Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Makos

A folytatása sem rossz, bár nem közelíti meg az elsőt
(Ha valakit érdekel :smile:):

District 13: Ultimatum
http://www.imdb.com/title/tt1247640/

Acchan

Quote from: NLZ on 2010-08-12, 23:10:16
Ez a Clash of the Titans valami ótvarosan gagyiszar volt. :D
:tezsvir:

A kedvenc hülye jelenetem az volt benne, amikor Ió azt magyarázta Perszeusznak, h megkörnyékezte egy isten, de ő visszautasította. Nahh, persze. Az eredeti történetben Ió nem véletlenül egy tehénné változott királylány volt?! Hogy került ő ide?  :falba:

Quote from: Ramiz on 2010-08-13, 11:13:08
a The Legendary Mr Fox a legjobb film az utóbbi évből, amit láttam.
A trailer alapján nekem is szimpatikus volt, mostanában sort is kerítek majd rá.  :smile:

Metropolis (1927)
Élmény volt látni, honnan is indultak a mai sci-fi mozik. Persze, a 3D korában elég bugyutának tűnhetnek ezek a régi filmek, mégis bírom az atmoszférájukat.  ^^

És, h egy mai sci-fi-ről is írjak... Látom, sokan néztétek az Inception-t. Nekem is volt szerencsém hozzá: ez az egyik legegyedibb akciófilm, amit eddig láttam.  :whoah:

kikuchiyo

Quote from: Acchan on 2010-08-15, 16:39:01
Metropolis (1927)
Élmény volt látni, honnan is indultak a mai sci-fi mozik. Persze, a 3D korában elég bugyutának tűnhetnek ezek a régi filmek, mégis bírom az atmoszférájukat.  ^^

A Metropolis alapmű, és nemcsak a közvetlen hatása (Blade Runner, Ghost in the Shell stb.) óriási, hanem közvetlenül kb. az egész filmművészetre rányomta a bélyegét.

Melyik változatot láttad? Ugyanis az eredeti bemutatóra készített változat vagy 3 órás volt, de rögtön utána rengeteget vágtak belőle, később pedig még jobban összekutyulták a maradékot is. Pár éve készült egy tisztességes helyreállítás, ahol visszaállították a jelenetek sorrendjét, és a hiányzó, elveszettnek gondolt részeket feliratokkal pórolták - én ezt láttam. Aztán nemrégen találtak egy kópiát, amin a hiányzó 30 perc jelentős része megvolt, ezt az idén mutatták be.
Failure is the default option

Acchan

Quote from: kikuchiyo on 2010-08-15, 16:53:36
A Metropolis alapmű, és nemcsak a közvetlen hatása (Blade Runner, Ghost in the Shell stb.) óriási, hanem közvetlenül kb. az egész filmművészetre rányomta a bélyegét.
Hát, igen. Lehet, h csak én látom bele, de pl. az azóta klisévé lett maguktól záródó-nyitódó ajtók ötlete nem innen jön véletlenül?
Quote from: kikuchiyo on 2010-08-15, 16:53:36
Melyik változatot láttad? Ugyanis az eredeti bemutatóra készített változat vagy 3 órás volt, de rögtön utána rengeteget vágtak belőle, később pedig még jobban összekutyulták a maradékot is. Pár éve készült egy tisztességes helyreállítás, ahol visszaállították a jelenetek sorrendjét, és a hiányzó, elveszettnek gondolt részeket feliratokkal pórolták - én ezt láttam. Aztán nemrégen találtak egy kópiát, amin a hiányzó 30 perc jelentős része megvolt, ezt az idén mutatták be.
Kis híján 2 órás volt a film - magyarázó feliratokkal jócskán megtűzdelve, szóval, azt hiszem, ugyanazt a verziót láttuk.  :smile:


Acchan

Irina Palm

WOW, sűrűbben kellene Képírókat néznem!  ^^
Beteg és meghökkentő sztori, főszerepben egy nagymamával, aki az unokája műtétjére gyűjt pénzt. Nem is akárhogyan: glory hole-ban kezd el dolgozni.

