Main Menu

Kodek gondok

Started by Attilio, 2003-09-18, 12:35:11

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-16, 18:37:58Tény, hogy az Athlon XP-k többet tudtak, mint a megfelelő "órajelű" (értsd X+-hoz X MHz-n járó) Celeron/P4 procik... de nem annyival, hogy "simán futás" vs. "akad jó randán"
De. 3000+ -os Athlon XP-vel 720p-s filmeket még simán néztem mplayerrel. (CCCP Vista alatt már nem bírta :) ) Videokódolásban elég erősek voltak azok a procik.



szaja

Sziasztok!

Nem tudom, másnál is elüjött-e ez a hiba, de a legutóbbi két Naruto Shippuuden részt (54,55) nem tudtam semmivel sem lejátszani. A BS Player pl. ilyen hibát dob ki rá: "Unknown file format(x264). Megpróbáltam átkonvertálni, de mindegyik progi megfeküdt rajta. Légyszi segítsetek!

Köszi

Kuroi Tenshi

Quote from: szaja on 2008-04-19, 22:46:03
"Unknown file format(x264)

Használj rendes lejátszóprogramot megfelelő kodekekkel.
Bs elavult, de még régen se volt valami hűdejó.
MPC (media player classic) + friss kodekek, vagy mplayer
friss kodek-pakkal.

Soul

#363
Quote from: szaja on 2008-04-19, 22:46:03
Légyszi segítsetek!

BS-t felejtsd el.CCCP codec pakk vagy K-lite codec pakk.Ha te is BS player fan vagy esetlegg próbáld beszerezni a legujabb verzióját.De a legujabb kodekk pakk must have mindenképp, a help topikban az általános faq-ban ott vannak a linkek.
Ha felirat csúsztatás miatt kell a BS, akkor subtitle workshoppal megtod oldani.
Amúgy télleg Mediaplayerclassic-ot használj.

Alkyra

Hm. One Piecet nézek az INP féle HD mp4 verziót CCCP+WMP-vel. Olyan fura jelenséget észlelek, mintha az animáció....szaggatna.(?) Mintha kihagyna képkockákat a filmből.Más anime-nel ez nem jönn elő. Más player-rel szintén előjönn.(próbáltam a Classicot s a ZoomPlayert) A jelenség alig érzékelhető, de OTT van s nagyon zavaró...

Ez az mp4 kódolás hibája vagy mi a túró? FFDSHOW codecet használ ugyebár a kikódolásra(default beállítás CCCP-nél) s Én  arra tippelek, hogy ott kéne valamit állítani.
Esetleg tudna rá egy megoldást valaki? Előre is köszönöm szépen.

Selmo

Milyen a géped? Lehet hogy kevés hozzá. Próbáld meg CoreAVC-vel.

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: Alkyra on 2008-06-13, 18:02:05
Ez az mp4 kódolás hibája vagy mi a túró?
mp4 is csak egy konténer, annak nincs hozzá semmi köze. Viszont ahogy anidb-n nézem, elég erős tömörítést használtak a fájlokhoz. h264-nek van egy olyan sajátossága, hogy kisebb bitráta mellett is tudja produkálni ugyanazt a minőséget, cserébe ilyenkor több processzort zabál.


Alkyra

Quote from: Selmo on 2008-06-13, 18:28:51
Milyen a géped? Lehet hogy kevés hozzá. Próbáld meg CoreAVC-vel.


Meglehetősen erős gépem van.Vostro 1500 Core 2 Duo T8300 2,4 Ghz, 2 Giga Ram, Nvidia 8600 GT 512 MB RAM.
Szal szerintem nem az.

