Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

blackronin

#7950
Ma voltam megnézni a Hobbit-ot 48 FPS-ben az Arena-ban.
Biztos, hogy bennem van a hiba, hiszen én egy tagadhatatlan Tolkien és Peter Jackson fan vagyok, ugyanis a film teljesen kiütött.
Tökéletes, hibátlan, OPIC, fantasztikus mozi.
Kifogytam a jelzőkből...

Köszönök neked mindent, Jackson!
Egy olyan élményt adtál nekem, amit csak a Király visszatérben éltem át utoljára.
Tolkien biztosan boldog és elégedett lenne, ha látná hogy mit tettél le az asztalra.

Összegzés:
A hobbit, váratlan utazás nálam 10*/10.
Kihagyhatatlan élmény, csakis 48 FPS-ben megnézni!

Cloud

Ezek szerint nem rókáztad szét magad.

Kvikveg

Quote from: Cloud on 2012-12-21, 22:53:55
Ezek szerint nem rókáztad szét magad.
:D Erre gondoltam en is: vajon beleszedult vagy nem?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

blackronin

Quote from: Cloud on 2012-12-21, 22:53:55
Ezek szerint nem rókáztad szét magad.
Semmi rosszullét nem jött elő, semmi szédülés.
Az elején egy kicsit szokni kellett a sebességet, de 5 perc után már csak a fantasztikus élményt maradt és az ámulat.
Igen, ez már IGAZI 3D-s mozi varázsa, tűéles képpel.
Felejthetetlen élmény.

noriko

Quote from: Kvikveg on 2012-12-07, 17:02:28
Quote from: Lythis on 2012-12-07, 04:16:34
Totál egyetértek (a varánuszok egyenesen a gagyi határán mozogtak IMHO). Az ötödik pedig az ötödik felfedett ügynök a youtube videón szerintem - bár lövésem sincs, hogy miért fontos :D
Tuti valami nyeremenyjatek. :D
[spoiler][/spoiler]
[spoiler]igaza volt apukámnak, tényleg Emri :D[/spoiler]
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: noriko on 2012-12-22, 00:28:28
...
[spoiler]igaza volt apukámnak, tényleg Emri :D[/spoiler]
:haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Puru²

#7956
The Hobbit

Valahogy nem vett le  a lábamról mint anno a GYU első része ,inkább tisztes iparosmunka de nem lesz akkora klasszikus mint a GYU volt.
10/7

SZVSZ a jelenetek negyede nyugodtan kihagyható lett volna ,pl Radagast inkább való egy rendezői változatba mint a moziba.

Kvikveg

Btw Radagast nem tudom miert idiota (elozetes alapjan) a madarsz*ros fejevel. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

Radagast volt a legjobb. :D

Tesómmal megállapítottuk, hogy egyfolytában csak estek. :D

Amúgy meg szerintem az egész Hobbit egy jó hosszú rendezői változat. :P

"I wish I could, but I don't want to."

Cloud

Gyűrűk Ura

Na a Hobbit után gondoltam ezt is elkezdem végre. Illetve befejezem, mert anno vagy 3x bealudtam rajta. Nem mondom a 3 óra 20perc kicsit sok volt, de végül is nem volt olyan rossz, egész megtetszett. Kíváncsi vagyok 2-3 jobb lesz-e ennél.
Amúgy meg örültem hogy voltak jelenetek, jelzések, amik a Hobbitban ide az első részre utaltak.

És ha már GYU a téma:

http://filmbuzi.hu/archives/2012/12/22/frodo/

chilip

megnéztem a hobbitot én is tegnap, jó film volt :)

kivéve azt a pár gagyi animációt/cgi-t néhol  :mad: mintha egy számítógépes játékot néztem volna pár helyen (lehet azt is néztem  :comp:), külön kiemelve a farkasokat és mikor esnek le az orkoknál a fa híddal együtt. a kőóriások meg kurva jól néztek ki, nemtom ELFOGYOTT A PÉNZ egy ponton az animációra???

.Attila

Quote from: chilip on 2012-12-24, 12:12:02
megnéztem a hobbitot én is tegnap, jó film volt :)

kivéve azt a pár gagyi animációt/cgi-t néhol  :mad: mintha egy számítógépes játékot néztem volna pár helyen (lehet azt is néztem  :comp:), külön kiemelve a farkasokat és mikor esnek le az orkoknál a fa híddal együtt. a kőóriások meg kurva jól néztek ki, nemtom ELFOGYOTT A PÉNZ egy ponton az animációra???

