Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

noriko

merre nyaraltatok? :)

Én múlt héten kirándultam egyet a Lake District-ben (Cumbria, UK)  ^^
Unokatesóm írt róla egy beszámolót.
"I wish I could, but I don't want to."

NLZ

Quote from: Moha on 2011-08-03, 23:42:39
Imádom az időjárást. Egy hétig, míg nyaralni voltunk az asszonnyal, szinte egyfolytában esett. Hazajöttünk, most meg jön a nyár.  :Eztneked:

Bár legalább nem kellett a klímát használni és azért tudtunk kirándulni erre-arra.
Ja, remek időnk van.
[reserved]

Moha

Quote from: noriko on 2011-08-04, 10:25:06
merre nyaraltatok? :)

Én múlt héten kirándultam egyet a Lake District-ben (Cumbria, UK)  ^^
Unokatesóm írt róla egy beszámolót.
Mi nem mentünk olyan messzire. :)
Sárváron voltunk, oda is csak azért tudtunk elmenni, mert volt üdülési csekkem.

Próféta

Quote from: noriko on 2011-08-04, 10:25:06
merre nyaraltatok? :)
Eddig egy hét Bükk volt, és egy nap Balaton.
Jövő héten Horvátországba megyek (és szeretném megnézni a többieket, hogy Dubrovnikból a Mostar-Szarajevó-Belgrád-Újvidék-Szabadka úton jöjjünk vissza).

Quote from: noriko on 2011-08-04, 10:25:06
Unokatesóm írt róla egy beszámolót.
Ööö az nincs meg, hogy futóhomokon csak helyi vezetővel? :D

kikuchiyo

Én a nyári szabadságomat (azt a három napot) kerítésfestéssel töltöttem. De lehet, hogy most ősszel még elmegyek valahova.
Failure is the default option

Kvikveg

#515
A szobaban, allashirdeteseket bongeszve.
edit: Ja nem, a Niagaranal voltam egy napot.
Jo lenne valami senkiselat-erdo meg to amiben uszni lehet, egy hetre el tudnam viselni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Quote from: kikuchiyo on 2011-08-04, 23:45:25
Én a nyári szabadságomat (azt a három napot) kerítésfestéssel töltöttem. De lehet, hogy most ősszel még elmegyek valahova.
Nálunk is ráférne egy átmázolás a kerítésre.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Cobra on 2011-08-05, 17:23:21
Quote from: kikuchiyo on 2011-08-04, 23:45:25
De lehet, hogy most ősszel még elmegyek valahova.
Nálunk is ráférne egy átmázolás a kerítésre.
Ennyire azért csak nem szervilis balek :D

EDIT:
Quote from: Próféta on 2011-08-04, 23:19:15
Jövő héten Horvátországba megyek
Úgyhogy szervusztok, vigyázzatok magatokra.

SaiyaGin

Quote from: Próféta on 2011-08-07, 03:58:24
EDIT:
Quote from: Próféta on 2011-08-04, 23:19:15
Jövő héten Horvátországba megyek
Úgyhogy szervusztok, vigyázzatok magatokra.

GLHF!

kikuchiyo

Cobra kerítésének lefestése helyett voltam egy napot (pár órát) a Balatonon. A víz meglepően meleg volt, annak ellenére, hogy az elmúlt két héten szinte végig esett. Az időjárás azért meglátszott a létszámon: viszonylag kevesen voltak. A vendéglátós panaszkodott is, hogy ez a hétvége még úgy-ahogy elment, de egyébként pocsék évük volt.
A parti felhozatal is ennek megfelelően szerény volt, bár [spoiler]pont a vízbe vezető lépcsőn jött velem szembe egy fantasztikus cameltoe - és még egy szép szempár is tartozott hozzá. [spoiler]Érdekes amúgy, hogy ennek a kifejezésnek a magyar fordítása mesterkélt, nehézkes, szinte kínos - nyoma sincs benne az ígéretnek és kamaszos izgalomnak, amit az eredeti szó hordoz.[/spoiler][/spoiler]
Failure is the default option

Nakedape

Izland beszámoló lesz, meg képek valami normális helyen is tán. addig is : kb 1000 km stopp, éljen és
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150260693526194.331999.595346193&l=5202a05100&type=1
képgaléria, nyilvános link, aza nem kell FB-re regisztráltnak lenni ha valaki nézni szeretne mielőtt írok
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2011-08-10, 01:20:18
Izland beszámoló lesz, meg képek valami normális helyen is tán. addig is : kb 1000 km stopp, éljen és
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150260693526194.331999.595346193&l=5202a05100&type=1
képgaléria, nyilvános link, aza nem kell FB-re regisztráltnak lenni ha valaki nézni szeretne mielőtt írok

Várom a beszámolót, a stoppolás része különösen érdekel! Mocskos anyagiakat is írjál, ha mersz! Wu-ha-ha!

Addig is picture unrelated:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Nna szóval. Izland. legalább 1999-óta tervezek elmenni (amikor is Fazékkal sakndináv körutat vonatoztunk)  ez persze klasszik stoppolós sztori is volt, de stoppolás később.

szóval idén  dafke el, tavaly nem voltam úgyse sehol, az meg, hogy szeptembertől nincs bevételem és állást kéne keresnem, hol akadályoz meg?

piszkos anyagiak: repülő meg biztosítás meg buszjegy odajutni kb 125 000 huf ezen felül költőpénz olyan 160 k tán? azt még átnézni kell, meg a váltások is, khmm na majd mindjárt.

szóval nulladik nap, kimenetel: budget repjegy kerséskor koppenhágát(oda busszal) időveszteség miatt zártuk ki, úgy nézett ki nem tudunk több napra menni, így számított, sokkal tán olcsóbb se lett volna, de tippre a tuti megoldás vmi svédbe olcsón kimenni malmő talán és onnan busz stockholm vagy koppen? ezt nem tudom, meg kell nézni.

szóval bécsből repültünk, münchen átszállás, bécsbe busz. namost legyünk nagyon nagyon óvatosak, mi van ha baleset stb 5 órával vagy többel busszal bécsbe, ott vár. münchenben újabb 5 óra az átszállás, szóval  7 kor indultunk és éjfélre oda értünk (ami persze magyar idő szerint 2)
elképesztően frissen
a repülőtéren volt csomó tábla, hogy a reggeli gépeket várva tilos ott aludni, de ugye jó magyarként meg se szegtük, hisz mi az éjjeli gép _után:aludtunk ott.  amúgy mások is, tilosnak tilos, de kutya se zargatott. szóval ezzela  felütéssel a stoppolást ne most kezdjük el címszóval buszjegy váltás ami elvitt a blue lagoonba onnan meg a városba, közte fürdő, aminek vize kb 39 fok, és jó hely, onnan integettünk ugye, lehetett aludni is, bőrömnek jót  tett volna sós pakolás meg minden, ha utána nem 16 napig izlandi időjárás fújja.
ja pénz: reptéren van pénzváltó (kp-t vittünk  Eurót (itthon nem lehet ISK-t kapni) meg dollárt mert az meg volt, ja amúyg mindenhol fizethetsz kártyával, a bolhapiacon is, erről ennyit) de Domi(nakedape): "á a városban tuti jobb árfolyamok csak valamennyit váltsunk"... jó ötlet violt, de hétvégén nincs bank, más nem vált, tourist info valamennyit azt is rosszabban, hostunktól még valamennyi, aztán eurót költve, számolgatva, a következő nagyvárosig el, hétfő eljöve: na az meg ünnepnap volt, :D nna akkor automatáztunk , s valamennyi euro hazajött,  de kedden mindet átváltottam( job árral , mint a rptéren, csak addig sokat rosszabbal :D)

fürdőből reykjavík-ba, ott volt couchunk, kissé elfoglalt, de jófej hosttal, sokat segített, városnézés: pipa.
mondjuk is a tervet:"reggel kibuszozunk a város szélére onnan stopp éljen a világ"mondja ő " holnap vasárnap, dél előtt nincs tömegközlekedés"
navazz, táska nehéz  azzal kisétálni a városból( elterülő kis házak) nem szimpi. délig várni nem jó. szóval turista busz az első megállójáig 1800 pénz (ezeket1.6-tal kb kell szorozni ezentúl hogy hufosítsuk) onnan stopp.

pénz: voltpénzünk, ha kell buszra, de stopp miatt ehelyett tudtunk, bálnát, lundát nézni, meg ilyesmi
stopp: teljesen jól ment! 5 és 80 perc közti idők alatt vettek fel 80 az egyszer volt, sok izlandi, turisták is, csomó francia fuvarunk volt, de dolgozó kínai kisbuszosok is, meg 60-0 közti házaspárok, tüchtig terepjáróval, vagy festet gipszes gőte szobrokkal a műszerfalon!  előnyei: laza, olcsó, hangulatos.Hátrányai: kiszámíthatatlan(nem gond :D), rossz időban azé  várni is rossz, és legfőképpen: kimaradnak kis dolgok, amik szépek, pl tök jó mini skanzen, ahol busz tuti megáll, kocsival te is megállsz, de egy megcsípett 160 km-es fuvarból nem szállsz ki érte.. :( )

kemping árak 500-1300 isk közt mozogtak 1000 gyakori, vadkempinget hanyagoltuk. meleg vizes zuhany néhol extra 3-400 (felföldön 500, illetve nem volt), de az 1300asban benne volt, meg az 500 asban is, a legszebb kempingben zuhanyzó nem volt de hőforrás az igen :) (az volt felföldön is). Ja azt is vegyük hozzá, hogy 450 egy uszoda belépő kb  amik meleg vizesek, szóval az se rossz víz, tele vannak velük.

tehát nekivágtunk kemping stoppnak, délen elkezdtünk kelet felé haladni (arra fele lakik  tippre a lakosság 60-80%? tán fővárossal együtt. ja az egész szigeten 300 000 élnek. kicsit esőben kezdtük, első nagy vízesésig két stoppal simán, de ott akkora zuhé, meg jég is, haoyg eláztunk a tovább jutás helyett, zsákon belül is, így már egy traktort intettünk le, hogy valami fedett helyre, illetve nearest campsite pls" traktor után futójában guggolva kempingbe be, reggel ráeszmélve, hogy csoda szép hely. onnan stopp következő vízesés, majd jó messzire egyből stopp skaftafell nemzeti parkba, polgári idős párral. ott két éjszaka is, túráztunk, meg mivel madzagon nem száradtunk szárítógéppel kb 300 ért minden dolgunkat kiszárítottuk. WIN.

innen buszra szálltunk és irány a felföld

folyt köv




Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Folyt.!!!

Utcai mosó-szárító bolt nagy király, amerikában toltuk, kevés cuccal utazók legjobb barátja. :D El kéne terjeszteni!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Izland rulz :)

Amíg késik a folytatás, írok én: életemben először Horvátországban voltam. Haverokkal autóztunk, kempingeztünk, napoztunk és tengerben úsztunk. A természet szépségek - szurdokvölgyek, tenger, tavak, vízesések, barlangok, szigetek - mellett az épített környezet is szemet gyönyörködtető volt: római-kori városmaradványok, középkori várak, századfordulós Zágráb, dubrovniki városállam... Tök jó volt, és (odafigyelve) nem is drága, szóval ha valaki hozzám hasonlóan valamiért kihagyta volna eddig a horvát nemzeti parkokat és a dalmát tengerpartot, az pótolja sürgősen a mulasztást :)

A tenger mint olyan viszont szerintem overrated. Nem most látok először tengert, de korábban sose voltam ténylegesen strandolni, és most kicsit csalódtam. A Balaton közelebb van, nem dobálnak olyan őrült módon a hullámok, nem köpködős sós és kevésbé zavar ha szembe megy, több a szabadstrand, és homokos a partja (horvátoknál különösen ritkán üzemel szabadstrandként a kevés homokos szakasz - bár kivétel pl. Omiš). Mondjuk gyönyörűnek gyönyörű a dalmát partvidék, azt meg kell hagyni.

Visszaúton én Hercegovina-Bosznia-Szerbia úton jöttem volna, Szarajevót, Belgrádot meg a vajdasági magyar városokat útba ejtve, de sajnos erre végül nem maradt időnk. Mostart viszont meg tudtuk nézni :cool: Kapcsolódó érdekes jugó élmények:

- Horváto.-Hercegovina határon épp tér vissza dudálgató esküvői menet Horvátországba; az első kocsi kabrió, áll benne egy zászlóvivő és lobogtat egy akkora horvát zászlót, mint maga az autó. Bosnyákok vajon örültek neki?
- ...minden bizonnyal, mert a határ közelében még többször láttunk horvát zászlót vagy a horvátokat dicsőítő emlékművet.
- így aztán leginkább onnan vettük észre, hogy már B-H-ban járunk, hogy a templomok mellett mecset és minaret is volt a falvakban
- éjjel a minareteket kivilágítják a gallérjuknál elhelyezett erős égőkkel, nagyon creepy, mint valami hatvanas évekbeli űrhajós film
-  a falvak nevei cirill betűkkel is ki voltak írva, de Hercegovina déli részén rendre átfirkálták a cirill betűs verziót
- északabbra ez már nem dívott, a szerbek lakta részen meg volt olyan útjelző tábla, amin csak cirill szöveg állt  :uzi: ismerjük valamennyire az ábécét, de nincs nagy gyakorlatunk az olvasásában, és autóval suhanva az ember nem ér rá leállni és kisilabizálni...
- éjjel, fekete ruhában, kivilágítatlanul, közúton, forgalommal szemben hajtó biciklis, aki hátrafele néz és anyázza a mögötte jövőt  :facepalm:

Nakedape

ok ok folytatom  reggel.
Dalmácia gyönyörű, Dubrovnik pláne
tenger: nekem nem overrated:) mondjuk balatont is szeretem, só jót tesz a bőrömnek, nagyon is, hullámok lökdösését imádom,és ha tehetem sziklás helyen szeretek lenni, mert lehet ugrálni pl  :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Ha kedvenc minimalista felhokarcolora kene szavazni, valoszinuleg ez lenne az:
link
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2011-08-18, 00:54:47
A tenger mint olyan viszont szerintem overrated.
nem dobálnak olyan őrült módon a hullámok,
homokos a partja

Bug vagy feature?
Nekem a sziklás part feature, tisztább a vize és van természetes élővilága is,
míg homokos partnál az élővilág a lehető legszörnyűbb állatfajból, homokosparti
turistákból áll :__devil:
A sós víz, sós-párás levegő jót tesz a tüdőnek, bőrnek. Vigyél jól illeszkedő
olcsó szilikongumis (tehát ne szivacsos) úszószemüveget, s az sem fog zavarni.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-08-18, 01:58:24és van természetes élővilága is
halálos szörnyek, ezer éles foggal és mélybe húzó csápokkal!!! :zomg:
a tenger/óceán félelmetes.

mehetnék szept közepén 1-2 hétre Adriára vitorlázni vmi nagyobb hajóval, de annyira fosok a nyílt víztől, hogy inkább kihagyom ^^"

Ramiz

Quote from: Fazék on 2011-08-18, 09:10:26
mehetnék szept közepén 1-2 hétre Adriára vitorlázni vmi nagyobb hajóval, de annyira fosok a nyílt víztől, hogy inkább kihagyom ^^"

Barátom, átvállalom ezt a nehéz kötelességet a válladról. Egy üveg whiskey-vel jössz cserébe. :D

Nekem a vitorlás hajó tengeren nagy álmom amúgy. Van egy cseh csapat, akik egy rééégi hangulatú, kötélzettel és kis vitorlákkal teli veterán vitorláshajót üzemeltetnek, van dolgozós jegy is rá, 1 hét a földközin 100e alatt, be akarom játszani. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2011-08-18, 17:16:45
Quote from: Fazék on 2011-08-18, 09:10:26
mehetnék szept közepén 1-2 hétre Adriára vitorlázni vmi nagyobb hajóval, de annyira fosok a nyílt víztől, hogy inkább kihagyom ^^"

Barátom, átvállalom ezt a nehéz kötelességet a válladról. Egy üveg whiskey-vel jössz cserébe. :D

Nekem a vitorlás hajó tengeren nagy álmom amúgy. Van egy cseh csapat, akik egy rééégi hangulatú, kötélzettel és kis vitorlákkal teli veterán vitorláshajót üzemeltetnek, van dolgozós jegy is rá, 1 hét a földközin 100e alatt, be akarom játszani. :D
Mikor indulunk? :)
Mondjuk nekem inkább a kishajós vitorlázás jön be, de lehet hogy csak azért mert nagy hajóból még csak motorost próbáltam.

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2011-08-18, 17:39:42
Quote from: Ramiz on 2011-08-18, 17:16:45
Quote from: Fazék on 2011-08-18, 09:10:26
mehetnék szept közepén 1-2 hétre Adriára vitorlázni vmi nagyobb hajóval, de annyira fosok a nyílt víztől, hogy inkább kihagyom ^^"

Barátom, átvállalom ezt a nehéz kötelességet a válladról. Egy üveg whiskey-vel jössz cserébe. :D

Nekem a vitorlás hajó tengeren nagy álmom amúgy. Van egy cseh csapat, akik egy rééégi hangulatú, kötélzettel és kis vitorlákkal teli veterán vitorláshajót üzemeltetnek, van dolgozós jegy is rá, 1 hét a földközin 100e alatt, be akarom játszani. :D
Mikor indulunk? :)
Mondjuk nekem inkább a kishajós vitorlázás jön be, de lehet hogy csak azért mert nagy hajóból még csak motorost próbáltam.
egyik ismerősöm kicsi, kb balatoni vitorlással minden teljes nyarat tengeren tölt, mennek hozzá a haverjai kéthetes váltásban, ők etetik, ő hajót biztosít
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: Nakedape on 2011-08-18, 01:12:41
és ha tehetem sziklás helyen szeretek lenni, mert lehet ugrálni pl  :angyali:
Oh igen. Dubrovnik tenger felé néző városfala alatt, 15-30 méterre a vízszint fölött vannak ilyen kiálló nagy sziklák, és arról ugrándoznak be a tengerbe. Olyan hosszú ideig esnek onnan az emberek, hogy még az én öreguras reflexeimmel is le tudom őket fényképezni röptükben, és utána szép nagy "becsapódási krátert" hagynak a vízen. Szóval kiváló fotótéma volt, elidőztem ott egy darabig.

Volt ott egy kiscsaj, akit nagyon hosszasan győzködtek, hogy merjen ugorni. Mindig kimászott a sziklaperemre, lenézett, aztán kezét a szeme elé téve zavartan visszamászott :D Miközben lent a vízben és kint a sziklán pár tucat ember folyamatosan kórusban buzdította. Aztán megint ki, aztán megint vissza, stb. :haha: Mi is néztük fentről a városfalról egy darabig, hogy végül leugrik-e.
[spoiler=végkifejlet - csak saját felelősségre olvassátok el]
Nos, végül csak hagyta rábeszélni magát, és készült ugrani. De megcsúszott a szikla peremén, leesett, egy lejjebbi kiszögellésbe beverte a fejét, majd ernyedt rongybabaként zuhant a tengerbe, arccal lefelé. Utána körkörösen elkezdett pirosodni a víz  :zomg:

Szerencsére a sok lenti szurkoló közül páran villámgyorsan odaúsztak kihúzni, hogy ne fulladjon bele, és utána nemsokára hallottuk a mentőt is (hogy az óváros utcácskáin hogy jutott ki oda, azt viszont nem akarom tudni). Nem volt világos, hogy túléli-e a lány, vagy pláne hogy fog-e még járni. Baromira nyomasztó érzés volt. Nem is tudom, én ilyen hikikomori kocka nerd vagyok, miért kell nekem empátia, hogy szarul érezzem magam ilyenkor ???

Bónusz horror egy: a csaj ugye nem akart ugrani. A tömeg meg a haverjai vették rá :zomg:

Bónusz horror kettő: mivel én is ott bámészkodtam (na jó, húsz méterrel feljebb), kicsit bűnösnek érzem magam én is - hiszen mennyire tetszett volna, ha végül leugrik, és milyen jó kép lett volna!  :frown:

Bónusz horror három: páran kicsit lassan kapcsoltak, és miközben már zuhant a csaj, akkor még mindig a buzdítást kántálták - vagy az ovációt, mert elsőre úgy tűnt, hogy ez a tervezett ugrás lesz :aaa:




A hírek szerint amúgy valószínűleg túléli. De elég kijózanító, hogy a cikk kapásból fel tud sorolni négy teljesen hasonló esetet (köztük halálosakat is) az elmúlt évből, csak ausztrálokkal, csak Dubrovnik (és Brac) helyszínről - szóval itt nem valami egyszeri rendkívüli anomáliáról van szó.

Na szóval bocs Domi, de én többek között ezért se fogok soha magas szikláról tengerbe ugrálni. Nekem nem éri meg. Beszari alak vagyok, tudom.
[/spoiler]

Nakedape

#533
1. :zomg: szer sok
2. én is beszari vagyok magasról (5-8m) alig vagy se. meg tériszonyos is. amire gondoltam az az 1-max két méterről, vagy csak simán szintből, mint a medencéknél, simán ugrálni, nem ilyenre., homokban az alacsonyat se lehet
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

 :eek:

En sem vagyok az az ugralos fajta, inkabb a viz alatt szeretek nezelodni. Na nem buvarkodasra gondoltam, csak a szokasos lebeges meg szep kore-kagylora lecsapasra.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Quote from: Próféta on 2011-08-19, 01:57:10
[spoiler]
Quote from: Nakedape on 2011-08-18, 01:12:41
és ha tehetem sziklás helyen szeretek lenni, mert lehet ugrálni pl  :angyali:
Oh igen. Dubrovnik tenger felé néző városfala alatt, 15-30 méterre a vízszint fölött vannak ilyen kiálló nagy sziklák, és arról ugrándoznak be a tengerbe. Olyan hosszú ideig esnek onnan az emberek, hogy még az én öreguras reflexeimmel is le tudom őket fényképezni röptükben, és utána szép nagy "becsapódási krátert" hagynak a vízen. Szóval kiváló fotótéma volt, elidőztem ott egy darabig.

Volt ott egy kiscsaj, akit nagyon hosszasan győzködtek, hogy merjen ugorni. Mindig kimászott a sziklaperemre, lenézett, aztán kezét a szeme elé téve zavartan visszamászott :D Miközben lent a vízben és kint a sziklán pár tucat ember folyamatosan kórusban buzdította. Aztán megint ki, aztán megint vissza, stb. :haha: Mi is néztük fentről a városfalról egy darabig, hogy végül leugrik-e.
[spoiler=végkifejlet - csak saját felelősségre olvassátok el]
Nos, végül csak hagyta rábeszélni magát, és készült ugrani. De megcsúszott a szikla peremén, leesett, egy lejjebbi kiszögellésbe beverte a fejét, majd ernyedt rongybabaként zuhant a tengerbe, arccal lefelé. Utána körkörösen elkezdett pirosodni a víz  :zomg:

Szerencsére a sok lenti szurkoló közül páran villámgyorsan odaúsztak kihúzni, hogy ne fulladjon bele, és utána nemsokára hallottuk a mentőt is (hogy az óváros utcácskáin hogy jutott ki oda, azt viszont nem akarom tudni). Nem volt világos, hogy túléli-e a lány, vagy pláne hogy fog-e még járni. Baromira nyomasztó érzés volt. Nem is tudom, én ilyen hikikomori kocka nerd vagyok, miért kell nekem empátia, hogy szarul érezzem magam ilyenkor ???

Bónusz horror egy: a csaj ugye nem akart ugrani. A tömeg meg a haverjai vették rá :zomg:

Bónusz horror kettő: mivel én is ott bámészkodtam (na jó, húsz méterrel feljebb), kicsit bűnösnek érzem magam én is - hiszen mennyire tetszett volna, ha végül leugrik, és milyen jó kép lett volna!  :frown:

Bónusz horror három: páran kicsit lassan kapcsoltak, és miközben már zuhant a csaj, akkor még mindig a buzdítást kántálták - vagy az ovációt, mert elsőre úgy tűnt, hogy ez a tervezett ugrás lesz :aaa:




A hírek szerint amúgy valószínűleg túléli. De elég kijózanító, hogy a cikk kapásból fel tud sorolni négy teljesen hasonló esetet (köztük halálosakat is) az elmúlt évből, csak ausztrálokkal, csak Dubrovnik (és Brac) helyszínről - szóval itt nem valami egyszeri rendkívüli anomáliáról van szó.

Na szóval bocs Domi, de én többek között ezért se fogok soha magas szikláról tengerbe ugrálni. Nekem nem éri meg. Beszari alak vagyok, tudom.
[/spoiler][/spoiler]

Na, így kell elvenni az ember kedvét az ilyesmitől :zomg:

NLZ

A csaj hibája az egész! Nem akart leugrani, de gyenge volt az akarata, aztán a tudatalattija összehozta neki!
[reserved]

Ramiz

#537
Én ugrálok ilyen helyeken, mert nem merek nem. ("Nyuszi vagy, McFly!") Nem is a többiek szemében hogy gyáva lennék, hanem a sajátomban. Fater hülye katonás nevelése. Viszont előtte mindig megnézem a tengert lentről. Persze a megcsúszás ellen ez sem véd. De a baleset benne van a pakliban. Az emberi test gyenge és pusztulásra kiválóan alkalmas, a világ meg kemény. De ezért is izgalmas az egész (és ezért jár az adrenaline rush jutalmul). Mint az ejtőernyő vagy a motorozás.

Persze a lányt nagyon sajnálom én is. A buzdítás része a legrosszabb. Meg hogy a sós víz mennyire marhatta a szétsebződött arcát. :zomg: (Már ha magánál volt.)

Én olyat láttam, hogy szintén sokáig győzködött csaj egy majomhintáról a Tiszába akart lendülni, de jó magasról, és a centrifugális hatás miatt kicsúszott a kezéből a vizes hinta-ág, amibe kapaszkodott, és belecsapódott a part szélén az agyagba és a kövekbe. Alig tudott járni utána.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Nakedape on 2011-08-19, 02:08:40
amire gondoltam az az 1-max két méterről, vagy csak simán szintből, mint a medencéknél, simán ugrálni, nem ilyenre., homokban az alacsonyat se lehet
Roman Wise Men discover the secret of móló!
(ej, de régen civeztem...)

Quote from: NLZ on 2011-08-19, 10:01:42
A csaj hibája az egész! Nem akart leugrani, de gyenge volt az akarata, aztán a tudatalattija összehozta neki!
Ezt most nyilván csak trollkodásból írod, de amúgy igazad lehet. Ha már az ember leugrik, akkor lendületesen és teljes magabiztosságban tegye, úgy talán kevésbé rizikós.

Quote from: Ramiz on 2011-08-20, 12:23:24
(Már ha magánál volt.)
Nem volt. Persze attól még működött a sós víz Damage Per Secondja, de a szikla lefejelése és az eszméletvesztés után már legalább nem fájt.

Quote from: Ramiz on 2011-08-20, 12:23:24
belecsapódott a part szélén az agyagba és a kövekbe
Áú :frown:

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2011-08-20, 16:34:55
Quote from: NLZ on 2011-08-19, 10:01:42
A csaj hibája az egész! Nem akart leugrani, de gyenge volt az akarata, aztán a tudatalattija összehozta neki!
Ezt most nyilván csak trollkodásból írod, de amúgy igazad lehet. Ha már az ember leugrik, akkor lendületesen és teljes magabiztosságban tegye, úgy talán kevésbé rizikós.

Csak a szokásos Trollzi stílusban írta, de így van. Ha lendületből nekifutás
után visszahőköl, akkor lehet a legkönnyebben elcsúszni. Ez egy olyan
védelmi reflex-szerűség, ami pont csak bajt okoz -- motorozásban ennek
külön irodalma van. Ez egy olyan manőver, hogy egy bizonyos ponton túl
már nincs visszaút, vagy befejezed rendesen, vagy megszívod.

Sosem értem meg viszont azokat, akiknek ha nincs benne gyakorlatuk,
és félnek is tőle, akkor miért mennek mégis egyből a nagy falatnak neki,
ahelyett, hogy előbb a kicsivel ismerkednek (pl. ugrik 2 vagy 4m-ről)