Main Menu

Kodek gondok

Started by Attilio, 2003-09-18, 12:35:11

Previous topic - Next topic

arianrhod

Azt hiszem ez a legmegfelelőbb hely a kérdésemnek.
Az volna a problemám,hogy leszedtem a Shinsen-Sub által készített Darker than Black mkvs verziót és a nagy felbontás miatt nagyon csúszik a hang a képtől.K-lite codec pakom van és tegnap letöltöttem a CoreAVC Pro 1.1.0.5 csomagocskát de így se megyen a MP Classicban.VLC-t is próbáltam de ott meg rögtön leáll.Mit kéne csinálnom vagy milyen codecet kéne felraknom,hogy probléma mentesen menjen?

kikuchiyo

Elképzelhető, hogy ennek a K-lite codec packnak van valahol egy vezérlője, amiben ki kéne kapcsolni, hogy ne a default kodekkel próbálja meg a h.264 videókat lejátszani.
Failure is the default option

Zsiga

#272
Quote from: kikuchiyo on 2007-04-24, 11:35:24
Elképzelhető, hogy ennek a K-lite codec packnak van valahol egy vezérlője, amiben ki kéne kapcsolni, hogy ne a default kodekkel próbálja meg a h.264 videókat lejátszani.
Nem elképzelhető hanem biztos. :) Mivel ffdshow-t használ, ezért az ffdshow video configjában kell turkálni, a Codecs rovatnál a H264 sort át kell állítani libavcodec-ről disabled-re.
Alternatív megoldás: MPC/Options/External Filters-nél hozzá kell adni a kívánt codec-et, és 'Prefer'-re állítani.
Még alternatívabb megoldás: egy kis registry-turkálással vagy valamilyen segédprogrammal át kell állítani a CoreAVC meritjét hogy magasabb legyen mint az ffdshow-é.

arianrhod

Érdekes,mert még délelőtt csak úgy saját magamtól próbálgatás szintjén megcsináltam azokat amit Zsiga ír fentebb de sajna így se megy.Még mindig csúszik.Egyedül ezt a registryben való turkálást nem csináltam.Az MPCben a CoreAVC video  decoder van preferre állítva a metritje pedig 00600200 ha mond ez vmit.

Zsiga

Quote from: arianrhod on 2007-04-24, 22:20:19
Érdekes,mert még délelőtt csak úgy saját magamtól próbálgatás szintjén megcsináltam azokat amit Zsiga ír fentebb de sajna így se megy.Még mindig csúszik.Egyedül ezt a registryben való turkálást nem csináltam.Az MPCben a CoreAVC video  decoder van preferre állítva a metritje pedig 00600200 ha mond ez vmit.
MPC-nél ha meg van nyitva a video, a Play/Filters rovatban az ffdshow video vagy a CoreAVC szerepel?
A 00600000 a normál merit-tartomány, állítsd át mondjuk 00800000-ra.

arianrhod

Most szőrszálhasogatóan pontos leszek ha nem baj.
Filternél ezeket írja ki:
Default Direct Sound Device
Video Render
Audio Swicher
Overlay Mixer
MPEG-1 Audio Decoder
CoreAVC Video Decoder


Zsiga

Quote from: arianrhod on 2007-04-24, 22:39:46
Most szőrszálhasogatóan pontos leszek ha nem baj.
Filternél ezeket írja ki:
Default Direct Sound Device
Video Render
Audio Swicher
Overlay Mixer
MPEG-1 Audio Decoder
CoreAVC Video Decoder


Akkor nem a CoreAVC-vel van a probléma mert az megy, vagy a video a hibás vagy a géped még így sem elég erős a dekódoláshoz.
Milyen a gép (proci érdekel főleg, esetleg egy lejátszás közbeni prociterhelés-érték a Feladatkezelőből), milyen felbontású a video (gondolom 1280*720 H264, de inkább megkérdezem), milyen a felirat (ASS/SSA softsub, vagy égetett)?

arianrhod

Nos a felbontás egyezik,a sub meg nem tudom milyen,mert a subtitle language-nél azt írja ki,hogy nincs.
De mint felfedeztem a gépem hulladék a dologhoz.1,20Mhz-es AMD Duron procim van és mikor elindítom a cpu használat 7%ról 100ra ugrik és minden egyéb program akadozik.Így akkor asszem erről ennyit... :frown: :__devil:

Zsiga

Quote from: arianrhod on 2007-04-24, 23:14:46
Nos a felbontás egyezik,a sub meg nem tudom milyen,mert a subtitle language-nél azt írja ki,hogy nincs.
De mint felfedeztem a gépem hulladék a dologhoz.1,20Mhz-es AMD Duron procim van és mikor elindítom a cpu használat 7%ról 100ra ugrik és minden egyéb program akadozik.Így akkor asszem erről ennyit... :frown: :__devil:
Igen, sajnos egy 1,2-es Duron kevés egy 720p H264 videohoz. :(