Ugyanez volt a gyűrűk ura 3. részében, bár én a hobbitot még nem láttam.
Eléggé kiábrándító volt, hogy pont a film végén, a katarziskor volt látványosan szar a trükk.

chilip

eskü skyrim pár moddal szebb néhány helyen mint ez a film az animációs mélypontokon :D

Puru²

Dredd

Korrekt akció-lövölde ahol Dredd egy napját követhetjük végig amint kiiktat egy drog maffiát oldalán egy szőke rookie-val akiről valamiért  Seras Victoria jutott eszembe. Ellentétben a Stalone-s Judge Dredd-el itt sose veszi le magáról a sisakot illetve nem bántak szűkmarkúan a CGI vérrel se .
Összességében jól szórakoztam rajta.

Cloud

#7964
Na mivel lett HD belőle meglestem:

Cloud Atlas.


Szerintem zseniális film, és fel sem tűnt hogy milyen hosszú.

Taken2 (ebből még nincs HD)

Egynek elment, első részhez hasonlóan, eksönmúvi, de annyira mégsem lett jó.

Kvikveg

http://insidetv.ew.com/2012/11/26/sherlock-season-3-date/
"Sources say the BBC will air Sherlock series three in late 2013. PBS has to wait until after the BBC's window. A PBS spokesperson says Sherlock will air either late 2013 — or early 2014."
Nnnnnnooooooo!  :bruhuhu:
Hat ezert vartam en egy evet??!
Mondjuk a ket foszereplo idei filmtermese mellett csodalkoztam is volna, ha sikerul, de akkor is. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Cloud on 2012-12-28, 20:03:42
Na mivel lett HD belőle meglestem:

Cloud Atlas.


Szerintem zseniális film, és fel sem tűnt hogy milyen hosszú.

De mozihanggal, nem?

NLZ

Quote from: .Attila on 2012-12-28, 20:56:55
Quote from: Cloud on 2012-12-28, 20:03:42
Na mivel lett HD belőle meglestem:

Cloud Atlas.


Szerintem zseniális film, és fel sem tűnt hogy milyen hosszú.

De mozihanggal, nem?
Van már rendes BuruRay-Rip.
[reserved]

.Attila

Quote from: NLZ on 2012-12-28, 21:18:21
Quote from: .Attila on 2012-12-28, 20:56:55
Quote from: Cloud on 2012-12-28, 20:03:42
Na mivel lett HD belőle meglestem:

Cloud Atlas.


Szerintem zseniális film, és fel sem tűnt hogy milyen hosszú.

De mozihanggal, nem?
Van már rendes BuruRay-Rip.

Eszerint február 5én jön.

NLZ

Quote from: .Attila on 2012-12-28, 21:20:29
Quote from: NLZ on 2012-12-28, 21:18:21
Quote from: .Attila on 2012-12-28, 20:56:55
Quote from: Cloud on 2012-12-28, 20:03:42
Na mivel lett HD belőle meglestem:

Cloud Atlas.


Szerintem zseniális film, és fel sem tűnt hogy milyen hosszú.

De mozihanggal, nem?
Van már rendes BuruRay-Rip.

Eszerint február 5én jön.
A Hajós Filmtárban túl sok verzió van ahhoz, hogy kamu legyen.
[reserved]

.Attila

Hát akkor hajrá, ha megvehető BD-n, akkor találd meg.
Amúgy pl. olvastam olyat, hogy egy orosz moziból megszerezték, de mivel mozis hang, ezért nem az igazi. A kép még igen.
Ezért kérdeztem, hogy a mozihangos verziót nézte-e meg.

Cloud

#7971
Quote from: .Attila on 2012-12-28, 20:56:55
Quote from: Cloud on 2012-12-28, 20:03:42
Na mivel lett HD belőle meglestem:

Cloud Atlas.


Szerintem zseniális film, és fel sem tűnt hogy milyen hosszú.

De mozihanggal, nem?

