Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: motifator on 2009-06-07, 22:32:22
Szombaton indulunk 3 barátommal Olaszországba egy bő hétre, kocsival, couchsurfinggel. Kb. ilyesmi lesz az útvonal, de ez még annak a függvényében változhat, hogy hol tudunk szállást szerezni.
Vasárnapi program Velence, és nem lennék igazi weeaboo, ha nem fotózkodnék az ARIA COMPANY lépcsője előtt, és nem akarnék majd inni egy tejeskávét a Café Florianban (mondjuk ha kurva drága, akkor ezt lehet, hogy kihagyom :) ). Szal jövő hét péntek estétől nem leszek egy hétig, de utána lesz élménybeszámoló.

A coachsurfing része nagyon érdekel (tervezek a majdani - akár csak bérelt - lakásomban egy igazi vendégszobát működtetni, coachsurfing-re is, aztán ha begyűjöttem pár pontot, hajrá! :D). Neked vannak már pontjaid az oldalon vagy ilyesmi nem is kell hozzá?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

olasz cs engem is érdekelne, én jul 1 indulok egy hónapra  Fazékkal :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Én még sose couchsurfingeztem, az egyik lány barátom, aki velünk jön, ő volt már így egy fickónál Rómában, és az ő ötlete volt, hogy menjünk így. 4-en annyira nem könnyű, egy rakás embernek írt már, de kevesen fogadnak 4 embert. Meg mi eddig még nem is couchsurfingeztünk, én is csak ma regisztráltam, hogy csináljak magamnak profilt, fotóval, bemutatkozó szöveggel, stb. mert különben nem szívesen fogadnak. Eddig még csak 3 éjszakára van szállásunk a 7-ből, de még hátra van majdnem egy hét, és holnap, amikor már mind a 4-en regisztrálva leszünk, újra írunk az emberkéknek, úgy már hátha többen válaszolnak.

Volt egy furcsa dolog, először egy csávó válaszolt Velencéből. Meg is lepődtem, nem gondoltam, hogy bent Velencében lesz szállás. Aztán amikor másolták be MSN-be, hogy pontosan mit is válaszolt a fickó, nagyot néztem:
Quoteat me guys learn and play wrestling for fun,in order
to collect smart and unforgettable unconventional
memories,so that,if your 3 friends are ready to learn
and wrestl each others or others possible international
guests, you could be welcome
Na jó, más hely nem volt, akkor birkózás lesz. Persze paráztunk rajta, de válaszoltunk neki, hogy ok, megyünk. Amikor meg már olyanokat írt, hogy csak a lány haveromat meg +1 embert tud fogadni, de azt is csak akkor, ha legalább 80 kiló, mert jönnek svéd birkózó haverjai, akikkel majd bírkózni kell, na akkor mondtuk, hogy kösz, inkább keresünk más helyet :D

Szal nincsenek pontjaink, de így is válaszolt néhány ember, hogy szívesen fogad. Tapasztalatokról meg majd beszámolok, ha visszajöttem. Remélem fun lesz, és nem kell svédekkel bírkózni :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

Quote from: motifator on 2009-06-07, 23:20:43
Quoteat me guys learn and play wrestling for fun,in order
to collect smart and unforgettable unconventional
memories,

Attól tartok, hogy tényleg felejthetetlen emlékekben lett volna részetek  :lol:
Failure is the default option

Próféta

Quote from: motifator on 2009-06-07, 23:20:43
Quoteat me guys learn and play wrestling for fun,in order
to collect smart and unforgettable unconventional
memories,so that,if your 3 friends are ready to learn
and wrestl each others or others possible international
guests, you could be welcome
:lul:

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2009-06-07, 23:26:30
Attól tartok, hogy tényleg felejthetetlen emlékekben lett volna részetek  :lol:

Assraep? :zomg:

