Tudomány és Technika

Started by Exo, 2004-07-08, 21:40:16

Previous topic - Next topic

TurboK

Alaplapnál nem az a lényeg hogy mit teszek bele, hanem az hogy mit lehet beletenni, ez határozza meg az egész bõvithetõségét a gépnek. Ezért nem akarok rajta spórolni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Lord AO

Ez esetben maradj (válts) ABIT-nál, az ASUS lapok túl drágák ahhoz képest, amennyivel többet "tudnak". És ha számít, akkor inkább Nvidia Nforce chip, mint VIA KT.

Lion Priest

#92
Noki: Nos még régebben megemlítetted, hogy LG az jó.Nos egy részben igazat adok neked,viszont sokkal könnyebben elfüstölhet,hidd el  :lazza: (nekem már 3 is volt).jobban megbízok Az új Panasonic meghajtókban,vagy Mcinthos fajtákban.A monitor ban pedig Nec-ek elég tutik!!Na PÁÁÁ.. :)
"Vándor ki itt belépsz,
hagyj fel minden reménnyel,
mert a sötétség terjed,
s tégd aki megment:
Lion-Priest"        :hopp:

Xipe

Nekem itthonra van egy Samsung DVD iro olvasom amivel nagyon meg vagyok elegedve.
Ocsemnek LG DVD iro ujrairoja apamnak pedig egy regebbi Sony.
mindegyik megbizhato de van hogy kulonfele gepkonfiguralasok mellett nem mukodnek optimalisan.
temahoz annyit tudok csatolni,hogy ha el is romlik garancia van ra es be lehet cserelni,szervizelni.

Lion, szinten Nec monitorom van 21" kiszerelesben es nalam mar lassan 5-6 eve tokeletesen mukodik es szerintem azelott is latott vagy 3-4 evnyi hasznalatot.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

.Attila

Nekem viszont a Samsung combo-ból elegem van. A 3.-at cserélhetem ki, mert vmi nem stimmel vele. Csomó írt cuccnál kiakad, pl. DVD-re kiírt anime-knél. Ezért nem tudom megnézni a Kare Kano-t :grrr:

Xipe

Quote from: TriviNekem viszont a Samsung combo-ból elegem van. A 3.-at cserélhetem ki, mert vmi nem stimmel vele. Csomó írt cuccnál kiakad, pl. DVD-re kiírt anime-knél. Ezért nem tudom megnézni a Kare Kano-t :grrr:


latod ez vegulis mindegyiknel elofordulhat.
sajnos ez fugg a DVD markajatol is.
van peldaul egy Maxell DVD-RW lemezem amit a Samsung beolvas rogton az LG kb 20 perc utan, es a Sony amivel eleve ki lett irva fel se ismeri.

csodas dolog ez a technologia.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Érdekes. Nekem LG DVD íróm van (4120B asszem). Már írtam vele jópár féle DVD-t, de még sosem volt vele gond.
Lehet, hogy csak mákom volt eddig?  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Moha

Quote from: DjinnÉrdekes. Nekem LG DVD íróm van (4120B asszem). Már írtam vele jópár féle DVD-t, de még sosem volt vele gond.
Lehet, hogy csak mákom volt eddig?  :rolleyes:
Ha jó minõségû lemezre írsz, akkor nem szokott gond lenni. Inkább a kompatibilitás: pl más meghajtóban írt v. karcos lemezeket nem, vagy nehezen olvas. Azon kívül némelyik LG elég hangos tud lenni.
Nekem egy Pioneer DVD íróm van. Eddig semmi gondom nem volt vele, és elég halkan dolgozik. Amúgy a Pioneer CD-DVD egységeknek a hibajavítást szokták felróni hátránynak. Szerintem ez hülyeség. A Pioneer, ha karcos a lemez és nem bírja beolvasni, egyszerûen kidob egy hibát és leáll. Ezzel szemben szinte az összes többi márka folyamatosan szenved és újrapörgeti a lemezt. Ez sokkal szarabb, mert belassítja az oprendszert. Tapasztalataim szerint amit a Pio nem olvas, azt más sem, csak kínlódik vele.
Monitor terén pedig szerintem a Samsung-ok a jók, bár az NEC-ket nem ismerem.