Selmo

Quote from: arianrhod on 2007-04-24, 23:14:46
Nos a felbontás egyezik,a sub meg nem tudom milyen,mert a subtitle language-nél azt írja ki,hogy nincs.
Zsiga arra volt kíváncsi, hogy formázott (ASS) vagy formázatlan-é, mert a formázott felirat is eszik prociidőt. Kivéve ha égetett a felirat, tehát nincs feliratfájl. :redface:

A tökéletesség unalmas.

arianrhod

Quote from: Selmo on 2007-04-25, 11:02:35
Quote from: arianrhod on 2007-04-24, 23:14:46
Nos a felbontás egyezik,a sub meg nem tudom milyen,mert a subtitle language-nél azt írja ki,hogy nincs.
Zsiga arra volt kíváncsi, hogy formázott (ASS) vagy formázatlan-é, mert a formázott felirat is eszik prociidőt. Kivéve ha égetett a felirat, tehát nincs feliratfájl. :redface:
Aham,jó tudni, mármint,hogy a formázott felirat eszi a prociidőt.Csak azért volt nekem furi,mert néztem már égetett feliratú animét és mégis kiírta,hogy van felirat angolul de itt csak annyi volt,hogy ismeretlen.

Selmo

Szerintem te kevered a feliratnyelvet, amit az mkv kiír. Ugyanis be lehet állítani az mkv-ban a nyelvet és el is lehet nevezni, ha ezt nem teszik akkor lesz a felirat undetermined. Amúgy az égetett feliratot nem lehet kikapcsolni - általában az avikon van - mert nem feliratfájl, hanem a kép része, szóval ki sem írhatja, hogy van felirat. :P

A tökéletesség unalmas.

fraglimiter

Udv, leszipkaztam a NGE Remastered verziot (nem tudom egyezik-e azzal ami nalatok is fennt van) es megakadtam egy kicsit. ketto audio savot enged hasznalni: 5.1 he-aac japant es stereo ogg-vorbis angolt. namost az angol hibatlan viszont a  japanban mintha kimaradnanak bizonyos hangsavok, pl 3 ember beszelget es ebbol 2nek van hangja 1nek nincs, de kozben a zene/effektek tokeletes mennek tovabb. zoomplayer altal letoltott codec-ek vannak csak  fennt.

Kuroi Tenshi

Van a zoomplayerben "Downmix to stereo" opció?
Ha még nem próbáltad, nézd meg avval.
Ha az sem működik, akkor ac3filter állítását lehet még próbálni.
(Én nem emlékszem, hogy evvel problémám lett volna anno,
tehát elvileg működnie kell...)

Zsiga

Quote from: fraglimiter on 2007-05-13, 13:32:55
Udv, leszipkaztam a NGE Remastered verziot (nem tudom egyezik-e azzal ami nalatok is fennt van) es megakadtam egy kicsit. ketto audio savot enged hasznalni: 5.1 he-aac japant es stereo ogg-vorbis angolt. namost az angol hibatlan viszont a  japanban mintha kimaradnanak bizonyos hangsavok, pl 3 ember beszelget es ebbol 2nek van hangja 1nek nincs, de kozben a zene/effektek tokeletes mennek tovabb. zoomplayer altal letoltott codec-ek vannak csak  fennt.
Nekem évek óta előjön ez a probléma több filmnél is, próbáltam már ezerféle codecet/lejátszót, de az egyetlen megoldás az volt amit K_T is írt, downmix to stereo...

fraglimiter

#285
koszonom a segitseget, amint lesz lehetosegem kiprobalom amit irtatok. erzesem szerint eleg sok animeot lattam mar es meg ilyet sosem tapasztaltam amit most a nge csinal :D

edit: mukodik, 1000 koszonet Kuroi Tenshi es Zsiga uraknak  :jee:

Fazék

hogy ne legyek ott off tovább :)
Quote from: Zsiga on 2007-05-28, 23:26:17
MPC-vel megnyitod a videót, aztán a menüben Play/Filters, és ha ott van a CoreAVC akkor jó. :) Ha nincs (az ffdshow video decoder van helyette) akkor View/Options/External Filter/Add Filter, itt megkeresed a CoreAVC-t és hozzáadod, majd beállítod Prefer-re.
:merci: tényleg javult egy kicsit a visszajátszás :)

és még egy apró kérdés: ass feliratot ugyebár szépen ügyesen megjeleníti a vobsub. de én szeretem ha egy kicsit magasabban van a felirat. viszont amint módosítom vobsub-ban a felirat helyét, azonnal átáll hagyományos betűtípusra... ez miért van? ???

Fazék

mi a fenétől lehet, hogy mpc annak ellenére, hogy be van állítva a coreavc external filter-ként és prefer-re van állítva, egyszerűen nem azzal játssza le az mkv file-okat? ???
(play/filter-nél legalábbis nincs köztük a coreavc)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-06-03, 23:58:31
mi a fenétől lehet, hogy mpc annak ellenére, hogy be van állítva a coreavc external filter-ként és prefer-re van állítva, egyszerűen nem azzal játssza le az mkv file-okat? ???
(play/filter-nél legalábbis nincs köztük a coreavc)
.h264 videót próbálsz lejátszani ugye? :) (.mkv konténerben simán lehet XviD is pl., vagy bármi más)
Mi van helyette a Filter-nél? ffdshow? Nézd meg az ffdshow beállításait (tálcán jobb sarokban ffdshow video ikonján duplaklikk, rögtön a legelső rovat a Codec, itt keresd meg a .h264-et és állítsd át Disabled-re.

Fazék

#289
Quote from: Zsiga on 2007-06-04, 00:07:49
Quote from: Fazék on 2007-06-03, 23:58:31
mi a fenétől lehet, hogy mpc annak ellenére, hogy be van állítva a coreavc external filter-ként és prefer-re van állítva, egyszerűen nem azzal játssza le az mkv file-okat? ???
(play/filter-nél legalábbis nincs köztük a coreavc)
.h264 videót próbálsz lejátszani ugye? :)
ugyanazt a hayate részt próbálom, mint aminél a múltkor gond nélkül sikerült beállítani a coreavc-t az útmutatásod alapján...

de pont fél perce töröltem shift+del-lel, szóval már nem tudom újra ellenőrizni  a beállításokat, elő kell kaparnom valami más h.264-es file-t :redface:

szerk: megvan a hiba, nem találja a coreavc codec-et... most már csak arra kéne rájönnöm, hogy miért nem...
megpróbálom újratelepíteni

szerk2: ööö hát igen, és ismét bebizonyosodott, hogy a felhasználó a hülye! :D
egy tmp könyvtárba kicsomagolva fésültem be a registry-be az ax file-t és valamiért azt képzeltem, hogy azt magától berakja a windows/system32-be :redface: szóval miután töröltem a tmp könyvtárat, immár kicsit nehezebben érte el a codec-et :D

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-06-04, 00:11:03
szerk2: ööö hát igen, és ismét bebizonyosodott, hogy a felhasználó a hülye! :D
egy tmp könyvtárba kicsomagolva fésültem be a registry-be az ax file-t és valamiért azt képzeltem, hogy azt magától berakja a windows/system32-be :redface: szóval miután töröltem a tmp könyvtárat, immár kicsit nehezebben érte el a codec-et :D
:)

Manitu

Help me!

CoreAVC+Vista 64bit hogyan? Pontosabban hogyan tudnám regisztrálni azt a nyamvadt kodeket, mert a regsvr32 fityiszt mutat, regdrop meg szintén. Keresgéltem már rengeteget, a problémámat meg is találtam, de érdemi választ sehol nem adtak rá.


Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-06-05, 23:52:02
Help me!

CoreAVC+Vista 64bit hogyan? Pontosabban hogyan tudnám regisztrálni azt a nyamvadt kodeket, mert a regsvr32 fityiszt mutat, regdrop meg szintén. Keresgéltem már rengeteget, a problémámat meg is találtam, de érdemi választ sehol nem adtak rá.
Core support mit mond rá?

kikuchiyo

Szerintem semmit, tudtommal abbahagyták a CoreAVC supportálását.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-06, 00:09:12
Szerintem semmit, tudtommal abbahagyták a CoreAVC supportálását.
Nem tartom túl valószínűnek, ugyanis ez az egyetlen jelentős bevételük. Mellesleg rendszeresen jön ki újabb verzió, és az oldalukon sem írják.

Manitu

Semmit. Annyit, hogy 1.3-tól biztosan működik Vista alatt is. (de mivel elég "olcsón" jutottam hozzá, a supportot inkább kihagynám a játékból :D) Ehez képest viszont nem megy.


Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-06-06, 00:58:55
Semmit. Annyit, hogy 1.3-tól biztosan működik Vista alatt is. (de mivel elég "olcsón" jutottam hozzá, a supportot inkább kihagynám a játékból :D) Ehez képest viszont nem megy.
Akkor passz. :frown:

Cobra

Ha tudod használni a 64bites Vista-t, akkor minek a CoreAVC, sima codeckel is mennie kell rendesen a videóknak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-06-06, 01:06:09
Ha tudod használni a 64bites Vista-t, akkor minek a CoreAVC, sima codeckel is mennie kell rendesen a videóknak.
Pl. mert jóval gyorsabb mint bármelyik másik .h264 codec? Az előző procimon pl. kényelmesen elment a Vista 64bit, de a Gits2 1080p már kevésbé...

Manitu

Pontosan. Sajnos a HD videokkal akadnak problémák.