Tudomány és Technika

Started by Exo, 2004-07-08, 21:40:16

Previous topic - Next topic

Fazék


Próféta

Láva, de csak lazán (phd comics továbbra is rulz)
és ha már témánál vagyunk, kénköves pokol

kikuchiyo

Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2012-08-14, 22:30:04
<feher zaj>
Ungabunga. (megyek a kobaltamert)
Avagy a francba, en ilyeneket nem tanultam.

A kenbanya brutal jol nez ki, az embereket meg nem irigylem... nem lehetne hogy valaki adomanyoz nekik legalabb valami barmilyen vedofelszerelest? Egyaltalan letezik ilyenre vedofelszereles, a taviranyitott roboton kivul?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

#1354
Nem értek hozzá nagyon ezért kérdem inkább. Vélemény? :D

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UWg3WNMqMpc


Postolók alapján persze van sejtésem hogy mi lesz a véleményetek. :D

Nakedape

#1355
Quote from: Cloud on 2012-09-07, 17:22:37
Nem értek hozzá nagyon ezért kérdem inkább. Vélemény:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UWg3WNMqMpc


Postolók alapján persze van sejtésem hogy mi lesz a véleményetek. :D

ahha, én se nagyon, de könyörgöm, ingyen energia, meg még gyógyít is, meg tisztít is, meg nutella illatú, meg még.. ja és elnyomja az ellenerő

csak azért se nézem meg az oldalukat kétlem, hogy van rendes tud. cikk hivatkozva, ha igen linkeld.

de minden ilyen világszenzáció amit elnyom az ellenerő:
ha létezik, és van amorális profitért hajtó cégek hada, nem készítené el? de
(pl génmanipuláció van, ezo dolgokra nem csaptak le a gonosz cégek)
vagy: meg gravitációs terek, ha nem is cég a pentagon tuti csinálná .

őszintén felmerült benned, hogy ebben van  minek utánanézni? véleményezni :confused: :confused:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

Quote from: Nakedape on 2012-09-07, 17:48:37
pl génmanipuláció van, ezok nem annyira.
meg gravitációs terek, mi, ha nem is cég hanem pentagon.

Zavart érzek az erőben.

Nakedape

Quote from: .Attila on 2012-09-07, 17:50:57
Quote from: Nakedape on 2012-09-07, 17:48:37
pl génmanipuláció van, ezok nem annyira.
meg gravitációs terek, mi, ha nem is cég hanem pentagon.

Zavart érzek az erőben.
az a fránya midiklorián szintem má megint leesett, rég ettem, elnézést
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Nakedape:


Véleményt kértem csak. Megkaptam. :D     Igazából nem is nagyon értem hogy képesek valakik ilyenekkel előjönni. :)

Nakedape

 :cool:

igen szigorúan vélemény kategóriám volt :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Werro

Ti hogy tanultátok a fizikát, ha nem így? én leginkább sehogy, de kémiából és radioökológiából is volt valami hasonló.. jön az energia (pl fény), az gerjeszti az atomot (atomerőmű esetében ha jól emlékszem, az elektront) az elektron magasabb rezgésű lesz -> energiát nyerünk belőle.

Gyógyítás?! Hát az oldalra több okból én se megyek fel, de a videó alapján ott se tudnánk meg, hogyan csinálják, csak regisztrálhatunk próbababának, és megtudhatjuk mennyi ember gyógyult (?) meg ettől.

Bioenergia jut erről az eszembe, ha az van mögötte, részemről elfogadva.

Tiszta víz... fura, hogy növényi hatóanyagokat tudunk szintetikus úton előállítani, de hogy vizet is lehetne, azt még nem nagyon reklámozzák (pedig elég sok egyenlet végén ott van, mint keletkező melléktermék..)

Ééés az hogy lehet hogy egy átlagos (laptop) akksi alig pár órát bír el, míg az űrhajózásban használt készülékek parancsfogadással, mintaelemzéssel, adatküldéssel x hónapig bírják??

Lythis

Quote from: Cloud on 2012-09-07, 17:22:37
Nem értek hozzá nagyon ezért kérdem inkább. Vélemény? :D

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UWg3WNMqMpc


Postolók alapján persze van sejtésem hogy mi lesz a véleményetek. :D
:gyagya:

shit n*gga, science don't work like that...