Dragon

Quote from: MohaMonitor terén pedig szerintem a Samsung-ok a jók, bár az NEC-ket nem ismerem.
Nemtom te mennyit ülsz naponta samsung monitor elõtt, én túl sokat ahhoz, hogy ezt ne cáfoljam meg.
Két-három óra alatt megfájdul az ember szeme és feje tõle.
Ezenkívül a 753s vagy melyik típus 80%-ának 2-3 év után egyszerûen szétreped a burkolata, és kiesik a képcsõ. Ráadásul konvergencia tekintetében borzalmasak (széleken, sarkokban torz színek)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

TFT-t kell venni :) Lehet, hogy drága, de szebb, könnyebben elhelyezhetõ és szemkímélõbb, mint a CRT.

Dragon

Quote from: TriviTFT-t kell venni :) Lehet, hogy drága, de szebb, könnyebben elhelyezhetõ és szemkímélõbb, mint a CRT.
ja, kerül minimum 4x annyiba, egyenszürkének látsz minden feketét a pocsék kontrasztarány miatt, és amikor kicsengettél 200kHUF-t videókártyára, hogy 1600x1200-ban 32biten is 100FPS-t kapjál, akkor egy 300kHUF-os TFT-n, 25ms-os válaszidõvel kapsz 40FPS-t, vagy, ha jobb a válaszideje, akkor  3-4 bittel kevesebb színt jelenít meg
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Djinn

Quote from: bpka000ja, kerül minimum 4x annyiba, egyenszürkének látsz minden feketét a pocsék kontrasztarány miatt, és amikor kicsengettél 200kHUF-t videókártyára, hogy 1600x1200-ban 32biten is 100FPS-t kapjál, akkor egy 300kHUF-os TFT-n, 25ms-os válaszidõvel kapsz 40FPS-t, vagy, ha jobb a válaszideje, akkor  3-4 bittel kevesebb színt jelenít meg
Azért ez túlzás.
Én 100-ért vettem az enyém és 12 ms a válaszídõ. Pl. De a többi tul. is jobb!!! Nézz utánna.
Samsung SyncMaster 710T  :kiraly:  Megmentett a megvakulástól  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

.Attila

Quote from: bpka000ja, kerül minimum 4x annyiba, egyenszürkének látsz minden feketét a pocsék kontrasztarány miatt, és amikor kicsengettél 200kHUF-t videókártyára, hogy 1600x1200-ban 32biten is 100FPS-t kapjál, akkor egy 300kHUF-os TFT-n, 25ms-os válaszidõvel kapsz 40FPS-t, vagy, ha jobb a válaszideje, akkor  3-4 bittel kevesebb színt jelenít meg
17" Philips TFT brutto 80k (síkképcsöves 17" CRT brutto 30k, árarány 2,67x). FPS nem a monitortól függ tudtommal, TFT fixen 60 Hz-en mûködik, de ez a 60 Hz más, mint a CRT 60 Hz-e. Videokártya: ez sem monitorfüggõ, csak annyira, hogy van-e DVI kimenete, manapság pedig szinte minden kártyába raknak, és felár meg nemigazán van erre. Színek: sokkal szebbek, mint a CRT-é. Van összehasonlítási alapom, nem csak a levegõbe beszélek.
Összesítve: TFT drágább, de szinte minden tulajdonságában jobb, mint a CRT. És kiemelendõ, hogy alig fárasztja a szemet :)

Ramiz

Engem az erõs alapvilágítás és a vacak kontraszt jobban zavar, mint a vibrálás (pláne ha felteszi az ember magasabbra a frissítést).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dragon

Quote from: DjinnAzért ez túlzás.
Én 100-ért vettem az enyém és 12 ms a válaszídõ. Pl. De a többi tul. is jobb!!! Nézz utánna.
Samsung SyncMaster 710T  :kiraly:  Megmentett a megvakulástól  :)
Utána vagyok nézve:
http://product.samsung.com/cgi-bin/nabc/product/b2c_product_detail.jsp?eUser=&prod_id=MJ17BSABY&selTab=Specifications
hogy is csinál 12ms-t? Nem rajzol ki annyi színt, minek is, ugyanmár....
Nézd csak meg, amire 16.2M színt ír az "dithered" (árnyalt vagy hogy mondják ezt magyarul) azaz elcsal szineket.

egyébként ajánlom ezt a két linket:
http://www.viewsonic.com/monitoruniversity/lcd.htm
http://www.viewsonic.com/monitoruniversity/crt.htm

persze, hogy megvannak az LCD monitorok elõnyei, csak én még nem látom értelmét lecserélni a jó kis CRT-met LCD-re, majd ha elegendõ tekintetben jobbak lesznek, akkor igen
másrészt meg ki tudja, mit hoz a jövõ
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Dragon

