Main Menu

Berserk manga

Started by emperor, 2003-09-06, 15:29:31

Previous topic - Next topic

kada

Quote from: blackronin on 2012-04-16, 21:33:29
Quote from: Junchi on 2012-04-16, 21:16:43
Tökmindegy, mert az anime az lett és ez a legfontosabb (legalábbis nekem). :)
Hát ja, ez legalább erőt ad, hogy kibírjam a manga hosszú szüneteit...  ^^"
Van benne valami  ^^"
Bár amikor gépet váltottam egy darabig nem olvastam, aztán most nem tudom hol tartottam, úgyhogy szünetel.

NLZ

Quote from: kada on 2012-04-16, 22:20:54
Quote from: blackronin on 2012-04-16, 21:33:29
Quote from: Junchi on 2012-04-16, 21:16:43
Tökmindegy, mert az anime az lett és ez a legfontosabb (legalábbis nekem). :)
Hát ja, ez legalább erőt ad, hogy kibírjam a manga hosszú szüneteit...  ^^"
Van benne valami  ^^"
Bár amikor gépet váltottam egy darabig nem olvastam, aztán most nem tudom hol tartottam, úgyhogy szünetel.
Elolvasod az utolsó 10 fejezetet, nagyot nem tévedhetsz. :D
[reserved]

blackronin

#542
Na végre valami hír a mangáról is!
http://www.animenewsnetwork.com/news/2012-05-26/berserk-manga-to-return-with-3-new-chapters

QuoteThis year's 11th issue of Hakusensha's Young Animal magazine revealed on Friday that Kentarou Miura's Berserk manga will be returning for a three-chapter run, starting in the next issue on June 8. The three chapters will depict an episode from Guts's childhood.

Mondjuk nem egészen értem, hogy miért kell most Guts gyerekkorát elővenni, amikor mindenki már az Elf Island-re kíváncsi...  ^^"
Reméljük, hogy megéri ez a kitérő.
Csak az a baj, hogy ezután megint 3-4 hónapig állni fog a manga, ami kb. azt jelenti, hogy november-decemberig nem haladunk előre semmit. Így esetleg év végén láthatjuk meg az elfek szigetét... ha nem fog helyette játszani megint Miura.  ^^"

edit: kijött a 328-as raw
Annyi kiderült már, hogy Guts kapcsán azt ismerjük meg ebben az elkövetkezendő 3 fejezetben, hogy miért fél a tündérektől...
Tudom, hogy éppen a tündérek szigete felé tartunk, de tényleg annyira fontos ez most?  :confused:

edit2: kijött a EG féle fordítás.
http://www.evil-genius.us/
329-es fejezet pedig június 22-én jön.

kada

Ahogy most olvastam, zavart a rész. Aztán hirtelen kevésbé, vajon mikor történt ez a fordulat és miért.  ::)

Nem volt rossz.
Még talán azt is megértem, miért nem a sorozat elején kaptunk ilyeneket, nem kell rögtön érteni mindent a hőssel kapcsolatban, meg utólag is lehet a jellemén finomítani.
...
Főleg akkor lenne igaz, ha heti/havi rendszeres manga lenne....  ^^"

No mindegy, mivel már fogalmam sincs mikor mi történt (persze túlzás), elkezdtem újraolvasni.
Kiderült hogy kis darabkák teljesen kimaradtak az életemből, úgyhogy azokat próbálom befoltozni.

Köv ch előrejelzést köszi.

blackronin

#544
Egy megjegyzés a részemről a dolgok jelenlegi alakulásáról:

[spoiler]Most kb. ezek a fejezetek nincsenek kiadva:
325. "Merrow 2" (人魚② "Merō 2"?)
326. "Sirens" (声連 "Seiren"?)
327. "Surfacing" (浮上 "Fujō"?)
És ehhez jön még majd a 328, 329, 330 fejezet. Utána valószínűleg megint 3-4, rossz esetben 5-6 hónap szünet (ugyanis ez volt eddig a rendszer).
Most jön az ijesztő dolog: kedves Miura múlt július óta (ugyanis akkor jött ki a 324-es) kemény 6 fejezetet sikerült összehoznia, ha a 330-ig nézzük. Mi ezzel a gond, kérdezhetitek.
Hát csak annyi hogy most szeptemberben vagy októberben neki elő kéne állnia egy manga kötettel.
Ami ugye 10 fejezetet tartalmazna szokás szerint, de sajnos Miura már a 36-os kötetet is 9 fejezettel adatta ki.
Tehát ha Miura barátunk nem drukkol elő még őszig 3-4 fejezettel, akkor már az évi 1 kötetes rendszert se tudja tartani.
És ez eléggé elszomorító számomra.
Eljutottunk az évi 2 (igen, régen ennyi jött ki) kötettől a "másfél évente 1 kötet" rendszerig.
Hány év múlva fejezi be így Miura a sorozatot? 10-12 év?
Bocsánat, de ez már nagyon durva számomra, s azt már megemlíteni is szörnyű hogy a mostani arc-ban már 2009 (!!!) óta vagyunk benne.

Így is borzasztóan lassan halad a történet, amire még rátesz ez a "Boyhood" arc, amivel semmi bajom nem lenne, ha nem tudnám azt, hogy MEGINT semmit nem halad előre a történet a következő hónapokban.
[/spoiler]

Én szeretem a Berserk sorozatot meg minden, de kezdek kétségbeesni Miura hozzáállása miatt.
Jó lenne tudni, hogy mitől változott meg ennyire Miura... Nincsen motiváció? Nem tud mit kitalálni? Nem képes már olyan tempóban dolgozni mint régen? Túlzottan maximalista lenne? Esetleg a család? (bár nem tudom, hogy van-e neki felesége vagy gyereke)
Magam részéről én nem 40 éves koromban akarom megtudni, hogy akkor most mi lesz Griffith-el...  ^^"
Meg rosszabb esetben az is előfordulhat, hogy Miura meghal. Hiszen ki tudja, hogy mit kaphat el.
Sajnálnám, ha a Berserk örökre félbehagyva maradna.  :frown:

NLZ

329: sad story bro
[reserved]

blackronin

#546
Quote from: NLZ on 2012-06-25, 00:31:55
329: sad story bro
http://www.mangareader.net/berserk/329

Itt a link, aki esetleg elolvasná rajtunk kívül.  :P

A kicsi virág lélek aranyos volt, s a története is megindító.

Abba viszont rossz belegondolni, hogy a köv. chapter után jön megint 3-4, rosszabb esetben 5-6 hónap szünet.  :frown:

Prof. William

Quote from: blackronin on 2012-06-25, 09:22:09
Quote from: NLZ on 2012-06-25, 00:31:55
329: sad story bro
http://www.mangareader.net/berserk/329

Itt a link, aki esetleg elolvasná rajtunk kívül.  :P

A kicsi virág lélek aranyos volt, s a története is megindító.

Abba viszont rossz belegondolni, hogy a köv. chapter után jön megint 3-4, rosszabb esetben 5-6 hónap szünet.  :frown:

Ugyan már! Miura ANNYIT DE ANNYIT dolgozik ezen a mangán, hogy sajnálsz tőle egy kis pihenést? :)

blackronin

#548
Quote from: Prof. William on 2012-06-25, 09:35:34
Ugyan már! Miura ANNYIT DE ANNYIT dolgozik ezen a mangán, hogy sajnálsz tőle egy kis pihenést? :)
Biztosan szörnyű lehet neki, hogy a manga miatt néha félbe kell hagynia az Idolmaster-t...  :D


edit: csak egy gondolat:
Az eddigi 2 fejezet kapcsán megtudhattuk, hogy Guts már fiatalon megismerkedett a természetfelettivel.
De arra még nem jöttem rá, hogy Miura-nak miért pont most kellett ezeket berakni...  ^^"
Ezek a fejezetek sokkalta jobban beleillettek volna a Golden Age arc-ba, vagy a Black Swordsman részhez, amikor Guts találkozik Puck-al.

blackronin

330
[spoiler]
Guts fights with the kid of the viscount and kidnaps him in order to escape...it looks like Martino appears to help Guts. And well, it seems that Guts leaves Chich's flower along the other flowers.
[/spoiler]

És végre valami jó hír is:
Nem kell 4-5 hónapokat várni a következőre, szeptemberben jön a következő adagnyi fejezet.
Végre egy kis korrektség Miura részéről.

kada

Quote from: blackronin on 2012-07-11, 10:21:03Végre egy kis korrektség Miura részéről.
Vajon bedőlt a svájci frank hitele, új házat vett, udvarolni próbál, vagy a kiadó állt a sarkára annyi év után?  ::)

(és hol van a második filmem  :bruhuhu:)

blackronin

#551
Kijött!
http://www.mangareader.net/berserk/330

Összegzés az arc-ról:
Megható volt a kis virágszellem élete, s a régi időket jutatta eszembe, de ennyi (Igazából nem történt volna semmi, ha kihagyta volna ezeket Miura... bár a golden age idején örömmel olvastam volna ezeket a fejezeteket, mondjuk a Gambino visszaemlékezés keretében).
Az arc-nak valódi értelme sajnos nem volt, nem értem hogy miért tartotta fontosnak berakni most.
Talán jobban is örültem volna, ha inkább a rendes történet halad tovább.

Most már inkább az őszi időszakot várom...
Talán rápillanthatunk az elfek szigetére végre...
4 év után!

blackronin

331:
RAW
http://imgbox.com/g/6rjOuxAwni

Hát így magában sokat nem tudunk meg, max csak annyit, hogy
[spoiler] Guts és Caska gyereke elmegy és talán köze lehetett Griffith-nek is az eseményekhez?
Isma valami miatt ember formában van újra és a hajón marad.
Guts démona megjelenik és elgondolkozik Guts a Skull Knight-ról is.[/spoiler]
Majd ha kijön a fordítás, akkor okosabbak leszünk.

Következő chapter október 26.

chilip

Quote from: blackronin on 2012-10-10, 15:31:14
331:
RAW
.
.
.
Következő chapter október 26.

az egyetlen jó hír. Még mindig a kibaszott hajó!!!! kicsit uncsi 3 év után.... és még most se érték el az elf szigetet. feltételezhető hogy a teljes következő chapter az lesz hogy elérik a partokat ergo még érdemi dolog ott se lesz  :grrr:

Zen

Rosszabbul berzerkelek, mint 4 éve.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Prof. William

De legalább elérik. :)

1-2 éven belül megtalálják a tündéreket, újabb 1-2 év amíg megoldják az aktuális problémájukat és a tündérek TALÁN megokosítják Casca-t. 

Ezt követően jöhet az 1 éves trainig arc, és végül Guts elindulhat megküzdeni Griffith alembereivel, miközben persze Griff bátyó felé is közeledik, olyan 1 méter/kötet sebességgel. 

blackronin

#556
Kijött a fordítás:
http://www.mangareader.net/berserk/331

Inkább elmélkedésekről szólt a fejezet, de a gyerekről is kiderült egy érdekesség:
Lehet, hogy nem is Guts és Casca gyereke, hanem az Elf Király avatárja?
Érdekes húzás lenne, az biztos.

És végre arra utaló jeleket láttam a történetben, hogy talán a sziget már nincs annyira messze...
Persze, ne felejtsük el, hogy kiről beszélünk itt.  :P

chilip

a fenéket, csak tippelt mivel nem ismeri a háttérsztorit. az guts gyereke sztem, bennem nincs kétség

blackronin

Quote from: chilip on 2012-10-15, 16:19:40
a fenéket, csak tippelt mivel nem ismeri a háttérsztorit. az guts gyereke sztem, bennem nincs kétség
Én is erre gondoltam rögtön, de aztán átfutott az agyamon, hogy valójában mennyit tudunk erről a "gyerekről"...
Igazából semmi érdemlegeset. A sorozat nagy rejtélye ő, s sokak szerint Griffith legyőzésének kulcsa.
Gyakorlatban tényleg csak Guts és Casca gyereke lehet (aki meghalt, majd újjászületett Griffith-ből), de könnyen elképzelhető, hogy egyben másvalaki eszközévé is válhat, mivel nem ember. Szellem, démon, szörnyeteg, Apostol? Egyelőre nem tudjuk.
De az Elf Királyról se tudunk semmit, így bármire képes lehet.

blackronin

#559
332:
[spoiler]
Finoman fogalmazva is katasztrófális Miura mostani teljesítménye...
Ugyanis Guts-tól visszaugrottunk újra Midland-re (ami önmagában is röhej, hiszen mindenki az Elf szigetet várja már 4 ÉVE!), de ez még nem lenne nagy gond összességében. Kicsit idegesít, de el tudnám viselni, ha megfelelő oka lenne.
Erre a fejezet arról szól, hogy egy ember karavánt megtámadnak trollok és egy cocktarice (kakas démon, ami kövé változtatja az embereket), amelyet Griffith egyik apostola, Irvine (aki egy remek arc és bírom is, szóval nem vele van bajom) ment meg...
MI VAN!?  :wtf:
Griffith létrehozta a királyságát, s ez az első kép, amit látunk belőle?
Hogy semmi sem változott? Hogy mindenfajta szörnyek megtámadják a Band of the Hawk-ot?
Akkor mégis mi értelme volt az egész Shiva legyőzésnek?
Nem az, hogy Griffith egyesíti a világokat és az emberek és szörnyek együtt élnek harmóniában?
Azt hittem, hogy arra jövünk vissza a szigetről, hogy Griffith uralja az egész világot, s Guts-nak így kell vele szembeszállnia.
Erre kapjuk ezt.
Komolyan mondom, hogy nem találok szavakat erre a baromságra...
[/spoiler]

És jön a poén a végére:
Nincs dátum a fejezetben.
Értsd:
Ennyi volt a Berserk 2012-re.  :wtf:

chilip

Quote from: blackronin on 2012-10-24, 16:35:00
És jön a poén a végére:
Nincs dátum a fejezetben.
Értsd:
Ennyi volt a Berserk 2012-re.  :wtf:

HAHAHAHAHAHA

blackronin

#561
A legszebb az egészben:
Múlt év júniusa-júliusa (csaknem másfél év) óta 8 fejezetet (a mostanival együtt) tudott összekaparni Miura.
Új negatív rekord.
A 37-es kötetben ennyi fejezet lesz csak (persze az ár ugyanaz).
Komolyan mondom, hogy itt nagy gondok lesznek!

Zen

Quote from: blackronin on 2012-10-24, 16:39:31
Komolyan mondom, hogy itt nagy gondok lesznek!
Dehogy lesznek, ugyanúgy veszik tovább a könyveket, Miura meg ugyanúgy nem csinál majd semmit. Mindenki boldog. :P
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#563
Quote from: Zen on 2012-10-24, 17:04:05
Dehogy lesznek, ugyanúgy veszik tovább a könyveket, Miura meg ugyanúgy nem csinál majd semmit. Mindenki boldog. :P
Pont ez a baj, hiszen így nincs rákényszerítve arra, hogy változtasson a hozzáállásán.

edit:
Fordítás 332
http://www.evil-genius.us/

A fejezet nagyon gyenge volt, ha nem lett volna be Irvine, akkor nyugodtan ráadtam volna egy sima EPIC fail-t.
(és ha valaki játszott a Dragon's Dogma-val, akkor meglepően sok hasonlóságott vél majd felfedezni a játékban látható Cocktarice és Miura teremtménye között... meg a fejezet történései is az egyik küldetésre hasonlítanak.)

Valamint az Evil-Genius srácok is kifejezték a véleményüket Miura-val kapcsolatosan...  :P


Prof. William

Juhééé ismét SEMMI sem történt, pedig a címtől egy pillanatra elakadt a lélegzetem, de ez csak egy volt Miura újabb trollkodásai közül.

Egy trollface jobban illene a fenti képhez.

kada

Quote from: Prof. William on 2012-11-07, 10:27:08
de ez csak egy volt Miura újabb trollkodásai közül.
Trollokkal trollkodás, de metaaa!

blackronin

333:
Kijött a fordítás az Evil-Genius-on.
Lényeg:
Griffith királysága.
Egy kicsit csalódott vagyok (most inkább kihagynám a szokásos "Már megint várhatunk fél évet a következőre" dolgot) amiatt, hogy Griffith csak a saját birodalmát oltalmazza a szörnyektől, s a királyságát nem terjesztette ki az egész bolygóra.
Pedig azt lehetett hinni, hogy az egész világ ura lett, s hogy az emberek és szörnyek egymás mellett fognak harmóniában élni.
Így már csak azt, hogy Wilhem környékét alakította át a saját képére, s a saját Apostolai a kivételek.
A többi szörny ugyanúgy veszélyt jelent a világra.
Természetesen összességében ez sem kis dolog, de Griffith-ből kinéztem volna többet is, remélve hogy mindenki számára elhozza a békét.

kada

Quote from: blackronin on 2013-01-13, 14:02:20de Griffith-ből kinéztem volna többet is, remélve hogy mindenki számára elhozza a békét.
Mindenki számára?

Mikor volt legutóbb ez a célja?
Mi minden történt vele az után, hogy Guts távozott a seregéből?
És az anime végén?

Zen

Sztem nem fog megállni egy királyságnál ha övé lehet a világ. Meg úgyis apokalipszisről volt szó, gondolom az se csak úgy fog megtörténni hanem tesznek valamit "érte".
Kivételesen tetszett ez a kitérő, bemutatták/ják a helyet ahova Gutsnak valsz el kell majd jutnia a végső megmérközéshez.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

kada:
Lásd Zen válaszát, én is arra gondoltam lényegében.
Amikor megálmodta a királyságát, akkor még csak "emberi" mértékekben gondolkodott, de már Godhand tagként nagyobb álmai is lehetnek.
Tehát nem fog egy sima királyságnál megállni, ha övé lehet az egész bolygó.

Zen:
A kitérő így már tényleg nem olyan rossz, de én az elf szigetre is nagyon kíváncsi vagyok már.
De ki tudja ezek után, hogy mikor fogunk oda visszamenni...  ^^"
A következő fejezetre így is hónapokat kell várni még.