Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Csatlakozom, kivalo lett!  :appl:
A tehenes polo KELL.  :muhahah:
Kene magyar verzio. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

 :merci: jó kimerítő beszámoló! :)

kedvenc részem Saas Fee és az elektromos kocsik
ja és a vonat-stoppoló gomb!  :cool:

meg a képek of course! nem is értem, nagymamám hogy bírta ki, amikor ott volt.  :eek: eléggé tériszonya van.

ui: Kviki, van magyar verzió! én legalábbis láttam már valakin egy pulisat :D
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

#122
Quote from: noriko on 2007-09-17, 17:37:36


ui: Kviki, van magyar verzió! én legalábbis láttam már valakin egy pulisat :D
OFF: nekem van pulis, nyugati alatt is lehetett elvileg kapni.. majdnem vettem tonhalasat (TUNA)  amszterdamban :)

szerk:rosszkép, ezt találtam
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2007-09-17, 17:39:43
Quote from: noriko on 2007-09-17, 17:37:36


ui: Kviki, van magyar verzió! én legalábbis láttam már valakin egy pulisat :D
OFF: nekem van pulis, nyugati alatt is lehetett elvileg kapni.. majdnem vettem tonhalasat (TUNA)  amszterdamban :)
Akkor ezert ugrott be azonnal a pulis verzio... Bar pumi-val kozelebb all az eredetihez, hohoho.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Király beszámolók! Végre volt időm elolvasni pket. Legjobbbak nakedape perverz poénjai voltak :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2007-09-18, 15:23:39
Király beszámolók! Végre volt időm elolvasni pket. Legjobbbak nakedape perverz poénjai voltak :D

perverz?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

najó csak visszafogottan perverz :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus

 :_off: Hogy lehet vki visszafogottan perverz? Az épp arról szól, hogy nem fogod vissza magad :D

Kvikveg

Nos, kepek nem lesznek, mert a) erdektelen, b) nincs, vagy nem akarom kitenni.

Nos, az utolso utobbi ket hetem erdekes lett.

[spoiler=Nurnberg, kiallitas]Mult heten hetfon utaztuk el Nurnbergbe, kedd-szerda-csutortok kiallitottunk az SPS/IPC/DRIVES 2007en, penteken visszajottunk.

Ha valaki a 2008as lapjat megnezi, akkor kaphat valami informaciot az egesz mereteirol.

Eredmeny: agyelszenesedes, lefaradas, szomszed kinai(?) kiallito szaloncukorfuggove tetele, irigykedes mas kiallitok standjaira, es sok latogato lefenykepezese infrakameraval.

Erdekes volt megnezni, hogy az infrakep irant ki erdeklodott, ki nem. Teljesen valtozatos volt. Az egyik legjobb kep egy fekete depinemtudommi stilusu lanyrol keszult, akinel pont azt gondoltam, hogy na ez sem fog idejonni. De jott. :D A szemkozti stand eloszor ijesztoen komolynak kinezo oltonyos nemet emberkei is egyszercsak hirtelen megindultak felenk (3 fo) es megkerdeztek, hogy ok is kaphatnak kepet? :D :D :D

A varosbol viszont sajnos iden semmit sem lattam. Egyszeruen abbol allt egy nap, hogy be, standot felszerel, kiallit-kiallit-ebed-kiallit-kiallit, standot leszerel, visszamegy a hotelba, elokesziti a masnapot, alszik. :(

Altdorfban szalltunk meg, ami egy csinos kisvaros Nurnberg mellett. Ott sem lattam sokat, de legalabb a foter gyonyoru volt, es mi szerencsere az egyik haz hatso traktusaban laktunk, ugyhogy legalabb reggel es este gyonyorkodhettem kicsit a latvanyban.
A hotel hatalmas elonye volt, hogy az aranylag kesoi foglalas ellenere volt meg szoba, es olcso is volt. Az utobbi oka helyben derult ki: a 70es evek keletnemet stilusu szoba padloszonyege szorult volna erosen felujitasra. Tulajdonkeppen mas is, de ez volt a legzavarobb. Amugy a lenyeg - agy, furdoszoba - teljesen rendben volt, ugyhogy egy szavunk sem lehet.
A vendeglos (Zur Sonne, Altdorf) aranyos, es jo kajaik vannak. A reggeli a szokasos csaszarzsomle, lagytojas, kis lekvarka, kis husi igeny szerint tea/kakao/kave, szoval ha mas nem, akkor a nap kezdete kivalo volt mindig. Mindez egy olyan haz foldszintjen, ami par szaz eve mar ott all a helyen. Este ugyanez a hely etteremkent funkcional, es vaditoan finom nemet kolbaszkakat es egyebeket lehet rendelni.