Quote from: Trivi. FPS nem a monitortól függ tudtommal,
Nem "függ" tõle, de hiába rajzol a videókártyád 100FPS-el, ha a monitor minden harmadik képkockára mondja csak azt, hogy, "jó, egye fene, az elõzõvel végeztem, kûggyed...."
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Quote from: bpka000Utána vagyok nézve:
http://product.samsung.com/cgi-bin/nabc/product/b2c_product_detail.jsp?eUser=&prod_id=MJ17BSABY&selTab=Specifications
hogy is csinál 12ms-t? Nem rajzol ki annyi színt, minek is, ugyanmár....
Nézd csak meg, amire 16.2M színt ír az "dithered" (árnyalt vagy hogy mondják ezt magyarul) azaz elcsal szineket.

egyébként ajánlom ezt a két linket:
http://www.viewsonic.com/monitoruniversity/lcd.htm
http://www.viewsonic.com/monitoruniversity/crt.htm

persze, hogy megvannak az LCD monitorok elõnyei, csak én még nem látom értelmét lecserélni a jó kis CRT-met LCD-re, majd ha elegendõ tekintetben jobbak lesznek, akkor igen
másrészt meg ki tudja, mit hoz a jövõ
TFT, nem LCD ;) Thin Film Transistor nagyon nem Liquid Crystal Display :_piszka: :)
Egyébként nem értem, miért mondanak csomó helyen TFT helyett LCD-t, sõt, vmikor azt írják ki, hogy eladó ... TFT LCD, miközben az 2 különbözõ technológia.

Djinn

Quote from: bpka000persze, hogy megvannak az LCD monitorok elõnyei, csak én még nem látom értelmét lecserélni a jó kis CRT-met LCD-re, majd ha elegendõ tekintetben jobbak lesznek, akkor igen
másrészt meg ki tudja, mit hoz a jövõ
Nekem ez elég indok volt! És elég elõny, hogy már nem ilyen a szemem.
Nem tudom, de a mostani szememmel valahogy a kevesebb színt is többnek látom.  Egyátalán látom :hehe:
De ezen biztos lehetne még vitatkozni egy darabig.
A CRT-nek biztos gyönyörû színei voltak, de a végén már 2 percig nem bírtam nézni anélkül, hogy a szemebõl ne dõljön a könnny  :beken:
És nekem nem 60 Hz-t nem is szereti a monitor. 70-en megy. De észre sem lehet venni...
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Dragon

Quote from: TriviTFT, nem LCD ;) Thin Film Transistor nagyon nem Liquid Crystal Display :_piszka: :)
Egyébként nem értem, miért mondanak csomó helyen TFT helyett LCD-t, sõt, vmikor azt írják ki, hogy eladó ... TFT LCD, miközben az 2 különbözõ technológia.
Most ezt hogy magyarázzam el?

http://www.esskabel.de/Datenblaetter/LCD-Specs/NEC/TFT/NL128102BC29-01.pdf

http://www.samsung.com/us/Products/Semiconductor/TFTLCD/

szóval a TFT az LCD vezérlõje, nem a tranzisztor világít

Djinn:
na, így néz ki a szemem pár órányi samsung-monitor elõtt üléstõl
az otthoni elõtt akár 8-10 órát is ülhetek, és semmi, persze az nem szarszung
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Xipe

Quote from: DjinnNekem ez elég indok volt! És elég elõny, hogy már nem ilyen a szemem.
Nem tudom, de a mostani szememmel valahogy a kevesebb színt is többnek látom.  Egyátalán látom :hehe:
De ezen biztos lehetne még vitatkozni egy darabig.
A CRT-nek biztos gyönyörû színei voltak, de a végén már 2 percig nem bírtam nézni anélkül, hogy a szemebõl ne dõljön a könnny  :beken:
És nekem nem 60 Hz-t nem is szereti a monitor. 70-en megy. De észre sem lehet venni...


nekem alapjaraton neznek ki igy a szemeim neha.
en speciel egy regi NEC CRT monitort jasznalok.
tudjatok miert?
azert mert 21" kiszerelesben nem tudok megvenni egy LCD v. TFT monitort.
emelett hianyozna az a kis kulon polcresz amit a monitor teteje biztosit.
nomeg ezek a TFT meg LCD monitorok eleg silany szineket biztositanak.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

.Attila

#110
Silány színek? Ez érdekes, az én gépemen sokkal szebbnek tûnnek a színek, mint az LG síkképcsöves monitorokon. Baldy szerint is, legalábbis Tenchi Muyo nézésénél ezt mondta. Mondjuk az én monitorom SXGA+, és nem XGA, mint a PC-khez kínált TFT monitorok.
bpka000: látszik, hogy van még mit tanulnom :) De szvsz a TFT monitor még mindig jobb, mint a CRT, csakhát drága.

edit: azt mondjuk nem tudom, hogy az SXGA mennyivel tud többet az XGA-nál. Csak a felbontásban van különbség?

Djinn

Quote from: bpka000Djinn:
na, így néz ki a szemem pár órányi samsung-monitor elõtt üléstõl
az otthoni elõtt akár 8-10 órát is ülhetek, és semmi, persze az nem szarszung
Nekem spec. egy LG csinálta ki a szemem.
Nem egy "szarszung".  :hehe:
De van itt egy Belinea is. Na az még annál is rosszabb volt nekem.  :eeek:

Egyébként másoktól is hallottam már, hogy a TFT-nek rosszab a színe. Úgy látszik a sas-szemek észreveszik. Én nem vagyok az.  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

.Attila

Quote from: DjinnEgyébként másoktól is hallottam már, hogy a TFT-nek rosszab a színe. Úgy látszik a sas-szemek észreveszik. Én nem vagyok az.  :)
Sasszem ide vagy oda, az én monitorom képe akkor is szebb, mint az LG monitoré. Márpedig az nem rondább, mint a többi CRT-é.

Dragon

Quote from: TriviMárpedig az nem rondább, mint a többi CRT-é.
Ne ebben nem vagyok olyan biztos.
Ezek a koreai cuccok eddig nem sok bizalomra adtak okot sem monitor sem egyéb téren.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Xipe

CRT FOR LIFE.

pontosabban addig amig nem tudom kozvetlenul az agyamra rakotni a gepet.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

.Attila

Quote from: bpka000Ne ebben nem vagyok olyan biztos.
Ezek a koreai cuccok eddig nem sok bizalomra adtak okot sem monitor sem egyéb téren.
Az LG-t anno úgy választottuk, hogy mellette állt pár más márkájú monitor, és az LG képe volt a legszebb ;)

Dragon

Quote from: TriviAz LG-t anno úgy választottuk, hogy mellette állt pár más márkájú monitor, és az LG képe volt a legszebb ;)
Mi volt mellette, samsung?  :lol:
Na mindegy, ezen nem vitatkozok, én elhiszem valakinek, ha azt mondja, hogy látott már olyat a tévében, aki hallott róla, hogy valaki fényképen látta egy olyan embernek a barátnõjét akinek a távoli nénikéjének a szomszédja már látott jó LG monitort.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Xipe

Quote from: bpka000Mi volt mellette, samsung?  :lol:
Na mindegy, ezen nem vitatkozok, én elhiszem valakinek, ha azt mondja, hogy látott már olyat a tévében, aki hallott róla, hogy valaki fényképen látta egy olyan embernek a barátnõjét akinek a távoli nénikéjének a szomszédja már látott jó LG monitort.


hehehe.
nekunk van egy elsogeneracios Daewoo LCD monitorunk.
"csodalatos" a kepe.
de biztos jobb mint egy LG.

vegulis, itt szerintem senki sem ugy vette a monitort,hogy ezt meg azt olvasta rola, hanem elment, korulnezett, es az o velemenye szerint az volt a jobbik.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

.Attila

Quote from: bpka000Mi volt mellette, samsung?  :lol:
Na mindegy, ezen nem vitatkozok, én elhiszem valakinek, ha azt mondja, hogy látott már olyat a tévében, aki hallott róla, hogy valaki fényképen látta egy olyan embernek a barátnõjét akinek a távoli nénikéjének a szomszédja már látott jó LG monitort.
Most mondom, hogy a saját szememmel láttam, nem más véleményét idézem :_piszka: Másrészt rövidlátó vagyok (szemüveg ezt a hibát egyébként is javítja), és nem színvak ;)

Baldy

Véleményem szerint is jó az LG monitor, nincs vele különösebben nagy baj.

Amugy egy kérdés nagy tudósok: Miért nem tudom kurblival felgyorsitani neten a letöltéseimet? :hopp:
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.