És ebből a filmből azt is megtanulhattam, h létezik p3'niszkönyök.  :lul:

Aztaqrva.  :appl:

Cloud

Semmit magamról (Nothing Personal)

Filmdráma. Nem az én műfajom, de egyszer nézhető volt. :)  Főleg hogy ingyen mozi volt. :)

Ramiz

The Limits Of Control - Jarmusch is kezd talajt veszteni, bár lassabban, mint Lynch. De legalább volt benne egy egyszerre édes és kurvásan dögös szemüveges csaj, aki minden jelenetében meztelen.

Don't Look Now - Kultikus pszicho-thrillerként ajánlott 70-es évekbeli film, mely leginkább lassú cselekményével, unalmas fordulataival és gyenge színészi játékával sokkolt. Azért az utolsó jelenet jó volt, főleg *******-fanoknak.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Acchan

$9.99

Zseniális ausztrál-izraeli stop motion az emberi kapcsolatokról, az élet értelméről és a reményről.

A történet középpontjában a 28 éves munkanélküli Dave áll, aki egy napon a postaládájában egy fura katalógusra bukkan egy könyvről, ami az élet értelméről szól. A könyv történetesen csak $9.99, így hát nyomban meg is rendeli.
Sajnos, senki nem kíváncsi az élet értelmére körülötte, szóval úgy dönt, megveszi a kiadó egy másik könyvét, ami arra tanít meg, hogyan értsenek meg mások.
A filmben bemutatják Dave családját és szomszédait is, akik egytől-egyig érdekes/bizarr/szeretni való emberek.
Egy magányos öregúr, akihez beköltözik egy hajléktalan angyal; egy füves örökgyermek srác, akit elhagyott a párja, amiért nem hajlandó felnőni... A modell, aki a sima dolgok megszállottja, így újdonsült párját teljesen  :he: leborotválja (majd ez az irány a film végére elfajul egy emberi ésszel felfoghatatlan mértékig...), aki örömmel veti alá magát a szerelme óhajának.  ^^" Dave mellett egy aranyos kisfiú nőtt leginkább a szívemhez, aki a film elején még egy focis figuráért kezd el pénzt gyűjteni, majd rájön, h nem akarja összetörni a perselyét, mert az a malac akkor is mosolyog, ha beledobja a pénzt, és akkor is, ha nem.  ^^

A filmből azt is megtudtam, h a behajtók tulképp olyanok, mint Robin Hood, csak éppen fordítva.  :muhahah:

Ramiz

RoboCop - Az egyik legjobb film azokból az őrült 80-as évekből...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

Predators
http://www.imdb.com/title/tt1424381/

Szerintem nagyon jó film volt. Talán ami zavart az a rövidsége. VOlt itt minden akció, akció, predik, visszautalás első részre, a zenék... :)  Remélem lesz folytatása is. A legjobb hogy nem lett happy end a vége. :D

Flaser

Quote from: Ramiz on 2010-08-20, 00:22:31
RoboCop - Az egyik legjobb film azokból az őrült 80-as évekből...

A Robocop zseniális gyakorlatilag Reagen era kőmekény szatírája.

"Robocop is a pretty effective satire on corporate dominated culture, although this was certainly lost on most viewers. The news show in this film is Fox News. How Verhoeven and screenwriter Ed Neumeier were able to foresee and lampoon the coming of Fox News way back in 1987 is beyond me."
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Próféta

Arizona Dream
Kusturica-féle erős WTF, állati jó zenével és néhány fergeteges jelenettel (North By Northwest :lul:). Ami szerintem az egész filmen végighúzódik, az az emberi viselkedés kiszámíthatatlan tragikussága - kicsit olyan érzésem volt, mint a JD Salinger novellák olvasása közben, hogy néhány embernek csak nagy vonalakban értem az indítékait, és valahogy mintha az ujjaim között szétfolynának a szereplők és a mű. Érdekes viszont, hogy mindenkinek mást értett a filmbe a társaságból :)  Egyértelműen megérte megnézni, de nem tudom, hányadán álljak vele.

The Princess Bride
MY NAME IS INIGO MONTOYA!!!!
Tök aranyos kalandfilm hősszerelmessel, kalózokkal, üldözéssel, árulással, bosszúval és sok poénnal. Annyira önreflexív és önparodizáló, hogy mindezt rögvest az elején világosan le is szögezi magáról a film. Baromira vicces, kiváló társasági film.

