Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

Ramiz

Note to self: kerüld Svájcot, mint a leprát!!! :zomg: :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2010-09-18, 17:32:31
Note to self: kerüld Svájcot, mint a leprát!!! :zomg: :__devil:
Azért Zürich védelmében hozzátenném, hogy van azért ott szórakozónegyed (inkluzíve vörös lámpás zóna), ahol lehet éjjel is mulatni, meg részeg délszláv bevándorlókkal verekedni, meg ilyesmi. De mosni talán ott se lehet, ahhoz időben haza kell érni :)

Egyébként valóban az a régi népi bölcsesség, hogy Svájcba nyugdíjba menni érdemes.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2010-09-18, 19:32:58
Azért Zürich védelmében hozzátenném, hogy van azért ott szórakozónegyed (inkluzíve vörös lámpás zóna), ahol lehet éjjel is mulatni, meg részeg délszláv bevándorlókkal verekedni, meg ilyesmi.

Note to self (addendum): kerüld Svájcot, de ha mégis arra jársz, Zürichbe azért nézz be. :zomg:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone

Ma tudtam meg, hogy volt egy olyan időintervallum, amelyben Próféta és egy másik ismerősöm egyszerre voltak Zürichben!

Nakedape

#364
köszönjük a jókívánságokat, we had fun


tehát  meg akartuk nézni a a the Expandablest, és berágtunk a magyar forgalmazóra. ezért kimentünk Bécsbe megnézni. ami fantasztikusan jó ötlet volt és jól sikerült esemény!!

ja  filmet végül is  nem néztük, mert már csak németül adták, az meg 80-as évek retro hangulat ide vagy oda, nem vállaltuk be.

node viszont
pálinkát komunikációs és logisztikai hibák miatt nem vittünk, de vettünk egy  üveg metaxát a probléma orvosolására, majd elindultunk tavaly általam letesztelt helyre
Chelsea: ami egy jó rockocsma, ahol a hajnalokig mulattunk, még a must is erős (sturm), meg úgy szimplán jó hely,  meg a közelben van sültkolbász,   itt ismertek is fel, lásd lol topic. reggelre szállásra értünk, délben tisztázatlan módon felkeltünk, ami után természettudományi múzeum, zárásakor majd pedig járt utat járatlanért.. chelsea, csak most  tömény helyett sör és részemről must (sturm). vasárnap séta, képnézegetés , meg cukrászdakeresés ( nincs cukrászda bécsben, illetve alig , nem is értem)

a Töbebeszám  amúgy még részben  Fazékot is jelenti.

amúgy meg elég monarchia stylban nyomom(juk) Budapesten tanulok, Bécsben mulatok, Pozsonyban dolgozok (aza hétfőn ide vittek Fazekasék lámpát szerelni)

köszöntem a figyelmet
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Ha egy hipotetikus személy 95%-os valószínűséggel Párizsba utazna két hétre, de melózni, tehát csak a hétvégéje egy része meg esetleg néhány este lenne szabad, akkor mi lenne az, amit feltétlenül meg kell néznie?
Failure is the default option

kelvor

Sajnos én még nem voltam Párizsban de biztos ellátogatnék a Louvre múzeumba.  :smile: Mondjuk attól is függ, hogy az a bizonyos hipotetikus személy tök egyedül lesz vagy esetleg barát/munkatárs stb... lesz e mellette.

Zsiga

[spoiler=obligatory lulz][/spoiler]

kelvor

Ez nagyon nagy!  :D

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Ja, a kötelező francia-alázást el is felejtettem:

French military victories

The Cowboy and the Frenchman (David Lynchet megkérték, hogy egy rövidfilmben foglalja össze, mit jelentenek számára a franciák)
Failure is the default option

kikuchiyo

Még egy kérdés: Ferihegy ismeretes leminősítése valóban azt jelenti, hogy onnan indulva átszállásnál újra át kell esnem a testüregi motozáson?
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-11, 22:45:30
Még egy kérdés: Ferihegy ismeretes leminősítése valóban azt jelenti, hogy onnan indulva átszállásnál újra át kell esnem a testüregi motozáson?
Mivan? Errol nem is hallottam.  :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

A főnököm küldte a linket egy "hát, jó utat, kedves anon" megjegyzéssel, odaképzelt gúnyos szmájlival:

http://www.komment.hu/tartalom/20101111-velemeny-ferihegy-leminositese-szegenysegi-bizonyitvany-orszagunkrol.html?cmnt_page=1

Ebben írja.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-11, 20:11:15
Ha egy hipotetikus személy 95%-os valószínűséggel Párizsba utazna két hétre, de melózni, tehát csak a hétvégéje egy része meg esetleg néhány este lenne szabad, akkor mi lenne az, amit feltétlenül meg kell néznie?
Uh, jó hogy szólsz. Voltam pár hete (amikor a nagy sztrájkok voltak) pár napot Párizsban, szintén munkaügyben. Szombaton sétálgattam a városban. Élményeket szereztem, szóval lehet hogy jó lenne lassan valami beszámolót írni :)

Amit feltétlenül meg kéne nézni, olyan szerintem nincs. De bátran ajánlható gyalogszerrel Diadalív -> overhype-olt utca -> obeliszk a Concorde-on -> Louvre -> sziget a templomokkal -> Pantheon vagy útközben lekanyarodva múzeumpaloták -> invalidusok -> hadiiskola -> Mars-mező a toronnyal -> Chaillot -> burzsuj lakóparkokban nyálat csorgatni -> Bir-Hakeim-híd -> Cygnes szigetke -> new york-i szabadságszobor pölö. Kis metrózást bele véve Sacré-Cœur és Montmartre, Opéra Garnier, Bastille, La Défense, stb. Persze ha a múzeumokba nem mész be, akkor ez egy teljes nap sincs. Versailles nekem sajnos kimaradt, de neked talán több időd lesz.

Kaja: bevándorlóképű utcai crêpes-árusnál ettem nagyon jó, laktató és viszonylag olcsó galette-et.

Amúgy wikitravel most is nagyon hasznos, forgasd (ill. görgesd) haszonnal. A közlekedési rendszert érdemes jól átolvasni, mert vannak nemtriviális finomságok abban, hogy melyik jegy hol érvényesítve meddig használható.

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-11, 22:56:20
A főnököm küldte a linket egy "hát, jó utat, kedves anon" megjegyzéssel, odaképzelt gúnyos szmájlival:

http://www.komment.hu/tartalom/20101111-velemeny-ferihegy-leminositese-szegenysegi-bizonyitvany-orszagunkrol.html?cmnt_page=1

Ebben írja.
Hat... az ateresztokepessegrol annyit, hogy voltam parszor az 1es terminalon, es mostanaban keves a szemelyzet a csomagfelvetelnel - nem repulonkent egy ablak van, hanem ketto ablak kb mindenkinek. Igy nem csoda, ha sor van - bar megteveszto, mert mindig gyorsan lemegy.
Atvizsgalashoz meg ketto sor van. De en meg ott sem vartam olyan halalosan sokat.
A masik terminalon lovesem nincs mi van, egyszer voltam ott, az nagyobbnak tunt.
De a tobbihez kepest ahol voltam tenyleg kicsi. A kolni repter egy megaloize ehhez kepest.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

#376
Metrótérképek és egyebek böngészése után:
wtfdidigetmyselfinto.jog

Na mindegy, valami majdcsak lesz. Ha megyek egyáltalán.

szerk:

Bréking nyúz: Ferihegy átment a pótellenőrzésen

Ennek vajon vasárnapig lesz hatása?
Failure is the default option

Nakedape

igazából a hatása az akkor van ha átszállsz, így ha odamész akkor imho whatever:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Nem írtam volna be, ha nem kellene átszállnom.

És amúgy is fosok, mert a review-k alapján Párizs legrosszabb szállodáját sikerült lefoglalniuk nekem, ami ráadásul rohadt messze is van a célojjettumtól, és ezenfelül még az út szakmai része miatt is fosok.

(A fórumot monitorozó nemzetbiztonsági elvtársak most már teljes profilt össze tudnak állítani rólam.)
Failure is the default option

Nakedape

óó, akkor egyszerűsít valóban, nem tippeltem volna, h párizsba nem közvetlen.
én eddig életemben egy szobat adtam csak vissza szállodában, az párizy volt,  akkora volt a szoba, hogy fért el benne fizikailag egy kinyitott bőrönd ( ágyon kívül) :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: Nakedape on 2010-11-13, 11:10:06
óó, akkor egyszerűsít valóban, nem tippeltem volna, h párizsba nem közvetlen.
Ez az a móka, hogy fapadossal Oslóba, onnan Jereván, és onnan Párizs, illetve valami hasonlóan elmés koreográfia? Last minute pánikban a fapados cégek nagyon hajmeresztő kombókat képesek olcsón eladni, hogy csökkentsék az üresen maradt gépek veszteségét. Pedig Easyjet megy közvetlen Orlyra.

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-13, 11:02:38
ráadásul rohadt messze is van a célojjettumtól
Párizsi tömegközlekedés csúcsidőben = FAIL
Imádkozz $deityhez, hogy amikor te mész, ne legyen épp általános sztrájk.
Viszont csúcsidőn kívül a metrórendszer nagyon jó az első zónán belül.

kikuchiyo

#381
Quote from: Próféta on 2010-11-13, 18:26:12
Quote from: Nakedape on 2010-11-13, 11:10:06
óó, akkor egyszerűsít valóban, nem tippeltem volna, h párizsba nem közvetlen.
Ez az a móka, hogy fapadossal Oslóba, onnan Jereván, és onnan Párizs, illetve valami hasonlóan elmés koreográfia? Last minute pánikban a fapados cégek nagyon hajmeresztő kombókat képesek olcsón eladni, hogy csökkentsék az üresen maradt gépek veszteségét. Pedig Easyjet megy közvetlen Orlyra.

Nem, ez az a móka, hogy az utolsó előtti pillanatban elkezdett szervezést a három réteg bürokrácia (engedélyező papír kitölt -> mégegyszer kitölt mer' nem jól van kitöltve -> aláírat -> nincs ott, akinek alá kéne írnia -> rossz helyen írja alá -> a Hivatalba beküld -> mi a fasz van már -> akkor ezt foglaljuk? -> igen vazze, ezt, és igen vazze, tényleg foglaljuk) az utolsó utáni pillanatban ténylegesítette. Igazából ennek az egész utazásnak a körülményei hőskölteménybe illenének, már ha a hősköltemények keserű, elbaszott, sötét bürokratikus dolgokról szólnának. De szerintem nem hősköltemény lesz belőle, hanem különleirat, hogy ilyet még egyszer ne.

Quote
Quote from: kikuchiyo on 2010-11-13, 11:02:38
ráadásul rohadt messze is van a célojjettumtól
Párizsi tömegközlekedés csúcsidőben = FAIL
Imádkozz $deityhez, hogy amikor te mész, ne legyen épp általános sztrájk.
Viszont csúcsidőn kívül a metrórendszer nagyon jó az első zónán belül.

Márpedig csúcsidő lesz belőle, mert nyilván akkorra kell beérnem.

Egyre karajabb ez a túra. Ráadásul holnap esni is fog, pedig úgy terveztem, hogy a belvárosból gyalog megyek ki a Hôtel Ghétto-ba.

szerk: Bingó! Sztrájk a RER B-n
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-13, 19:52:30
Quote from: Próféta on 2010-11-13, 18:26:12
Quote from: Nakedape on 2010-11-13, 11:10:06
óó, akkor egyszerűsít valóban, nem tippeltem volna, h párizsba nem közvetlen.
Ez az a móka, hogy fapadossal Oslóba, onnan Jereván, és onnan Párizs, illetve valami hasonlóan elmés koreográfia? Last minute pánikban a fapados cégek nagyon hajmeresztő kombókat képesek olcsón eladni, hogy csökkentsék az üresen maradt gépek veszteségét. Pedig Easyjet megy közvetlen Orlyra.

Nem, ez az a móka, hogy az utolsó előtti pillanatban elkezdett szervezést a három réteg bürokrácia (engedélyező papír kitölt -> mégegyszer kitölt mer' nem jól van kitöltve -> aláírat -> nincs ott, akinek alá kéne írnia -> rossz helyen írja alá -> a Hivatalba beküld -> mi a fasz van már -> akkor ezt foglaljuk? -> igen vazze, ezt, és igen vazze, tényleg foglaljuk) az utolsó utáni pillanatban ténylegesítette. Igazából ennek az egész utazásnak a körülményei hőskölteménybe illenének, már ha a hősköltemények keserű, elbaszott, sötét bürokratikus dolgokról szólnának. De szerintem nem hősköltemény lesz belőle, hanem különleirat, hogy ilyet még egyszer ne.

off: bürokrácia témakörben

[spoiler]egyetlen állami megrendelőnk van, ő is minimális mennyiséget visz, de ha kéri, és fizet is, akkor miért is ne adjunk neki?
megrendel fényforrásokat. leszállítjuk, kiszámlázzuk, boldogság.
1 hétre rá közlik, hogy bocsánat, nem volt pályázati kiírás, ezért a rendelést sem szabadott volna elküldeniük (még mindig 2+10 fénycsőről beszélünk ~6e Ft), ezért sztornózzuk a számlát, majd megrendelik hivatalosan kiírás után és akkor számlázzuk majd.
ok, lesztornózom.
még azon a napon szembesülök vele a banki utalásokat nézve, hogy érkezett tőlük pénz, kifizették azt a számlát, amit kérték, hogy sztornózzak...
na most képzelheted micsoda szarkavarás folyik azóta...[/spoiler]

kikuchiyo

Élőben jelentkezem Párizsból!

Azt állította ez a gyanúsképű recepciós, hogy itt fent a szobában nincs wifi, csak lent. De szerencsére találtam a padlón egy helyet, ahova letéve a laptopot az csatlakozik.

A nagy "Notre Dame-tól a szállodáig gyalog" tervemet félúton feladtam, mert szétnyírta a vállamat a laptoptáska, és az alvásmegvonásos-dehidratált-izzadságban-fermentált állapotomban amúgy sem volt túl hatékony a városnézés.

Egyébként pedig nekem azt mondták, hogy mindig süt a nap. Pedig néha... ilyen szar... az idő.
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Pár tapasztalat:

Az átszállásnál még mindig szivatnak.

Amszterdamban kiállították azokat a sorból, akik az EU-n belülre szálltak át, és erőltetett menetben át kellett mennünk az érkezési oldalról a röntgenezőbe, ahol újra le kellett venni az övet, kipakolni a laptopot stb.

Ilyen szar reggelit még nem ettem szállodában.
Elém baszott az egyik gyanúsképű (egyre gyanúsabb képűek váltják egymást) egy croissantot és egy zsömlét, a kávénál pedig kövér oroszokkal kellett megküzdenem.

A tömegközlekedés nem vészes. Amikor a belvárosba jártam iskolába a 3-as busszal, az sokkal rosszabb volt.
Bár ezeket a párizsi metrókat nem nagy tömeg szállítására tervezték, mert két-két szék van egymás mellett és köztük csak egy szűk folyosó, nem úgy, mint nálunk.

Nem úgy mint Japánban, ahol az emberek oda állnak, ahol fel van festve a jelzés, itt mindenhova állnak. És egyszerre próbálnak fel- és leszállni. És a folyosókon nem fegyelmezetten a jobb oldalon mennek, hogy el lehessen férni, hanem egyenletes eloszlással töltik ki a rendelkezésre álló teret.

Mindeféle színű és fajtájú lányból a Gauss-görbének minden szakaszára, köztük a normálisnál 2 szigmával szebbre is egész sok esik.

Ez a környék, ahol vagyok, nem lenne rossz, meg ahol dolgozom, az sem, csak ne lennének ilyen kibaszott messze egymástól.
Failure is the default option

LiaLia

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-14, 20:57:31
Élőben jelentkezem Párizsból!

:lul: :lul: ahogy olvastam, ilyen előkészületek után elég meglepő :smile:

SaiyaGin

Mit nem szabad semmiképpen sem kihagyni a ~9000 templomból és egyéb látnivalóból, ha az egyszeri fórumozó öt három napot készül Firenzében tölteni?

kikuchiyo

Újabb random megjegyzések:

- a szemetet itt este viszik el. Egész pontosan most.

- még sokáig a Saint-Lazare metróállomással fogok álmodni. Mint egy hangyavár, ahol az ellenséges kolónia tagjai mind rám támadnak.

- amit végképp nem tudok megszokni, azok a villanykapcsolók. Fordítva vannak felszerelve.

- eddig megtekintett látnivalók száma: 0.5 (a Notre-Dame kívülről)

- csinos arab doktorandusz lánnyal visszhangmentes szobában romantikus kettesben eltöltött idő: > 0
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-16, 20:47:34
Újabb random megjegyzések:

- a szemetet itt este viszik el. Egész pontosan most.

- még sokáig a Saint-Lazare metróállomással fogok álmodni. Mint egy hangyavár, ahol az ellenséges kolónia tagjai mind rám támadnak.

- amit végképp nem tudok megszokni, azok a villanykapcsolók. Fordítva vannak felszerelve.

- eddig megtekintett látnivalók száma: 0.5 (a Notre-Dame kívülről)

- csinos arab doktorandusz lánnyal visszhangmentes szobában romantikus kettesben eltöltött idő: > 0
:D
Varjuk a tovabbi beszamolokat.
A forditott villanykapcsolo Londonban is elofordult, kb mindenhol.
A wc villany ott is wc lehuzo formajaban manifesztalodik? Es a wc lehuzo gomb formajaban?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.