Main Menu

Kodek gondok

Started by Attilio, 2003-09-18, 12:35:11

Previous topic - Next topic

nubu015

Hi !

Az lenne a kérdésem hogy mi a gépigénye egy 1080p-nek ?
( Tegnap futtottam bele az első ilyenbe, az itteni us-es tekkonkinkreet-nek
köszönhetően addig asse tuttam mijez :) )
Aztán először felnyomtam a mobil barcimat 2-re majd 2.4-re majd mikor
még 2.5Ghz-is akadt elkezdtem káromkodni és nekieresztettem magam a netnek
és túrtam vagy hajnal kettőig mire eljutottam a coreavc-ig, meg valami régebbi
(rev1589) ffdsóig, (ami nem c-ben lett fordítva, és gyorsabb vagy mi a halál)
meg az MPC-ig ( mplayer-hez szoktam de abban esélytelen volt)
de még így is néha csúszott a felirat .
( Ja és 1gig ram van a gépbe, asszem az is számít)


Soul


Selmo


A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: nubu015 on 2007-12-22, 14:10:47
Hi !

Az lenne a kérdésem hogy mi a gépigénye egy 1080p-nek ?
( Tegnap futtottam bele az első ilyenbe, az itteni us-es tekkonkinkreet-nek
köszönhetően addig asse tuttam mijez :) )
Aztán először felnyomtam a mobil barcimat 2-re majd 2.4-re majd mikor
még 2.5Ghz-is akadt elkezdtem káromkodni és nekieresztettem magam a netnek
és túrtam vagy hajnal kettőig mire eljutottam a coreavc-ig, meg valami régebbi
(rev1589) ffdsóig, (ami nem c-ben lett fordítva, és gyorsabb vagy mi a halál)
meg az MPC-ig ( mplayer-hez szoktam de abban esélytelen volt)
de még így is néha csúszott a felirat .
( Ja és 1gig ram van a gépbe, asszem az is számít)


Ha nincs legalább két mag a procidban, akkor ne is nagyon próbálkozz. Bartonnal kétlem, hogy 1080p-t fogsz valaha is nézni. A memória egyébként nem nagyon számít, proci kell neki, de az nagyon. CoreAVC-t próbáld belőni mplayerhez, azzal van a legtöbb esélyed (mplayer topicban a help boardon találsz róla infót), de egy formázott ass felírat brutális video nélkül is meg tudja enni a procidat, hátmég ha egy ilyennel kombinálod. 1080p+felírat max a NASA gépein megy rendesen.


Zsiga

Quote from: nubu015 on 2007-12-22, 14:10:47
Az lenne a kérdésem hogy mi a gépigénye egy 1080p-nek ?
Sokmindentől függ. Codec, bitrate, felirat típusa, audio codec/bitrate, a felbontás csak egy a sokból.
De általánosan azt lehet mondani hogy AMD oldalon 1,8Ghz-es kétmagos, intel esetében pedig 1,5Ghz Core2Duo kell.

Soul : Az 1080p az egyik szabványos HDTV-felbontás, 1920*1080 progresszív (=nem váltottsoros).

nubu015

Ok thx a válaszokat !
Akkor így asszem egyelőre nem fogok túl sokat szenvedni vele.
(bár azt az mplayeres kutyulást még kipróbálom)
Majd nyáron gépvásárlás után meg jól a képibe röhögök ennek
a 1080p-nek :)

Ja még egy amit olvastam valahol, hogy mennyi igaz abból
hogy a cyberlink h.264 codecje úgy van megírva hogy
kihasználja a  geforce 6/7/8 szériás kártyák gpu-ját is ?
( Az már "két" mag lenne :)) )

Zsiga

Quote from: nubu015 on 2007-12-22, 23:36:15
Ja még egy amit olvastam valahol, hogy mennyi igaz abból
hogy a cyberlink h.264 codecje úgy van megírva hogy
kihasználja a  geforce 6/7/8 szériás kártyák gpu-ját is ?
( Az már "két" mag lenne :)) )

Jól olvastad, de csak a 8xxx széria középkategóriája (8500-8600) és az új felső-közép (G92 mag - 8800GT és GTS512) ér valamit (illetve ugyanez a helyzet AMD-Ati oldalon is, a 2600-as kártyák és az új 3850/3870 jó valamire ilyen szempontból), a 6-7xxx sorozatok csak minimálisan segítenek a processzornak a dekódolásban.

nubu015

No akkor ez is kilőve !
( most legalább már tudom hogy mi lehet majd az új gépem alja,
vas tekintetében :) )

ja és Thx a válaszokat mégegyszer!