Elvileg Line-in hang.

szerk:

NFO-ból: Audio Source .....: Own studio stream

Cloud.Atlas.2012.1080p.-Bluray.x264-HDT

Ha gondolod küldök egy torrentet, vagy egy meghívót ncore-ra, onnan szereztem be.

.Attila

Az mi, hogy line-in hang? Mikrofonnal vették fel?

Cloud

Nem. A Line-in a hallássérülteknek segít. Vannak olyan mozik ahol a székekbe van építve egy csatlakozó, ahova füleseket lehet bedugni. Ilyenekből szokták felvenni a hangot...

.Attila

Hát az nem sokkal jobb.
Inkább megvárom a februárt, addig nézek mást.

Cloud

Egy sample videót azért nézhetnél, de ahogy gondolod.

AKik megnézték majd kérnék tőlük véleményt, hogy tetszett nekik.


Apropó, Pi életét nézte már valaki?

noriko

Les Misérables

Egyik kedvenc musicalem, kívülről tudom a dalszövegeket, úgyhogy elfogult vagyok. Nekem tetszett a film. HJ-ről (Kvikinek hála) már tudtam, hogy tud énekelni, de Russell Crowe meglepett. Lehetett volna erőteljesebb néha a hangja, de tényleg meglepően jó volt azért. :)
Azt mindenképp tudni kell, hogy ez teljes egészében musical, csak film formátumban. Ez azt jelenti, hogy igen, énekelve beszélnek!!1!4! Úgyhogy aki nem bírja az ilyesmit, és felröhög, ha HJ magashangon énekelve válaszol egy kérdésre, az NE MENJEN EL MEGNÉZNI MOZIBAN! Sajnos ezt a moziszomszédaimnak már hiába mondom...  ::)

A színészek meggyőzően szenvedtek. HJ és Anne Hathaway szerintem Oscar-esélyesek lesznek.
Sacha Baron Cohen helyett megnéztem volna egy Johnny Depp-es szereposztást. :D Mrs. Burtonnel package deal-ben kéne castingelni őket :D A Mariust játszó színész elég csúnyácska volt, és inkább brit fejű, mint francia, úgyhogy őt tuti a hangja miatt castingelték. :P
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Quote from: noriko on 2012-12-28, 23:47:56
Ez azt jelenti, hogy igen, énekelve beszélnek!!1!4!

Ez akkor inkább musical operett, nem?
Egyszer láttam ilyet színházban, soha többet.

noriko

Quote from: .Attila on 2012-12-29, 00:31:21
Quote from: noriko on 2012-12-28, 23:47:56
Ez azt jelenti, hogy igen, énekelve beszélnek!!1!4!

Ez akkor inkább musical operett, nem?
Egyszer láttam ilyet színházban, soha többet.
nem. ez musical. ugyanaz, mint a Broadway-n, csak nem színpadon, hanem helyszíneken és stúdióban és effektekkel, filmrevéve és megvágva. mondjuk annyira nem tudom, hogy az operett mennyiben különbözik a musicaltől, de nekem az operettről valami könnyed vígjáték ugrik be elsősorban.
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

#7979
Pi élete

Avagy a film, amelyből megtudhatod, hogyan kell túlélni 227 napot a Csendes-óceánon hánykolódva egy tigris társaságában, és amelynek a hatására hinni fogsz istenben.

Az utóbbi nálam nem következett be, de az előbbit azért egész jól hozta. Az óceánon való hánykolódás, a két félelmetes vihar, és legfőképpen a főhőst állandó éberségre kényszerítő, és ezáltal életben tartó tigris megvalósítása technikai szempontból szinte kifogástalan, és végre a 3D sem tolakodó, pont ott hatásos, ahol kell.

Az oh-be-mély spirituális tartalommal kapcsolatban már vannak fenntartásaim. Kezdve a főhős előéletét bemutató bájos kis indiai anziksszal, utána az egyre inkább meseszerűvé fajuló óceáni odüsszeiával, és végül a végkifejlettel, ahol a film egy félmosollyal közli, hogy "de lehet, hogy nem is így volt, higgy, amit akarsz, csak az a fontos, hogy higgy", vagy valami hasonló, valahogy nem tudtam leküzdeni az érzésemet, hogy egy orbitális giccset nézek.

szerk: [spoiler]Kipróbáltam, a banán úszik a vízen.[/spoiler]
Failure is the default option