Main Menu

Kodek gondok

Started by Attilio, 2003-09-18, 12:35:11

Previous topic - Next topic

Selmo

Mert kell hozzá egy haali splitter neki mondjuk.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Jahm, nem árt. Vagy Gabest, ha Haali nem jó/nem tetszetős.
[reserved]

Member

Mintha nem raknék fel mellé. ::)

missmizuno

Quote from: NLZ on 2008-08-04, 21:36:46
Quote from: missmizuno on 2008-08-04, 20:21:34
Képet? Jesszus, én nem vagyok ennyire advanced user!  :he:

NLZ: azok közül, amik megjelennek, melyiket kellene letölteni?

Na, most ott van a kép, a zoom playerrel ezt írja ki, a classickal, meg, hogy "cannot render the file" vagy valami ilyesmit...

Ha nemtod melyiket, akkor legyen mondjuk ez. Másik mégialejátszót próbáltál?

Közben rájöttem, hogy nekem ez már fenn volt a gépemen, de ez sem játssza le... Voltaképpen az avi-t elméletileg a Windows Media Playernek is le kellene játszania!  :comp:
Nagyon köszönöm azért a sok segítséget mindenkinek  :merci:, lehet, hogy ideje feladni...  :bruhuhu:

Selmo

Szvsz törölj le minden kodek pakkot és lejátszót, indítsd újra a gépet és után tegyed fel a cccp-t.

Member, te meg használj egy normális oprendszert végre. ::)

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Selmo on 2008-08-04, 21:57:55
Member, te meg használj egy normális oprendszert végre. ::)

Quote from: Member on 2008-08-04, 21:41:09
Valaki pöttyet elfogult. ::)
(Nálam pl. MPC sohasem játszott még le mkv-t (sem ezen, sem az XPs laptopon), így K-Lite-tal az a műfaj ki is esik :))
Quote from: Member on 2008-08-04, 21:41:09
(sem ezen, sem az XPs laptopon)
Quote from: Member on 2008-08-04, 21:41:09
sem az XPs laptopon
Quote from: Member on 2008-08-04, 21:41:09
XP

NLZ

Most akkor fenn van K-lite és a komcsipakk is? :)  De mondom, egy MediaInfo-t eressz rá a videóra és mutasd meg, hogy mik az adatok, hátha abból rá tudunk jönni a hibára.


Member, nem lehet, hogy nem lett mkv-hoz társítva a MPC?  :D
[reserved]

Selmo

Laptopokon minden van, csak nem normális XP, hanem gyárilag buherált. De ettől még lehet valami negatív aurád neked is.

A tökéletesség unalmas.

Member

Már újra lett rakva azon is a winfos. :)
A negatív aura szinte biztos, engem az szgépek utálnak, amióta otthagytam a TTKt. :)

Flaser

#429
Quote from: NLZ on 2008-08-04, 19:11:34
Rakd fel K-Lite CP-t, jobb, mint az a komcsi hulladék. :D  Ha így se megy, ereszd rá a MediaInfo-t, amit feltelepítesz K-Lite részeként, és másold be a file adatait.

:__devil:...for your information, I'm not only a fan and incarnation of Gendou Ikari but a Communist Bastard™ as well.  :__devil:

Quote from: missmizuno on 2008-08-04, 21:56:57
Quote from: NLZ on 2008-08-04, 21:36:46
Quote from: missmizuno on 2008-08-04, 20:21:34
Képet? Jesszus, én nem vagyok ennyire advanced user!  :he:

NLZ: azok közül, amik megjelennek, melyiket kellene letölteni?

Na, most ott van a kép, a zoom playerrel ezt írja ki, a classickal, meg, hogy "cannot render the file" vagy valami ilyesmit...

Ha nemtod melyiket, akkor legyen mondjuk ez. Másik mégialejátszót próbáltál?

Közben rájöttem, hogy nekem ez már fenn volt a gépemen, de ez sem játssza le... Voltaképpen az avi-t elméletileg a Windows Media Playernek is le kellene játszania!  :comp:
Nagyon köszönöm azért a sok segítséget mindenkinek  :merci:, lehet, hogy ideje feladni...  :bruhuhu:

Hogy segíteni tudjunk, több dolgot is ki kell deríteni. Azt már mondtad, hogy a file amit le akarsz játszani ".avi" kiterjesztésű.

A biztonság kedvéért nyiss egy böngészőt - akár sajtá gép - és ott válaszd ki az "Eszközök" opciót a címsor felett, majd a "Mappa beállításai" sort:



Ezen belül a "Nézet" fülön nézd meg, hogy az "ismert filetípusok kiterjesztésének elrejtése" opció be van-e x-elve. Ha igen, akkor vedd ki, mert csak így látod a tényleges kiterjesztését a file-oknak.



Maga az "avi" formátum, pusztán egy konténer amibe 1 db hang és 1 db video sáv rakható (ha követik a szabványt én már láttam olyan avi-t amiben 2 db hangsáv van és kicsit macerás volt a lejátszása).

Mind a hang, mind a video egy tömörítési eljárással van összecsomagolva, ezt nevezzük codec-nek (encoding-decoding algorithm). A lejátszáshoz ugyanakkor nincs mindig szűkség a teljes codec-re (ami a tömörítési eljárást is tartalmazza), hanem elég a kicsomagolási algoritmus. Ha az utóbbit csak magában tesszük föl akkor szokás filternek is hívni.

Ahhoz, hogy egy file-t le tudj játszani, a lejátszó programnak nem csak a konténer formátumát (avi, mp4, ogm, ogg, asf, wmv, mkv) kell támogatnia, hanem a codec-eket is amivel a hangot ill. a video-t tömörítették.

Ahhoz, hogy pontosan megmondjuk mi "kell" a file-ok lejátszásához, tudnunk kell milyen codec-eket használ.
Ha fennt van a CCCP valamilyen verziója, akkor egy
jobb-klikk a film-re--> társítás --> Program választása:



-->tallózás



-->A feljövő ablakban ki kell választani az "mpc.exe" file-t. Ennek elérési útja többnyire "C:\Program Files\Combined Community Codec Pack\MPC\mpc.exe"



-->Megnyitás



-->Válasszuk ki a Media Player Classic-ot, majd OK.



Ezt követően a Media Player Classic vagy lejátsza, vagy nem játsza a file-t, de ekkor még ne lépj ki.

-->Jobb-klikk "filmbe", majd "properties" opciót válaszd ki.



Innen a Details fülben megjelenő szöveget egérrel jelöld ki, majd másold ide be a forumba.



Egy random file-omra pl. ezt mondta:
Audio: Windows Media Audio 48000Hz stereo 160Kbps [Raw Audio 0]
Video: Windows Media Video 9 640x480 25.00fps 684Kbps [Raw Video 1]

Egy másikra meg ezt:
Video: DIVX 320x240 29.97fps [Stream 00]
Audio: PCM 44100Hz stereo 1411Kbps [Stream 01]
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

missmizuno

#430
Köszönöm a részletes leírást!  :smile: A Properties-re azonban nem lehet rákattintani, mivel tökszürke. Az ismert fájltípusok kiterjesztésének elrejtése pedig nincs bekapcsolva...
Valami a fájlban nem tetszik a lejátszóknak, mert minden más avit visznek, csak éppen ezt nem... A Tulajdonságoknál nincs semmi különös, és mint mondtam, az .sfv cucc szerint sincs semmi baja, úgyhogy végképp tanácstalan vagyok...  :confused:
A MediaInfo ennyit tudott kihozni belőle:
(bocs, csak így csatolva sikerült iderakni)

Cobra

#431
Hmm, leszedtem az első részt és nekem se tudja lejátszani az MPC, szóval a file-al lesz valami gond.
Se a Gspot, se a Videoinspector nem tudott rá mit mondani, az Mkvmerge meg lefagyott tőle.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

missmizuno

Hű, most visszaadtad az önbizalmamat!  :smile: Már azt hittem, hogy teljesen inkompetens vagyok az egész számítógép-témában...  :he:

NLZ

Jahm, a MediaInfo-ból az derül ki, hogy ez vmi sérült file, mert nem ismeri fel.
[reserved]

Member

VLC általában megpróbálkozik a hibás fájlokkal, nézd meg, hátha.

NLZ

Úgy néz ki, mint ha az elején lenne sérülve, szal nem tudja a lejátszó eldönteni, hogy most ez milyen formátum, szal betájolni se tudja, hogy hol a video és az audio sáv. De kiváncsi vagyok énis, hogy VLC tud-e kezdeni vele valamit.
[reserved]

zsozso

Amikor adatvesztes volt, valaki rosszul toltotte vissza a fileokat, ugyhogy most beszerzes alatt van az osszes. Ha valakinek megvan szoljon.
Death is the only redemption

missmizuno

Borzasztó rendes volt tőletek, hogy ennyien foglalkoztatok a problémámmal! Mindenkinek: :merci:

motifator

LOL, vajon miért?
[spoiler][/spoiler]

[spoiler]Bocs  ^^"[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Flaser

Hja, anything for a lady.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

missmizuno


Alinimus

Quote from: NLZ on 2009-01-26, 16:06:18
Nem felirat nélküliek azok, csak valami codec vagy splitter hiányzik a gépedről. :)

ahha. nos nekem valami K-Lite codecem van amit leszedtem xD azt írták az mindegyiket viszi. amúgymeg megnéztem a BS Playeremben és nincsen bennük felirat  :eek:

legalábbis YYH-ban nem volt =O

még 1 kérdés.

mi van ha az egyik haverommal csinálunk hozzá feliratot és beleégetjük  :confused:

motifator

Quote from: Alinimus on 2009-01-28, 18:56:38
mi van ha az egyik haverommal csinálunk hozzá feliratot és beleégetjük  :confused:
Semmi.

[spoiler]Ha arra gondolsz, hogy az így készített égetett magyar feliratos verzió felkerülhet-e a szerverre, akkor a válasz, ha jól tudom, nem.[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Selmo

Quote from: Alinimus on 2009-01-28, 18:56:38
Quote from: NLZ on 2009-01-26, 16:06:18
Nem felirat nélküliek azok, csak valami codec vagy splitter hiányzik a gépedről. :)

ahha. nos nekem valami K-Lite codecem van amit leszedtem xD azt írták az mindegyiket viszi. amúgymeg megnéztem a BS Playeremben és nincsen bennük felirat  :eek:

legalábbis YYH-ban nem volt =O

még 1 kérdés.

mi van ha az egyik haverommal csinálunk hozzá feliratot és beleégetjük  :confused:
Használj valami normális lejátszót. ::)

A tökéletesség unalmas.

Member

Ez nem "segítsetek" kérdés volna, hanem érdeklődés.
Mitől ilyen népszerű a bs-player, amikor csak rosszat hallok róla? Vagy ez olyan, hogy egy lejátszó neve csak akkor merül fel, ha szidni kell?
Quote from: Alinimus on 2009-01-28, 18:56:38
mi van ha az egyik haverommal csinálunk hozzá feliratot és beleégetjük  :confused:
Lesz YYH-tok beleégetett felirattal.

Cloud

Quote from: Member on 2009-01-29, 00:35:44
Ez nem "segítsetek" kérdés volna, hanem érdeklődés.
Mitől ilyen népszerű a bs-player, amikor csak rosszat hallok róla? Vagy ez olyan, hogy egy lejátszó neve csak akkor merül fel, ha szidni kell?
Quote from: Alinimus on 2009-01-28, 18:56:38
mi van ha az egyik haverommal csinálunk hozzá feliratot és beleégetjük  :confused:
Lesz YYH-tok beleégetett felirattal.
Én se értem hogy mi ez a nagy bs mánia. Rengeteg ismerős ajánlja nekem.
Anno régi gépen ki akartam próbálni de bárhonnan szedtem le bekaptam egy virust. Valszeg gép hibája volt de ez elvette kedvem a bs-től. Akkor kaptam rá mplayer-re. :D

Zsiga

Anno ezer éve még jó volt a BS Player (illetve szar volt már akkor is, csak a konkurencia is, ez meg valahogy elterjedt), és berögzült az emberek fejébe hogy jó videólejátszó = BS Player, valahogy úgy mint a Winamp.

Flaser

A winamp mondjuk minden betegsége dacára még "használható". Legalábbis a plugin-os felépítése nagyon sokoldalúvá teszi és én szeretek minél több dolgot minél kevesebb szoftverrel megoldani.

Te milyen alternatívát tartasz jobbnak?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga

Quote from: motifator on 2009-01-29, 11:51:11

Pontosan. :)
Egy-két éve szoktam át rá, mert a winamp nem nagyon tud normális gapless lejátszást meg dts-t, bár valóban nem rossz program egyébként.