RedPriest

Lenne egy kis problémám. Elindítok egy dvdrip-es filmet, de gondok jelentkeznek, értelemszerűen kodek. Szokásos avi, másnak nincs vele gondja, így érdekesen fest az egész. Windows Media Player vagy 2X-es sebességgel játsza le, mintha tekerném, BSPlayer szintúgy. MPlayer, illetve Media Player Classic gond nélkül viszi. Szívességet teszek, ki akarom írni dvd-re (dvd formátum, menükkel), de nem vagyok benne biztos, hogy gépen, vagy asztalin simán lejátsza ezek után. Nero-ban, mikor fejezeteket akarok vágni, normál sebességen játsza le, csak a hang szaggat. Próbáltam nézni, hogy Mplayer, és MPlayer Classic mit használ, de nem jöttem rá, Nero ffdshow-t, Windows Media Player, és BSPlayer DivX-et. Mondjuk érdekelne, mi lenne a gond, de az elsődleges kérdésem, hogy ha dvd-re írom (nem adatlemez, hanem DVD-Videó), akkor menni fog asztalin, gépen? Tehát csak én barmoltam el valamit kodek terén, ha MPlayer, és MPClassic viszi? Vagy felesleges írni, mert asztalin is ez lesz? Köszönöm előre is az ötleteket, segítséget!
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Próféta

Feltalálták már az újraírható lemezt. Próbáld ki, ennél pontosabb információt úgysem mondhatunk.
De ha a Nero jól ki tudja tömöríteni a képet, akkor valószínűleg felírni is jól fogja. A hangot próbáld ki.
Ha nem jó, megpróbálhatod valami gyalogosabb hangsávra konvertálni.

Media Player Classic elvileg írná, hogy mire mit töltött be, nem?
Mplayerben FF-mpeg van, aminek a DirectShow változata az ffdshow (kb.).

RedPriest

Quote from: Próféta on 2008-02-22, 01:38:43
Feltalálták már az újraírható lemezt. Próbáld ki, ennél pontosabb információt úgysem mondhatunk.
De ha a Nero jól ki tudja tömöríteni a képet, akkor valószínűleg felírni is jól fogja. A hangot próbáld ki.
Ha nem jó, megpróbálhatod valami gyalogosabb hangsávra konvertálni.

Végül sikerült kiírnom (amit a hardver/szoftver help topicban írtam, arra végül a jól bevált Nero reinstall jelentett megoldást). De maradt az, amitől féltem. A hangot nem tudta jól dekódolni, mint már írtam, szaggatott Nero szerkesztőben, így nem volt meglepő, hogy lemezen is. A képpel sem volt minden rendben. Hogy tudnám ezt megoldani? Mondjuk Media Player Classic által használt kodeket hogy importálok Nero-ban, hogy gond nélkül írja ki (AC3 Audio Decoder, DivX Decoder Filter)? De ha ez nem kivitelezhető, mivel konvertáljak a Nero számára emészthetőbb videóformátumot, amivel már elboldogul (és a konvertáló progi is)?
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Soldier

#341
kerdes: bluray,720p,x264 .mkv falj , az lenn h elöreszalad/avagy kép marad le -bár az folyamatosnak latszik-/ a hang arra lennek kivancsi ,h ez codecknek is feltudhato esetleg vagy ehhez mar csak szimplan gyenge a gépem? (cpu3.2ghz,2gb ram) a CCCP legujabbat tettem föl valmeik nap, más nincs fent. Zoomplayer,mpclassicba ugyan ez a hiba /ezekbe ha egy picit tekerek akkor megint joh képtöl föggöen percekig de utana megint elmászik,/, vlc megsem probaja megjeleniteni a képet hanem összefolyik.

Zsiga

Quote from: Soldier on 2008-04-16, 16:02:11
kerdes: bluray,720p,x264 .mkv falj , az lenn h elöreszalad/avagy kép marad le -bár az folyamatosnak latszik-/ a hang arra lennek kivancsi ,h ez codecknek is feltudhato esetleg vagy ehhez mar csak szimplan gyenge a gépem? (cpu3.2ghz,2gb ram) a CCCP legujabbat tettem föl valmeik nap, más nincs fent. Zoomplayer,mpclassicba ugyan ez a hiba /ezekbe ha egy picit tekerek akkor megint joh képtöl föggöen percekig de utana megint elmászik,/, vlc megsem probaja megjeleniteni a képet hanem összefolyik.
Nos, atól függ; ha az a 3,2-es proci egy Prescott celeron akkor megvan a probléma, ha meg egy Core2Quad akkor mennie kéne... :D Szóval írd el pontosan hogy milyen procid van mert ezzel így kb. semmit nem mondtál. Egyébként a tünetek alapján valószínű hogy a proci lesz gyenge, de ezt kiderítheted ha lejátszás közben megnézed a Feladatkezelőben (Ctrl-Shift-Esc) a Teljesítmény fülön a processzorhasználatot. Ha eléri a 100%-ot akár egy pillanatra is akkor az a gond.
Esetleg megpróbálhatsz feltenni egy CoreAVC codecet, az sokat tud segíteni.