Quote from: Manitu on 2008-06-13, 19:41:25
mp4 is csak egy konténer, annak nincs hozzá semmi köze. Viszont ahogy anidb-n nézem, elég erős tömörítést használtak a fájlokhoz. h264-nek van egy olyan sajátossága, hogy kisebb bitráta mellett is tudja produkálni ugyanazt a minőséget, cserébe ilyenkor több processzort zabál.

más h264-es kódolásúnál nem tapasztalok ilyet,  csak ennél...akkor viszont valószínű, hogy az anime ilyen. nuh mind1.

noriko

valamiért nem hagyja a gép lejátszani az mtv videotár online anyagát, és eddig nem jöttem rá, hogy lehetne ezt orvosolni. :(

konkrétan ezt a részt akarnám megnézni: http://www.mtv.hu/videotar/?id=22322

Firefox-al nem indul, Error details-nél ide irányít el, de eddig nem tűnt fel, hogy bajok lennének a sound device-al.

Explorerrel sem indul (ír egy error on page-t.. Line: 88, Char: 2, Error: Acces is denied, Code: 0, URL: http://www.telesport.hu/content/iframeblock bár ez lehet, hogy teljesen mást érint amúgy is ^^" )

Windows Media Player codec-et hiányol

mi hiányozhat?  :frown:
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Nekem erre simán behalt a Firefox, szóval szvsz az oldalon van a hiba.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

IE7 - hibátlanul megy. Legújabb Flash fent van?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Nekem is megy a régi gépen, SP nélküli XP-n is az IE6-al és a 0.9.3-as Firefox-al is...
De amúgy nem Flash, hanem WMV objektum. Ott szerintem a Windows Media Player lesz a bűnös!

noriko

Flash fent van, Windows Media Player meg nem súg magától kodeket sajna. :/ 
De húgom gépén meg tudtam nézni, úgyhogy annyira már nem sürgető a dolog, csak bosszant, hogy a másikon nem megy.
"I wish I could, but I don't want to."

TGWH

Üdv,
lenne egy kérdésem. Van két mappa ogm fájl. Az egyik mappát átkonvertáltam avi-ba, méretre (azaz nem sokat romlott a minőség) nagyjából stimmel, és jó mindegyik (Record of Lodoss War OVA). Azaz elvileg, de nem néztem mindet végig. Így olvassa őket az asztali dvd lejátszó. A másik mappával (Record_of_Lodoss_War_Chronicles_of_the_Heroic_Knight) is ugyan ezt próbáltam, ám akárhogy próbálkozom, 42 sec után egyszerűen megáll az asztali dvd lejátszóban a film (átpörgetni tudom, akkor jó, csak másik filmnél meg nem 42, hanem pl. 12 sec után történik ugyan ez, így gyakorlatilag kiszámíthatatlan, és csak kb. 30 lefagyás után tudnám felírni mindet papírra, melyik hol áll meg...), és lefagy az egész, nem tudok mit csinálni, csak áramtalanítani a rendszert. Miért lehet ez? Eredetileg xvid-be konvertáltam (Total video konverter-rel az összeset), ám azokkal a beállításokkal csak az első mappányi film működött. Az is úgy, hogy kb. 5 órát próbálkoztam, mire a minőség is megfelelő lett. Most ismét szenvedtem vagy 3 órát, de sem mpeg1-2-4-ben, sem divx-ben, sem xvid-ben nem sikerült elérnem semmi eredményt. Azaz az egyik sikerült, de azon meg nem volt hang... V.mi tippetek lenne hogy mit csináljak? Nem örülnék neki ha randábbnak nézni ki a tv-n, mint a gépen. Bár lehet hogy csak én látom randának. Az eredeti beállításom hangra asszem 80, video bitrate vagy minek írjákra 1200 volt xvid codeccal. Lehet hogy ez a bitrate túl sok az asztali lejátszónak és azért áll meg az egész? Azt vettem észre, hogy ha a méret csökken, akkor a kép minősége is csökken. De akkor most hogy lehet hogy egyszer működött, máskor meg nem? Szedjem le még egyszer a nem működő részeket vagy mi? Azt nem szeretném hogy pixeles legyen, de ha nincs más megoldás, akkor úgy is jó lesz (bár akkor meg inkább leírom papírra hogy melyik rész mikor áll meg, és átpörgetem azokat a részeket...).

Cobra

Hangot is megnézted, hogy mp3-e? Legtöbb lejátszó csak azt tudja kezelni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TGWH

Quote from: Cobra on 2008-07-18, 23:36:10
Hangot is megnézted, hogy mp3-e? Legtöbb lejátszó csak azt tudja kezelni.

Mp3-at jelölök be, asszem az lesz (mpeg1et ír ki jobbklikktulajdonságoknál, de zárójelben ott az mp3), de rájöttem, nem azzal van a gond. Ha bekapcsolom a feliratot, akkor áll meg az avi. Nem értem miért, de ha kikapcsolom, akkor jó. Akkor most mi a gond? Megpróbálom ugyan olyan beállításokkal, mint az eredeti ogm-et, ha úgy is megáll az aviban a felirat, akkor hagyom az egészet, majd szépen felírom papírra, hogy hány perc hány másodpercnél kell kikapcsolni a feliratot... Sőt, még az sem biztos, hogy az előzőek működnek, lehet azok menet közben fognak megállni... Miért nem lehetett aviban feltenni a részeket...

Cobra

Esetleg ha ráégetnéd a feliratot a videóra... Vagy átkonvertálod sima txt-be, azt viszik a lejátszók.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TGWH

Quote from: Cobra on 2008-07-19, 22:11:32
Esetleg ha ráégetnéd a feliratot a videóra... Vagy átkonvertálod sima txt-be, azt viszik a lejátszók.
Azaz írjam át az srt-t txt-re? Eddig semmi bajuk sem volt más sorozatoknál, sőt az előző évadoknál sem, mitöbb a lejátszóm is támogatja őket, direkt olyat kaptam, hogy elvigyen minden szart...

kikuchiyo

Esetleg a felirat kódolásával van a baj? Vannak benne tán szingaléz/burmai/etruszk karakterek véletlenül, amit nem tud kezelni a lejátszó?
Failure is the default option

TGWH

#379
Quote from: kikuchiyo on 2008-07-19, 22:26:21
Esetleg a felirat kódolásával van a baj? Vannak benne tán szingaléz/burmai/etruszk karakterek véletlenül, amit nem tud kezelni a lejátszó?
Ezt látod meglesem, linuxról másoltam át xpre, így előfordulhat. Kössz a tanácsokat, megpróbálok v.mit alkotni. Égetni nem lenne a legjobb, mert ahhoz megint meg kell találni a legjobb beállításokat... de ha nem lesz más...

nah ennyi. este negyed 12 van, majd holnap égetek, nem tudom mi lehet a baja. a felirat úgy kezdődik hogy
1
00:00:42,999 --> 00:00:46,999
Alecrast kontinensétől délre fekszik egy terület,
amit az emberek csak úgy neveznek
Lodoss, az elátkozott sziget.

2
00:00:47,600 --> 00:02:19,600
Fordította: FFnF
(ffnf@freemail.hu)

V.miért ha a dvd-n megnyomom a subtitle gombot, vagy 1-et ír ki, vagy azt hogy kikapcsolva. Nem a nevét kéne kiírnia? Az a biztos ha beleégetem, köszönet a segítségért.

teraflare

Quote from: TGWH on 2008-07-19, 22:28:08
nah ennyi. este negyed 12 van, majd holnap égetek, nem tudom mi lehet a baja. a felirat úgy kezdődik hogy
1
00:00:42,999 --> 00:00:46,999
Alecrast kontinensétől délre fekszik egy terület,
amit az emberek csak úgy neveznek
Lodoss, az elátkozott sziget.

2
00:00:47,600 --> 00:02:19,600
Fordította: FFnF
(ffnf@freemail.hu)

V.miért ha a dvd-n megnyomom a subtitle gombot, vagy 1-et ír ki, vagy azt hogy kikapcsolva. Nem a nevét kéne kiírnia? Az a biztos ha beleégetem, köszönet a segítségért.
És ha törlöd az ő-t meg az í-t? Nekem ez a 2 bötű requestek paraméter átadásánál mindig baszakodott.

TGWH

Egyszerűen az volt a baja, hogy aki készítette a feliratot, négy sort írt egymás alá, és azon akadt ki. Áttettem az utolsó sorokat pár sec-cel arrébb, így máris tökéletesen megy. Egy motion picturenél volt csak baj, nem volt hajlandó lejátszani sehogysem a feliratot, azt beleégettem. Jó kis progi ez a total video converter, mindent meg lehet vele csinálni.

Seravy

Na nekem is van furcsa problémám. Bizonyos fileok lejátszásánál (mkv/h264 fileoknál, de nem minden filenál csak bizonyos animékre jellemző) egy kb a képernyő/lejátszóablak 15%át befedő függőleges lila(ff kék ff piros, 00 zöld, az a szín ami az átlátszó pixel sok programban) csík képződik, némi random pixelekkel megspékelve melyek kiválóan akkor is vibrálnak ha amugy áll a videó. Annyit sikerült Gspot segítségével megállapítani hogy a qdvd.dll-ben található overlay mixer vagy mi is volt a neve okozza a jelenséget, mert ha ennek használata nélkül játssza le akkor nincs probléma (csak úgy élvezhetetlenül rossz a képminőség). A gépen CCCP kodek pakk van, semmi más, na meg a win 2000, SP4-es, friss install után is jelentkezett a probléma. A videókártya ATI Rage 128 ultra pro, az a csodafajta amihez a saját honlapjáról letöltött egyik driver sem jó, szerencsére a lemez amit adtak hozzá az müködik. További érdekessége hogy ha csökketem a lejátszóablak méretét akkor a csík fehéredik végül hirtelen egy adott méret alatt nincsen. Hogy még érdekesebb legyen, ha növelem az asztal felbontását, akkor is csökken a csík mérete, 1600/1200nál már nincsen, kár hogy tologatós asztalon nem tudok filmet nézni se...
Vélemény?

Cobra

Esetleg a Win2000 nem tetszik az ffdshow-nak, vagy nem jó a videókártya drivere, esetleg túl kevés a videoram a megjelenítéshez (bár akkor növelt asztalfelbontásnál pont hogy romlana). Mplayert kéne még kipróbálni, hogy ott mi történk.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Seravy

MPlayerrel is ugyanaz. Videokártya drivert akartam frisiteni de az összes driver ami a gyártó oldalán van közli hogy ez nem is az a videókártya (ATI Rage128 Pro II-nek hivja magát, driver csak 128as, meg pro meg mittudomén még milyen van,pont ilyen nincs), szóval ehhez nem találtam drivert. Ha meg a win2000 nem tetszik azon sajnos nem tudok segíteni...

Member

Furcsa kérdés lesz, de tudtok mondani olyan oldalt, ahol esetleg fogok találni normális screenshot-ot a Lost Universe-es Canal arcáról? Sajna mvk-im vannak, egyenként nem akarok órákig konvertálni, a háttérképeken és art-okon tipikus kawaii-fanart arcot kapott, pár oldalon jártam már, de elég furcsa képlopataik voltak. :/

Kvikveg

Hosszu konvertalgatas?
Ha kepet akarsz
mplayer.exe bla.mkv -vf screenshot
Aztan az s-sel egy kepet tesz le, S-sel meg elkezdi kirakni a kovetkezo S-ig.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Életemben nem használtam mplayert. :) Az a baj, hogy mkv-nál van egy ütős kis overlay, amit semmivel sem tudok eltüntetni, aztán fekete képet ment ki. :/

Kvikveg

http://www.mplayerhq.hu/design7/dload-hu.html
Ment, kicsomagol tetszoleges konyvtarba aztan hajra.
(A codecekhez nem tudok tanacsot adni, remelem hasznalja a mar fentlevot.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Media Player Classic? Csak a DirectShow renderert át kell váltani Overlay Mixszerről másra (pl VMR9).
[reserved]