.Attila

#1362
Quote from: Werro on 2012-09-07, 23:05:54
(atomerőmű esetében ha jól emlékszem, az elektront)

Ööö nem. Neutronnal bombáznak meg egy atommagot, ami ettől hasad. Hasadáskor keletkezik két atommag + néhány újabb neutron.
Az újabb neutronok újabb maghasadásokat okoznak és ez folytatódik, ezt nevezzük láncreakciónak (ezt kell kordában tartani, erre van a biztonsági folyadék (bróm talán?) meg még gondolom ezer másik dolog, nem értek hozzá ennyire).
A keletkező két atommag összenergiája kisebb, mint az eredeti atommagé. Ez az energiakülönbség távozik hőként. Innentől kezdve gyakorlatilag hőerőmű elven megy tovább a dolog.
Pl. nyomottvizes atomerőmű esetén magas nyomáson tartott vizet melegítenek fel 200 Celsius fok fölé (ami a nagy nyomástól folyadék állapotban marad), majd ezzel a vízzel melegítik fel a munkaközeget. A munkaközeget nagyteljesítményű turbinába vezetik, ott meghajtja a turbinalapátokat és ezáltal elektromos áramot generálnak.

A fényre gerjedő elektron sem így működik. Ha ilyen egyszerű lenne, akkor már rég napelemmel termelnénk 100%-ban az elektromos áramot. De mivel a napelemek hatásfoka még jócskán alacsony, addig más megoldást kell alkamazni.

Vizet pedig sokféleképpen elő tudnak állítani, viszont nem gazdaságos.
Továbbá, a képletek végén szereplő víz vegytiszta, azaz desztillált víz. Ne igyál belőle, ha lehet.

Én

#1363
Quote from: .Attila on 2012-09-07, 23:42:21
ezt kell kordában tartani, erre van a biztonsági folyadék (bróm talán?)
[spoiler]Szerintem bórsavra gondolsz, ezt szokták a moderátorba keverni.
Illetve szabályozórudakat is alkalmaznak, ha jól emlékszem kadmiumot, minél lejjebb van leeresztve, annál több neutront nyel el.[/spoiler]
Az elektrongerjesztés pedig "valahogy" úgy működik, de ebből energiát nyerni tényleg nem versenyképes még.

Werro

#1364
Quote from: .Attila on 2012-09-07, 23:42:21
Quote from: Werro on 2012-09-07, 23:05:54
(atomerőmű esetében ha jól emlékszem, az elektront)

Ööö nem. Neutronnal bombáznak meg egy atommagot, ami ettől hasad. Hasadáskor keletkezik két atommag + néhány újabb neutron.
Az újabb neutronok újabb maghasadásokat okoznak és ez folytatódik, ezt nevezzük láncreakciónak (ezt kell kordában tartani, erre van a biztonsági folyadék (bróm talán?) meg még gondolom ezer másik dolog, nem értek hozzá ennyire).
A keletkező két atommag összenergiája kisebb, mint az eredeti atommagé. Ez az energia távozik hőként. Innentől kezdve gyakorlatilag hőerőmű elven megy tovább a dolog.
Pl. nyomottvizes atomerőmű esetén magas nyomáson tartott vizet melegítenek fel 200 Celsius fok fölé (ami a nagy nyomástól folyadék állapotban marad), majd ezzel a vízzel melegítik fel a munkaközeget. A munkaközeget nagyteljesítményű urbinába vezetik, ott meghajtja a turbinalapátokat és ezáltal elektromos áramot generál.

A fényre gerjedő elektron sem így működik. Ha ilyen egyszerű lenne, akkor már rég napelemmel termelnénk 100%-ban az elektromos áramot. De mivel a napelemek hatásfoka még jócskán alacsony, addig más megoldást kell alkamazni.

Vizet pedig sokféleképpen elő tudnak állítani, viszont nem gazdaságos.
Továbbá, a képletek végén szereplő víz vegytiszta, azaz desztillált víz. Ne igyál belőle, ha lehet.

Ó, köszi a korrigálást. (a szén rúd tuti kordában tartja) A fényre gerjedő elektron hasonlóan működik, mint a videóban említett. Fotometria szerintem ugyanez, épp csak a konkrét energia hiányzik :D

Sok mindent csinálunk, ami nem gazdaságos, és mégis csináljuk.. Főleg a környezetvédelem szempontjából.
A deszt vízbe tesznek ezt azt és meg lenne oldva a probléma.. Laborban dolgozom.  :3x3: :)

Én

Quote from: Werro on 2012-09-07, 23:57:42
Sok mindent csinálunk, ami nem gazdaságos, és mégis csináljuk.. Főleg a környezetvédelem szempontjából.
A deszt vízbe tesznek ezt azt és meg lenne oldva a probléma.. Laborban dolgozom.  :3x3: :)
Ha belegondolsz a világ összes problémáját meg lehetne oldani, csak éppen annyi pénz kellene hozzá, ami az egész bolygót többször csődbe vinné :P

Werro

Quote from: Én on 2012-09-08, 00:01:59
Quote from: Werro on 2012-09-07, 23:57:42
Sok mindent csinálunk, ami nem gazdaságos, és mégis csináljuk.. Főleg a környezetvédelem szempontjából.
A deszt vízbe tesznek ezt azt és meg lenne oldva a probléma.. Laborban dolgozom.  :3x3: :)
Ha belegondolsz a világ összes problémáját meg lehetne oldani, csak éppen annyi pénz kellene hozzá, ami az egész bolygót többször csődbe vinné :P

Van benne valami..  :ejj: :)

.Attila

Quote from: Én on 2012-09-07, 23:54:27
Quote from: .Attila on 2012-09-07, 23:42:21
ezt kell kordában tartani, erre van a biztonsági folyadék (bróm talán?)
[spoiler]Szerintem bórsavra gondolsz, ezt szokták a moderátorba keverni.
Illetve szabályozórudakat is alkalmaznak, ha jól emlékszem kadmiumot, minél lejjebb van leeresztve, annál több neutront nyel el.[/spoiler]
Az elektrongerjesztés pedig "valahogy" úgy működik, de ebből energiát nyerni tényleg nem versenyképes még.

Valami b-vel kezdődőre emlékeztem, o és r is stimmelt :D
Elektronnál meg arra gondoltam, hogy pusztán elektron "rezegtetéssel" nemigen lehet energiát termelni. A fotonok hatására leszakadt szabad elektronokkal már inkább.

@Werro: a lényeg a gazdaságosság volt. Természetesen lehetne a desztillált vízben ásványi anyagokat feloldani, de ha belegondolok, hogy még a tengervízzel sem érdemes manapság foglalkozni... Gondolj bele: a világban nagy gondot jelent az alacsony ivóvíz készlet, pedig víz aztán van dögivel az óceánokban.

Én

Quote from: .Attila on 2012-09-08, 00:20:25
Elektronnál meg arra gondoltam, hogy pusztán elektron "rezegtetéssel" nemigen lehet energiát termelni. A fotonok hatására leszakadt szabad elektronokkal már inkább.
Jogos, csak arra utaltam, hogy valóban a foton elnyelésével jut magasabb energiájú pályára, vagy akár szabadlábra.

Werro

Quote from: .Attila on 2012-09-08, 00:20:25
@Werro: a lényeg a gazdaságosság volt. Természetesen lehetne a desztillált vízben ásványi anyagokat feloldani, de ha belegondolok, hogy még a tengervízzel sem érdemes manapság foglalkozni... Gondolj bele: a világban nagy gondot jelent az alacsony ivóvíz készlet, pedig víz aztán van dögivel az óceánokban.

Ezért nem értem, hogy miért nem képesek kifejleszteni egy olcsóbb lehetőséget. (jó, persze, még nem tart ott a tudomány.. na ez kamu szerintem.)

.Attila

Miért lenne kamu? Kinek áll érdekében?

Én

Vannak városok, ahol fordított ozmózissal állítanak elő ivóvizet (dióhéjban: a tengervízből átpréselik a vizet egy membránon, és kellő mennyiségű ásványianyag is átjut), sőt ebből hordozható készülékek is léteznek, a hadseregben alkalmazzák sokat. Persze nem olcsók ezek se...
http://en.wikipedia.org/wiki/Reverse_osmosis_water_purification_unit

Werro

Quote from: .Attila on 2012-09-08, 00:33:03
Miért lenne kamu? Kinek áll érdekében?

Fogalmam sincs. Abból következtetek, hogy mik szivárognak ki véletlenül, és mennyi minden lehet mögötte, ami nem. De mondjuk annak tuti, aki majd akkor dobja piacra az előállított vizet, mikor már nem lesz iható vízkészlet. Ez elég messze van, de ha valaki megmérgezné a vizet, és véletlenül pont lenne valaki, aki tud egy módszert, akkor nem lepődnék meg. Úgy hallottam ezt vírusokkal szokták eljátszani.
[spoiler] Valószínűleg én vagyok nagyon elfogult, de nem hiszem el, hogy ne kísérleteznének (magán laborokban) birkánál magasabb rendű élőlény klónozásával. Ebből kiindulva pedig mindent el tudok képzelni.[spoiler]

.Attila

Továbbra sem látom, hogy miközben ivóvízzel húzzuk le a wc-t, kinek állna érdekében tengervízből ivóvizet előállítani.
Ahol meg ivóvíz készlet gondok vannak, ott valószínűleg nem tudják megfizetni a technológiát és nem látom, hogy a szegényebb területeken ki nyer azzal, ha nem engednék az olcsóbb ivóvíz előállítását (már ha van erre lehetőség egyáltalán).

Werro

Ez a wc dolog elgondolkodtató. A víz meg emberiség érdeke, nem akkor kéne észbe kapni, mikor elfogyott.