Selmo

Próbáld ki MPlayerrel.

A tökéletesség unalmas.

Soldier

Quote from: Zsiga on 2008-04-16, 16:14:42
Quote from: Soldier on 2008-04-16, 16:02:11
[spoiler]kerdes: bluray,720p,x264 .mkv falj , az lenn h elöreszalad/avagy kép marad le -bár az folyamatosnak latszik-/ a hang arra lennek kivancsi ,h ez codecknek is feltudhato esetleg vagy ehhez mar csak szimplan gyenge a gépem? (cpu3.2ghz,2gb ram) a CCCP legujabbat tettem föl valmeik nap, más nincs fent. Zoomplayer,mpclassicba ugyan ez a hiba /ezekbe ha egy picit tekerek akkor megint joh képtöl föggöen percekig de utana megint elmászik,/, vlc megsem probaja megjeleniteni a képet hanem összefolyik.[/spoiler]
Nos, atól függ; ha az a 3,2-es proci egy Prescott celeron akkor megvan a probléma, ha meg egy Core2Quad akkor mennie kéne... :D Szóval írd el pontosan hogy milyen procid van mert ezzel így kb. semmit nem mondtál. Egyébként a tünetek alapján valószínű hogy a proci lesz gyenge, de ezt kiderítheted ha lejátszás közben megnézed a Feladatkezelőben (Ctrl-Shift-Esc) a Teljesítmény fülön a processzorhasználatot. Ha eléri a 100%-ot akár egy pillanatra is akkor az a gond.
Esetleg megpróbálhatsz feltenni egy CoreAVC codecet, az sokat tud segíteni.

Mező   Érték
CPU típusa   Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200)
CPU alias   Prescott
L2 gyorsítótár   1 MB  (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)
Utasításkészlet   x86, MMX, SSE, SSE2, SSE3

megneztem es nem lattam volna h 100% elérné, legrosszab esetben is 85% volt.viszont ha megmozditom az ablakot mar attol is 95%+ , szvl gondolom ez lehet a problema. : ( , azert majd kiprobalom a codecket meg  ezt is:
Quote from: Selmo on 2008-04-16, 16:23:13
Próbáld ki MPlayerrel.
bar mikor elolvastam egy faq-t azthiszem csak h*lyebb lettem/nem az ittenit/ x )

köszi a helpet

minuszmiki

Quote from: Soldier on 2008-04-16, 16:02:11
kerdes: bluray,720p,x264 .mkv falj ... (cpu3.2ghz,2gb ram)
Nálam az új Appleseed Thora-féle 720p ripje ennél valamivel gyengébb konfigon (ugyanez a proci, feleennyi RAM) gyönyörűen ment az említett CoreAVC-vel, szóval valószínűleg az nálad is megoldja a problémát.

Zsiga

Quote from: Soldier on 2008-04-16, 16:51:42
Mező   Érték
CPU típusa   Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200)
CPU alias   Prescott
L2 gyorsítótár   1 MB  (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)
Utasításkészlet   x86, MMX, SSE, SSE2, SSE3

megneztem es nem lattam volna h 100% elérné, legrosszab esetben is 85% volt.viszont ha megmozditom az ablakot mar attol is 95%+ , szvl gondolom ez lehet a problema. : ( , azert majd kiprobalom a codecket meg  ezt is:
Quote from: Selmo on 2008-04-16, 16:23:13
Próbáld ki MPlayerrel.
bar mikor elolvastam egy faq-t azthiszem csak h*lyebb lettem/nem az ittenit/ x )

köszi a helpet
Most már tudjuk hogy a proci a gyenge, illetve határeset. :) CoreAVC-vel elvileg a legtöbb 720p videót vinni fogja, de lesz amit nem, 1080p-t meg tuti nem.

Soldier

#347
Quote from: Zsiga on 2008-04-16, 17:17:14
Quote from: Soldier on 2008-04-16, 16:51:42
[spoiler]Mező   Érték
CPU típusa   Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200)
CPU alias   Prescott
L2 gyorsítótár   1 MB  (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)
Utasításkészlet   x86, MMX, SSE, SSE2, SSE3

megneztem es nem lattam volna h 100% elérné, legrosszab esetben is 85% volt.viszont ha megmozditom az ablakot mar attol is 95%+ , szvl gondolom ez lehet a problema. : ( , azert majd kiprobalom a codecket meg  ezt is:
Quote from: Selmo on 2008-04-16, 16:23:13
Próbáld ki MPlayerrel.
bar mikor elolvastam egy faq-t azthiszem csak h*lyebb lettem/nem az ittenit/ x )

köszi a helpet[/spoiler]
Most már tudjuk hogy a proci a gyenge, illetve határeset. :) CoreAVC-vel elvileg a legtöbb 720p videót vinni fogja, de lesz amit nem, 1080p-t meg tuti nem.

oké rendben, köszi, akkor majd megsem probalkozok 1080p-sel,felteszem akkor ez a codecket es örülök hogyha majd a 720-ast tudom nezni  =)

Dreamcleaver

#348
Mondjuk ez fura, az én régi gépem, Athlon XP 2600+, GeForceFX 5900XT, 1 giga ram, lazán vitte az összes 720p x256 mkv-t. Csak K-Lite Mega Codec Pack volt fent és Media Player Classic-ot használtam. Ezek a Celeronok ennyire fosok?

Edit: "lazán" alatt azt értem, hogy tökéletesbe futott a videó, alatta meg ment a utorrent vagy az ftp. sohasem csekkoltam mondjuk, hogy mennyi erőforrás maradt szabadon, lehet a limiten volt.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-16, 18:31:35x256
ez a kulcsszó, nem a celeron... szerintem. de Zsiga majd kijavít :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Dreamcleaver

izé elírtam, x264 vagy mifene

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-16, 18:34:08
izé elírtam, x264 vagy mifene
Mindkettő létezik, és ha jól nézem a google-találatokat, az x256 még nem volt hd-quality, de lehet, hogy tévedek. Tény, hogy az Athlon XP-k többet tudtak, mint a megfelelő "órajelű" (értsd X+-hoz X MHz-n járó) Celeron/P4 procik... de nem annyival, hogy "simán futás" vs. "akad jó randán". Tény, hogy minuszmiki nem mondta pl, hogy milyen videokártya, SiS 650-nél valahol érthető, azon nekem is akadt :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Dreamcleaver

Mondjuk az 5900XT 256bites kártya volt, lehet azért, de sztem ez inkább proci függő. És x264 720p HD-ket néztem (pl THORA GitS ripek etc) és teljesen akadásmentesen, késés nélkül futottak.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki


Lt. Simoan Blarke

Quote from: minuszmiki on 2008-04-16, 18:42:25Ilyen.
afaik, ez a 6xxx-es szériával volt egy idejű és teljesítményű, bár az 550 az a középkategória, 900 volt a felső-közép. egyébként itt csak olyasmikre akartam célozni, hogy pl. ha valami hd-support low-end kártyád lenne, akkor simán mennie kéne, szóval szemét van a gépen. azt tudom mondani én is, hogy próbálj mplayert, aztán ha nem megy, várd meg Zsigát :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Selmo

Még mindig nem számít a videókártya, hogy GF 6 vagy S3 Virge, nem lényeges, a proci az ami számít. De ha tényleg ilyen pár perc után kezd el csúszni, akkor pont a határon van a dolog, CoreAVC szinte biztosan megoldja. Amit meg nem, azzal MPlayer megbírkózik.

A tökéletesség unalmas.

minuszmiki

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-16, 18:46:08
Quote from: minuszmiki on 2008-04-16, 18:42:25Ilyen.
afaik, ez a 6xxx-es szériával volt egy idejű és teljesítményű, bár az 550 az a középkategória, 900 volt a felső-közép. egyébként itt csak olyasmikre akartam célozni, hogy pl. ha valami hd-support low-end kártyád lenne, akkor simán mennie kéne, szóval szemét van a gépen. azt tudom mondani én is, hogy próbálj mplayert, aztán ha nem megy, várd meg Zsigát :D
Nekem semmi problémám a lejátszással, úgyhogy maradok a jól beválta CoreAVC+ mpc kombónál. :)

@Selmo: Igen, ennél a procinál nálam a CoreAVC megoldja.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Selmo on 2008-04-16, 18:51:01
Még mindig nem számít a videókártya
Én úgy tudom (még mindig), hogy pl a HD prefixű radeonok pont ezért hd-k, mert tehermentesítik a procit valamennyire. Ha rosszul tudom, akkor vonuljunk át valami HWSW-be, és homályosíts fel plz :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Selmo

Igen, az újabb kártyák már besegítenek a CPU-nak de a régebbiek egyformán 0 hozzájárulásukkal nem befolyásolják a lejátszást.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Az új kártyák is csak megfelelő szoftver esetén. Jelenleg ha jól tudom csak a PowerDVD kezeli és csak Blu-ray/hD-DVD lemezeknél, mkv-t biztos nem tud gyorsítani, mivel nem ismeri fel benne a videót.
Hide and fear, Cobra Commander is here !