Up
Aranyos Pixar film, bár nem a legjobbjuk. A tepui hegyek nagyon szépek, rajzolva is, valójában is.

Sita Sings the Blues
CC licencű, felépítésében is elég szokatlan film: az író-animátor hölgy saját válását meséli el a rajzfilmben, felfűzve az indiai Rámajána mítosz bizonyos eseményeire, blues betétekkel. Ebből csak a blues betétekkel volt bajom (nem voltak nagyon rosszak, csak unalmasak); egyébként a Ráma-sztori, az árnyjáték-narrátorok, az ötletes animáció tetszett.

Nakedape

Quote from: kikuchiyo on 2010-08-15, 16:53:36
Quote from: Acchan on 2010-08-15, 16:39:01
Metropolis (1927)
Élmény volt látni, honnan is indultak a mai sci-fi mozik. Persze, a 3D korában elég bugyutának tűnhetnek ezek a régi filmek, mégis bírom az atmoszférájukat.  ^^

A Metropolis alapmű, és nemcsak a közvetlen hatása (Blade Runner, Ghost in the Shell stb.) óriási, hanem közvetlenül kb. az egész filmművészetre rányomta a bélyegét.

Melyik változatot láttad? Ugyanis az eredeti bemutatóra készített változat vagy 3 órás volt, de rögtön utána rengeteget vágtak belőle, később pedig még jobban összekutyulták a maradékot is. Pár éve készült egy tisztességes helyreállítás, ahol visszaállították a jelenetek sorrendjét, és a hiányzó, elveszettnek gondolt részeket feliratokkal pórolták - én ezt láttam. Aztán nemrégen találtak egy kópiát, amin a hiányzó 30 perc jelentős része megvolt, ezt az idén mutatták be.
Titanicon nem tudod melyik ment?
amúgy engem pont az fogott meg, hogy igenis látványos is volt, nem csak jó, munkások vonulása mai 3d látványokkal is állja a versenyt pl.

@Próféta: én szerencsésebb voltam, nekem a blues is bejött :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Acchan

Quote from: Próféta on 2010-08-22, 13:27:38
Sita Sings the Blues
CC licencű, felépítésében is elég szokatlan film: az író-animátor hölgy saját válását meséli el a rajzfilmben, felfűzve az indiai Rámajána mítosz bizonyos eseményeire, blues betétekkel. Ebből csak a blues betétekkel volt bajom (nem voltak nagyon rosszak, csak unalmasak); egyébként a Ráma-sztori, az árnyjáték-narrátorok, az ötletes animáció tetszett.
Ez érdekesnek tűnik, ment is a listámra.  ;)

Quote from: Nakedape on 2010-08-22, 14:06:34
Titanicon nem tudod melyik ment?
A Titanicon nézték ezt a filmet?  :zomg: A Mátrixban meg egy vérnyulas horrort néztek, de maga a horrorfilm nem túl vicces.  ::)
Quote from: Nakedape on 2010-08-22, 14:06:34
munkások vonulása mai 3d látványokkal is állja a versenyt pl.
:kocc: Az a rész úgy zseniális benne, ahogy van.

Nakedape

Titanic filmfesztiválon, bp, pár éve :ejnye:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Acchan

Oda nem sűrűn járok, na.  :redface:

Próféta

Quote from: Acchan on 2010-08-22, 18:18:52
Quote from: Nakedape on 2010-08-22, 14:06:34
munkások vonulása mai 3d látványokkal is állja a versenyt pl.
:kocc: Az a rész úgy zseniális benne, ahogy van.
A másik a Moloch gép működtetése. Teljesen nevetségesen hat, de mégis. Inkább balett, mint film.

