Tudomány és Technika

Started by Exo, 2004-07-08, 21:40:16

Previous topic - Next topic

Lythis

Valószínüleg rohadtul nem használnám, nyilván mocsok drága, és nem is egy kis darab, de akkor is WANT :D

NLZ

áh, gagyi, nem tud repülni :D
[reserved]

Lythis

Azt majd a következő változat. Ez is a termékstratégia része :D

Cloud


Próféta


Kvikveg

#1415
Quote from: Próféta on 2012-12-05, 22:32:22
A bath without water
:borul:
:borul:
+Jo humora van. :D :D :D

Kerdes: mennyibe kerul, es a csaladnak van-e penze a gyerekek idejenek pazarlasa helyett, vagy inkabb elkuldik a kutra oket es kesz.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Failure is the default option


Nakedape

HAlp!

adott egy jelenség:  száraz levágott növénytöveknél felcsavart hártyaszerű hó/jég lepleket láttunk

Képek:
[spoiler][/spoiler]
[spoiler][/spoiler]

Ahol tömegben van ott is leplekből áll. Jelenlegi gondolatom, hogy a légáramlatok, ahoyga töveknél fújnak, így rakódik le szépen.

Egyik ismerősöm ezt találta
[spoiler]
QuoteKutatgattam kérdésedre egy kicsikét a nagyvilágban, hogy vajh, mitől származhat ez a jelenség, és a következőt találtam. A Pádovai Szent Antal templom pár évvel ezelőtti felújítása közben, az egyik oldalhajó falában, a vakolat leverése után egy törött tégla mögött találtak egy félig szétporladt kis könyv szerűséget. A régészek és a történészek azonnal rápattantak az ügyre, gondolták hátha ez is valami Jézussal kapcsolatos eddig kétséges feltevést bizonyító dokumentáció, azonban tévedtek. Az írást egy Giacomo Natale nevű szerzetes írta 1354-ben, de azt nem tudni, miért rejtette el a falban. A szent Antal rendről azt kell tudni, hogy egy kolduló rend, a város szélén, lakott területek közelében prédikáltak és segítették a szegényeket, amennyire tudták. Natale szerzetes is egy volt közülük. Karácsony előtt megindultak a szerzetesek a szokásos városon kívüli prédikációkra, könyörgésre, gyűjtésre, segítésre.
Ebben az időben történt a leírt eset is, durva fordításban: Giacomo egyik vidék járása karácsony táján hosszúra nyúlt, és már késő este volt, mikor visszaindult a rendházba. Lekaszált búzamezők között vitt az útja, vigyáznia is kellett, nehogy a megfagyott szárcsonkok megsebezzék a saruban a lábát, vagy kiszaggassák a csuháját, de bármennyire is óvatos volt, a kiálló tövek valahogy mindig belevágtak a lábába. Ahogy haladt, a hideg ellen egyre jobban és jobban összehúzta magán a barna köpenyt, míg egyszer csak az egész sötét mezőt körülötte hirtelen fény árasztotta el. Bármerre nézett, mindenhonnan mennyei fehér, meleg fény ömlött. Ahogy jobban erőltette a szemét, észre vette, hogy ez nem egybe függő fehérség, hanem ezer és ezer angyal hófehér ruhában lebeg a szántó felett. Egyikük odaszállt elé, ő térdre rogyott, és imádkozni kezdett. Az angyal felsegítette, homlokon csókolta, és megköszönte mindazt az áldozatot, és áldott munkát, amit ő a társaival együtt a szegények érdekében önzetlenül tesz. Levette szinte áttetsző köpenyét, és Giacomora terítette: Melegítsen téged minden utadon. Amint ráterítette, a korábban szinte láthatatlan köpeny hófehér, könnyű, de meleg palásttá változott. A szerzetes nem akarta elfogadni, hiszen ők szegénységre esküdtek, ez pedig micsoda kivételes ajándék, de az angyal nem engedett. Azt mondta, ha nagyon zavarja, majd ha végzett földi feladataival, és találkoznak a mennyben, visszaadja. Giacomo megköszönte, és már épp elbúcsúztak, mikor arra lett figyelmes, hogy a több ezer angyal a mezőkön egyszerre rászáll a fagyott szárcsonkokra, és mind beleakasztja, rátekeri a köpenyét, majd lassan tova tűnnek. Mikor végleg eltűntek, Giacomo azt látta, hogy a mezőkön végestelen végig puha, hófehér, gyolcs szerű leplek borítják a durva töveket. Tett köztük néhány lépést, és a szúrós tövek helyett csak selymes simogatást érzett. Az égre nézve megköszönte ezt az ajándékot is, és haladt tovább az útján. Ezután Giacomo minden évben karácsony táján azt vette észre, hogy egyik napról a másikra a kopár, fagyott földeket fehér, puha hártyaleplek borítják, és nem csak Padovában, de valamennyi hittársa a világ távoli tájairól is hasonló hihetetlen eseményekről számolt be a rend vezetőjének.
[/spoiler]

esetleg valami földhözragadtabb megoldás valakitől? :D
vagy tapasztaltátok már ti is?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2012-12-19, 14:53:03
HAlp!

adott egy jelenség:  száraz levágott növénytöveknél felcsavart hártyaszerű hó/jég lepleket láttunk

...
Wow. Tokjol nez ki!
Nem, meg nem lattam ilyet, de nem is szoktam szantok kozeleben maszkalni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Werro

Nem törted le? tényleg lerakódás, vagy a növényből jön ki? :)

Kvikveg

#1422
Hat gondoltam hogy a nem lol de erdemes megnezni-be teszem de talan megis ide illik
http://bkk.hu/2012/12/lezarult-a-szell-kalman-teri-tervpalyazat/
http://bkk.hu/apps/pdf/14.pdf
Ez az uj terv.
Nem latom hogy olyan halalosan sok valtozna, bar a mostani aszfaltszurkeizenal kb csak jobb lehet.
Gondolom ha villamosvaganyt is kene mozgatni etc akkor 10szer ennyibe kerulne.
A szmogmennyisegen remeltem hogy javitanak azzal, hogy kevesebb lampa lesz vagy valami hasonlo.
Vagy olyan tervet csinalnak ami tobb utemu, de minden uteme jobb, mint a mai, es valahogy vedik a hazakat a szmogtol, legalabb egy kicsit.

A kockaorat igazan kivaghatnak a francba es rakhatnanak a helyere valami szepet...
Az ejszakai latkep az atlatszo metrolejaroval bazi jol nez ki.
A Varfok utcai buszmegallo setaloresz IS lesz... Jezus. Remelem nagyon ritkan indulo buszok lesznek ott. O_o

Csak szerintem van valami orbitalis mennyisegu holtter?
Illetve imadkozom, hogy parkor is legyen, kulonben mint most is csovitanya lesz. (broaf)

De orulok pl hogy azt a fortelem epuletegyuttest kilottek, es a belogo lepcsot is.
Es vegre... el fog tunni a szobor. Najo a nyulvanyos fele vicces volt, de amugy, brrr.

Hat, kivancsi vagyok vegul milyen lesz. Mar hasonloan felujitottat nem hasznaltam, talan a korteren voltam 1-2szer.

Illetve pl a gyalogos atkotes Varosmajor fele az miert nem aluljaro? Stb.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta


Cobra

Elég komoly, bár a fényerőn még lenne mit fejleszteni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

Index szokása szerint elég érdekesen magyaráz, de a cikkben linkelt külföldi oldal mégjobb... Egyébként ha még pár intézet reprodukálja ezt, akkor majd érdemes lesz izgulni

Nakedape

az világos, hogy majd ha többen akkor érdekesebb, csak azt nem tudtam belőni, hogy most ez ilyen oké többet tudunk, persze érdekes  vagy ez ilyen ha ez így van át kell alakítani sokmindent típus :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

Hát én eléggé összefosnám magam :D Bár ehhez a sötét energia dologhoz amit említenek sajnos semmit nem értek, szóval lehet fizikus berkekben nem olyan váratlan a dolog