Egyébként annyira felbuzdultam, hogy én is csináltam profilt, és lehet, hogy hamarosan megnyílnak kicsiny kölcsönlakásunk ajtajai a coachsurfing-re vágyó 16-25 éves svéd/olasz/francia diáklányok előtt. :Kiraly: Még a két női lakótársam is belement (ők persze szőrös 40-es ukrán gengszterekre), úgyhogy király lesz. Beszerzek pár pontot, aztán megyek én is Európába kultúrcsövelni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Húgom már próbálta párszor a couchsurfinget, és amikor először volt, akkor még nem volt semmi pontja, csak profilja, amin meg az 'unavailable' volt bejelölve, és így is talált helyet. (igaz, ő a barátnőjével ment egy francia sráchoz Párizsba :haha:)
Amióta szüleim kiutaztak, már nálunk is available a státusz elvileg, de eddig csak egy ukrán lány jött így hozzánk CS-en keresztül.

De amúgy csomó jófej ember van CS-en. Ismét húgom tapasztalatát hozom fel, egy franciaországi síút után ő még nem jött haza egyből, és ismerősöknek meghagyta, hogy tegyék fel a síléceit a buszra. Azoknak persze valahogy kiment a fejükből ( ::)), és a lécek maradtak. Itthonról CS alapján közelben lakóknál érdeklődött tesóm, hogy elmennének-e érte, és lassan láncban eljutottak a lécek dél-franciaországból Nancy-be, ahonnan egy ismerős kamionos ismerőse hazahozta. Mondjuk ez eltartott egy másfél évig, de azért  :Kiraly:

(közben rádöbbentem, húgomnak a fentieken túl is mennyi CS kalandja volt már. damn...my life feels especially boring now :( )
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Quote from: noriko on 2009-06-09, 13:34:47
damn...my life feels especially boring now :( )

Soha nem késő belevágni... ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

Quote from: noriko on 2009-06-09, 13:34:47
...
(közben rádöbbentem, húgomnak a fentieken túl is mennyi CS kalandja volt már. damn...my life feels especially boring now :( )
Én se gondoltam volna soha, h 3 évet fogok olaszban élni  :haha:

motifator

Visszajöttem. Rövid tanulság: ezentúl csak és kizárólag couchsurfinggel fogok utazni :D Ja, és aki úgy jön haza Olaszországból, hogy nem volt a Cinque Terrén, az óriási hibát követett el, úgyhogy nyomás vissza minél hamarabb.
Hosszabb beszámoló képekkel: majd ha lesz hozzá energiám, valószínűleg csak darabokban.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Nakedape

#220
Quote from: motifator on 2009-06-22, 15:23:45
Visszajöttem. Rövid tanulság: ezentúl csak és kizárólag couchsurfinggel fogok utazni :D Ja, és aki úgy jön haza Olaszországból, hogy nem volt a Cinque Terrén, az óriási hibát követett el, úgyhogy nyomás vissza minél hamarabb.
Hosszabb beszámoló képekkel: majd ha lesz hozzá energiám, valószínűleg csak darabokban.
tegnap este én is lekezdtem írni  cs-en a leveleket

kéne folytatni

Cinque Terre tippért meg köszönet, képen már láttam, és bele is férhet :D

Couchsurfing tippek? mennyi %ban kaptál választ? mennyien voltatok, hogy érdemes? :D

