Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Member

Milyen 3D kártyát+RAM mennyiséget kellene vennem minimum, ha akarok SC II-zni? :) Gondolom a meglévő GF2-esem nem elég (még akkor sem, ha párhuzamosan beteszem mellé a trio3D-met :D). :angyali:

.Attila

Quote from: Member on 2010-08-11, 15:35:54
Milyen 3D kártyát+RAM mennyiséget kellene vennem minimum, ha akarok SC II-zni? :) Gondolom a meglévő GF2-esem nem elég (még akkor sem, ha párhuzamosan beteszem mellé a trio3D-met :D). :angyali:

Attól függ, milyen beállítások mellett szeretnéd használni.
No meg a konfig többi részét sem ártana ismerni.

Raggie

Quote from: Member on 2010-08-11, 15:35:54
Milyen 3D kártyát+RAM mennyiséget kellene vennem minimum, ha akarok SC II-zni? :) Gondolom a meglévő GF2-esem nem elég (még akkor sem, ha párhuzamosan beteszem mellé a trio3D-met :D). :angyali:
Sztem egy HD5570-essel(21k) elleszel medium/max beállításokkal az SCII-ben, de ha már pénzt adsz ki akkor javaslom, hogy kicsit időtállóbb kártyát vegyél, pl 5670-es(23k) vagy méginkább egy 5770-est(32k) javasolnék. Az 5770-es már egész komoly kártya, esetleg fullHD-ben is játszhatsz majd vele.

De csatlakozom .Attilá-hoz, mert az SCII szereti a gyors processzort is, nem csak a videókártyát...(egy min. 2,3-2,4GHz-es kétmagos elkél)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Member



Minimum konfig kell. Indie gamer vagyok, a grafika érdekel a legkevésbé, de szeretném tudni, mi lesz Kerrigan diktatúrájának vége. :)

.Attila

http://us.blizzard.com/support/article.xml?articleId=26242&locale=en_US

Na most tesómnak is gondja van és elvileg azért egy min. 2magos processzor kéne. Neki AMD Athlon 64-e van és azzal valami miatt nem megy. Az alaplapodba viszont nem megy kétmagos.
2 giga ram el fog kelleni, de legalább 1.5GB. A legolcsóbb, ha a 256-os ramot lecseréled egy 1gigásra, de figyelni kéne rá, hogy ugyanolyan sebessége legyen és lehetőleg a márkája is ugyanaz legyen.
Videokártya: AGP slotos kéne, ami megint nem szerencsés. A Raggie által említettek mind PCI-E 2 x16-osak.
Lehet, érdemesebb lenne egy olcsóbb, kétmagos processzorokat, PCI-E 2-t és DDR2-t támogató alaplapra épített rendszert nézni, de mivel mindent venni kéne hozzá, ezért nem úsznád meg 60k alatt szerintem.

Member

Akkor ezzel még várok egy kisebb vagyonra szer tételéig.

Fazék

előre bocsájtanám, hogy egyetlen egyszer sem játszottam multi-t (egyelőre nem is érzek túl sok kedvet hozzá a realID miatt), csak single player-ről tudok nyilatkozni:
C2D E6750, 8800GTS 512MB, 4GB (semmi sincs húzva ezek közül), és természetesen Win7 64bit
SCII 1680x1050, texture quality kivételével minden maxon van, és egyelőre nem voltak sebesség problémáim.

Cobra

Member, a mostani géped 2002 utáni játékok futtatására teljesen alkalmatlan. Szóval abból minden kuka, valószínűleg még a táp is meg a merevlemez is, mivel gondolom IDE-s.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Flaser

...a másik kérdés, meg, hogy hogy beszéljük rá a Win 7-re?

(Windows 2000? Aargh! Múlt évezredi technológia! ...akkor legalább egy XP-t)
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

Quote from: Flaser on 2010-08-11, 23:06:01
...a másik kérdés, meg, hogy hogy beszéljük rá a Win 7-re?

(Windows 2000? Aargh! Múlt évezredi technológia! ...akkor legalább egy XP-t)

én már annak is örültem, amikor win98-ról rá tudtam beszélni
nagy nehezen a 2k-ra. Ahhoz képest az xp már nem akkora
ugrás, az xp a 2k átalakított asztali verziója (2k az NT /
workstation széria utolsó tagja volt).

Szerintem bontóban nézz valami régebbi használt brand
gépet (ibm, dell asztali), amiben már C2D van, és teljes
magasságú PCI-e slot. Vagy nézz aprón C2D-s használt
konfigot. Plusz egy használt, mondjuk 3870 / 4670, 9600GT,
9800GT. Jó esetben 50k-ból ki lehet hozni, bár lehet egy-
két szükséges fejlesztéssel már inkább 55k.
Bár... lap 9k, proci 10k, ram 9k, hdd 9k, ház+táp legyen
10k, odd 4k, s ehhez még vidkari használtan 10-15k...
árban rosszabb, de legalább az alkatrészek többsége
új és garanciális lesz. 

Member

A merevlemez IDEs, úgyhogy a tipp jó, a tápból viszont az adott boltban az egyik legdrágábbat vettem 2 éve, mert az előző nem vitte az alaplapot. Vagy az 550 W kevés ide?

NLZ

Ha 2 éves, akkor jó az, minden szükséges csati van rajta. 550W meg mindenre elég.
[reserved]

Member

Most elgondolkoztam, kiadjak 2ÖNYM-ot egyetlen játékért, amikor valszeg semmi mást nem fogok tolni az újak közül, ahogyan azt teszem 8 éve?

Ellenben egy 2 giga RAM elkélne, mi az optimális márka/ár?

.Attila

Quote from: Member on 2010-08-12, 00:53:23
A merevlemez IDEs, úgyhogy a tipp jó, a tápból viszont az adott boltban az egyik legdrágábbat vettem 2 éve, mert az előző nem vitte az alaplapot. Vagy az 550 W kevés ide?

Ha az jó táp, akkor elég.
Ha nem jó, akkor passz, adott esetben meg is sütheti a cuccot.

Kuroi Tenshi

550W még magában semmit sem jelent, a márka és a bél a
lényeg. Lehet papíron 550W, gyakorlatban csak 300W, és
még így is hiányoznak belőle alapvető védelmek.

Quote from: Member on 2010-08-12, 00:59:28
Ellenben egy 2 giga RAM elkélne, mi az optimális márka/ár?

Abba a gépbe felejtsd el, drágább venni, mint amennyit
a gép ér. Nem vicc. DDR1 már kifutott, ezért drága.

Quote from: Member on 2010-08-12, 00:59:28
2ÖNYM

he

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Ilyen tápom van.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-08-12, 01:58:24
Abba a gépbe felejtsd el, drágább venni, mint amennyit
a gép ér. Nem vicc. DDR1 már kifutott, ezért drága.
Azért durva, hogy 8k-t elkérnek 2gigáért. Oo

.Attila

Quote from: Member on 2010-08-12, 12:11:07
Ilyen tápom van.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-08-12, 01:58:24
Abba a gépbe felejtsd el, drágább venni, mint amennyit
a gép ér. Nem vicc. DDR1 már kifutott, ezért drága.
Azért durva, hogy 8k-t elkérnek 2gigáért. Oo

Hát az a táp max. nevében 550W, ennyiért jobb féle tápból 380W-osat kapsz és akkor marad is pénzed, kicsivel több pénzért már igen jó 400W-osat kapni.

DDR3 ramból 15k a 2giga...

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2010-08-12, 12:11:07
Ilyen tápom van.

Azért durva, hogy 8k-t elkérnek 2gigáért. Oo

Az minden, csak nem jó.
S ha a boltban ez volt a legjobb, nem akarom tudni, hogy
milyen volt a többi x_x

Durva? Az még nagyon jó ár is lenne, ha DDR lenne, de
DDR2. Neked viszont sima DDR kell, amiből viszont 1GB
ennyi! Mondtam, 2GB kb 16k, majdnem a komplett géped
ér ennyit.

Quote from: .Attila on 2010-08-12, 12:37:12
DDR3 ramból 15k a 2giga...

ORLY?

.Attila

Az igen, de lementek az árak 1 hónap alatt.

Kuroi Tenshi

Egy hónapja ez 11k volt, tehát nem tudom, honnan
veszed a 15k-t...

.Attila

Tudod mit? Nem érdekel.

Cloud

#12862
Ha a laptopom kijelzője a normális helyett ilyen színekben kezd el megjeleníteni akkor  valszeg kampec a videókártyának ugye?  :frown:

http://a.imageshack.us/img839/953/img0013cq.jpg

(Geforce go 7400)

Kuroi Tenshi

Ha folyamatosan ezt csinálja, akkor lehet.
Esetleg driver reinstall?

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-08-14, 23:31:05
Ha folyamatosan ezt csinálja, akkor lehet.
Esetleg driver reinstall?

Az már megvolt. Amúgy meg  már bekapcsoláskor ilyen lesz amikor a gyártó logót  mutatja.

SZal akkor FUCK YEAH. :(:(

Kvikveg

Elsore ugy nez ki, mint egy Photoshop posterize x szinre filter...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Failure is the default option

Kvikveg

Arrrrrg, nem talalok egy FF personat. A Mushishire / Mononoke Hime varazsszarvasanak laba kozul kinovo novenyekre emlekezteto rajzolt szines novenycsápok voltak rajta.
http://www.getpersonas.com/hu/persona/121564 Ilyesmi tekergodzok, csak tobb es szinesek.
A feltolto es a cime is megtalalhatatlan es megjegyezhetetlen. :(
Egyszer ratalaltam es feltettem pl a laptopomra de most nem talalom. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Quote from: Cloud on 2010-08-14, 23:44:10
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-08-14, 23:31:05
Ha folyamatosan ezt csinálja, akkor lehet.
Esetleg driver reinstall?

Az már megvolt. Amúgy meg  már bekapcsoláskor ilyen lesz amikor a gyártó logót  mutatja.

SZal akkor FUCK YEAH. :(:(

Na változás nincs, sőt tegnap este már a képernyő is elment a bekockázódás után. Ez így tuti hogy videókártya, szóval szerintetek vigyem szervízbe, hátha megcsinálják valahogy, vagy dobjam fel hardverapróra alkatrésznek, darabonként. :(   (király nincs most pénzem új gépet venni. :( )

Cobra

Sajnos nem igazán éri meg megjavítani.
Hide and fear, Cobra Commander is here !