Szoval osszessegeben sikeres volt a het, bar kicsit faraszto.
[/spoiler]

A koztes pentek delutan es a szombati nap Moso Masa uzemmodban telt, de gondolom ez ugysem erdekel senkit.

[spoiler=Horvatorszag]Aztan kiderult, hogy vasarnap irany Horvatorszag legdelkeletebbi csucske. Orultem neki, mint a szogesdrotnak keritesmaszaskor.

Vasarnap lementunk, 12 ora volt az ut. Eees autopalyan vezettem, hogy a kollegam mennyire felt mellettem, azt nem tudom. Marmint nem tudom, hogy azert mert elaludni mellettem, mert mar annyira ki volt keszulve, vagy mert tudta, hogy nem olom meg kozben.  :haha: Este megtekinthettuk a gyonyoru horvat tengerpartot koromsotetben az autobol.

Hetfon meloztunk. Egy kutyu persze nem mukodott, ami marha jo volt, mert mivel vasarnap 1 orank volt osszepakolni - egesz heten se en se a kollega nem voltunk Magyarorszagon, es hah, senki se tette meg ezt a szivesseget nekunk - nem volt nalunk potkutyu.
:Eztneked:

Este megvacsoraztunk a partnerceg kollegaival - megjegyeznem, hogy a palmafasor, az obol, es a helyi vendeglo meg telen, kicsit huvosebb idoben, 0 turistaforgalomnal is nagyonis elvezheto. Palmafak. Palmafak!!! Áááááá!

Kollegank kedden, feleseggel egyutt lejott az oreg kocsijukkal, este felszereltuk a kutyut (kollega villastargonca tetejen raklapon, emlegettuk is Staplerfahrer Klaust a tobbiekkel). Minden jo. Mukodik. Siker. Vege. Mehetunk masnap reggel haza.  :appl:

Visszamentunk a szallasra. Ehesek voltunk, helyben nix kaja, goto legkozelebbi vendeglo, amit a szallasado - aki mellesleg 10 a 10es skalan oregur - ajanlott.
Maganrendezveny.
Puff. Visszamentunk utra. Vita volt, hogy merre tovabb. Utszelre lealltunk. Eldontve. Kikanyarodas. Hulye reszeg vaksi gyorshajto $%@#$% balrol, kollega rukvercbe, de nem elegge, csatt, auto furan mozog, utmenti korakason landoltunk par meterrel odebb.

Aztajo #$%@%$ %$^@$%  :Eztneked: :Eztneked: :comp: :morci: (A tobbi kommentaromat ugyis ki kene huznom, mindenkinek a kepzeletere bizom.)

Szerencsere mindenki egyben maradt, csak a masik sofor fogta a mellkasat (nem csoda, raborult a kormanyra, mert persze bekotve sem volt). Itattak tobb pohar vizzel a helyiek, rendor kijott, nem tudom mennyi ido mulve mento is, pasi jobbra el, helyszinelok jobbrol be.
Helyi horvat kollegaink (masik ceg) is kijottek, pedig ok eppen a vacsora utan voltak felalomban az etteremben. Gozom nincs mit csinaltunk volna nelkuluk, mert pl az elso ket rendor se nemetul, se angolul nem tudott. Halam orokke uldozni fogja oket. En forditottam, forditottam es meg egy kicsit forditottam (horvat->angol->magyar kommunikacio LOL), es szetfagytam, es persze meg ehes voltam, es lefaradtam, es nyugos voltam. De legalabb a kocsi nem az enyem volt ugye...

