Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Fazék

Predators

tegnap néztem meg, direkt nem írtam róla azonnal véleményt, gondoltam mára higgadtabban tudok hozzáállni, és megadom neki a közepes értékelést.
de nem, mára se sikerült így utólag fölfedeznem benne az értéket, ez a film szimplán szar, semmilyen, meg nem nézendő.

kerüljétek.

Selmo

+1
Amiből egy jó történetet is ki lehetett volna hozni, de így csak a régiek lenyúlása lett, borzalmasan kivitelezve.

A tökéletesség unalmas.

Acchan

De jó, h inkább mégsem néztük meg öcsimmel a moziban...  ^^"

Nasty Old People

2009-es svéd film, amely CC licensz alatt debütált a Pirate Bay-en. Már eleve ezzel felkeltette az érdeklődésem, és nem is kellett csalódnom. Mette, egy 19 éves neonáci idősgondozó leányzó kalandjai az igazán embert próbáló idősekkel. Zseniális.  :whoah:

A napokban megnéztem a Fantastic Mr Fox-ot is, tényleg nagyon jó volt, még anyunak is bejött. (Egyik este öcsémmel néztem, másnap este meg kénytelen voltam újra megnézni anyuval is.  :D )

Cloud

Quote from: Fazék on 2010-08-26, 23:00:21
Predators

tegnap néztem meg, direkt nem írtam róla azonnal véleményt, gondoltam mára higgadtabban tudok hozzáállni, és megadom neki a közepes értékelést.
de nem, mára se sikerült így utólag fölfedeznem benne az értéket, ez a film szimplán szar, semmilyen, meg nem nézendő.

kerüljétek.

Annyira nem rossz szerintem. :)  A jakuza vs predi harc nekem pl tetszett.

Fazék

Quote from: Cloud on 2010-08-27, 00:31:24
Quote from: Fazék on 2010-08-26, 23:00:21
Predators

tegnap néztem meg, direkt nem írtam róla azonnal véleményt, gondoltam mára higgadtabban tudok hozzáállni, és megadom neki a közepes értékelést.
de nem, mára se sikerült így utólag fölfedeznem benne az értéket, ez a film szimplán szar, semmilyen, meg nem nézendő.

kerüljétek.

Annyira nem rossz szerintem. :)  A jakuza vs predi harc nekem pl tetszett.
rolleyes

Selmo

Ugyan, nézd már meg Cloud valaha is mondott-e olyat egy filmre/sorozatra, hogy rossz? A véleménye annyit számít, mint az alkeszé a kannás bor minőségét illetően.

A tökéletesség unalmas.

Makos

Akkor Cloud-nak ajánlom a Versus című gyönyörűséget.
Épp most végeztem vele...hát őőőő elég wtf. Volt 1-2 rész aminél hangosan felröhögtem, de ez a film se nem poénos, se nem izgalmas. És "akciójelenet" is csak a végén van benne értelmesebb.

imdb link
Hogy ez hogy kapott 6.6/10-et itt... ^^"

~3/10
De az is csak a vége miatt.

Cloud

Quote from: Selmo on 2010-08-27, 00:36:42
Ugyan, nézd már meg Cloud valaha is mondott-e olyat egy filmre/sorozatra, hogy rossz? A véleménye annyit számít, mint az alkeszé a kannás bor minőségét illetően.

:_piszka:

Én sem  szeretek mindent.

Fazék

Cop Out

sikerült megnéznem kb 5-6 részletben 3 hét alatt.
igen, ennyire szar ez a film.
kb ha 2-3 jó poén volt benne.
Kevin Smith végleg elveszett Hollywoodban, ebben a filmben már semmi sem érződik belőle.

Acchan

Azt mondod, leáldozott a Jay és néma Bobos időknek?  :bruhuhu:

Cloud

#7120
The Expendables
http://www.imdb.com/title/tt1320253/

IMDB: 7.4/10



Van ez több is kéremszépen. :whoah: :whoah:  Hazai forgalmazók megrohadhatnak. Úgy néz ki hogy nem is lesz nálunk moziban idén. Idióták.
Mivel van a neten már jó minőségű rls(dvdscr, r5) gondoltam meglesem.

Nem csalódtam. Rohadt jó film volt. Bár pár beharangozott szereplő csak rövid ideig tűnik fel(Schwarzinál az elnökös poénon szakadtam), de még így is impozáns volt  a felhzatal. Volt itt akció dögivel, jó kis beszólások, poénok. A magyar vonatkozású poénon szarrá röhögtem magam.  :lul: )

Összeségében jó kis akciófilm volt. Érdemes megnézni.

Ne várjatok tőle filozofálást, meg jó történetet, nem az a lényeg benne. :)

Próféta

Moon

Új ám régivágású, jóféle scifi. Egy holdi nyersanyag-kitermelő üzem egyfős személyzetéről szól, aki teljes magányban szolgálja le a három éves szerződését. Amint sejthető, ez nem épp egészséges dolog (ti kibírnátok?). Többet nem akarok elárulni, remek kamaradarab, simán elő lehetne adni színházban is.