.Attila

Nem hiszem, hogy nincsenek ezzel kapcsolatos kutatások. (hehe, kutat-ások)
De ha gazdaságilag nem éri meg még, akkor nincs értelme beszélni róla.

Werro

Quote from: .Attila on 2012-09-08, 01:23:58
Nem hiszem, hogy nincsenek ezzel kapcsolatos kutatások. (hehe, kutat-ások)
De ha gazdaságilag nem éri meg még, akkor nincs értelme beszélni róla.

:rotfl:
Naigen...

Flaser

#1377
Quote from: Werro on 2012-09-07, 23:57:42
Quote from: .Attila on 2012-09-07, 23:42:21
Quote from: Werro on 2012-09-07, 23:05:54
(atomerőmű esetében ha jól emlékszem, az elektront)

Ööö nem. Neutronnal bombáznak meg egy atommagot, ami ettől hasad. Hasadáskor keletkezik két atommag + néhány újabb neutron.
Az újabb neutronok újabb maghasadásokat okoznak és ez folytatódik, ezt nevezzük láncreakciónak (ezt kell kordában tartani, erre van a biztonsági folyadék (bróm talán?) meg még gondolom ezer másik dolog, nem értek hozzá ennyire).
A keletkező két atommag összenergiája kisebb, mint az eredeti atommagé. Ez az energia távozik hőként. Innentől kezdve gyakorlatilag hőerőmű elven megy tovább a dolog.
Pl. nyomottvizes atomerőmű esetén magas nyomáson tartott vizet melegítenek fel 200 Celsius fok fölé (ami a nagy nyomástól folyadék állapotban marad), majd ezzel a vízzel melegítik fel a munkaközeget. A munkaközeget nagyteljesítményű urbinába vezetik, ott meghajtja a turbinalapátokat és ezáltal elektromos áramot generál.

A fényre gerjedő elektron sem így működik. Ha ilyen egyszerű lenne, akkor már rég napelemmel termelnénk 100%-ban az elektromos áramot. De mivel a napelemek hatásfoka még jócskán alacsony, addig más megoldást kell alkamazni.

Vizet pedig sokféleképpen elő tudnak állítani, viszont nem gazdaságos.
Továbbá, a képletek végén szereplő víz vegytiszta, azaz desztillált víz. Ne igyál belőle, ha lehet.

Ó, köszi a korrigálást. (a szén rúd tuti kordában tartja) A fényre gerjedő elektron hasonlóan működik, mint a videóban említett. Fotometria szerintem ugyanez, épp csak a konkrét energia hiányzik :D

Sok mindent csinálunk, ami nem gazdaságos, és mégis csináljuk.. Főleg a környezetvédelem szempontjából.
A deszt vízbe tesznek ezt azt és meg lenne oldva a probléma.. Laborban dolgozom.  :3x3: :)

A szén, épp, hogy moderátor. Lelassítja a neutront így több reakció lesz, mivel az U-235 a termális spektrumban (így hívjuk amikor a neutronok lassúak) sokkal nagyobb eséllyel hasad.

A napelem, ami "elektronos" tök máshogy működik. A napelem félvezetővel dolgozik, a beérkező foton (fény mint részecske) magasabb pályára löki a félvezető atommag körül keringő elektront és elnyelődik. Az elektron nem hasad, csak több energiája lesz (pont annyi mint az elnyelt fotoné). Ezen a pályán már képes "mozogni" atomról atomra, ezért hívják ezt az energia szintet vezetési sávnak, s a kialakult potenciál már használható áramként.

Quote from: .Attila on 2012-09-08, 00:47:20
Továbbra sem látom, hogy miközben ivóvízzel húzzuk le a wc-t, kinek állna érdekében tengervízből ivóvizet előállítani.
Ahol meg ivóvíz készlet gondok vannak, ott valószínűleg nem tudják megfizetni a technológiát és nem látom, hogy a szegényebb területeken ki nyer azzal, ha nem engednék az olcsóbb ivóvíz előállítását (már ha van erre lehetőség egyáltalán).

A technológiát ott használják, ahol nincs elég ivóvíz, de van pénz (meg olaj) pl. Dubai. Tényleg baromi drága, de még mindig olcsóbb megoldás, mint a vizet baromi hosszú csatornán vagy teherautón messziről szállítani.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Selmo

Quote from: Én on 2012-09-08, 00:01:59
Ha belegondolsz a világ összes problémáját meg lehetne oldani, csak éppen ez kurvára nem áll érdekében a felső tízezernek, ami uralkodni akar.
Fixed.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

http://www.bbc.com/news/technology-19567351
AlphaDog helyett inkab AlphaCow.  :D
Kivancsi lennek mennyi erofeszites kell ahhoz, hogy felrugja az ember.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.