Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

"Bohóc, a kurva anyádat!"

Jól van, értem én, hogy azért a pénzért egy jól kitesztelt, jól összerakott (már amikor nem szériahibás, ötödszöri visszavivés után is szar), felsőkategóriás gépet kapsz, de egyrészt az a pénz sok, főleg itteni viszonylatban, másrészt olyanokat emlegetsz fel killer featureként, amiket ingyenes cuccok is tudnak, akár minimális utánajárás után.

Failure is the default option

Darkstar

#15901
Ingyenes pc?

Amúgy ezek nem killer feature-ök, csak kényelmiek. Nekem inkább killer az osx, az, hogy van egy darab kábel, a gép gyönyörű és alig foglal helyet (amellett a monitor viszont baszottnagy és a képe is gyönyörű), gyors, elég akkor újraindítani, ha valami update van (legutóbb ilyen egy hete volt, azóta gond és lassulás nélkül fut) illetve hogy baromi jól dolgozik együtt más mac/ios cuccokkal.

Szerk: meg persze az, hogy utána raktam össze htpc-t. Na én mégegyszer nem vagyok hajlandó szarakodni azzal, hogy összevadásszam, mi megy jól együtt, mi nem, mi kompatibilis, mi nem, mi hol kapható, a venti belefér-e a házba vagy épp rálóg a rambordára, milyen hiba van a driverekben, etc. Jobb dolgokkal is tudom tölteni az időmet.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#15902
buta kérdés következik:

tfh van alaplapi és külön videókártya is.
van bármi lehetőség arra, hogy BIOS állítással csak az alaplapit használja a gép, anélkül, hogy kivenném a pci-e slotból a másikat? létezik olyan alaplap, ami ilyen ügyesen tud operálni?

hőmérséklet, áram megtakarítás, és zaj csökkentés a célok ugyebár :)

szerk: mert gondolom, hiába állítom be úgy, hogy oprdsz csak az alaplapival operáljon, azért valamilyen módon meghajtja a slot-ban lévő kártyát is, de persze simán el tudom képzelni, hogy ilyenkor nullához közelít az áramfelvétele és hőtermelése, de hát ezért kérdezem, mert fogalmam sincs :)

Raggie

mikori a videókártya? (etttől függ, hogy mennyire kapcsol le)
Ha a mostani (GCN-es) radeon, az pl kevesebb, mint 3W-ot fogyaszt ilyenkor. Feleslegesnek tartom az ügyködést. Jól ki vannak ezek találva már.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Raggie on 2013-06-20, 10:17:23
mikori a videókártya? (etttől függ, hogy mennyire kapcsol le)
Ha a mostani (GCN-es) radeon, az pl kevesebb, mint 3W-ot fogyaszt ilyenkor. Feleslegesnek tartom az ügyködést. Jól ki vannak ezek találva már.
6850 asszem, vagy 6870. tudja fene ^^"

Raggie

#15905
Quote from: Fazék on 2013-06-20, 10:29:00
Quote from: Raggie on 2013-06-20, 10:17:23
mikori a videókártya? (etttől függ, hogy mennyire kapcsol le)
Ha a mostani (GCN-es) radeon, az pl kevesebb, mint 3W-ot fogyaszt ilyenkor. Feleslegesnek tartom az ügyködést. Jól ki vannak ezek találva már.
6850 asszem, vagy 6870. tudja fene ^^"
Hát ezek már nem olyan jók. Sima idle-ben 20W körül esznek, long-idle-ben 15-17W. Szóval itt már lehet, hogy érdemes trükközni valamit.

nem tudok ilyen programról vagy valamiről ami ilyet tud (lekapcsolni a VGA-t), elvileg pont erre jó a 7XXX-es sorozat zero-core fícsörje. De az biztos hogy a teljes kártyát nem lehet lekapcsolni, mert akkor nem érzékelné a rendszer. A zero-Core értékig viszont elviekben le lehet vinni (3W környéke), de ehhez elég erősen hozzá kell férnie a proginak a kártya driveréhez/bios-ához(külöböző részegységeket kell áramtalanítani a nyákon), tehát nem hiszem, hogy találsz ilyet valahol. Hacsak nem volt pont ilyen ötlete valami fanatikus techpowerupos vagy tomshardware-s emberkének is :D .

EDIT: de megkérdezem neked a PHfórumon a 6850/6870 topicban. Ott vannak még nagy tudorok! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék


Raggie

#15907
Hát ők is ezt írták, hogy a 6xxx-es szériánál nincs semmi ilyen megoldás. Programról nem tudnak. Szori. Marad a kártya kihúzás, vagy megtűröd azt a 15-20W-os plusz fogyasztást.

Még amit tudsz csinálni: MSA Afterburner-el vagy Sapphire TRIXX-el alulfeszeled és underclock-olod a kártyát még jobban, mint ahogyan azt ő visszaveszi. Csinálsz rá egy profilt és mindig bekattintod, amikor nem kell a 3D. Bár nem tudom lehet-e még jobban visszavenni. ki kell próbálni.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cobra

Milyen alaplap? Ha meg tudom nézni a kézikönyvét, akkor meg tudom mondani mit lehet vele csinálni (bár szerintem te is ki tudod deríteni a bios beállításokból.)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2013-06-20, 12:19:42
Milyen alaplap? Ha meg tudom nézni a kézikönyvét, akkor meg tudom mondani mit lehet vele csinálni (bár szerintem te is ki tudod deríteni a bios beállításokból.)
alaplapot azért nem mondtam, mert az még nincs. (jelenleg GA-P35-DS3 rev1.0 lapom van, de ugye itt irreleváns a kérdés, mert nincs benne integrált grafikus egység)
pont ezért a kérdés, hogy van-e értelme ilyen kritériumot szem előtt tartva majd lapot keresnem, vagy ilyen lehetőséget nem adnak a 25-30k alatti lapoknál?

@Raggie
azért kösz a segítséget, tipikus, ismét jól és jókor vásároltam :D

Fazék

#15910
más: office 2013 aktiváláshoz nincs valakinek programja? mindenféle vírusokkal teli verziókat nem akarok leszedni netről, a megbízhatóbb full telepítő mellé adott töréseket viszont nem tudom külön leszedni, csak a törésért meg nem akarok teljes telepítőt letölteni. hülye kollégának kellene thx.

szerk: nehogy nekiálljatok keresgélni, meg letöltögetni. csak akkor segítsetek, ha esetleg ott van a gépen, és gyorsan megvan. nem akarom hogy a kolléga hülyesége után, még az én lustaságom miatt is valaki más dolgozzon :)

Raggie

Quote from: Fazék on 2013-06-20, 13:20:21
@Raggie
azért kösz a segítséget, tipikus, ismét jól és jókor vásároltam :D
Még lehet nem késő gyorsan meghirdetned hardveraprón és pár ezer ráfizetéssel venni valamelyik hasonló teljesítményűt a 7xxx-es szériából. (már ha ennyire szempont a fogyasztás) Bár ez attól függ leginkább, hogy milyen módon lesz használva a számítógép. Ha a mindig bekapcsolva tartós fajta vagy, akkor lehet hogy egészen szignifikáns összegekben is megmutatkozhat ez a pár watt különbség a villanyszámlán és pár hónap alatt vissza is sprórolod a különbözetet. :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

NLZ

Quote from: Fazék on 2013-06-20, 14:09:11
más: office 2013 aktiváláshoz nincs valakinek programja? mindenféle vírusokkal teli verziókat nem akarok leszedni netről, a megbízhatóbb full telepítő mellé adott töréseket viszont nem tudom külön leszedni, csak a törésért meg nem akarok teljes telepítőt letölteni. hülye kollégának kellene thx.

szerk: nehogy nekiálljatok keresgélni, meg letöltögetni. csak akkor segítsetek, ha esetleg ott van a gépen, és gyorsan megvan. nem akarom hogy a kolléga hülyesége után, még az én lustaságom miatt is valaki más dolgozzon :)
Officre 2013ra az alábbi módszerek vannak:

MAK kulcsos, telefonos aktiválás: http://pastebin.com/gzutALnh
Ezzel tisztán aktiválva lesz az office, nem kell hozzá később semmi egyéb. Hátránya, hogy be kell telefonálni (pl skypeon) microsoftékhoz.

KMS emuláció: http://forums.mydigitallife.info/threads/28669-
Ennél folyamatosan kell futni egy szolgáltatásnak a gépen, cserébe ha ez megvan, nincs egyéb gond.

Trial reset: http://forums.mydigitallife.info/threads/43861-
Ennek is le kell futnia időről időre, hogy tudjon menni tovább.
[reserved]

Fazék

Quote from: Raggie on 2013-06-20, 14:24:41Még lehet nem késő gyorsan meghirdetned hardveraprón és pár ezer ráfizetéssel venni valamelyik hasonló teljesítményűt a 7xxx-es szériából. (már ha ennyire szempont a fogyasztás) Bár ez attól függ leginkább, hogy milyen módon lesz használva a számítógép. Ha a mindig bekapcsolva tartós fajta vagy, akkor lehet hogy egészen szignifikáns összegekben is megmutatkozhat ez a pár watt különbség a villanyszámlán és pár hónap alatt vissza is sprórolod a különbözetet. :)
no igen. ugyan nem fut 24/7, de azért ahol lehet visszavenném a fölösleges fogyasztást/hőtermelést.
hardveraprón elgondolkodom. elvégre még hibátlanul megvan a doboza, minden tartozékával együtt, garancia is van rá, csak a dirt2-t aktiváltam belőle steam-en meggondolatlanul, pedig most az is jó kis extra lehetne eladáshoz, én meg egyszeri elindításon túl nem is foglalkoztam vele  ^^"

@NLZ
köszönöm a kimerítő választ, azt hiszem a második lesz a nyerő.

Raggie

#15914
Quote from: Fazék on 2013-06-20, 15:43:43
no igen. ugyan nem fut 24/7, de azért ahol lehet visszavenném a fölösleges fogyasztást/hőtermelést.
hardveraprón elgondolkodom. elvégre még hibátlanul megvan a doboza, minden tartozékával együtt, garancia is van rá, csak a dirt2-t aktiváltam belőle steam-en meggondolatlanul, pedig most az is jó kis extra lehetne eladáshoz, én meg egyszeri elindításon túl nem is foglalkoztam vele  ^^"
6850-ek 25k körül mennek most aprón.
6870-ek 27-30k körül.
7790-est ami kb 6870 szintjén van(kicsit még gyorsabb is) lehet újonnan kapni iponban 33k-ért. ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

ejj de fájdalmasan gyorsan esnek ezek az árak vásárlás után.
előtte meg úgy tűnik, hogy évekig stagnál :D

Raggie

Quote from: Fazék on 2013-06-20, 16:20:16
ejj de fájdalmasan gyorsan esnek ezek az árak vásárlás után.
előtte meg úgy tűnik, hogy évekig stagnál :D
:D
ne is mondd!
Én 76k-ért vettem a kártyám, kijön majd nemsoká a 8xxx-es széria és tuti 30-40k körülire esik vissza... :(
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2013-06-20, 08:50:42
tfh van alaplapi és külön videókártya is.
van bármi lehetőség arra, hogy BIOS állítással csak az alaplapit használja a gép, anélkül, hogy kivenném a pci-e slotból a másikat? létezik olyan alaplap, ami ilyen ügyesen tud operálni?

1.) át lehet állítani, hogy az alaplapi legyen a fő.
2.) evvel viszont a monitor kábelét is át kell dugni.
3.) nem fog teljesen kikapcsolni a kártya, lesz egy minimális fogyasztása,
ahogy Mazsi is írta; viszont ha aktív, az alaplapinak is megemelkedik,
egy G965 vagy G35 korabeli (asszem olyanod van) mondjuk 3-5-8W-tal
terheléstől függően, tehát ennyivel is kevesebbet nyersz.
4.) underclock, undervolt esetén lehet instabillá válik a kártya és lefagy
a gép - nekem már volt ilyenem, hogy x frekvenciánál alacsonyabb idle-t
nem bírt a kártya és lefagyott.
5.) Az, hogy mennyiért hirdetik, nem mindig azonos avval, hogy mennyiért
mennek el végül és meddig hirdették.
6.) Ilyen kis megtakarításért érdemes-e lecserélni? Minimálisan gyorsabb
csak. Elvileg most már valamikor ősszel végre jön a következő gen is...

Cobra

Furcsa, most megnéztem egy Asus P75 chipsetes lapot és nincs semmilyen állítási lehetőség biosban, hogy az integrált GPU-t használja, vagy a külsőt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

office-ra visszatérve kicsi off: kolléga még késő délután is ezzel zaklatott tegnap, hogy milyen gondjai vannak az új office-ával... mondtam neki a legelején, hogy tessék, itt egy 2007-es verzió, ez biztosan tutin működik, rakd föl ezt. neeeeem, neki a legújabb kell. hát akkor baszod old meg kérlek, de engem hagyj már békén. munkaidőn kívül most már föl se fogom neki venni a telefont, ezt sikeresen elérte.

K_T: nem kell aggódni, mindenképpen a lustaságom győz, ez a kártya nálam fog elrohadni, kényelmesebb vagyok annál, semminthogy fél évente frissítsem eladás-vétellel a videókártyámat :)
teljesítményre bőven elég, most úgyis a proci, meg a memória fogja vissza a gépet, semmi értelme nem lenne a videókártya cserének.

Fazék

#15920
elkövettem egy hibát, amit éppenséggel még elmagyarázni is csak nehézkesen fogok tudni...

szóval ugye rühellem ezt az idióta metro felületet, de nem nagyon szórakoztam az eltüntetésével, inkább csak ugye a régi asztalt használtam, és reménykedve várom a hivatalos update-et az egyszerű megoldáshoz. de most valami billentyűzetkombinációval sikeresen "integráltam beléje" ezt a tetves Chrome-ot, szóval ezen a felületen nyitja meg, taskbar-on nem is látszik, csak a quicklaunch ikonja, amire ha rábökök, akkor metro alatt megnyitja.

kérdés: hogy az istenbe tudom kivenni metro alól? :haha:

szerk: ÁÁÁÁÁ megvan. beállítások és ott szúrta ki a szemem az opció "Chrome újraindítása asztal módban"

hál istennek, ez letudva, most már nyugodtan térek aludni :)

Cobra

Routert frissítetted már?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2013-06-27, 08:26:37
Routert frissítetted már?
nope. az komoly feladat, jobban rá kell készülni. vagy elfelejteni. :)

Nakedape

appleájfónról kell képeket kimentenem hordozható vinyóra. na elvileg a  windows intéző csak a "filmtekercs" mappát látom, a többi mappában látott képeket ha win alatt usb-n fel van helyezve, elérem valahogy, vagy a telefonon belül kell átküldenem valahova?

mac mester valaki? (flag:urgent)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Darkstar

Milyen többi mappában?
Ha a standjard mappakra gondolsz, azok a képek mind benne vannak a camera rollban. A photostreamet vagy szinten lemented ide, vagy a gépen beallitod es lehúzza magátol. Macen sys settings/iCloud, Win gépen iCloud control panel kell hozza.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nakedape

Quote from: Darkstar on 2013-06-27, 12:21:14
Milyen többi mappában?
Ha a standjard mappakra gondolsz, azok a képek mind benne vannak a camera rollban. A photostreamet vagy szinten lemented ide, vagy a gépen beallitod es lehúzza magátol. Macen sys settings/iCloud, Win gépen iCloud control panel kell hozza.
Igen  eljutottam addig, hogy külön  program kell, ha jól láttam, nincs benne a camera rollban minden, de majd nézem még. Köszönöm
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

Iclouddal az Icloud.com-on naptár minden egyéb megvan, de a képek nem ott, hosszasan szinkronizál, remélem dolgozik is,és aztán ok lesz. Létrehozott egy "saját fotóadatfolyamot", de abban a nem látom a mappákat még
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Darkstar

Mappakat nem is fogsz látni szerintem. Csak az ömlesztett fotókat. Elég hamar le kellene szívnia a képeket ha jo apple ID-bal jelentkeztel be.
Amit nem tudok, hogy ha iTunes alól nyomott ra fel valaki fotókat, azt hogy lehet látni. Talán iTunes alatt, passz.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nakedape

hát amit eddig összeömlesztett az csak a filmtekercsek mappa egyik részlete.. de szerencsére felmentést kaptam, majd otthoni gépükön megoldják, innen elvileg instalálhatok mindent lefele
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

igazán felhasználóbarátnak tűnik az Apple termék - nem Apple termékkel történő kommunikációja :D