség hiánya között egyensúlyozva. A beavatkozó multinacionális konglomerátum se, bár ők voltaképp egész mást akarnak.

Az első fele, a "dokumentumfilm" kifejezetten tetszett, jó volt a hangulata és az alapossága. Bár lehetett áthallásokat keresni valódi problémákra - nyilván ez volt a szándék - de ezek megmaradtak utalgatásoknak, legalábbis bennem szerencsére nem állt össze a film semmilyen lebutított tanulság sulykolásává. A balfácán, de szerethető, ugyanakkor képmutató, de mégis tisztességes főhős is tetszett, érdekes néha ilyen embereket is látni a vásznon, nem csak baltával faragott harcosokat, ördögi gonoszokat és úthengerrel préselt balekokat.

A phlebotinumtartállyal való találkozás után ingatagabb vizekre téved a film. Nyilván az egész estés hossz miatt kellett bele némi cselekmény is; annyira nem volt bátor Blomkamp, hogy a dokumentumfilmes vonalat tovább tudja vinni és kezdjen valamit vele. A történet maradéka kicsit egyszerű lett, meg némileg logikátlan, de azért nem rossz, amolyan megbocsátható. És nagy pozitívum, hogy konklúzió nélkül engedi el a nézőt.

Eszembe jutott róla egy Asimov-novella (Blind Alley), amelynek elég hasonló volt a felállása, bár végeredményben másra ment ki.


Mr Brooks

Fordulatos, de bensőséges történet egy kényszeres sorozatgyilkos szemével (vagy inkább agyával) ábrázolva, aki a külvilág felé sikeres vállalkozónak, boldog családapának mutatja magát. A gyilkolási inger visszatérésén kívül családi problémákkal, egy elszánt rendőrnővel és a pályatársaival is meg kell küzdenie.

Jó film, és kár lenne ennél többet elárulnom róla.