Main Menu

Kodek gondok

Started by Attilio, 2003-09-18, 12:35:11

Previous topic - Next topic

Member

MPC azt mondja, "Member, kapd be", ez a probléma fennáll 1,5 éve. :/

ZoomP-ben meg lehet állítani a fényerőt (jól eldugták), de fényképezni nem lehet belőle, hiába állítok rendert.

NLZ

Ne azt a szar CCCP-t használd, hanem K-Lite -ot. :F
[reserved]

Solid Snake

Quote from: NLZ on 2008-07-31, 20:32:19
Ne azt a szar CCCP-t használd, hanem K-Lite -ot. :F

Most aljas leszek: én a szar CCCP-t használom, semmi baj vele, összes animét/filmet/sorozatot hibátlanul lejátssza.  ::)

Gregory

All hail Combined Community Codec Pack

mondjuk többnyire én is mplayert hasznalok.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Member

Nem változott semmi, de azért kösz.

NLZ

De tényleg, próbáld ki, hogy lecseréled az egész CCCP-t, hátha az a gond. ^_^
[reserved]

Member

#397
Volt olyan, hogy napokig próbálkoztam ez miatt, hármat találhatsz, hogy klite-tal próbáltam-e. ::)

Edit: A 3.8 elméletben még tolerálja a 9x-et, adok neki egy próbát, hátha, ez még idei.
Edit2: Nagy ló****, szerintem le sem tesztelik, csak ráírják. Vadászok a 3.4.5 után, elméletben az még jó.

Próféta

Member, szerintem hallgass Kvikire és próbáld ki az mplayert.
Teljesen független a felrakott kodekektől, nem kell K-Lite-okkal szenvedni. Lehet vele screenshotot készíteni. Lehet vele világosságot állítani (3-4 gombok). Állítólag fut Windows 9x-en és Me-n is. Telepíteni se kell, csak letöltöd és kicsomagolod egy könyvtárba.

kikuchiyo

Ahogy a tanult kolléga mondja.
Azt már csak én teszem hozzá, hogy gb2/megfelelő topik.

(Amúgy ne a hivatalos oldalon lévő csomagot szedd le, az ősrégi, inkább innen: http://oss.netfarm.it/mplayer-win32.php
-vo gl kapcsolóval tudsz printscreennel képet lopni, -vf screenshot után s-et nyomogatva egyesével ment képet, vagy -vo png és png formátumba dekódolja neked frame-enként.)
Failure is the default option

Member

Quote from: kikuchiyo on 2008-08-01, 01:00:25
Azt már csak én teszem hozzá, hogy gb2/megfelelő topik.
Megtéve.
Quote(Amúgy ne a hivatalos oldalon lévő csomagot szedd le, az ősrégi, inkább innen: http://oss.netfarm.it/mplayer-win32.php
-vo gl kapcsolóval tudsz printscreennel képet lopni, -vf screenshot után s-et nyomogatva egyesével ment képet, vagy -vo png és png formátumba dekódolja neked frame-enként.)

:lul: :lul: Miért is éreztem? Annyit értem el, hogy amíg fent volt, egy videón sem volt hang, percekig töltött és nem fogta a pause-t sem. :D

Btw. egyetlen konzolos cucc van, a mencoder, amit tolerálok, megőrít, ha -apmuir frjhg.kj jellegű valamiket kell dos-ba írkálnom. :/

kikuchiyo

QuoteMPUI

facepalm.exe
Quotewill not run properly on Win9x systems.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: Member on 2008-08-01, 01:24:39
Btw. egyetlen konzolos cucc van, a mencoder, amit tolerálok, megőrít, ha -apmuir frjhg.kj jellegű valamiket kell dos-ba írkálnom. :/
Member: a paraméterlistát nem neked kell feltalálnod, Kvikveg és kikuchiyo is is elmondta, mit kell beírni. Total commander és Ctrl+Enter (meg még talán Shift vagy Alt is belekombinálható, hogy teljes elérési út legyen?) sokat segít, hogy kevesebbet kelljen gépelni. Vagy az utána elinduló GUI nélküli lejátszó irányításával van bajod? Jobbra és Balra gombok tekernek, space szünetel, s a screenshot, 3 és 4 a világosítás/sötétítés, mi kell még?

Mellesleg ha az mencoder-t hajlandó vagy parancssorból használni, a testvérkéjét miért nem? De most komolyan? Senki se kért arra, hogy a kényelmes lejátszóid helyett örökké használd az mplayert animunézésre. Csak mutattunk egy módszert, amivel képeket tudsz készíteni. MPUI-t meg természetesen felejtsd el.

Nevl

#403
megoldva:)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

missmizuno

Bocs, ha valami nagyon egyértelmű dolgot nem tudok, de nagyon fontos lenne: letöltöttem három részt a Pianóból, tök sima .avi formátumú, és mégsem játssza le semmi, hanem olyanokat írnak ki, hogy ismeretlen formátum... :bruhuhu: Pedig az .sfv szerint semmi baj nincs vele...  :confused: Mégis, ilyenkor mi a teendő? Tasukete, onegai!

chilip

legújabb CCCP fenn van?

Member

Az XviD-et nem tudom, milyen sűrűn frissítik, de szerintem 3 évesnél újabb lejátszónak simán vinnie kéne. A Piano 2002-es, így meg főleg.
Ha van fent, rakd újra, néha összeakad.

Selmo

Kezdjük az alapoknál: milyen oprendszer, milyen lejátszó, milyen kodek? :redface:

A tökéletesség unalmas.

missmizuno

#408
Köszi, majd megpróbálom azzal is...

A CCCP fenn van, mondjuk, nem tudom, hogy a legújabb-e, de eddig mindent tökéletesen vitt (pl. Death Note sokkal újabb, de azt is rendesen viszi)

Az oprendszer egyébként Vista.

Nincs duplapost, tripla meg pláne! :ejnye:

Oké, bocs, nem nagyon világos nekem még ez a fórumdolog...

Selmo

http://cccp-project.net/download.php?type=cccp itt van a legújabb, de előtte érdemes leszedni minden kodek csomagot és lejátszót, mert összeakadhatnak.
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1103.msg262029#msg262029 itt meg, hogy hogy érdemes beállítani. :)

Ne aggódj, majd belejössz. :D

A tökéletesség unalmas.

missmizuno

#410
Ezer köszi a segítségért, de sajnos most felraktam ezt az új CCCP-t, és most sem jó (corrupt file, missing filters stb-stb.). Vagy pedig én vagyok nagyon  :lame:

Selmo

#411
Tudnál a hibáról egy képet linkelni?

Meg érdemes kipróbálni ezt: http://www.cccp-project.net/wiki/index.php?title=CCCP_Insurgent

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Rakd fel K-Lite CP-t, jobb, mint az a komcsi hulladék. :D  Ha így se megy, ereszd rá a MediaInfo-t, amit feltelepítesz K-Lite részeként, és másold be a file adatait.
[reserved]

missmizuno

#413
Képet? Jesszus, én nem vagyok ennyire advanced user!  :he:

NLZ: azok közül, amik megjelennek, melyiket kellene letölteni?

Na, most ott van a kép, a zoom playerrel ezt írja ki, a classickal, meg, hogy "cannot render the file" vagy valami ilyesmit...

Member

Gyanúsan döglött kodek. Telepítsd újra és a "reset all settings" pipát nyomd be.

missmizuno

De éppen most raktam fel, kábé két órája, és minden mást rendesen visz...

Cobra

A cccp insurgent-et töltsd le és arról is csinálj plz egy képet, hogy mit ír ki. 99%, hogy valami codec probléma lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

missmizuno

Hát, nem tudom egészen pontosan, hogy mit is csinál ez az insurgent, de csináltam olyat, hogy "test render", erre kiírta, hogy "UNSUPPORTED STREAM"... De ha nem ezt kellett volna, csak szólj...   :he:

NLZ

Quote from: missmizuno on 2008-08-04, 20:21:34
Képet? Jesszus, én nem vagyok ennyire advanced user!  :he:

NLZ: azok közül, amik megjelennek, melyiket kellene letölteni?

Na, most ott van a kép, a zoom playerrel ezt írja ki, a classickal, meg, hogy "cannot render the file" vagy valami ilyesmit...

Ha nemtod melyiket, akkor legyen mondjuk ez. Másik mégialejátszót próbáltál?
[reserved]

Member

Valaki pöttyet elfogult. ::)
(Nálam pl. MPC sohasem játszott még le mkv-t (sem ezen, sem az XPs laptopon), így K-Lite-tal az a műfaj ki is esik :))