Main Menu

főzőcske

Started by Moloko, 2004-06-23, 11:13:16

Previous topic - Next topic

.Attila

A felszolgálás ilyen, attól még a vendég ehet normálisan, japánok is így csinálják. Persze egészséges határokon belül, nem kell disznó módon szétszórni a kaját és az asztalról felszedegetni.
Egyébként a leírás alapján tényleg korrekt helynek tűnik. A tea minden japán vendéglőben automatikusan jár azonnal a vendégnek érkezés után, és jobb helyeken unlimited kérhető. Még gyorsétteremben is (pl. Yoshinoya). A kendő inkább már extrának számít szerintem.

noriko

A kendő meg is lepett. Még jó, hogy mondta a csaj, hogy mire van...  :D
"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus

Ahhoz képest, hogy vagy 6 éve tervezem, még nem is voltam soha japán étteremben. Csak a kínai gyorsbüféig jutottam! :D

Kvikveg

Ez a baj, hogy tervezed.  :ejnye:
Itt a soha vissza nem tero alkalom, norikot meghivni. :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Damnatus

Hát, végülis ha nem ízlik a kaja, akkor sem fog kárbaveszni! :D

Lazzaret

Nincs valakinek valami használható receptje a Sukiyaki készítéséről (remélem jól írtam)


www.arkangyalok.uw.hu

Zsiga

Quote from: Lazzaret on 2007-09-20, 22:47:03
Nincs valakinek valami használható receptje a Sukiyaki készítéséről (remélem jól írtam)
csirkés, marhás

Lazzaret

Quote from: Zsiga on 2007-09-20, 23:04:12
Quote from: Lazzaret on 2007-09-20, 22:47:03
Nincs valakinek valami használható receptje a Sukiyaki készítéséről (remélem jól írtam)
csirkés, marhás

köszi a linket  :cool:


www.arkangyalok.uw.hu

Zsiga


Lazzaret



www.arkangyalok.uw.hu

MacKenzie

Hello! Nyitottunk egy web-áruhazat: a www.azsiabt.hu címen, természetesen vannak japán dolgok is :)! Várunk mindenkit szeretettel!
Nothing Personal... Kid.

.Attila

Ja hogy ti vagytok a Vámháztéri csarnokban.
Még mindig egy dolgot hiányolok: RAMEN! Vmi jobb minőségű, japán ramen kéne.
Egy tipp: a Pocky népszerű lenne szerintem ;) (persze a normális, nem a zöldteás meg hasonló borzadványok)

Licht

Jaja Ramen, udon, curry és egyéb dobozos nyalánkságok nagyon jók lennének!

RedPriest

Találtam egy cikket az RTL Klub weblapján, ami kicsit zavar engem.

"Egy japán cég új fogással állt elő csütörtökön: bálna-curryt kínál elvitelre Tokió üzleti negyedeiben. A kíváncsi vásárlók nem törődnek a nemzetközi felháborodással, amit a szigetország azzal váltott ki, hogy november közepén az óriási emlősök vadászatára indult.

A cég most először kínált darált bálnahúsból készült curryt. Később más, bálnából készült ételekkel bővítik majd a választékot. Leginkább a 20-40 éves korosztály próbálta ki az újdonságot, ami dobozonként 650-700 jenbe (körülbelül 1000 forintba) került. Egy vásárló azt mondta, megérti, hogy a külföldieknek ez nem tetszik, hiszen a japánok sem értenek egyet azzal, hogy a koreaiak kutyát esznek. Egy ötvenes éveiben járó férfi nem kért a bálna-curryből, mert igazi bálnaszeleteket akar, nem darált húst.

A bálna kereskedelmi célú vadászata egy nemzetközi konvenció értelmében 1986 óta tilos. Japán azonban kihasználja azt a joghézagot, hogy a tudományos kutatási célokra a bálnafogás engedélyezett. A környezetvédők különösen az ellen tiltakoznak, hogy idén a korábban veszélyeztetett hosszúszárnyú bálnákat is vadásszák.

Forrás: AFP/Független Hírügynökség" (RTL Klub)



Én megértem, hogy finom, meg jó, de kérem! Így is kevesen vannak már a bálnák, kihalás felé sodródnak, azért legyen már egy határ! Érdekelne más véleménye is a cikkről.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Zsiga


teraflare

Hisz ez tudományos cél. Felmérik ki szereti és ki nem a bálnahús curryt.

Zsiga

[spoiler=Might be disturbing for cocksu... I mean weeaboos and non-racists, proceed with caution.]Tudományos cél ide vagy oda, azért szerintem pusztuljon az összes bálnazabáló kis sárga patkány.[/spoiler]

asd5ster

hehe ... a hozzászólásodban van egy kis rasszizmus ahhoz képest hogy moderátor vagy egy japánnal foglalkozó oldalon :lol:
azért a sárgát igazán nem kellett volna odaírni...

a bálnák írtása meg elég csúnya dolog...dögöljön meg az összes bányavadász


Dreamcleaver

Quote from: Zsiga on 2007-11-29, 20:13:15
Atomot nekik.
:tezsvir: Majd csak megszokják egyszer. Japánok olyan hülyék, nem lehet kesztyűs kézzel bánni velük.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

RedPriest

Azért örülök, hogy nem csak engem háborított fel...
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

kikuchiyo

Uh, guys, srsly...

ez nem ide való.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-29, 23:03:04
Uh, guys, srsly...

ez nem ide való.
ja. sztem is inkább létre kéne hozni, egy "Útáljuk együtt a japókat!" topic-ot  :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-11-29, 23:19:35
Quote from: kikuchiyo on 2007-11-29, 23:03:04
Uh, guys, srsly...

ez nem ide való.
ja. sztem is inkább létre kéne hozni, egy "Útáljuk együtt a japókat!" topic-ot  :D

Rendben. Splitteljem erre a boardra az új témát? :haha:

Quote from: asd5ster on 2007-11-29, 21:03:49
hehe ... a hozzászólásodban van egy kis rasszizmus ahhoz képest hogy moderátor vagy egy japánnal foglalkozó oldalon

Sőt, egy ideig még tanult is japánul - látom mély nyomokat hagyott benne :haha:


Hacsak nem akartok bálna-curry recepteket megosztani egymással, máshol folytassátok.
:merci:

Xzone

Emlékeztem a Planet Sushi étteremre, amiről Noriko írt beszámolót régebben, azóta el akartam menni oda. De ahogy nézem megszüntették az ebéd menüket, így nem nagyon lehet megúszni egy normális étkezét 4-5000 Ft alatt. Sajna így igencsak csökkent az esélye, hogy ellátogatok a helyre :frown:

Lythis

Quote from: Xzone on 2008-01-04, 06:34:39
Emlékeztem a Planet Sushi étteremre, amiről Noriko írt beszámolót régebben, azóta el akartam menni oda. De ahogy nézem megszüntették az ebéd menüket, így nem nagyon lehet megúszni egy normális étkezét 4-5000 Ft alatt. Sajna így igencsak csökkent az esélye, hogy ellátogatok a helyre :frown:
Szerintem ennyit mindenképp kalkulálj bele. Alternatívaként rendelhetsz is, és akkor megúszhatod 3K körül ESETLEG. All you can eat-es akciója a wasabinak is volt, szerintem még most is van, azzal esetleg megpróbálkozhatsz. Anno 3500-ért vesztegették hétköznap, hétvégén meg több volt (4 vagy 4,5 asszem). Viszont abban nincs benne az italfogyasztás.
Persze mindez csak akkor, ha fővárosi vagy - vidéken sajnos fogalmam sincs milyen a helyzet japánkaja téren. Az viszont általános megállapítás, hogy kicsit túl vannak árazva - szerintem legalábbis.

Licht

Azert azt most szogezzuk le, hogy amit a Wasabiban kapsz az NEM JAPÁN KAJA.

Lythis

Quote from: Licht on 2008-01-04, 18:20:03
Azert azt most szogezzuk le, hogy amit a Wasabiban kapsz az NEM JAPÁN KAJA.
true at that, de nagyon hasonlít. És még mindíg olcsóbb, mint egy japán étterem. Anno asszem volt olyan étterem is, aminek volt házhozszállítása, de az asszem megszűnt.
De egyébként általánosságban hajlamos vagyok sokallani azt az összeget, amit a japán éttermeknek van képük elkérni az elédpakolt cuccokért.

noriko

Újabb lelőhely japán élelmiszerekhez: Múzeum körúton a Bio bolt.
japán teák, algák, szárított gombák, miso alapok, japanese rice cake 3 ízesítésben, ilyesmik. Árakat nem néztem, de a bolt maga nem olcsó, gondolom ezek sem.
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

A japánkaja alapanyagok általábban drágák sajnos (a JAPÁN japánkaja alapanyagok meg mégannyira), és nem lenne jó, ha még arra is rátennének csak mert a múzeumkörút, de ki tudja. Elsőre így azt sem tudom, hogy hol van, de majd megnézem, ha arra járok.
Miso alapok eddig ahol néztem sehol nem olcsó, pedig volt valami recept, amihez alapnak kellett volna...

noriko

Quote from: Lythis on 2008-01-17, 02:34:59
Elsőre így azt sem tudom, hogy hol van, de majd megnézem, ha arra járok.

ott van a Központi Antikvárium és a répaléfacsaró bár között valahol. :)
"I wish I could, but I don't want to."