Acchan

Pont a napokban olvastam a Moon-ról egy tök jó kritikát Videodrome-on, ami alapján nagyon megtetszett.  :smile: Mostanában sort is kerítek rá.  ;)

Btw: 3 évet egy ingerszegény környezetben tuti nem bírnék ki. Szerintem azok is, akik a Mars-utazás szimulációban részt vesznek az 520. napra simán megkattannak.  ::)

Kvikveg

Quote from: Acchan on 2010-08-30, 00:08:46
Pont a napokban olvastam a Moon-ról egy tök jó kritikát Videodrome-on, ami alapján nagyon megtetszett.  :smile: Mostanában sort is kerítek rá.  ;)

Btw: 3 évet egy ingerszegény környezetben tuti nem bírnék ki. Szerintem azok is, akik a Mars-utazás szimulációban részt vesznek az 520. napra simán megkattannak.  ::)
+1 Begolyoznek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Quote from: Próféta on 2010-08-29, 23:45:35
Moon

Új ám régivágású, jóféle scifi. Egy holdi nyersanyag-kitermelő üzem egyfős személyzetéről szól, aki teljes magányban szolgálja le a három éves szerződését. Amint sejthető, ez nem épp egészséges dolog (ti kibírnátok?). Többet nem akarok elárulni, remek kamaradarab, simán elő lehetne adni színházban is.

És a legjobb robotszereplő, amit/akit valaha láttam filmben. :jee:

Próféta

Quote from: Rounin on 2010-08-30, 01:12:41
És a legjobb robotszereplő, amit/akit valaha láttam filmben. :jee:
Ja. Aranyosak vele kapcsolatban az utalások a 2001 Űrodüsszeiára. Meg egy icipicit a Portálra is emlékeztetett :)

Makos

Az a robot tényleg jól ki lett találva :)

Ramiz

Quote from: Makos on 2010-08-27, 02:14:36
Akkor Cloud-nak ajánlom a Versus című gyönyörűséget.
Épp most végeztem vele...hát őőőő elég wtf. Volt 1-2 rész aminél hangosan felröhögtem, de ez a film se nem poénos, se nem izgalmas. És "akciójelenet" is csak a végén van benne értelmesebb.

imdb link

1. Van magyar imdb? :wtf:
2. Ez egy nagy hatású, minimális pénzzel és rengeteg fantáziával megcsinált kultfilm, ugyanúgy nehéz egy lendületből "nekimenni" és félresöpörni, mint mondjuk a Rocky Horror Picture Show-t vagy a Robotzsarut. Én imádom (megvan a díszdobozos), a legjobb japán ökörség szerintem, aminek a mai japán exploitation-ök (Machine Girl, Tokyo Gore Police stb) a közelébe sem tudnak jönni. Ami igazán fárasztó tud lenni a japán filmekben és animékben néha, az a határtalan, kifejezetten gyerekes pozőrködés, és jó látni, hogy néha tényleg röhögni tudnak rajta - a legtöbb paródia-jellegű jelenet, amit japán cuccokban látni, nem meri annyira kigúnyolni magát, mint a Versus. De a szereplők buta-vagány arcai az igazán priceless gem-ek eben a filmben.


Quote from: Fazék on 2010-08-26, 23:00:21
Predators

tegnap  néztem meg, direkt nem írtam róla azonnal véleményt, gondoltam mára  higgadtabban tudok hozzáállni, és megadom neki a közepes értékelést.
de nem, mára se sikerült így utólag fölfedeznem benne az értéket, ez a film szimplán szar, semmilyen, meg nem nézendő.

Kösz, megspóroltad a melót, hogy megnézzem. Ezt, az Inception-t meg az  Expendables-t "kellett" volna megnéznem az utóbbi idők terméséből, de  sztem csak az utóbbi fog tetszeni, és az sem maradéktalanul (a  Svarci-Stallone-Willis jelenet, ami a neten kering és mindenki isteníti,  inkább aranyos, mint tökös, eléggé "egymás faszát szopjuk" hangulata van, és ezen az sem segít, hogy ezt ki is mondják :D).


Quote from: Acchan on 2010-08-27, 00:00:36
Nasty Old PeopleMette, egy 19 éves neonáci idősgondozó leányzó kalandjai az igazán embert próbáló idősekkel. Zseniális.  :whoah:

Erről az Adam's Apples ugrott be... lehet megnézem. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Acchan

Quote from: Ramiz on 2010-08-30, 12:15:49
Erről az Adam's Apples ugrott be... lehet megnézem. :)
Az az egyik kedvenc filmem.  :jee: A Green Butchers-t láttad? A rendezőtől csak az Adam's Apples-t láttam eddig, a többi filmjéhez még nem volt szerencsém, de a Mészárosokkal már szemezek egy ideje.