Quote from: Acchan on 2010-08-22, 18:18:52
A Titanicon nézték ezt a filmet?  :zomg:
Időgéppel? :zomg:



Fazék

Quote from: Próféta on 2010-08-22, 23:46:16
Quote from: Acchan on 2010-08-22, 18:18:52
A Titanicon nézték ezt a filmet?  :zomg:
Időgéppel? :zomg:
a kalózváltozat már kapható volt

Nakedape

Quote from: Fazék on 2010-08-22, 23:48:52
Quote from: Próféta on 2010-08-22, 23:46:16
Quote from: Acchan on 2010-08-22, 18:18:52
A Titanicon nézték ezt a filmet?  :zomg:
Időgéppel? :zomg:
a kalózváltozat már kapható volt
the smith and sons thorrentz  company kindly ask thee just for a six-pence cost telegrapgh for posting you the newest arts in music and chinematograpic pictures
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: Nakedape on 2010-08-22, 23:58:13
Quote from: Fazék on 2010-08-22, 23:48:52
a kalózváltozat már kapható volt
the smith and sons thorrentz  company kindly ask thee just for a six-pence cost telegrapgh for posting you the newest arts in music and chinematograpic pictures
Megöltök  :lul:

Acchan

Quote from: Nakedape on 2010-08-22, 23:58:13
Quote from: Fazék on 2010-08-22, 23:48:52
Quote from: Próféta on 2010-08-22, 23:46:16
Quote from: Acchan on 2010-08-22, 18:18:52
A Titanicon nézték ezt a filmet?  :zomg:
Időgéppel? :zomg:
a kalózváltozat már kapható volt
the smith and sons thorrentz  company kindly ask thee just for a six-pence cost telegrapgh for posting you the newest arts in music and chinematograpic pictures
Tettek egy kis kitérőt a Pirate Bay-be, mielőtt találkoztak volna Mr. SpielIceberg-gel.  :D

kikuchiyo

#7102
Quote from: Flaser on 2010-08-21, 12:16:24
Quote from: Ramiz on 2010-08-20, 00:22:31
RoboCop - Az egyik legjobb film azokból az őrült 80-as évekből...

A Robocop zseniális gyakorlatilag Reagen era kőmekény szatírája.

"Robocop is a pretty effective satire on corporate dominated culture, although this was certainly lost on most viewers. The news show in this film is Fox News. How Verhoeven and screenwriter Ed Neumeier were able to foresee and lampoon the coming of Fox News way back in 1987 is beyond me."

Kiskoromban láttam utoljára ezt a filmet, akkor nem tetszett, nyilván túl véresnek találtam (hiába, érzékeny lelkű kisfiú voltam...)

Most megnéztem újra, és most már persze jobban értettem a mögöttes jelentésrétegeket (nemcsak a kor kigúnyolása van benne, hanem a kor (akció)filmjeié is - Verhoeven először kihajította a kukába a forgatókönyvet, de aztán meggondolta magát azzal a felkiáltással, hogy "Véres akciófilmet akartok? Nesztek bazmeg, adok én nektek véres akciófilmet!").

Mégis, a rendező másik, némileg hasonló filmjét, a Starship Troopers-t többre értékelem.
Az is hasonlóan ravasz, többrétegű film: egy primitív, nulladik szinten lehet egyszerű akciófilmként nézni, amiben jó sok robbanás meg véres hentelés van. De rögtön ott van emögött ugyanennek a film-típusnak a szatírája, méghozzá elég nyilvánvalóan - a mostani újranézéskor vettem észre, hogy mennyire eltúlzott minden gesztus, minden harci klisé, egyes jeleneteknél (pl. a kiképzőtáborban) kis híján kabarévá változik a film. Tulajdonképpen a film minden egyes jelenetével dekonstruálja önmagát. Emögött pedig ott van a kor társadalmának és gondolkodásának maró bírálata. A főszereplő űrgárdisták a "jó fiúk", elvileg nekik drukkolunk a cselekmény folyamán - de akkor miért vannak náci mintájú egyenruhába öltöztetve, ami a filmes ikonográfiában mindig a rossz oldal jele? (az űrgyalogság egyenruháján nem látszik annyira feltűnően, de a végén, Neil Patrick Harris (Dr. Horrible :)) karakterének megjelenésekor eltéveszthetetlen az SS-tiszti egyenruha.)
Érdekes még a filmbe ágyazott hírprogramok jelenléte: ezek egyfelől a Robotzsaru (hogy a hangalámondásos korszak jól bevált magyar címét használjuk) hasonló szegmenseit idézik és hasonló funkcióval is bírnak, de azoknál tovább is lépnek: az állandó "Do you want to know more?" szinte kihívó felszólítással mintha a nézőt szembesítené a saját erőszak iránti igényével.
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2010-08-23, 00:04:21
Quote from: Nakedape on 2010-08-22, 23:58:13
Quote from: Fazék on 2010-08-22, 23:48:52
a kalózváltozat már kapható volt
the smith and sons thorrentz  company kindly ask thee just for a six-pence cost telegrapgh for posting you the newest arts in music and chinematograpic pictures
Megöltök  :lul:
A szomszed szerintem mar aggodik a szellemi epsegemert.  :lul: :muhahah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Acchan

A gonosz soha nem volt még ilyen finom! A gyilkos mézeskalácsember lecsap!

Gingerdead Man trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=xsOtcEOkJ-I

:facepalm:

Fazék

Quote from: PrófétaThe Princess Bride
MY NAME IS INIGO MONTOYA!!!!
Tök aranyos kalandfilm hősszerelmessel, kalózokkal, üldözéssel, árulással, bosszúval és sok poénnal. Annyira önreflexív és önparodizáló, hogy mindezt rögvest az elején világosan le is szögezi magáról a film. Baromira vicces, kiváló társasági film.
már jó ideje próbálom Nakedape-t rávenni, hogy megnézze, de egyelőre nem sikerült. talán majd most a te ajánlásodtól :)

Nakedape

Quote from: Fazék on 2010-08-24, 20:11:38
Quote from: PrófétaThe Princess Bride
MY NAME IS INIGO MONTOYA!!!!
Tök aranyos kalandfilm hősszerelmessel, kalózokkal, üldözéssel, árulással, bosszúval és sok poénnal. Annyira önreflexív és önparodizáló, hogy mindezt rögvest az elején világosan le is szögezi magáról a film. Baromira vicces, kiváló társasági film.
már jó ideje próbálom Nakedape-t rávenni, hogy megnézze, de egyelőre nem sikerült. talán majd most a te ajánlásodtól :)
yup, segített, meg fogom
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xzone

Quote from: Nakedape on 2010-08-24, 20:38:55
Quote from: Fazék on 2010-08-24, 20:11:38
Quote from: PrófétaThe Princess Bride
MY NAME IS INIGO MONTOYA!!!!
Tök aranyos kalandfilm hősszerelmessel, kalózokkal, üldözéssel, árulással, bosszúval és sok poénnal. Annyira önreflexív és önparodizáló, hogy mindezt rögvest az elején világosan le is szögezi magáról a film. Baromira vicces, kiváló társasági film.
már jó ideje próbálom Nakedape-t rávenni, hogy megnézze, de egyelőre nem sikerült. talán majd most a te ajánlásodtól :)
yup, segített, meg fogom

Jól teszed. Én is beszálltam volna az ajánlók közé, ha tovább ellenkeztél volna :)

Az esküvős jelenet Peter Cook-kal kitörölhetetlen emlékeket hagyott bennem. Egyszer voltam egy múzeumban, ahol a tárlatot bemutató fickó teljesen úgy beszélt, mint a filmbéli pap... nem bírtam ki röhögés nélkül ^^"

Ramiz

The Simpsons - The Movie

Sokkal-sokkal jobb, mint vártam, végigröhögtem hangosan. :cool:


Stingray Sam

Kellemesen furcsa filmélmény, mely az American Astronaut univerzumát tágítgatja-gazdagítja. Az epizódikus forma (egyórás film 10 perces rövid epizódokból - talán annak idején így adták le a neten) jót tesz neki, a narráció erősen Douglas Adams-os, de pörgeti a sztorit, úgyhogy indokolt. Sajnos a poénok legalább fele erőltetett és megmagyarázott, ez csalódásként ért. Szerencsére a másik felük gyönyörűen elborult groteszk, a dalok pedig egytől egyik a tökéletesség határát súrolják felülről (személyes kedvencem a kizárólag "Jack and Bill had a boy named Jill..."-jellegű mondatokból álló szám, melyet a két férfi által mesterséges úton létrehozott utódlásról improvizálnak hőseink, valamint az altató-dal).

Viszont az A.A-t újra kell néznem (csak felirat is kéne...), mint ahogy ennek az őrült rendező-színész-zenész creator-zseninek a korai zsengéit is be kell szereznem...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

 hordozható felületekre pl ájfón tervezte, azért epizódos azt hiszem.
dalokkal egyetértünk, csak a harmadik kedvencem maradt le a welcome to the mars
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution