Main Menu

Kodek gondok

Started by Attilio, 2003-09-18, 12:35:11

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-18, 23:41:35
OFF, majd kigyomlálja a moderátor ha akarja
Szerintem 2,4B csak, HT nincs benne.
Amúgy Heroes. Konkrétan Hirot ábrázolja, a 11.(?) részből.
Thx. :)

Ramiz

40-60%-ot mutat a CPU használatnál az mplayer. Image Post-Processing nélkül meg még jobban szaggat és néha kihagy pár frame-et. :D Ennyire gépigényes ez a szép felbontás? :crybaby: Nem mondom, elavult a gépem (2.66 GHz-es Celeron proci, Radeon 9550-es videókártya és 512 MB memória), de eddig még filmnézéssel nem volt sose teljesítményproblémám...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Nekem a Discipline lejátszásával vannak gondjaim. MPlayer-t használok csak, semmilyen codecpack nincs fent. A Discipline mkv kiterjesztésű fájljai akadnak, kimaradnak részek és a hang is összevissza késik, siet.

Ramiz

Leszedtem az új mplayert, ami a külön megnyitódó kis dos-os ablakban olyasmiket dobál nekem, hogy "Error while decoding frame!"... Akkor mégiscsak a file hibás, vagy csak a gépem nem bírja a dekódolást?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Az -idx opciót próbáltad már?

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2006-12-19, 11:36:43
Leszedtem az új mplayert, ami a külön megnyitódó kis dos-os ablakban olyasmiket dobál nekem, hogy "Error while decoding frame!"... Akkor mégiscsak a file hibás, vagy csak a gépem nem bírja a dekódolást?
Nagyon egyszerűen megtudhatod hogy hibás-e a file, vesd össze a CRC-jét azzal ami fentvan az aniDB-n. :)

Randal

Kodekek terén én a CCCP-t és az ACE-t használom, igaz, az utóbbiból le van tiltva a WMP Classic. Nekem tökéeletesen működik.
CoreAVC-ből torrenten találni rendes regelt verziót, kipróbáltam, szépen műxik, de gép kell alá ettől függetlenül, mivel a Beyond the clouds KAA-val próbáltam ki és gyengécske gépemen (cel800@100,384sdram,gf3ti200) beszaggatott egy-két jelenetnél.

Manitu

Quote from: Randal on 2006-12-19, 15:33:19
CoreAVC-ből torrenten találni rendes regelt verziót, kipróbáltam, szépen műxik, de gép kell alá ettől függetlenül, mivel a Beyond the clouds KAA-val próbáltam ki és gyengécske gépemen (cel800@100,384sdram,gf3ti200) beszaggatott egy-két jelenetnél.
Csodákra a CoreAVC sem képes. Bár hogy nem diavetítést produkált azon a gépen, az már majdnem felér egyel.


Randal

Na ja. Mondjuk előtte se volt rossz ,kb. 5 másodperc lazán kiesett a grafikailag durvább jeleneteknél:) De ezzel a progival lemérsékelte a lassan váltok szintre:)
A KAA-s Appleseed 2004 viszont enélkül is szépen futott rajta. A PSNR verziót még nem próbáltam.

Egyébként higyjétek el, én csak ajánlani tudom az ACE-t. Elég sok kodek van benne és elég jól el lehet velük variálgatni. Plusz rendes filmnézéshez a legjobb (Remélem nem a CCCP miatt működik így, mert akkor beégtem).

Viszont egy kérdés tőlem is:
Esetleg egy h264-es kodek amit szeret a VirtualDub? Ugyanis kellene vágáshoz...

Manitu

Quote from: Randal on 2006-12-19, 19:14:01Viszont egy kérdés tőlem is:
Esetleg egy h264-es kodek amit szeret a VirtualDub? Ugyanis kellene vágáshoz...
FFDshow. Beállítások, Decoders fül, a codecs résznél a h264 decoderét átállítod libavcodec-re.

ACE pedig szép, és jó, csak mire? Azt ne mond, hogy te bármit is használsz abból a sok vacakból, ami benne van, és más packokban nincs meg. (Egyedül a wmv9 dekóder hiányzik a CCCP-ből, ami néha jól jön, bár manapság azt is egyre ritkábban használják, és különben is fel lehet rakni külön :) )


Cobra

#250
Ramiz esetleg próbáld meg, hogy nyomsz uninstallt minden installált codeckre, packra, majd felrakod a Media Player Classicot és a legújabb ffdshow-t. Ha így se megy, akkor nem bírja a géped.
Igaz most olvasom, hogy a CCCP is kb ezt tartalmazza, szóval maradhat, ha a legújabb van fent. A Haali Media splitte rviszont felesleges belőle, mert a MPC tudja alapból kezelni az mkv-kat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Randal

Manitu: Az ACE nálam olyan mint a Windows: Jól el lehet buherálgatni, nézegetni, machinálni vele. Egy átlag felhasználónak meg pont megfelel hisz nem veszi észre a hibáit. Mindegy, végülis ekem nincs abjom vele szal maradhat.

Átállítottam amit mondtál, de így se műxik:(
Próbáltam a COR féle FMP-nél, meg a KAA féle Planetesnél, de nem ismeri fel (AAC miatt talán?bár szvsz ez hülyeség).



Ramiz: meg nyomj rá regcleanert, emg nézd át a system32 könyvtárad, hogy törölte-e a kodekeket (bár ez macerás meló kicsit).

Manitu

Quote from: Randal on 2006-12-20, 00:22:34
Átállítottam amit mondtál, de így se műxik:(
Próbáltam a COR féle FMP-nél, meg a KAA féle Planetesnél, de nem ismeri fel (AAC miatt talán?bár szvsz ez hülyeség).
Attól is lehet, vagy a formázott felírattól. Ezeket nagyon nem szereti. Meg a CBR audiósávot úgy általában. Vagy egyszerűen a konténer túl új neki, az mkv-ból csak egy évekkel ezelőtti verziót ismer a progi, lehet az újakkal meggyűlik a baja. Szóval azért van baja a proginak, kicsit régi már szegényke. Az a baj, hogy vágáshoz viszont nem jut eszembe jobb... Régebben még működött, de most nálam sem akarja az igazságot, igaz, csak aac hangos, formázott felíratos videok vannak kéznél :(


Ramiz

Nos, úgy tűnik, az új mplayer teljesen rossz a célra, viszont a CoreAVC 1.1 Pro felrakása után a Media Player Classic egész tűrhetően viszi (2-3 lag egy epizód alatt), úgyhogy maradok ennél egyelőre. :merci: a segítséget!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

A VLC-nél minden kimenetnél ezt csinálja?

A tökéletesség unalmas.

Solid Snake

Egy kisebb tanácsra lenne most szükségem, tapasztalt kollégák.  :smile:

Veletek már előfordult, hogy egy softsub-os MKV anime szaggatott, különösen az OP/ED-eknél?
Velem most ez a helyzet a Rozen Maiden Träumend-nél. Leszedtem AnimeAddicts-ról, azonban elviselhetetlenül szaggat.  :ejj:

A videó jellemzői:

  • felbontás: 848 x 480
  • kódolás:  MPEG4 Video (H264) 29.97fps
  • hang: Vorbis 48000Hz stereo
  • felirat: Advanced SubStation Alpha (formázott magyar ASS)

A gépem jellemzői:

  • processzor: Intel Celeron P IV 2 GHz
  • memória: 512 MB RAM
  • videókártya: nVidia GeForce FX 5200 128 MB

A gépen kodekügyben kizárólag a CCCP van fent, eddig nem tapasztaltam ilyet, amióta animézek. Szerintetek a magas felbontás miatt nem bírja a gépem?  :confused:

Fazék

SolidSnakeGH: h.264 miatt nem bírja a géped. lehet hogy más h.264-ekkel még nem volt gondod, de mindennek eljön egyszer az ideje :)
szóval próbáld ki az mplayer-t, mert tényleg elképzelhető, hogy egyéb windows-os lejátszóval ezt már nem bírja a géped. :)

Solid Snake

Bár a felirat leegyszerűsített lett, ennek ellenére már nincsen gond a sebességgel. Köszi!  :tezsvir:

kikuchiyo

Próbáld ki, hogy a CoreAVC kodekkel is szaggat-e.
(Ezt letölt, kicsomagol, txt elolvas, utasítás követ, ffdshow control panelben h264 ffdshow-val lejátszás elől pipa kivesz, MPC-vel kérdéses videó megnéz)

Ha még így is szaggat, akkor próbáld ki az alábbi mplayer buildet:
http://www.cccp-project.net/smf/index.php?topic=811.0

Ez tudja használni az előbb ismertetett CoreAVC-t. directx kimenetet használva és a postprocessinget kilőve 1920x1080 felbontású h264 videót (!) is képes volt majdnem szaggatásmentesen lejátszani a tiednél nem sokkal jobb gépen (P4 2.4GHz, igaz, ez nem Celeron).

Az OP/ED azért szaggat jobban, mert ezekben eleve több képváltás, dinamikus mozgás szokott lenni, másrészt lehet, hogy a karaokét is softsubbal oldották meg a magyar jómunkásemberek, ekkor a karaoke-effekteket is valós időben kell számolnia a gépednek.

Szerk: mplayerrel próbáld ki a -ass -embeddedfonts kapcsolókat :)
Failure is the default option

Manitu

Quote from: kikuchiyo on 2007-03-16, 21:07:36másrészt lehet, hogy a karaokét is softsubbal oldották meg a magyar jómunkásemberek, ekkor a karaoke-effekteket is valós időben kell számolnia a gépednek.
Nem lehet, biztos. Ass kellemesen procigyilkos tud lenni, ha túlzásba viszik az effekteket... sőt, nem is kell olyan nagyon túlzásba vinni...


Cobra

Ha még AC3 hangot is használtak volna, akkor a 2Ghz-es Celeronon max mangaként tudnád nézni :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Solid Snake

Quote from: Manitu on 2007-03-16, 22:16:44
Quote from: kikuchiyo on 2007-03-16, 21:07:36másrészt lehet, hogy a karaokét is softsubbal oldották meg a magyar jómunkásemberek, ekkor a karaoke-effekteket is valós időben kell számolnia a gépednek.
Nem lehet, biztos. Ass kellemesen procigyilkos tud lenni, ha túlzásba viszik az effekteket... sőt, nem is kell olyan nagyon túlzásba vinni...

Egyetértek. Nem maradt más, leszedem külföldi torrentről, avi-san, angol felirattal, úgyis csak az anime a lényeg + így még az asztali is támogatja.  :szemuveges:

Quote from: Cobra on 2007-03-16, 22:47:54
Ha még AC3 hangot is használtak volna, akkor a 2Ghz-es Celeronon max mangaként tudnád nézni :)

De legalább színes manga lenne.  :lol:

Kvikveg

#262
Nnna. FMP-Fummofu. CCCP codec, a benne levo Media Player Classic lejatssza, csak hat kicsit kepregeny jelleggel. Najo, "csak" lassu.
Es ez igen idegesito.
Nem lehet valahogy lusta dog stilussal mplayerrel megoldani?
Azzal nezek mindent, csak ezen a k mkv-n hal be a dolog.

Hah! Fent van aviban! Halleluja!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Randal

Hali!
Nekem lenne egy kis gondom.
Fennt van a CCCP 2007.02.27-es kodekpackje.
Elindítom a Samurai Champloot, plusz hozzá a magyar ass feliratot az MPC-vel.
A feliratot beállítom úgy ahogy nekem tetszik, de minden egyes résznél külön kell állítani. Hol a fenébe lehet azt beállítani, hogy mindig oylan legyen a felirat ahogy én akarom és ne kelljen vele tökölni?

Selmo

A vsfilter configurationnál a start menüben. A systrayen mindig csak az aktuális filmet állítod. :)

A tökéletesség unalmas.

Fate



Hali, én jelenleg Mplayer Fontend-et hasznnálok és néhány mkv kiterjesztésű videó igen erőteljesen szaggat. A kérdésem az lenne, hogy ha leszedem a legújabb mplayer-t (a fontend asszem elég régit használ) az megbírkózik a dologgal? Ha nem akkor milyen lejátszót ajánlanátok (lehetőleg olyan kéne amihez nem kell felpakolni egy rakat codec-et).
Köszi
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Selmo

A frontendes mplayert simán felülírhatod a legújabbal, de talán jobban jársz, ha leszeded a grafikus mplayert innen: http://ffdshow.faireal.net/mirror/mplayer/

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

Quote from: Selmo on 2007-04-10, 15:48:33
A frontendes mplayert simán felülírhatod a legújabbal, de talán jobban jársz, ha leszeded a grafikus mplayert innen: http://ffdshow.faireal.net/mirror/mplayer/

Én monstanában CCCPt használok Windows  Media Player 11el. Remekül kódolja. Teljesen meg vagyok vele elégedve.
-ilyet se mondtam még...windows termék ami tényleg hasznos s működik is.... :rotfl:-

Fate

Quote from: Selmo on 2007-04-10, 15:48:33
A frontendes mplayert simán felülírhatod a legújabbal, de talán jobban jársz, ha leszeded a grafikus mplayert innen: http://ffdshow.faireal.net/mirror/mplayer/

Köszi, ez működik, csak arra nem jöttem rá, hogy miképp tudom elővarázsolni az mkv feliratsávjait.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Selmo


A tökéletesség unalmas.