danke
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Nem én intéztem a CS keresgélést, de nagyjából tudok arányokat mondani. Fruzsi rengeteg embernek írt (50-60), és végül csak 2 hostot találtunk, aki tudott is minket fogadni, és útba is esett. Lett volna még egy Veronában, de róla az utolsó pillanatban derült ki, hogy épp Németországban turnézik a zenekarával, így nem tud minket fogadni. Kicsit kellemetlen volt, de fel voltunk készülve a kocsiban alvásra. Tanulság: telefonálj. Lehet, hogy drága, de még mindig megéri. Nem mindenki nézi minden nap az üzeneteit, ha hamar kell, akkor telefonálj.
Az a legfontosabb, hogy neked, és azoknak is, akik veled mennek jól ki legyen töltve a profilotok CS-n. Írjatok sokat magatokról, legyetek barátságosak, próbáljatok valami vicceset, érdekeset írni. Ha még sose voltatok couchsurfingelni, akkor a hostotoknak ez az egyetlen lehetősége, ahol kicsit utánanézhet, hogy kik is vagytok, mielőtt azt mondaná, hogy OK, jöhettek.
Mindkét helyen, ahol voltunk, azzal kezdték, hogy kulcsot adtak a lakáshoz, szal gondolom mindenki olyan embert keres, aki megbízhatónak néz ki.
Fontos, hogy írjatok sok embernek a környéken, és legyetek rugalmasak. Mi Vicenzában és Luccában szálltunk meg, egyik helyre se terveztünk menni eredetileg, de nagyon megérte. Lucca csodálatos volt, asszem a kedvenc városom lett Toscanaban, ami nagy szó, hiszen ott van pl. Firenze is.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Nakedape

ok, meglátjuk, szerencsére a kocsiban alvás az menni fog :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Quote from: Nakedape on 2009-06-22, 17:37:07
ok, meglátjuk, szerencsére a kocsiban alvás az menni fog :)

Tegnap Fazék mutatta, hogy melyik kocsival mentek - hát, sok szerencsét :D
Failure is the default option

Nakedape

Quote from: kikuchiyo on 2009-06-22, 18:52:36
Quote from: Nakedape on 2009-06-22, 17:37:07
ok, meglátjuk, szerencsére a kocsiban alvás az menni fog :)

Tegnap Fazék mutatta, hogy melyik kocsival mentek - hát, sok szerencsét :D
ebből  a típusból, ez a jobbak közül van amiben ülni szoktam :D

a rosszabbak már halottak :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Lol, tegnap késő este állítottam át a couch availability-t "Maybe"-ről "Yes"-re, és töltöttem ki a couch information-t, és ma már jött egy email egy helyes spanyol lánytól, hogy augusztusban szívesen töltene nálam pár napot. Ez a CS egyre jobban tetszik :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


noriko

Quote from: Damnatus on 2009-08-26, 17:19:25
Quote from: Nakedape on 2009-08-26, 16:51:36
http://www.facebook.com/album.php?aid=104947&id=595346193&l=e4b988bac7
képek, szöveges beszámoló jövő héten
Várjuk!
Azóta is!
Bár már talán nem is emlékeztek a felére... :_piszka:

Tegnap megvettem a repjegyem novemberre Guadaloupre-ra!  :hopp: Már csak ki kell bírnom addig.  ^^
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Quote from: noriko on 2009-09-10, 23:19:46
Quote from: Damnatus on 2009-08-26, 17:19:25
Quote from: Nakedape on 2009-08-26, 16:51:36
http://www.facebook.com/album.php?aid=104947&id=595346193&l=e4b988bac7
képek, szöveges beszámoló jövő héten
Várjuk!
Azóta is!
Bár már talán nem is emlékeztek a felére... :_piszka:

Tegnap megvettem a repjegyem novemberre Guadaloupre-ra!  :hopp: Már csak ki kell bírnom addig.  ^^
repjegy woá!
emlékszem én még , meg igen eszembe is jut h karakterekbe öntsem, csak jelenleg
QuoteGame theory models are paradigmatic tools to investigate the origin of cooperation. We constructed a simulation model at unit level where a typical Public Good Game (PGG) was employed
jellegű mondatokat kéne írnom, mert hétfőn indulok konferenciára, témavezetőm meg  holnap este szeretné ha láthatná a poszterem szövegét

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Quote from: Nakedape on 2009-09-10, 23:27:02
mert hétfőn indulok konferenciára, témavezetőm meg  holnap este szeretné ha láthatná a poszterem szövegét

Tegyél rá meztelen nőt, ahogy én, garantáltan beválik
Failure is the default option

Nakedape

Quote from: kikuchiyo on 2009-09-10, 23:36:55
Quote from: Nakedape on 2009-09-10, 23:27:02
mert hétfőn indulok konferenciára, témavezetőm meg  holnap este szeretné ha láthatná a poszterem szövegét

Tegyél rá meztelen nőt, ahogy én, garantáltan beválik
már őszintén  gondolkodtam, hogy hogy tudnám beleerőltetni, de egyelőre kázmér és huba van csak rajta
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2009-09-10, 23:42:38
Quote from: kikuchiyo on 2009-09-10, 23:36:55meztelen nőt
hogy tudnám beleerőltetni
kérlek ezt magyarázd meg, mert egyszerűen nem értem a problémát ???

Nakedape

Project Azzurro
avagy hogyan együnk sok  pisztáciafagyit
azaz július Olaszországban

Tehát, minden felszerelés adott, porlevesek, raklapból ácsolt ágy, kétszemélyes sportautó (c-15), gps, pénz, 4-5 óra alvás, így július elsején reggel nyolc órakor elindultunk. (a múltkor linkelt képgalériát érdemes nézegetni, most ide nem rakom külön be a képeket.)

Tehát miért  mennénk  mi külföldön drága autópályán elvvel, és a gps "gazdaságos"  módját bekapcsolva Szlovénián keresztül indultunk meg. Szlovénia gyönyörű.  szakadék meredekségű hegyoldalakon is kaszálórétek vannak, és kicsi mikrotemplomok  minden faluban. és hegyek. hegyek. a gazdaságos útvonal lefordítása: mássz fel az összes hegyre mássz le róla. átlagsebességünk lecsökkent:)  plussz azzal az ijedtséggel kezdtük, hogy pont a határ utáni bekötőút volt új építésű, azaz nem volt a gps-ben bent...így hirtelen a pályán találtuk magunkat ( a legolcsóbb jegy is kb féléves volt és drága, így ugye nem ezt terveztük), de időbe lemenekültünk,  határig  nem szóltak, most meg már késő :D.
Mindenesetre folyamatosan késve ( úton lehet 90-nel menni.. ahha.. ha 60 felett  mész abból hamar 100 és nulla lesz) megérkeztünk egy kis eldugott határhoz ,ahol olaszokon kívül pár kóbor szlovén ment csak át, meg mi.
Azt mondtam már, hogy G8-ak volt akkoriban, így újra volt határellenőrzés? szóval kis eldugott, határ, egyedüli nem olasz kocsi,  magyar, puttonyos, megrakva, én és Fazék benne.. nos.. szóval félrehúzódtunk és kipakoltuk a kocsit és néztük amíg végigkopogtatják. Majd földet működtető szeretete és barátság csakracsapongásai mégis feltöltötték őket annyira, hogy valami tévedésből beengedtek eme fiatal, mégis nagy múlttal rendelkező országba.

Udine, barátságos északolasz város, első szállásunk. Itt couchsurfinggel laktunk egy olasz párnál, kicsit furcsa volt így elsőre ez a helló jöttünk lakni, de igyekeztünk, volt bagolygyűjteményük, mutattak színházi próbát ,  javasoltak környéken látnivalókat,  voltunk jó (olcsó is) étteremben, főztek fantasztikusat, dicsérték a bikavért. Fazék meg pofátlanul azt hazudta, hogy én jobban tudok angolul , és ő alig, így rám hagyta a szocializáció nemes feladatait.  A környéken megnéztük Palmanovát ami egy akkora, de akkora erőd, hogy inkább városnak fejezték be erőd helyett, najó az én képeimen ez nem látszik, de itt igen. Kirándulásunk másik célpontja Cividale del Friuli volt, kis középkor város, híddal , amit az ördög segített építeni. Két éjszakát töltöttünk Udinében, majd továbbáltunk, megnéztük Veronát Rapide  üzemmódban, közben elfogyasztottam első pisztáciafagyimat. autóba vissza. következő cél: Garda tó. Először is büszkén jelenthetem, hogy megtaláltuk a Balatonon már nem lévő tókedvelő német turistákat. sőt, többet is.
A tó mindenesetre gyönyörű, találtunk egy szimpatikus árnyas parkolót, amit kineveztünk szállásnak, strandoltunk,  megnéztük, Lazise-t, pihentük. Első éjszakánk a kocsiban (jöttek rendőrök is, de nem szóltak az ottalvókra). Rájöttünk, hogy a kocsi az kicsi, de cserébe nagyon meleg (reggelente eztán rutin volt az izzadságunk letörlés a  kocsi plafonjáról), szóval kezdtünk aggódni, fekve izzadtunk.. mindenesetre átalakítottuk a rendszert, és ezentúl, ha kiszedtük a rácsot, előredöntöttük az ülés, a rést felpakoltuk cuccal, akkor már tudtunk nyújtott lábbal is aludni!! és fejünk is közelebb volt a  résnyire lehúzott ablakhoz. Próbáltunk HOMM4et is a parton de a laptop akkuja nem értett velünk egyet. Innen Cassano d'Adda-ba tartottunk ami egy kisváros Milánó mellett. munkaügyben autóztunk keresztül rajta pár éve s vissza akartam menni. sikerült:)
Cassano az kastély, Adda egy folyó, innen összerakható a város lényege. Hétvégén voltunk ott: rengetegen strandoltak a folyóban, rengeteg arab, meg feketék is,  nagy árnyékoló sátrak,  rengeteg hűtőláda,  rengeteg grillezés. kicsit tébláboltunk, majd eldöntöttük: irány a tenger ( amely megpillantását mindig Di mare, di mare felkiáltással üdvözöltem, ami az utazás során egyre frusztrálóbb lett, Fazék  meg zöld trabantok helyett zöld pandákat figyelt és mondat be őket, de a négymilliomodik után megunta és abbahagyta) Térképen kinéztük Genova felett a festői Varazze nevet és elindultunk. de előtte kitérő: a GPS. Szóval e gps egy jó találmány pláne hogy  nem vittünk térképet de mégis, de nem jót, de jót csak nem emlékeztem  , hogy van, aztán el is hagytuk, de a gps örök. "túl gyorsan mész" mondogatja (ami az olasz verzióban 100%, hogy nincs benne), és mindig olyan érzésünk  de általában jól vezetett minket, de tudott olyan úttalan utakat találni (Assisibe ott még senki nem ment fel ahol mi, Bolognába, meg visszafordultunk pl (kép a galériába) ).. meg néha nem arra küldött amerre a tábla, és mi mindig rosszkor bíráltuk felül

Varazze. természetesen hegyeket mászva  haladtunk, csak most sötétbe, olasz riviéra fürdőváros, sok festett-díszes házfal. este 10 kor értünk oda, én akkor úsztam is a tengerben, már csak  a szintén ezt tevő fehérneműs olasz lányok miatt is, de ők aztán elmentek, de legalább elköszöntek. szállás a város közepén kocsiban. Fazék elöl aludt, én dupla ágyon. másnap strandolás, pihenés, strandolás. ott aludtunk még egyet? azt hiszem nem, de bementünk Genovába, ahol 20km-t autóztunk csak a városon belül, így fizettünk a parkolásért, várost néztünk,  lefényképeztük a térképet, és a gépben néztük, ami jól is jött, mert könnyen olyan utcába sodródtunk, ahol turisták helyett testes afroolasz hölgyek árulták a testi  szerelem gyümölcseit. Város után irány horány (igazából ott akartuk befejezni, mármint Horányban, csak a vicc miatt, de túl fáradtan értünk haza)) cinque terre. előtte hegyek :) de viszont most megaludtunk , a hegyekbe, ahol jó friss volt a levegő, és jó a hőmérséklet. Másnap cinque terre, ami 5 nagyon kis olasz városka kis öblökben köztük vasút,  tüchtig, turista bájos, szép,. de tényleg szépek voltak.  vonatoztunk, lépcsőztünk (sokat), szemüveget kicsit eltörtem, lábam kicsit meghúztam, de itt még az első várostól jó messze, így ingyen megálltunk, vissza meg stoppoltunk :). utána sajnos elfelejtettünk megaludni a hegyekbe még, így valami random tengerparti üdülőnél ,ahol biztonságosnak tűnt (azaz turisták, és fekete árusok az z út mellett, nem pedig fekete nők kevés ruhában) töltöttük az éjszakát, fújt a szél nem úsztunk. Toscána. Pisa-val kezdtük, elkészült ugye a kedvenc képgalériám.

folyt köv. (tud valaki valami működő magyar proxyt, hogy ausztriából írhassak)

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Damnatus

Quote from: Nakedape on 2009-09-14, 16:08:14
Project Azzurro
avagy hogyan együnk sok  pisztáciafagyit
azaz július Olaszországban
Na végre! ;)

Lythis

Wow! Ez eddig jó, kíváncsian várjuk a folytatást!  :jee:

motifator

Ó, nosztalgia. Majd' 3 hónapja nekünk is megvolt Palmanova, Verona, és a Cinque Terre is. A kis üdülőváros Cinque Terre mellett nem Portovenere volt véletlenül? Mi ott töltöttünk el egy éjszakát, a városka végén van egy régi templom egy sziklaszirten, közvetlenül a költők öble (vagy valami ilyesmi, asszem Byron nevezte el így) mellett. Na az nagyon durva, a tetején van egy teraszféleség, amire fel lehet menni, onnan már látszanak a Cinque Terre falvai. Egy rendkívül kellemes estét töltöttünk ott a sirályokkal és 3 üveg borral.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Nakedape

#237
Quote from: Nakedape on 2009-09-14, 16:08:14
Project Azzurro
avagy hogyan együnk sok  pisztáciafagyit
azaz július Olaszországban


folyt köv.

tehát toszkána Tuscany, Toscana, elhíresült, ámde valóban szép kultúrtája olaszországnak ( amúgy a hivatalos olasz nyelv a firenzei lett by the way).
szép tájak, dombok, fasorok, villák, szimpatikus bmw-sek, akik nek tetszik, hogy az út mellet főzünk. Városnak San Gimignano következett, a "tornyok városa", szép sok köves város, egyik legjobb fagyi az egyik fagyizójában, meredek utcák, szép kilátás. extra eye-candyként fenta várban csinos művészeti hallgatók rajzolgatnak fa alatt. És irigykedő turisták kérdezték, hogy hol vettük a kolbászt amit ettünk.. mondtuk, hogy hungary, tesco :D
Sienna, szintén toszkán város, sokáig küzdött Firenzével,  Udine után ha jól emlékszem itt sikerült először intenetet lopnunk az utcán. Amúgy sokat kalandoztünk, főleg mert kerestünk egy termálfürdőt, ami nem is volt, de mindenki segített, de senki se tudott, végől egy kis faluba érkeztünk, ahol belenéztünk egy focimeccsbe, de   feladtuk, meg a lolik se törődtek eleget velünk. Firenze visszafele tervezett állomás volt, így mivel rég láttuk elindultunk a tenger felé ami ez esetben az Adriát jelenti.
Assisiben a város közepén aludtunk, arra ébredtünk, hogy leöntötték vízzel, de fenntartom, hogy véletlen:), mindenestre sikerült ingyen parkolót szerezni:) meg eljutni is, ugye említettem a kerek alatti valamit amin feljöttünk, de előtte is, volt egy új építésű szakasz, aho la gps nem vol t helyzet magaslatán.. amikor 3-4 szerre látja az ember  ugyanazt a Lidlit.. akkor már hajlamos megijedni, hogy időcsapdába került. Szóval Assisi tökéletesen alkalmas volt békés ébredés utáni városnézésre, majd irány tovább tenger fele útközben  árnyas parkban piknik, ahonnan én visszamentem Norciába, ami egy nagy fallal körülvett város, és napszemüveges vaddisznó fejek vannak benn, majd együtt megltunk Ascoli Picanoban, ahol szögletes kőtörnyok, meg szép város volt, de egyértelműen  több turista kéne, hogy rendbekapják magukat, főtere mondjuk szimpatikus volt, turista információ ( most jut eszembe, siennában megpróbáltak pénzt kérni a turista térképért.. nos nem vettünk) meg kedvesek voltak, sőt még inteligensnek és műveltbek is néztek, mikor kezdtés sorolni, h milyen festők képei akadnak itt épp a múzeumban.

tovább tovább, mindig csak tovább. irány Vieste . ami a sarkantyún található a.k.a Gargano félsziget, ami egy természetvédelmi terület, erdők,  sziklás homokos partok, sok olasz és német túrista, gyerekkoromba  voltam itt , eddig ez volt a legdélebbi pont olaszországban , ahova eljutottam, így most izgalmak és nosztalgikus érzések tomboltak bennem, illetve jókat pihentünk. Pizzáztunk a városban, fizettünk kempingért, tudjátok, mintha rendes túristák lennénk.Találtunk egy hozzánk hasonlóan városban is vadkempigező cseh csapatot, akikkel megpróbáltam felvenni a kapcsolatot, élménybeszámolni tippeket adni-venni (igen ez teljesen független volt a velük lévő topless cseh jánytól, kikérem a feltételezést is) de nyyelvi akadályok fellépése miatt ez meghiúsult aztán. Amúgy mikor megálltunk  Pis*lni Vieste felett megkaptuk az egyetlen igazoltatásunkat, ami persze pláne jó arány, hisz úgy néz k az olasz népesség 20%-a vagy csendőr, vagy rendőr, vagy finánc (carabineri, polizia, guarda di Finanza), minket a Finincok ellenőriztek, dejól azt mondtuk, hogy kempingezünk, meg barátokhoz megyünk, ami iagaz is volt:) ők olaszul, mi angolul beszéltünk. mondjk másodperceken múlott, hogy az utazás legvicesebb arcát láthassuk, mert amikor kérdezték, a kötelezők után ( papír, kocsi papr), hogy arme -van -e  én gondolkodva, hogy mi lehet, már kresetem elő a láthatósági mellényt ( magic armour visible +3), de közbe mmondták, angolul is, hogy guns.. az meg nem volt...

Viestében feltöltekezve, elindultunk DÉLre.  a félsziget alatt és Bari (kikötőváros) közt megtaláltuk az ország egyetlen ronda részét, így Bariba se volt már kedvünk bemenni, hanem Pugliában megnéztunk sok trullis kisvárost,(Alberobello, Locorotondo) útmellett meg sokszázéves olajfák. Ostuni meg gyűrűk ura városnak lett beígérve.és tényleg működött, szép fehét falak, házak, a trullik meg elmennek goblin falunak ugye. magyar ízhiány miatt tejfölös túrót ettünk.. próbáltunk.. mármint... szóval tóró helyett ricotta ( van túrószerű is, ez most elég folyós volt) tejföl helyett joghurt.. nekem ízlett, Fazéknak mérsékelten, de sok (sok, mondom sok, persze nekem is ugyanannyi) kristálycukorral lecsúszott. út mellett megaludtunk, majd irány Lecce ahol barátok és üzletfelek egy láncolata sms-ben jelezte, hogy van egy magyar kihez mehetünk lakni. mentünk.

következőre igyekszem befejezni, folyt köv
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

Talán ez a legjobb thread, amiben ezt megkérdezem.

Haver hívott Münchenbe a sörfesztiválra. Mivel még úgyem voltam Németországban, elfogadtam. Csak egy 3 napos kiruccanás lesz, tehát nem túl sok időnk lesz sajnos, viszont azért szét akarunk nézni.
Ki volt már arrafelé? Mit érdemes megnézni?

(és most jön a hülye kérdés) Tudtok Münchenben anime boltot? :D

Zsiga

Ööö, pl. a sörsátrakat meg a nagymellű bajor pincérlányokat? :gyagya:
Az utolsó kérdést meg nem is láttam... :facepalm:
[spoiler][/spoiler]