Quote from: Próféta on 2010-08-30, 01:23:03
Quote from: Rounin on 2010-08-30, 01:12:41
És a legjobb robotszereplő, amit/akit valaha láttam filmben. :jee:
Ja. Aranyosak vele kapcsolatban az utalások a 2001 Űrodüsszeiára. Meg egy icipicit a Portálra is emlékeztetett :)
Olyan jópofa szövegeket is nyom?  :D

Nakedape

Quote from: Acchan on 2010-08-30, 14:05:32
Quote from: Ramiz on 2010-08-30, 12:15:49
Erről az Adam's Apples ugrott be... lehet megnézem. :)
Az az egyik kedvenc filmem.  :jee: A Green Butchers-t láttad? A rendezőtől csak az Adam's Apples-t láttam eddig, a többi filmjéhez még nem volt szerencsém, de a Mészárosokkal már szemezek egy ideje.


ismerek olyat akinek az a kedvence:)
én mindhárom filmjét imádom (gengszterek fogadója is)
de az almák a kedvencem,  bőven lehet, hogy valakinek meg a zöld hentesek inkább , van benne pár : szuperlatív jelző : jelenet
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Acchan

Quote from: Nakedape on 2010-08-30, 14:09:01
ismerek olyat akinek az a kedvence:)
Akkor most már ismersz még egyet.  :smile:
Quote from: Nakedape on 2010-08-30, 14:09:01
én mindhárom filmjét imádom (gengszterek fogadója is)
de az almák a kedvencem,  bőven lehet, hogy valakinek meg a zöld hentesek inkább , van benne pár : szuperlatív jelző : jelenet
Akkor hamarosan sort kerítek mindkettőre.  ;) Szintén Mikkelsen főszereplésével készültek, látom.  :jee:
Btw: Azért picit csalódtam, amikor az Adam's Apples után Mikkelsen feltűnt a Titánok harcában is...

Nakedape

mármint olyat ismerek akinek, a zöld hentesek a kedvence:) vagy ennyire gyors vagy? :D
az ádám almái nekem nagy kedvencem :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Acchan


Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2010-08-30, 14:56:07
mármint olyat ismerek akinek, a zöld hentesek a kedvence:) vagy ennyire gyors vagy? :D
az ádám almái nekem nagy kedvencem :angyali:
+1
A Blinkende lygter talan meg ugyanattol a rendezotol van, de sokra nem emlekszem azon kivul, hogy elborult, meg az After the wedding van meg a pappal, az jo is meg szivszorito is.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Quote from: Kvikveg on 2010-08-30, 19:54:30
Quote from: Nakedape on 2010-08-30, 14:56:07
mármint olyat ismerek akinek, a zöld hentesek a kedvence:) vagy ennyire gyors vagy? :D
az ádám almái nekem nagy kedvencem :angyali:
+1
A Blinkende lygter talan meg ugyanattol a rendezotol van, de sokra nem emlekszem azon kivul, hogy elborult, meg az After the wedding van meg a pappal, az jo is meg szivszorito is.
Blinkende lygter magyar címe a gengszterek fogadója
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Acchan

A magyarok és a címferdítés...  ^^"

Próféta

Ádám almái jó volt, egyszer ha sok időm lesz és fárasztható állapotú az agyam, be kéne már pótolnom a testvérkéit is.

Quote from: Acchan on 2010-08-30, 14:05:32
Quote from: Próféta on 2010-08-30, 01:23:03
Quote from: Rounin on 2010-08-30, 01:12:41
És a legjobb robotszereplő, amit/akit valaha láttam filmben. :jee:
Ja. Aranyosak vele kapcsolatban az utalások a 2001 Űrodüsszeiára. Meg egy icipicit a Portálra is emlékeztetett :)
Olyan jópofa szövegeket is nyom?  :D
Majd meglátod ;)

Quote from: Ramiz on 2010-08-30, 12:15:49
Ezt, az Inception-t meg az  Expendables-t "kellett" volna megnéznem az utóbbi idők terméséből, de  sztem csak az utóbbi fog tetszeni
Ha az ember az Nolantól nem egy újabb Memento-szintű remekművet vár, hanem csak egy hatásos és a figyelmet teljesen lekötő látványfilmet, akkor azért nem lesz olyan szörnyű csalódás az Inception.

Acchan

The Cell

Tehát, ha vki fellógatja magát egy előzőleg saját kezűleg kifehérített hulla fölé, és így maszturbál, miközben nézi a szerencsétlen haláltusáját videón, az skizofrén. Köszönöm, Dr. Hollywood.  :falba:

Btw: De legalább az az albínó kutyus aranyos volt.  :haha:

Ramiz

Expendables: Stallone és Rourke szétplasztikázott feje fájdalmas, de az utóbbi azért többet játszik. Dolph Lundgren amúgy a legjobb benne, és ezt sosem hittem volna. Jet Li meg az eddigi legjobb karakterét játssza, ami nem véletlenül sokkal Jackie Chan-sebb, mint az eddigiek. :D Az egymás imádásától eltekintve jó, a csaj szerepe kicsit túlértékelt (még a pénzüket sem kérik el a zsoldosok? nehogymá'! ki fizeti ki az egymillió töltényt meg a nyolcvan kiló C4-et?), de azért élvezetes film.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

Stallone megdumálta Bruce papával hogy felét előre kéri, felét utólag, szal valszeg megkapták. :D

Amúgy meg 2. részre Willist akarják főgonosznak. :)