Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

chilip

Batman v Superman: Dawn of Justice

Batflack 10/10
Jeremy Alfred Irons 10/10

superman hozta a man of steel szintet

Lex Luthor 2/10 kegyelemből
Lois Lane 1/10 wtf forgatókönyv

az egész film egy nagy clusterfuck volt, de kurva jól nézett ki és az első harmada marha jó volt a filmnek
no meg batman embereket mészárol le, azon néztem
meg a trailerből is ismert troll aki eltévedt a gyűrűk urából >.> miért kellett bele WHYYYY

nagyon várós egy új batman film ironsal és batfleckel :D

blackronin

Batman v Superman: Dawn of Justice
Nem volt rossz, de túl sok mindent akartak letudni egyszerre.
Egy filmbe belesűríteni a Batman vs Superman-t, a [spoiler]Superman vs Doomsday harcot, a Flash időutazást, a Justice League felvezetését és Darkseid-ot[/spoiler] nem volt valami bölcs döntés.
Simán meg kellett volna csinálni a Frank Miller féle "The Dark Knight Returns" animációs film élőszereplős változatát és akkor senki sem panaszkodna...

Affleck jó volt Batman-nek és Irons Alfred-nek, ők nagyon kellemes meglepetés voltak.
Cavill hozta a Superman karaktert újra, Gadot pedig Wonderwoman-t, de egyébként semmi extra.

blackronin

X-Men Apokalipszis
Olvastam minden rosszat a filmről, amelyek nagy része teljesen alaptalan volt.
Igaz ugyan, hogy nem olyan jó, mint az Eljövendő múlt napjai, de attól még egy korrekt X-menes film volt.
Quicksilver jelenete pedig PURE AWESOMENESS.  :jee:
Apokalipszis is hozta azt, amit elvártam tőle, talán még néhány szempontból is érdekesebb volt, mint a képregényekben.

Nálam 8/10 pontot simán megér, ha az első film 8,5, míg a második 9 nálam.

Isley

Quote from: blackronin on 2016-05-22, 10:33:55
Apokalipszis is hozta azt, amit elvártam tőle, talán még néhány szempontból is érdekesebb volt, mint a képregényekben.

Nagyrészt egyetértek azokkal, amiket leírtál. Plusz az újonnan behozott karakterek, főleg Psziché, meg a színészcserék is nagyon jók voltak.

A kiemelt mondatod kapcsán viszont: Nekem kicsit az ölte meg az egész film komolyan vehetőségét, hogy...

[spoiler]Itt volt Jane turns into Phoenix, s mennyi ideig is tartott ki utána Apokalipszis? Volt öt másodperc? Ez persze nem következetességi hiba, viszont így hogy a mi oldalunkon egy ilyen lény van, igazából nagy baj nem történhetett sehogy sem.[/spoiler]

Cloud

Quote from: blackronin on 2016-05-22, 10:33:55
X-Men Apokalipszis
Olvastam minden rosszat a filmről, amelyek nagy része teljesen alaptalan volt.
Igaz ugyan, hogy nem olyan jó, mint az Eljövendő múlt napjai, de attól még egy korrekt X-menes film volt.
Quicksilver jelenete pedig PURE AWESOMENESS.  :jee:
Apokalipszis is hozta azt, amit elvártam tőle, talán még néhány szempontból is érdekesebb volt, mint a képregényekben.

Nálam 8/10 pontot simán megér, ha az első film 8,5, míg a második 9 nálam.


Nekem is tetszett, nem igazán értem a lehúzó kritikákat. Ok az előző rész jobb volt, de simán élveztem ezt is.

blackronin

Quote from: Isley on 2016-05-22, 11:08:24
A kiemelt mondatod kapcsán viszont: Nekem kicsit az ölte meg az egész film komolyan vehetőségét, hogy...

[spoiler]Itt volt Jane turns into Phoenix, s mennyi ideig is tartott ki utána Apokalipszis? Volt öt másodperc? Ez persze nem következetességi hiba, viszont így hogy a mi oldalunkon egy ilyen lény van, igazából nagy baj nem történhetett sehogy sem.[/spoiler]
[spoiler]A Főnix erőben nem lehet igazán megbízni, lásd. képregények.
Most egybeesett az akarata az X-men csapatával, de eléggé hazárdjáték volt Xavier részéről a dolog.[/spoiler]

chilip

Warcraft minden kritikus lehordja hogy kapkod meg hasonlók... ugyanazt a filmet néztük meg? semmi baj nem volt a filmmel, történet teljesen követhető volt, CGI remek. szinészi játék néhol hagyott kivánnivalót maga után, de egyik színészre se mondanám hogy szar lett volna. ja meg murloc :D

blackronin

#8587
Quote from: chilip on 2016-06-02, 20:17:08
Warcraft minden kritikus lehordja hogy kapkod meg hasonlók... ugyanazt a filmet néztük meg? semmi baj nem volt a filmmel, történet teljesen követhető volt, CGI remek. szinészi játék néhol hagyott kivánnivalót maga után, de egyik színészre se mondanám hogy szar lett volna. ja meg murloc :D
Én csak most hétvégén nézem majd meg, de szerintem a köpködés terén itt is túltolták.
Az X-men se volt olyan vészes, mint ahogy előadták.
Nem volt tökéletes, de simán élvezetes volt.

Szóval optimista vagyok.

edit:
Megnéztem.
Élvezetes film volt, fantasztikus látványvilággal, a Warcraft hangulat pedig átjött.
A magyar szinkron szerintem eléggé felemásra sikerült, valamint érezhető volt, hogy megvágták (emiatt a történetvezetés néha fura).
Kíváncsi vagyok, hogy a hírekben szereplő 40 perc plussz mi lesz a blu-ray változatban.

A film remekül megalapozza Azeroth világát, így nálam ez 8/10.
Külön érdem, hogy a film az első Warcraft játék történetét nagyjából 90%-ban lefedi, kevés változtatás volt csak benne.
A folytatásokra biztosan megveszem a jegyet!

Ja és ezek után egy Starcraft adaptáció se lenne ördögtől való...  ::)

Cobra

Te még emlékszel az első Warcraft játék történetére? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

blackronin

#8589
Quote from: Cobra on 2016-06-06, 21:31:25
Te még emlékszel az első Warcraft játék történetére? :)
A youtube és a wow.wikia a barátod.  :P
Egyébként nagyjából megvolt nekem, csak pár részletre nem emlékeztem.
Pl. a félvér ork csajról, Garona, azt hittem, hogy csak a film miatt találták ki, de már az első story-ban is benne volt.

NLZ

Atya ég, ez a Watman vs Superman de rossz, második nekifutásra is lepihentettem 40% körül.
[reserved]

Cobra

Ha már rossz film: 2010-es A-Teamet sajnos megnéztem. Egy noname B kat akciónak elmenne, de az A-Team sorozat meggyalázására jó csak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: Cobra on 2016-07-04, 20:46:53
Ha már rossz film: 2010-es A-Teamet sajnos megnéztem. Egy noname B kat akciónak elmenne, de az A-Team sorozat meggyalázására jó csak.

Mintha a sorozat nem lett volna eléggé B kategóriás. :D

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Régen láttam, de sztem A-Team mozi elég jó guilty pleasure volt.
[reserved]

NLZ

Quote from: NLZ on 2016-07-04, 16:25:52
Atya ég, ez a Watman vs Superman de rossz, második nekifutásra is lepihentettem 40% körül.
Na végigszenvedtem. Sokat segített volna, ha legalább egy karakter is egy hangyafasznyit szimpatikus lett volna.
[reserved]

Cloud

Quote from: NLZ on 2016-07-06, 01:58:00
Quote from: NLZ on 2016-07-04, 16:25:52
Atya ég, ez a Watman vs Superman de rossz, második nekifutásra is lepihentettem 40% körül.
Na végigszenvedtem. Sokat segített volna, ha legalább egy karakter is egy hangyafasznyit szimpatikus lett volna.