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

#1432
Quote from: Nakedape on 2013-01-07, 12:25:19
http://index.hu/tudomany/2013/01/07/az_abszolut_nulla_foknal_is_van_hidegebb/

Fizika kedvelők illetve tudók, ez most valami?
Igen, méghozzá Index.hu ::) Ne bulvármédiából olvassunk tudományt, meg nem fogjuk megérteni belőle.
Az újszerűség, ha jól értem, magában a kísérleti összeállításban van.

http://en.wikipedia.org/wiki/Negative_temperature
Én azt szűrtem le, hogy kétféle hőmérséklet-fogalom van, és ez okozza konfúziót. A "hétköznapi" értelemben vett T hőmérséklet, ahogy az óvodában tanultuk, az egy részecskére jutó átlagos mozgási energia; pontosabban ez az átlagenergia kT, ahol a k Boltzmann-állandó azért kell, mert a Kelvint mint mértékegységet önkényesen választottuk meg. Ez nyilván nem lehet negatív, az abszolút nullánál kötelezően nagyobb.

Van egy másik hőmérséklet-fogalom is, ami valami olyasmi, hogy az entrópiának a teljes belső energia szerinti deriváltjának a reciproka. Ez a második fajta hőmérséklet-fogalom játszik szerepet abban, hogy melyik anyagból melyikbe áramoljon a hő (a melegebbtől a hidegebb felé), meg milyen hatékonyak a hőerőgépek, meg ilyesmi - szóval igazából ez a hasznosabb fogalom a kettő közül, ezt használják inkább "a nagyok". Na ez már lehet negatív, mivel egy deriváltból jön; de mivel reciprok, nulla speciel nem lehet (tehát az abszolút nulla fok továbbra is elérhetetlen, és a termodinamika főtétele csak ennyit mond ki), ellenben plusz végtelenből mínusz végtelenbe át tud fordulni helyette. És amikor negatív a hőmérséklet, akkor az melegebbnek számít a pozitív hőmérsékleteknél, mert ugye az ilyen értelemben vett hőmérséklet a reciproka valami fizikailag valóságosabb mennyiségnek.

Azért tekintjük általában ezt a két fogalmat azonosnak, mert megegyeznek normál esetben, ha a részecskéknek akármilyen nagy mozgási energiájuk lehet, és a klasszikus fizikában csak ilyen normál eset lehet. Most pedig valami szuperhűtött kvantum-varázslattal elérték, hogy legyen egy maximális energiája a részecskéknek, és így már nem azonos a két fogalom. A kísérletben meg telenyomták a rendszert annyi belső energiával (tehát első értelemben vett hőmérséklettel), hogy majdnem az energiaplafonon legyen, és az legyen a "különleges" részecske, akinek sok energiája hiányzik (szemben a normális esettel, amikor az a ritka, akinek sok energiája van). Így a második értelemben vett hőmérséklet tényleg negatívnak adódott. És melegíteni az entrópiája csökkentésével lehetett (mert a fenti derivált negatív), és emiatt ő a közelében lévő pozitív hőmérsékletű cuccokat melegítette szívesen, hogy az összentrópia nőjön.

kiku, motifator, vagy valaki, aki ért is hozzá: jól értem?

Nakedape

Quote from: Próféta on 2013-01-07, 23:52:43
Quote from: Nakedape on 2013-01-07, 12:25:19
http://index.hu/tudomany/2013/01/07/az_abszolut_nulla_foknal_is_van_hidegebb/

Fizika kedvelők illetve tudók, ez most valami?
Igen, méghozzá Index.hu ::) Ne bulvármédiából olvassunk tudományt, meg nem fogjuk megérteni belőle.


persze jogos, de csak ott láttam meg és nem is ott akartam megérteni, hanem itt, köszönet a leírásért
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Werro

Schrödinger cicája ...tudom, tudom, index... de akkor is. Az a macska félig élő-félig holt.  "a rendszer számos megegyező másolatán kell elvégezni több mérést" lehetséges ennyire megegyező másolatot készíteni? Létezik, hogy minden atom minden másolaton ugyanúgy rezdül?  :confused:

Próféta


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta