Main Menu

Japánba utazni

Started by ignus, 2007-02-13, 10:21:30

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: Fazék on 2008-08-13, 13:34:32
ha addig nem tudtad összespórolni, később se fog menni

Fenntartásokkal, de egyetértek, ez itt a lényeg.

noriko

Quote from: Fazék on 2008-08-13, 13:34:32
ha addig nem tudtad összespórolni, később se fog menni
ez attól függ, kinek írod. Mert ha egy diákról van szó, neki komolyabb kihívás összespórolni az összeget egy ilyen útra, aztán munka mellett, amikor már lenne is miből spórolnia meg már nem tud hosszabb időre kiutazni. Szóval igenis lehet megoldás a hitel ilyen esetben, feltéve, hogy az illető okkal remélheti, hogy utána lesz majd módja visszafizetni.
"I wish I could, but I don't want to."

Baggio

igen nekem se esett jól felvenn8i a diákhitelt, de nem volt más megoldás.

és én arra értettem ezt, hogyha valaki tényleg azt gondolja hogy ott szeretne élni, csak előtte ki akarja próbálni akár nem sok időre is. mert még mindig jobb a pár nap mint a semmi. még hitelből is, mert legalább nem a vakvilágba költözik ki.

amúgy meg egy japán út árát diákként összespórolni szerintem kb lehetetlen.

Fazék

Quote from: Baggio on 2008-08-13, 15:49:50
igen nekem se esett jól felvenn8i a diákhitelt, de nem volt más megoldás.
csakhogy ha figyelmesen olvastad a hozzászólásomat, te abszolút nem esel bele a leírásba. te 1 hónapra mentél, és dolgoztál ott. továbbá a diákhitel más tészta, mert tényleg kedvező kamattal bír és ilyen fiatalon tényleg ki kell használni az ilyen külföldi munkalehetőségeket, stb.
én színtisztán azokat tartom hülyéknek, akik utazási hitelt vesznek föl egy nyaralásra, vagy akármi. (ezért írtam hogy kicsit off a hozzászólásom) és az egyik korábbi hozzászólásod csak ezen részével volt bajom, hogy sztem ilyenre márpedig még ha nagyon kíváncsi vagy Japánra, vagy akármelyik más országra, akkor sem szabad utazási hitelt fölvenni. szóval ne értsetek félre ;)

Baggio

nem vettem magamra, nem úgy értettem én se. hanem hogyha valaki eldönti itthon hogy márpedig ő itt meg itt akar dolgozni, anélkül hogy valaha is járt volna ott, akkor még mindig jobb felvenni a hitelt és legalább egy pár napra körülnézni, mint belemenni a vakvilágba szerintem

noriko

Quote from: Fazék on 2008-08-13, 13:34:32
kicsi off:
már bocsánat, de ez a legnagyobb eszement baromság.
source of misunderstanding found. szóval igazából nem is erre gondoltál, hanem egy itt fel nem merült másik kategóriára, aminek létezése felbosszant, és ezt meg akartad osztani velünk, ha jól értem. :) A hiba tehát az "ez" szócskában rejlik.  :P
"I wish I could, but I don't want to."

teraflare

Quote from: noriko on 2008-08-14, 15:49:57
szóval igazából nem is erre gondoltál, hanem egy itt fel nem merült másik kategóriára, aminek létezése felbosszant, és ezt meg akartad osztani velünk, ha jól értem. :)
:_off:
Ez a mondat emlékeztet engem az EMK-s mondatalkotásra. Csak nem tanultad? Ha nem, akkor is tetszett  :appl: (csak amiatt, hogy én is próbálom kicsit elsajátítani  :redface:)

Fazék

Quote from: noriko on 2008-08-14, 15:49:57
Quote from: Fazék on 2008-08-13, 13:34:32
kicsi off:
már bocsánat, de ez a legnagyobb eszement baromság.
source of misunderstanding found. szóval igazából nem is erre gondoltál, hanem egy itt fel nem merült másik kategóriára, aminek létezése felbosszant, és ezt meg akartad osztani velünk, ha jól értem. :) A hiba tehát az "ez" szócskában rejlik.  :P
???
ez=
Quote from: Baggio on 2008-08-13, 13:07:16tudom hogy 1 hét tényleg semmire sem elég, de az is több mint a semmi :). az meg diákhitellel meg spórolással menni fog. ha meg valaki már nem diák akkor más hitellel... ha valamit nagyon akar az ember akkor áldozatokat kell hozni azt hiszem
sztem az aláhúzott rész eléggé az, amire kitértem hogy baromság így cselekedni. de javíts ki ha tévednék :)

Licht

#98
30 alattiaknak egy masik lehetoseg, amihez 300K eleg (rossz esetben meg 240k), es tobbszorosevel johetsz haza, ha jol gazdalkodsz:

Gondolom tudjatok, hogy vannak ezek az allami osztondijak.... es azok szamara, akik a jovoben szivesen elnenek kint, es szeretnenek egy kis kostolot, van lehetoseg 1 ev fizetett kinntartozkodasra.
Azok akik japan szakosok, azok alapbol jogosultak ra... a tobbieknek, gimisek, muszakisok es etc az alabbi lepesek szuksegesek:

1. Kezdj el kemenyen japanul tanulni (ha most elkezded es komolyan csinalod 2010 oktobereben mar kint is vagy)
2. Kiegeszito erettsegi tetele - kb 20k (ha karolira akarsz menni (magasabb szinvonal, alacsonyabb ponthatar)
3. felveteli  procedura 5-10k Bejutni annyira nem nehez egy normalis erettsegivel...
Koltsegterites eseten jon be a +240k a 2 felevre
4. Tanulj kemenyen fel evig, hogy legyen egy jo felevi bizonyitvanyod (a legtobb orara nem kell bejarni, ha van akitol kapsz jegyzetet igy lehet masik egyetem mellett is csinalni!! Ha biztos vagy benne, hogy kijutsz, a masodik felevben eleg, ha csak nem buksz meg....
5. JLPTzz a jlpt-re mar szeptemberben kell jelentkezni... igy szamold bele a fejlodesedet decemberig... 2kyu alatt ne is faradj :P kb 7K
6. jelentkezz az osztondijra (elsoevesek is mehetnek, es nekik csak az elso felevi bizonyitvany kell :P) 5-6K
7. ird meg jol a tesztet - 1kyuvel olyan nincs hogy ne juss ki, ha csak nem voltal reszeg mikor a tesztet irtad ^^ 2kyuvel kb 50% esely

8. mikor kimesz az osztondij utalasaig meg kell elned... erre van a 300k, utana havi 200K HUF nak megfelelo yent kapsz (mostani arfolyam szerint)... ha dolgozol es nem szorod a penzt, es nem Tokyo, Osaka, Kyotoba kered magadat, akkor havi 70-80K Yent tudsz megtakaritani....






.Attila

Vagy: tanulj nagyon jól a BME-n és jelentkezz cserediáknak :)

Baggio

vagy: jelentkezz az orvosira, lépj be az orvostanhallgatók egyesületébe és szerezd meg a cseregyakorlatot 3. éven :)

teraflare

vagy legyen telitalálatod a lottón és akár hosszabb időre is kimehetsz. a lehetőségek tárháza végtelen

Makos

Quote from: teraflare on 2008-08-19, 17:15:01
vagy legyen telitalálatod a lottón és akár hosszabb időre is kimehetsz. a lehetőségek tárháza végtelen
[off]Megmondanád az eheti 5öslottó nyerőszámait?[/off]

Mert akkor szivesen kimegyek Japánba :D

teraflare

Quote from: Makos on 2008-08-19, 19:33:15
Quote from: teraflare on 2008-08-19, 17:15:01
vagy legyen telitalálatod a lottón és akár hosszabb időre is kimehetsz. a lehetőségek tárháza végtelen
[off]Megmondanád az eheti 5öslottó nyerőszámait?[/off]

Mert akkor szivesen kimegyek Japánba :D


Természetesen. 12,37,45,67,83 De ez csak úgy működik ha egyszerre legalább 20001 szelvényen játszod meg. Különben a sors kereke újraforgatja a jövőt.

necrologist

Ismét itt, köszönöm a hasznos (és kevésbé) hozzászólásokat. Amiről még mesélhetnétek nekem az a "Permanent Resident" státusz elnyerésének a menete...

(holnap remélhetőleg lesz időm nekem is utánanézni de 14 óra vezetés után valahogy nincs elég energiám erre, csak egy rövidke postra) >>> jó8 all  :redface:

.Attila

Meglepne, ha itt valaki kapásból tudna erről bővebben beszélni.

Ugyebár japán állampolgár sosem lehetsz. Ahhoz, hogy letelepedési engedélyt kapj, valami olyasmit kell tudnod, ami nekik tényleg nagyon kell. Tudsz ilyet? (de mintha ilyesmiről már beszéltünk volna)

pniko

Sziasztok,

Tudnátok nekem segíteni Japánba utazással kapcsolatban? Szeptemberben megyek ki 8 napra és jelenleg szállást keresek. Elsősorban Tokyo-ba szeretnék menni, itt szertném időm nagy részét tölteni. A neten már keresgéltem Hostelek/Hotelek/stb. után, de még nem döntöttem. Tudnátok nekem segíteni és olcsó-megbízható-biztonságos szállás lehetőséget ajánlani?

Ezenkívűl jóljönne a segítség abban is, hogy hogyan és mivel érdemes utazni a reptérről Tokyo-ba és kb. mennyibe kerül, mit érdemes megnézni, hol lehet jó cuccokat vásárolni - elfogadható áron -, Tokyo-n belül mivel érdemes közlekedni, stb.... (már nézegettem a neten lévő infókat, de jó lenne olyan valakitől is infót szerezni, aki ténylegesen volt kint és konkrét segítséget tud adni).

Minden kinti tapasztalat és használható infó jól jönne :D

Előre is köszönöm

kikuchiyo

Szállás: én rendes hotelekben voltam, ami elég drága volt az én pénztárcámnak. A hostel legalább egy kettes faktorral olcsóbb, ha el tudod viselni, akkor válaszd azt. A ryokant (hagyományos stílusú szállás) nézegettük, de még a hotelnél is jóval drágább, ha csak nem életcélod, hogy egyszer egy ilyet is kipróbálj, akkor kénytelen leszel kihagyni.

Csak Tokyon belül akarsz nézelődni? Mert ha nem, akkor esetleg megfontolandó az egy hetes Rail Pass, ami (majdnem) az összes JR járatra jó, többek között a reptéri vonatra is (legalábbis asszem - lehet, hogy az egy másik társaság?). Van persze reptéri busz is, az 3-4 kyen között lehet. Tokyon belül nagyon sűrű metróhálózat van, a külső részekbe pedig rengeteg vonat visz ki (persze metrók is), na meg vannak buszok is.
Hogy aztán melyiket érdemes használni, az attól függ, hogy hova mész. Minden jármű zónás díjszabással dolgozik egyébként, ha messze mész, akkor többet kell fizetni. 200 yen körülről indul a tarifa (egy-kevés megállóra), aztán ez felmehet 5-600-ra is, ha többször is átszállsz.

BTW én múlt szeptemberben voltam, és beírtam egy elég hosszú összefoglalót, keresd vissza a hozzászólásaim között.
Failure is the default option

Djinn

#108
Quote from: pniko on 2009-06-11, 00:19:22
...
Minden kinti tapasztalat és használható infó jól jönne :D

Üdv

Ugyan nem ismerek sok szallashelyet Tokyoban de merem ajanlani az OAK Hotelt. Kb 10 percre van JR Ueno station-tol,  2 percre a Ginza line-tol, egeszen olcso es nagyon rendesek. (3x voltunk ebben a hotelben es nem volt soha baj semmivel)
Repterreol beutazas-ra tenyleg Narita express a legjobb ha van Rail pass ed. Az kenyelmes es egyszeru is. Ha viszont inkabb Tokyo-ban es kornyeken (Yokohama, Kamakura, Saitama stb...) leszel szeirntem nem eri meg rail pass t venni (legutobb nekunk sem volt). Ebben az esetben szvsz a Keisei line a legjobb. Ez ugyanonnan indul ahonnan a NE, Ueno-ba visz es 1000 yen egy ut. (72 perc alatt van ott)
A kozlekedessel szerintem nem lesz problemad szinte mindent el lehet erni vonatokkal meg metrokkal.
A jegyvevo automataknal mindenhol ki van irva melyik uticel mennyibe kerul, de ha nem tudod vedd meg a legkisebb erteku jegyet, ott ahol leszallsz lehet kompenzalni.

Ez pedig egy nagyon hasznos oldal. Nem csak a menetrend miatt hanem azert is mert konnyen ki lehet talalni vele miylen utvonalon lehet eljutni a "celhoz"  :smile:
hyperdia
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

noriko

Quote from: noriko on 2008-08-13, 13:13:40
Quote from: noriko on 2007-04-12, 02:04:42
Én ezzel a módszerrel nézegetem a kiutazást: WWOOF
Igaz, a helyek főleg Hokkaidon vannak, de engem az is érdekel. :)
Ez még mindig lehet megoldás egy költségtakarékosabb kiruccanásra. Bár az is igaz, hogy egy városon kívüli farmon vagy fogadóban dolgozni más, mint felmérni a városi életet. De végülis az is Japán. :)
És azóta, hogy legutóbb belinkeltem, már bővült a program, és az egész országra kiterjedően vannak fogadócsaládok!
Végül elszántam magam arra a lépésre, hogy kipróbáljam a fenti módszerrel a Japánnézést. A döntés meghozatalában nagy szerepet játszott, hogy megszűnt az állásom, így hirtelen rengeteg "szabadságom" lett, és még maradt némi megspórolt pénzem is (bár nem túl sok sajnos  ^^" ). Szóval "ha nem most akkor mikor máskor" felkiáltással vettem magamnak repjegyet, regisztráltam a fenti szervezetnél és elkeztem fogadócsaládokat keresni. :)

A repülőjegy mondjuk jócskán elvitte a spórolt pénzem nagyrészét (hogy rohadjanak meg a késői akcióikkal  :frown:), 181k volt.
A regisztráció 12k.
A szállás és ellátás elvileg ingyen lesz, ha sikerül végig találnom családokat. (Eddig a június 8-18. közötti rész oké.)
Gondban főleg az országon belüli utazással leszek szerintem. Most kezdem belevetni magam a Japán vonatrendszer rejtelmeibe... ( :zomg:) Aki tud Japanese railway system for dummies jellegű linkeket, szívesen fogadom! :D
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

Habár nem tudom konkrétan milyen info kell, de ez hasznos lehet.
http://www.japanrailpass.net/
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Szóval ez egy olyan izé, ahol kapsz egy priccset, továbbá kenyeretrizst és vizet, cserébe pedig befognak a farmra dolgozni?

Bátorság kell, hogy így kimenjen az ember. De az is igaz, hogy ilyen módon valamivel közelebbről is meg lehet ismerni az ottani embereket, mint egyszerű turistáskodással - kérdés, hogy tetszeni fog-e, amit találsz.


A rail pass valóban nagyon praktikus, legalábbis nekem, aki 10 napra volt kint, az volt. Viszont maximum 3 hétre lehet kiváltani, ami 57700 yenbe kerül. Ha végig folyamatosan utazgatsz (kb. minden nap), akkor megéri, de ha mondjuk csak kéthetente, akkor meg kell gondolni, hogy nem olcsóbb-e megvenni a jegyeket külön.
Továbbá az is kérdés, hogy egyáltalán kiválthatod-e. Azt írják, hogy csak turistavízummal lehet kiváltani, és te végül is dolgozni fogsz ott, tehát lehet, hogy másfajta vízum kell, amivel már nem vagy jogosult rail passra.
Failure is the default option

noriko

Turistaként megyek ki. Mivel nem kapok fizetést, ez nem minősül munkának. Más kérdés, hogy a helyi hatóságok is így látják-e az önkénteskedést, ezért inkább az az utasítás, hogy ne nagyon említsük nekik a dolgot.

A turistavízum bepecsételésénél van valami hercehurca, vizsgálódás, amiről tudnom kell, vagy simán megy a dolog? 90 napra lehet és én 42-re megyek, úgyhogy elvileg még nem feszegetem a határt, hogy gyanús legyek, legalábbis remélem!
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Tudtommal nincs semmi. Még a repülőn kiosztanak egy cetlit, amin deklarálnod kell, hogy nem vagy terrorista, és meg kell adnod egy címet, amin elvileg elérhető vagy.
Asszem van olyan rendelkezés is, hogy bizonyos mennyiségű pénzzel rendelkezned kell, de nem tudom, hogy mennyivel.
Failure is the default option

Moha

Quote from: noriko on 2010-04-22, 20:22:39
A repülőjegy mondjuk jócskán elvitte a spórolt pénzem nagyrészét (hogy rohadjanak meg a késői akcióikkal  :frown:), 181k volt.
Oda-vissza volt ennyi? Még a végén én is elgoldolkodom a dolgon. :D
Quote from: kikuchiyo on 2010-04-22, 21:22:14
deklarálnod kell, hogy nem vagy terrorista
Ez mekkora lol... Nyilván majd szépen ráírja a ketyegő aktatáskás fickó a papírra, hogy "Ja, ich bin terrorist." :lol:

Nakedape

kis eséllyel írja rá, de ha igen az tiszta mázli
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Quote from: Moha on 2010-04-22, 23:01:06
Quote from: noriko on 2010-04-22, 20:22:39
A repülőjegy mondjuk jócskán elvitte a spórolt pénzem nagyrészét (hogy rohadjanak meg a késői akcióikkal  :frown:), 181k volt.
Oda-vissza volt ennyi? Még a végén én is elgoldolkodom a dolgon. :D
Quote from: kikuchiyo on 2010-04-22, 21:22:14
deklarálnod kell, hogy nem vagy terrorista
Ez mekkora lol... Nyilván majd szépen ráírja a ketyegő aktatáskás fickó a papírra, hogy "Ja, ich bin terrorist." :lol:

Aha, oda-vissza, mindennel együtt. De néha akad 165k körül is, megfelelő körülmények között. Most azért rákerestem, és szerencsére nem arra az időpontra vonatkozik az akció, mint amikor megyek. huhh.

Terrorista bevallás Kanadánál is volt. Én is mindig jót derültem rajta. :)
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

Quote from: noriko on 2010-04-23, 00:20:03
Terrorista bevallás Kanadánál is volt. Én is mindig jót derültem rajta. :)
pff. nem értitek ti ezt. nagyon is ügyesek! ha bármilyen terrorista tevékenység során elkapnak, akkor nem csak terrorizmusért, de hazugságért is megbüntethetnek !!

noriko

Attila! Kiku! Aki már járt ott! Tokióban metrózni drága?

Tök rossz, hogy a JR bérlet csak egymást követő napokon jó. :( Elszórt 7 napra tökéletes lenne, de egy-egy helyen minimum leszek 5 napot, így meg már nagyon úgy néz ki, hogy nem érné meg. :( Főleg, hogy a 7 napos is kb. 67ezer Ft...
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Attól függ, mekkora távot utazol és váltasz-e közben vállalatot. Ugyanis a metróvonalak különböző vállalatok kezében van, de ha ugyanazon vállalat vonalai között szállsz át, akkor nincs plusz díj, csak annyit fizetsz, ahány állomást utazol. Ha viszont más vállalat vonalára szállsz át, azért plusz fizetsz, nem is keveset, kb. mintha két jegyet fizetnél.

http://www.japan-guide.com/e/e2375.html

Ahogy a tájékoztató is írja, a JR bérlet csak JR-ra jó, a metróvonalak nagy része pedig nem JR, szóval egyébként sem mennél sokra a rail pass-szel.
Vannak viszont napijegyek, ha megéri, de ezeket én nem igazán használtam, úgyhogy nem tudom, hogyan működnek. Gondolom egy-egy vállalatra szólnak, vagy talán vannak kombináltak.