Legalább a 3 órás változatot? :D

NLZ

#8597
Quote from: Cloud on 2016-07-06, 10:16:52
Quote from: NLZ on 2016-07-06, 01:58:00
Quote from: NLZ on 2016-07-04, 16:25:52
Atya ég, ez a Watman vs Superman de rossz, második nekifutásra is lepihentettem 40% körül.
Na végigszenvedtem. Sokat segített volna, ha legalább egy karakter is egy hangyafasznyit szimpatikus lett volna.

Legalább a 3 órás változatot? :D
Jah, persze. :D  Elvileg az akció jelenetek kinyújtottabbak benne, de azokat rendre pörgettem, mert mire odaértem, már nem kötött le a látvány, csak túl akartam lenni rajta.
[reserved]

Cloud

Quote from: NLZ on 2016-07-06, 17:41:05
Quote from: Cloud on 2016-07-06, 10:16:52
Quote from: NLZ on 2016-07-06, 01:58:00
Quote from: NLZ on 2016-07-04, 16:25:52
Atya ég, ez a Watman vs Superman de rossz, második nekifutásra is lepihentettem 40% körül.
Na végigszenvedtem. Sokat segített volna, ha legalább egy karakter is egy hangyafasznyit szimpatikus lett volna.

Legalább a 3 órás változatot? :D
Jah, persze. :D  Elvileg az akció jelenetek kinyújtottabbak benne, de azokat rendre pörgettem, mert mire odaértem, már nem kötött le a látvány, csak túl akartam lenni rajta.

Én moziban láttam az alap változatot, de már az is elég volt. :D Most jó ideig nem is lesz semmi amit megnéznék, egyedül Star Trek jön hó végén, aztán ennyi.

Kvikveg

En meg mindig a  "Martha??? MIERT MONDJA, HOGY MARTHA????" jeleneten rohogok.
Hat, kb az elozo Superman szinvonalat hozta *asit*.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Kingsglaive: Final Fantasy XV

Fú srácok, nagyon jó volt szerintem. A történet egyszerű de király, a látvány odaver, és talán emiatt mégis day-1 lesz megvéve a Final Fantasy XV. (A film előzmény/a játék elejével párhuzamosan fut, de anélkül is élvezhető) Angol szinkronnal néztem, kifejezetten jó volt, de megnézem japánnal is majd, illetve talán magyarul is, hogy szörnyülködhessek egy sort.
After credit jelenet is van, az meg már az érkező játékhoz tartozik.
CGI odaver mindennek amit mostanában láttam, tudnak ezek a japánok nagyon is.

[spoiler]Ultros, KOTR, Diamond Weapons...Vááá, mocskos jó volt.[/spoiler]

9/10

chilip

fkin cerberus aaaa mennyi utalás volt az FF filmben :3 chocobo hiányzott :D mint a warcraft filmben a murloc :D

kikuchiyo

Liza, a rókatündér

Ez tök jó volt! A japán popkulturára való, néha egészen animés utalások vegyítése a sosemvolt, 70-es évekbeli Kádár-kapitalista Magyarországgal egyedi hangulatot adtak a filmnek. Jók voltak a zenék, remek volt a humora. Ötletes, stílusos volt. Meglep, hogy ilyen film is készült itthon.

(Ami zavart: a gyenge minőségű, lapos utószinkron)
Failure is the default option

Cloud

Quote from: kikuchiyo on 2016-10-16, 01:01:36
Liza, a rókatündér

Ez tök jó volt! A japán popkulturára való, néha egészen animés utalások vegyítése a sosemvolt, 70-es évekbeli Kádár-kapitalista Magyarországgal egyedi hangulatot adtak a filmnek. Jók voltak a zenék, remek volt a humora. Ötletes, stílusos volt. Meglep, hogy ilyen film is készült itthon.

(Ami zavart: a gyenge minőségű, lapos utószinkron)

A haza filmgyártás gyöngyszeme. Én imádtam.

Próféta

Szerintem is remek. Az utóbbi pár évben jó néhány minőségi szórakoztató film készült itthon - kezd visszatérni a hitem.

kikuchiyo

A szobalány

Park Chan-wook (Oldboy, Lady Vengeance) legújabb filmjét néztem meg végre moziban is. Volt ugyanis egy olyan rendezvény, hogy Mozinet Filmnapok, ahol is néhány, a jövőben majd rendes terjesztéssel is bemutatandó filmet vetítettek premier előtt. Maga a vetítés kicsit viccesen indult: az elején ugyanis egy (ha jól tudom, fesztiválgyőztes meg minden) animációs filmmel kezdtek (Love a címe, részleteket lehetett látni belőle ha jól emlékszem, a Titanic filmjei előtt), ekkor még csendben maradt a közönség, én is azt hittem, hogy biztos itt így szokás, ha már ez a fesztivál zárófilmje. Aztán feljött a Ghibli logója, és elkezdték vetíteni a Red Turtle c. animációs filmet - amivel egyébként ki lettem volna békülve, mert azt is meg akartam nézni, csak nem kaptam már rá jegyet. A közönség fészkelődni méltóztatott és elfojtott "Ez nem az a film!" kiáltásokat hallatott. Pár perc után leállították a vetítést és elkezdték végre azt, amiért jöttünk.

A filmet láttam már egyszer, de csak Backstroke of the West színvonalú angol felirat volt hozzá, és maga a film is annyira látványos, annyira tele van felfedezni való, igazán csak a nagyvásznon érvényesülő részletekkel, hogy muszáj volt moziban megnézni. A történet, hiába a dupla csavar, másodjára már nem tartogatott nagy meglepetéseket.

[spoiler]Amin elgondolkodtam hazafelé menet: az erotikus jelenetek túl hosszúnak és túlhangsúlyozottnak tűntek második nézésre. Vajon a rendező jobb-e, mint a filmbeli őrült öreg, aki szadista felolvasóesteket rendez a könyvtárában, és mi nézők, jobbak vagyunk-e, mint a filmbeli perverzek, akik ellátogatnak ezekre?[/spoiler]
Failure is the default option

Próféta

Hadd találjam ki: Uránia? :angyali:

kikuchiyo

Nem, Puskin, de az ugyanaz a minőség  :jee:
Failure is the default option

blackronin

Quote from: Cloud on 2016-08-31, 20:47:55
Kingsglaive: Final Fantasy XV

Fú srácok, nagyon jó volt szerintem. A történet egyszerű de király, a látvány odaver, és talán emiatt mégis day-1 lesz megvéve a Final Fantasy XV. (A film előzmény/a játék elejével párhuzamosan fut, de anélkül is élvezhető) Angol szinkronnal néztem, kifejezetten jó volt, de megnézem japánnal is majd, illetve talán magyarul is, hogy szörnyülködhessek egy sort.
After credit jelenet is van, az meg már az érkező játékhoz tartozik.
CGI odaver mindennek amit mostanában láttam, tudnak ezek a japánok nagyon is.

[spoiler]Ultros, KOTR, Diamond Weapons...Vááá, mocskos jó volt.[/spoiler]

9/10

Kicsit későn, de én is csatlakozok.
A Square-nél tanultak a korábbiakból (bár szerintem az Advent Children is elég jó volt már) és egy remek filmet hoztak össze nekünk.
Így a FFXV eléggé várós nálam!  :smile:

Kvikveg

Doctor Strange-rol majd valaki nyilatkozzon, erdemes-e megnezni...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.