Szerdan volt az elegge elnyulo targyalas. Azert kellett, mert ha vagy nem egyeznek meg a vezetok, vagy tul nagy a kar, vagy komolyabb serult van, akkor kotelezo.
Es most tessek megkapaszkodni: mindketten hibasak, kb ugyanannyit fizettek. Tehat ha te reszeg vagy, nem latsz jol, gyorsan mesz (najo ezt a rendorseg nem tudom, hogy tudta-e) es beleszallsz valakibe aki normalisan kanyarodik ki, mindezt fekezes es kikerulesi manover nelkul, akkor nem veszik el a jogsidat. Es a masikat is megbuntetik...  :eek:

Szoval szerdan meg lattam Dubrovnikbol eztazt nappal, mikozben a szallasado (mondtam mar, hogy jofej?) bevitt minket, es orakat vart(erre mi sem szamitottunk), es utana visszavitt minket es a szinten tokaranyos, segitokesz tolmacsot. Aki mellesleg ismerose volt regrol, ugyhogy tokjol eldumalgattak a kocsiban. :D

Horvatorszag deli csucske gyonyoru, meleg van, narancsfak vannak, nagyon segitokesz helyiekkel megtuzdelve. A partnerceg kollegai 10/10, forditottak, segitettek kajat szerezni akkor ejjel, masnap felajanlottak, hogy visznek ideoda, es a kozpontbol is felhivott az egyik kapcsolatunk, hogy ha barmi kene, egy het szallas Dubrovnikban, vagy akarmi, csak szoljunk. Szoval:
:hail:
A szallasado ugyanez, kivitt-bevitt (annyira ego volt, hogy orakat ult vmi kavezoban, mig rank vart, pedig nem egy mai gyerek...), tolmacs segitett a busz-vonatszervezessel, mert nyilvan jobban ismerte a helyi buszpalyaudvart, mint mi. (Bar szerencsere alapvetoen a dolgok 90%at addigra megoldottuk, de azert nagyonis jol jott.

Szoval aki Dubrovnik fele jar, szalljon meg Miho Guljermovicnal a Villa Bellevue-ben, Obud-ban (Dubrovnik utan 8as fout, Obud tabla, utana buszmegallo, azelott kozvetlenul kell lefordulni jobbra. De tenyleg kozvetlenul elotte.)

Mondtam mar, hogy kellemes ido volt nappal, narancsfak es palmafak voltak mindenhol? *nyalcsorgat*
[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Végigolvastam, hát gondolom elég nagy szívásnak éled meg több pontját is a dolognak, de azért alapvetően jó ez az egész, nem? Mármint az utazás, a furcsa helyzetek, a tapasztalatok. Nekem ezek mindig többet számítanak, mint a kellemetlenségek. :) Persze elég nagy sokk lehetett az a karambol, örülök, hogy jól vagytok.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Ja, persze, van pozitivuma is a dolgoknak rendesen.  :muhahah:

Ugy ertem nem minden nap jatszik az emberrel cukrosbacsit a vamtiszt ket mandarinnal. Este elkoszontem tole, meg megkoszontem neki a segitseguket, az egyik noi hataror meg ezt latva ugy elkezdett nevetni, hogy csak neztem.  :lul:
Szepen mosolyogtam rajuk, es ok rendesen nyitogattak a sorompokat amikor kellett. Kepzelem az utazokozonseg hogy nezett, amikor ket egymas melletti savon harom kocsi keringett korbe-korbe. Egy feher furgon, egy fekete furgon, meg egy rendorsegi furgon. Tiszta autoverseny, 180 fokos fordulokkal. Baromi jol szorakoztam. A hataron ugye, ahol altalaban azert komolyan mennek a dolgok.  :haha:
Amin nagyon meglepodtem: ugye en nem rendoregyenruhaban voltam, hanem a szokasos barna kabatomban. Kollegam is civilben. Ennek ellenere rendszeresen jottek hozzank azzal a bizonytalan fejjel, a papirt nyujtogatva egyes soforok, horvatul valamit mondtak, es csak hosszas csapolas utan ertettek meg, hogy mi nem tudunk veluk foglalkozni. :D
A tisztek meg a vamosok kb 6 helybol 5nel nagyon baratsagosak voltak, segitokeszek - es szerintem orultek, hogy valami tortenik. Neha a savkozlekedes modositasait nem szerettek, de ezt meg tudom erteni. Csak egy helyen voltak eleg unszimpatikusak - ott en csak rovid ideig voltem, de kiderult, hogy ott sokat csempesznek, ugyhogy azert ilyenek. (Meg a legellenszenvesebb tok kuka a PChez, es vmi hulye alap dolgot nem tudott es azt hitte a kollegam bezarta a programjat, ugyhogy felhuzta magat. Kozben csak le volt kicsinyitve...)
De azt szokni kellett, hogy sok ember maszkal fegyverrel meterekre tolem. Ez azert elegge nem mindennapi elmeny volt. Ugy ertem a hataron levo nagy kukszliba bemegyek, eppen vmi kamionos papirjait intezik, tole 5 meterre az ebedlo-konyha, megy a tv angolul, horvat felirattal (nem szokas szinkronizalni) es egy or teljes diszben (egyenruha, fegyver is talan) eppen ebedel. A "hivatalos szervvel talalkozol es nem tepi le a fejed" esete. Kiraly.
Ja es a mostani helyszinen az egyik or nagyon emlekeztetett Shiroira.  :haha:

A baleset kicsit sokkolo volt, inkabb azon szallt el az agyam, hogy pont amikor kesz voltunk, faradt voltam, ehes voltam, kezem-labam kihult emiatt, mar a jo kis becsi szeletet lattam a tanyeromon...  :ejj: De magan a baleset tenyen kivul szerencsenk volt. Mindenki ok volt, idojaras szeles volt, de ezenkivul semmi. Lehetett volna serules, szakado eso, sokara kijovo rendor, stb-stb.

Ja utana haza Magyarorszagra, dzsuvas utak, rossz aszfalt, Budipest, minusz ket fok - elegge lehangolo... :/

Tulajdonkeppen a balesetet leszamitva faraszto, de eredmenyes ido volt. Neha szorakoztato.
Az egyik tarsceges koma pl tuti valami geporult netfuggo mint mi. Ismerte Staplerfahrer Klaust, a kabszerezett pokos kiserletet, a japan csoportos szex Guinness-rekord filmet, meg meg egy csomo mindent. Meg elmeselte par ceges elmenyet, amin doltem a rohogestol.

Hah, nem is irtam. A hotel kozonsegenek 60%a magyar, es rendszeresen vannak ott buvaroktatasra meno emberkek. Kovacs Attila szokott ott oktatni ha jol emlekszem.

No kb ennyi.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Üdv itthon, Kviki!
Azért ezt az utazást is sikerült úgy leírni, hogy tök érdekes legyen, szóval annyira azért nem lehetett rossz. Mínusz karambol, persze.

Quote from: Kvikveg on 2007-12-06, 15:42:09Szepen mosolyogtam rajuk, es ok rendesen nyitogattak a sorompokat amikor kellett. Kepzelem az utazokozonseg hogy nezett, amikor ket egymas melletti savon harom kocsi keringett korbe-korbe. Egy feher furgon, egy fekete furgon, meg egy rendorsegi furgon. Tiszta autoverseny, 180 fokos fordulokkal. Baromi jol szorakoztam. A hataron ugye, ahol altalaban azert komolyan mennek a dolgok.  :haha:
Ha majd egyszer kicsit leüllepedik benned az élmény, akkor meséld el újra ezt a bekezdést, mert valahogy nem sokat sikerült kivennem a szavaidból :)

Ramiz

Ja, ezt én sem vágtam. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Oké, akkor nem csak én nem értettem, pedig kétszer is elolvastam :)

Egyébként jó kis heted volt.

Kuroi Tenshi

Vmi olyasmi sejtésem van, hogy ezeket az infrakamerákat vagy
más kütyüket szerelték fel és tesztelték a határállomásokon -
mennyire ment mellé? :)

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-07, 01:16:47
Vmi olyasmi sejtésem van, hogy ezeket az infrakamerákat vagy
más kütyüket szerelték fel és tesztelték a határállomásokon -
mennyire ment mellé? :)
"Hát ez zseniális, Holmes! De hát hogyan jött rá?"
- avagy basszus, miért nem gondoltam erre... :lame:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Elementary, my dear Watson.
One does not simply walk into the határállomás és h4x0lja a
gépeiket a felfegyverzett határőrök jelenlétében, hacsaknem
hivatalos ügyben :D

Kvikveg

Hihi. Szoval a rendszer teszteltuk, ami rendszamot olvas le. Hataron ugye mindig ket sav kozott van egy kukszli amiben a hataror uldogel es kezeli az utleveleket. Kollegam ott ult, mi meg gyakorlatilag korulotte keringtunk, o meg nezte az eredmenyeket az eppen vizsgalt savon. :D

KT: a kamera talalt, de nem infrakamera. A tobbi szakmai titok. XD

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-07, 01:39:40
Elementary, my dear Watson.
One does not simply walk into the határállomás és h4x0lja a
gépeiket a felfegyverzett határőrök jelenlétében, hacsaknem
hivatalos ügyben :D
So true. Ha nem lenne engedely, lyukas lennek, mint az a furgon, amit a kollegaim lattak egyszer athajtani egyaltalan nem szabalyosan, aztan kesobb az ut szelen allni mint ementali sajt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2007-12-07, 01:40:03
So true. Ha nem lenne engedely, lyukas lennek, mint az a furgon, amit a kollegaim lattak egyszer athajtani egyaltalan nem szabalyosan, aztan kesobb az ut szelen allni mint ementali sajt.
Cool. Pix? kthxby :haha:
Ott rendesen elintézik a dolgokat.
Itt bezzeg idén - vagy tavaly - a határ után még a fél országon is
átszáguldozott egy kőrözött bűnöző..

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-07, 01:57:56
Quote from: Kvikveg on 2007-12-07, 01:40:03
So true. Ha nem lenne engedely, lyukas lennek, mint az a furgon, amit a kollegaim lattak egyszer athajtani egyaltalan nem szabalyosan, aztan kesobb az ut szelen allni mint ementali sajt.
Cool. Pix? kthxby :haha:
Ott rendesen elintézik a dolgokat.
Itt bezzeg idén - vagy tavaly - a határ után még a fél országon is
átszáguldozott egy kőrözött bűnöző..
Pix nincs, es a hatarrol meg egyaltalan nincs, mert nyilvan tilos. Sajnos. :/
No igen, ahol a hataron volt katonak vannak, akik ugye tudjuk hol edzodtek, es feltetelezem, hogy anyagilag sincsenek nyomorban...
Wtf?! :eek: Errol en lemaradtam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

Egy időre itt hagylak benneteket. Holnap este utazok Dél-Afrikába!  :lazza:
Akit érdekel, itt próbálok majd blogolni róla. Vagy sem. Ahogy alakul... (a rendszerességet és a stílust nem garantálom! :redface:)

Legyetek jók! Különösen a Manga boardon!  :D
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

Jó utat, pihenést, és vadászatot :D

minuszmiki

Majd a kézitusában leölt oroszlán trófeájáról egy fényképet kérünk. :D

noriko

Majd meglátom, mit tehetek az ügy érdekében. :D

(hehe vigyori sorminta :D)
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Quote from: noriko on 2008-01-21, 01:56:31
Egy időre itt hagylak benneteket. Holnap este utazok Dél-Afrikába!  :lazza:
Akit érdekel, itt próbálok majd blogolni róla. Vagy sem. Ahogy alakul... (a rendszerességet és a stílust nem garantálom! :redface:)

Legyetek jók! Különösen a Manga boardon!  :D
:cool:
Fel is vettem a feed-olvasóba.
Jó leszek, különösen a Manga boardon, ahol meg sem szoktam fordulni.
Különben "egy idő" = ?

..aztán vigyázzál magadra, mert az RSA-ról manapság csupa szépeket hallani, hogy fényes nappal az utcán lebandáznak és megölnek embereket, meg ilyesmi.

Jó utat!

Darkstar

Mindenki most megy Afrikába? Szüleim is csütörtökön lépnek le oda 2,5 hétre, lesz egy kis szabadság itthon.  :D
(A sárgaláz elleni oltás árán meglepődtem azért, nem is kicsit oO)

GL & HF, Noriko!
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

Quote from: Próféta on 2008-01-21, 02:21:40
Különben "egy idő" = ?
58 nap  :lazza:

én semmilyen oltást nem szereztem be, és Dél-Afrikában semmi pénzért nem engedek tűt a közelembe! szóval remélem azért egészségesen térek majd haza! ^^""
"I wish I could, but I don't want to."

Xzone

Jó utat Noriko! :cool:

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2008-01-21, 02:21:40
..aztán vigyázzál magadra, mert az RSA-ról manapság csupa szépeket hallani, hogy fényes nappal az utcán lebandáznak és megölnek embereket, meg ilyesmi.
Pár hónapja beszéltem egy ismerősömmel, aki akkoriban jött vissza
D-Afrikából. Azt mondta, hogy Fokváros gettóját tényleg messze el
kell kerülni, de pl Port Elizabethben is volt, és az egy sokkal nyugisabb
hely, kedves emberekkel. Szóval nem az egész ország olyan vészes.

~2 hónap? Ejha..
Jó szórakozást! :)

Lythis

Jó utat Noriko!
ha már így kiruccansz, megérdeklődhetjük, h milyen apropóból, vagy maradjon inkább titok? :)