Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

chilip

Quote from: Darkstar on 2012-09-30, 13:42:47
Persze.

De a következő részben úgyis minden kiderül. [spoiler]Ha csak nem azzal a cliffhangerrel hagyják abba, hogy Asuna meghal.[/spoiler]

felteszem a kérdést akkor, hogy szted miért az a kövi rész címe hogy >> the end of the world <<

Darkstar

[spoiler]Mert a SAO véget ér.[/spoiler] De nem mindegy, [spoiler]hogy Asuna "halálával" ér véget, vagy azzal, hogy kiderül, mégsem halt meg, és Kirito felébred.[/spoiler] Remélem érzed a különbséget.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

Quote from: Darkstar on 2012-09-30, 13:57:45
[spoiler]Mert a SAO véget ér.[/spoiler] De nem mindegy, [spoiler]hogy Asuna "halálával" ér véget, vagy azzal, hogy kiderül, mégsem halt meg, és Kirito felébred.[/spoiler] Remélem érzed a különbséget.

nem érhet véget [spoiler]Asuna halálával, mivel a Heatcliffes beszélgetés alatt pusztult a világ, mikor vége volt mindennek[/spoiler]

Darkstar

Kirito számára az is a világ vége lenne.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cheesy

Quote from: chilip on 2012-09-30, 13:56:04
Quote from: Darkstar on 2012-09-30, 13:42:47
Persze.

De a következő részben úgyis minden kiderül. [spoiler]Ha csak nem azzal a cliffhangerrel hagyják abba, hogy Asuna meghal.[/spoiler]

felteszem a kérdést akkor, hogy szted miért az a kövi rész címe hogy >> the end of the world <<
Nekem erről valamiért Orson Scott Card: Végjáték (Ender's Game) egyik jelenete ugrott be, amikor a játékban eljut egy ajtóhoz, amin ez áll "The End of the World" (A világ vége).
Amikor először találkozik az üres szobával, félbeszakítják a játékát, mert a parancsnokánál kell jelentkeznie, de abban a reményben lép ki a játékból, hogy végre eljutott a játék végére és élhet nyugodtan a "normális világban"...
Most ez így illene ide szerintem, még ha köze sem lesz a történet következő epizódjai mögötti jelentéstartalomnak ehhez :)

kada

Egyébként jah, a cím nagyon kellemes.
[spoiler]A világ vége lehet szó szerint a világ vége, Asuna halála, a SAO világ vége, egyeseknek az is a világ vége ha randi elött kifogy a hajzselé.

És a felsoroltakból az egyik nem hogy nem a világ vége, hanem kívánatos cél![/spoiler]

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Prof. William

1 hét múlva kiderül... :) Addig egyetek kefét...   :cool:

Cheesy

Quote from: kada on 2012-09-30, 17:48:30
Egyébként jah, a cím nagyon kellemes.
[spoiler]A világ vége lehet szó szerint a világ vége, Asuna halála, a SAO világ vége, egyeseknek az is a világ vége ha randi elött kifogy a hajzselé.

És a felsoroltakból az egyik nem hogy nem a világ vége, hanem kívánatos cél![/spoiler]
Remélem azért nem ennyire "egyszerű megoldásról" van szó..

kada

Quote from: Cheesy on 2012-09-30, 19:12:28Remélem azért nem ennyire "egyszerű megoldásról" van szó..

Egyszerű megoldás...
A sorozatnak nem a jövő héten lesz vége.
Hogy az időrendet mennyire borítják az LN-hez képest, az már más tészta.

motifator

Most büszke vagyok magamra, mert nem nyomtam rá egyik spoiler gombra sem! :)
Mondjuk kb. tökmindegy, mert a könyvben pont most jutottam el idáig, és az egy hét várakozás alatt úgyis elolvasom majd, hogy mi fog történni..
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Muvluv 14:
[spoiler=OP elöttig]Hogy tudtam hogy valamelyik ruszki csaj fogja megmenteni.
Csak azt nem, melyik.  ^^"[/spoiler]
A részről magáról meglepően kevés írnivalóm van így elsőre.
Talán annyi, hogy rákerestem vajon ez-e a vége vagy sem.  ^^"
[spoiler=és akkor az előzőt kiegészítő]Persze hogy nem lehet itt a vége, hisz a yuri ruszkiknak még kell hogy legyen valami szerepe  ::)[/spoiler]

motifator

Quote from: Darkstar on 2012-09-30, 19:24:09
Godspeed, man.  ;)
Első könyv vége.  :hopp: :hopp: :hopp:
Remélem a folytatások sem okoznak csalódást.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

Arra készülj fel, hogy a második könyv az side stories, azaz kicsi visszamegy az időben. De nekem az is tetszett.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Ahoj hogy a SAO-nak is pont a legjobb résznél kell vége lennie... :falba:

motifator

Na most, hogy már elolvastam az első könyvet, végignyomkodtam a spoilereket ezen az oldalon. Hát de jól tettem, hogy nem nyomtam rá egyikre se, mielőtt a könyv végére értem volna. Már az elsőn rögtön kiakadtam volna, a továbbiak meg totál tönkretették volna az élményt.
Szal ha valaki nem olvasta a LN-t, az tényleg ne olvasson spoilert!
Amúgy nem lenne jobb ennek egy saját topik? Persze kicsit késő, már megint, de azért van még hátra a sorozatból, meg szerintem a további light novelekről is lehetne beszélgetni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

#6977
Mondasz valamit.
Mindjárt megnézem, mit tehetek.

Győzőtt a lustaság, kicsit később még kiegészíten, de addig is SAO topic errefelé
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Shin Sekai Yori 01:
Első részt se nagyon spoilerező kiadás:
Szokás szerint már-már fájdalmasan fiatal bagázs, kezdésnek "gimibe" (vagy általános felső korosztály?) lépés története, a táj gyönyörű zöld, békés középkorias japánra hajaz tán...
... épp csak 1000 évvel a jövőben játszódik, technológia nyoma kevés/nincs(?), viszont kivetítős táblára hajazó alkalmatosságuk pl van: ESPerkednek.
Then it got Worse
[spoiler=első rész]Valami a csajjal meg a faluval se stimmel.
Valami Macskaszellemet látott, és egyszer csajszi hallotta ahogy a szülei veszekednek: Anyu hisztéria határán hajtogatta hogy nem akar még egy gyermeket elveszíteni.
Hűha...[/spoiler]
Aztán hogy vajon mennyire érdemes a sorozatról írni kerestem némileg-spoilert, hát a némileg rész félig-meddig jött össze  ^^"
Két fordulatot tudtam elképzelni a világ háttértörténete ismerete hiányában, a második jött be, de valahogy mégse egészen.
[spoiler=némileg tompítottan spoileres]Csipet-csapat talál "feljegyzést" a múltról, ezért nem marad helyük a faluba, kint persze bajba kerülnek, épp csak nem vártam a probléma fajtáját.

Első tipp egyébként egyfajta mystery nyomozósdi lett volna, de úgy hogy maradnak.[/spoiler]

Első rész alapján benyomások félhulla állapotban:
A gyerekek talán nem eltúlzottan gyerekesek de nem is pici felnőttek, úgyhogy eddig tűrhető. A történet még sehol, spoilerből meg nem az animét véleményezném, de a tálalás szerintem eddig nem volt rossz. A szertartás mondjuk nem tudom hogy lol volt-e vagy sem.

Ha a második rész tálalása se lesz rossz, akkor onnantól kezdve várakozási listán még dobogós is lehet a szezonra?
Hol az őszi tapéta-képem?  ::)
Oh, és eddig lolik vannak persze, de pofádbabele moe/fanservicetől mentes.
(akinek már a 8 évesek látványa is elég, nos...fogyasszák egészséggel)

Cobra

Az első rész nekem nagyon Ghost Houndos volt, szóval előre félek merre megy a történet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Én még nem néztem meg, de a 4chanon látott mangarészletek alapján ebben van pl szex is rendesen. Szóval majd kiváncsi leszek.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Quote from: Darkstar on 2012-10-03, 08:43:35
Én még nem néztem meg, de a 4chanon látott mangarészletek alapján ebben van pl szex is rendesen. Szóval majd kiváncsi leszek.  :Kiraly:
Valami képet én is láttam.
Azt mondod az hivatalos volt?  :eek:

Leara

Quote from: Darkstar on 2012-10-03, 08:43:35
Én még nem néztem meg, de a 4chanon látott mangarészletek alapján ebben van pl szex is rendesen. Szóval majd kiváncsi leszek.  :Kiraly:
Nem vagyok otthon a témában, de azt olvastam (olyanoktól, akik elvileg a regényt és a mangát is ismerik), hogy csak a manga adaptáció lett ennyire ecchis, yuris, fanservices, meg még nem tudom milyen, a regény pedig nem az... az anime pedig elvileg a regény adaptációja, de majd elválik. Nekem mindenesetre nem hiányzik belőle semmi ilyesmi, az anime első részének hangulata alapján valahogy nem illik bele a képbe, de lehet, hogy csak engem zavarna  ^^".
MAL

Darkstar

HSxHC 01

Hogy mióta vártam erre. A 15 infarktus / rész új rekord. :hail:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Hát ha még tudnám is hogy melyikről beszélsz  ^^"
*abroszkép elővesz*
Mhm, ma kezdett a Hidamari Sketch x Honeycomb.
Most már mindent értek.

fema

A Tonari no Kaibutsu-kun-ról láttam egy képet 9gag-en, tetszett a kép, úgyhogy gondoltam, megnézem mindenféle utánaolvasgatás nélkül az egyetlen részt, ami kinn van. Tetszett. Nagyon is... Utána megnéztem anidb-n, hát látom, hogy shoujo és nézek, hogy mi történt, mióta lettem fiatal lány, hogy nekem ez ennyire bejön, de semmi ötlet.  :confused:
A főhős srác végre nem valami töketlen kis p*cs, ami miatt már jól indul nálam a dolog, meg úgy az egészen végig jókat derültem, hatalmas! :D

Mellesleg valaki meg tudná mondani nekem, hogy ez miért shoujo? Nagyon bosszant a dolog most valamiért... :D

kada

Quote from: fema on 2012-10-05, 02:07:04Nagyon bosszant a dolog most valamiért... :D
:rotfl:

De majd megnézem én is a részt most már.
Remélem nem esek hasonló dilemmába.

chilip

#6987
Busou Shinki 01 - Rosen Maiden és a pokemon fattyú gyermeke ami a Strike Witches-re is hajaz kicsit - dropped feléig bírtam a sipákolást

majd frissítem a postot ahogy megyek sorba az új sorozatokon

Zetsuen no Tempest 01 - ez viszont érdekes volt :) varázslós highschool shounen :D

BTOOOM! 01 - túlélős sziget ahol egy robbantgatós játékot kell jáccani a túlélésért, eddig jó

K 01 - ez is jópofa  ^^

Megmurdel

To LOVE-Ru Darkness 01 :comp: talán AT-X -es nézhetőbb lesz

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん