Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Érezhetően gyorsulna, de az Atom proci akkor is lassú, ez
most Ferrari kaszniba Trabant motor lenne, ha már Trabant
feljött. Atom gyors meghajtóval is gyenge marad.
De sztem egy normál 2.5" 160GB 5400RPM HDD már nem
olyan hűdelassú. Van itt egy 1.8" 80GB 4200RPM HDD-vel
szerelt noti, na az már időnként tényleg durván visszafogja,
de még azt is túl lehet élni normál használatnál (net, doksik,
film, zene).

Minden notiban passzív hűtésű a HDD, max a hőelvezetés
van itt-ott jobban megtervezve. Nagyon sokat járt folya-
matosan, intenzív lemezhasználattal?

Mem hogyhogy nem bővíthető? Egyáltalán nincs benne
slot, hanem csak alaplapra forrasztott? Ilyen még a netik
között is ritka.

Mire lenne használva az a gép? Ha 24/7 letöltésre, akkor
inkább rákötnék egy külső winyót, annyiból még 2.5"
méretben is kapsz TB-ot. Jó dolog az SSD, csak nagyon
drága, és letöltésnél gyorsan kifutnál a kapacitásból.
SSD a programok betöltődésén javítana sokat, de egy
folyamatosan futó gépen, aminél nem kell az újraindulásra
várni vagy a programok is folyamatosan nyitva vannak,
ott már akkora változást nem hoz egy jó HDD-hez képest.
Ha viszont tényleg sokat cipelt, és csak normál haszná-
latban lévő noti, ami viszont sokszor nekiütközhet másoknak,
ott egyértelműen SSD, ütésállósága, gyorsasága miatt.

Fazék

#13321
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-28, 00:17:06
Érezhetően gyorsulna, de az Atom proci akkor is lassú, ez
most Ferrari kaszniba Trabant motor lenne, ha már Trabant
feljött. Atom gyors meghajtóval is gyenge marad.
De sztem egy normál 2.5" 160GB 5400RPM HDD már nem
olyan hűdelassú. Van itt egy 1.8" 80GB 4200RPM HDD-vel
szerelt noti, na az már időnként tényleg durván visszafogja,
de még azt is túl lehet élni normál használatnál (net, doksik,
film, zene).
az is lehet, hogy csak a hibás szektorok miatt ilyen tetülassú most a gép, legalábbis reménykedek benne, hogy egy sima hdd csere is sokat segít rajta, csak azért előtte próbálom felmérni a lehetőségeimet

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-28, 00:17:06Minden notiban passzív hűtésű a HDD, max a hőelvezetés
van itt-ott jobban megtervezve. Nagyon sokat járt folya-
matosan, intenzív lemezhasználattal?
azt vágom, hogy a vinyó passzív hűtésű, de itt konkrétan az egész netbook, egy venti sincs benne, csak a vinyó zümmög halkan magában.
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-28, 00:17:06Mem hogyhogy nem bővíthető? Egyáltalán nincs benne
slot, hanem csak alaplapra forrasztott? Ilyen még a netik között is ritka.
sajnos ez viszont ilyen. megnéztem egy-két youtube videót, ahol azért megmutatják, hogy ki lehet azt azért szedni kis hozzáértéssel (apámnak sikerülne vélhetően gond nélkül, talán még nekem is), de az egyértelmű garivesztéssel járna, így meg még van rá 2 év, azt még azért kivárnám a próbával :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-28, 00:17:06Mire lenne használva az a gép? Ha 24/7 letöltésre, akkor
inkább rákötnék egy külső winyót, annyiból még 2.5"
méretben is kapsz TB-ot. Jó dolog az SSD, csak nagyon
drága, és letöltésnél gyorsan kifutnál a kapacitásból.
SSD a programok betöltődésén javítana sokat, de egy
folyamatosan futó gépen, aminél nem kell az újraindulásra
várni vagy a programok is folyamatosan nyitva vannak,
ott már akkora változást nem hoz egy jó HDD-hez képest.
Ha viszont tényleg sokat cipelt, és csak normál haszná-
latban lévő noti, ami viszont sokszor nekiütközhet másoknak,
ott egyértelműen SSD, ütésállósága, gyorsasága miatt.
jelenleg 24/7 letöltésre van.
de ha elköltöztem (talán ha végre sikerül befejezni a lakást, akkor akár 1 hónap múlva is megtörténhet már), akkor lenyúlom az irodából a(z amúgy magamnak vett) tp-link usb-s router-t, és az magában lesz beüzemelve torrent-ezésre, ezt a netbook-ot meg tényleg cipelném mindenfelé általános használatra, mint levelezés, szövegszerkesztés, egyéb irodai munka, néha filmnézés


szerk: vinyó HDsentinel adatok:
átlaghőmérséklet 34,17 fok
maximális teljes élettartam alatt 47 fok

ez az amit soknak találtam, de javítsatok ki, ha sztetek ez még 100%-osan normális és ne szórakozzak már :)

szerk2: ja és ez a hazug alap samsung adat, ennél vélhetően kicsit nagyobb a tényleges hőmérséklete, csak kalibrációt precíz hőmérő híján nem igazán tudok megvalósítani

kikuchiyo

Nem tudom, hogy letöltőgépbe célszerű-e az SSD. Jó, tudom, hogy a mai SSD-knél már nem igazán kell aggódni az élettartam miatt, mert van wear leveling és amúgy is előbb eladja/cseréli az ember, mint ahogy tönkremenne, de a torrent sok fragmentált írást jelent, ami elvileg nem tesz jót neki.

Egyetértek KT-vel (:zomg:), SSD jelenleg inkább csak kifejezetten utazós gépbe való.

Quote from: Fazék on 2011-01-28, 00:32:09
ezt a netbook-ot meg tényleg cipelném mindenfelé általános használatra, mint levelezés, szövegszerkesztés, egyéb irodai munka, néha filmnézés

És most, hogy el is olvastam, amit írtál: végül is, miért ne...

Quote
szerk: vinyó HDsentinel adatok:
átlaghőmérséklet 34,17 fok
maximális teljes élettartam alatt 47 fok

ez az amit soknak találtam, de javítsatok ki, ha sztetek ez még 100%-osan normális és ne szórakozzak már :)

A régi Maxtor vinyóim kézzel érinthetetlenül forróak voltak, ehhez képest a 47 fok szerintem elfogadható.

szerk: van itthon egy infravörös rámutatós hőmérőnk, fővesztés terhe mellett kölcsönadhatom.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2011-01-28, 00:32:09
átlaghőmérséklet 34,17 fok
maximális teljes élettartam alatt 47 fok

ez az amit soknak találtam, de javítsatok ki, ha sztetek ez még 100%-osan normális és ne szórakozzak már :)

Normális, még alulmérő Samunál is, sőt.
HDSentinel asszem 47-50 körül kezd besárgulni, és 52-55
körül jelzi, hogy egy kicsit túl meleg.

Quote from: Fazék on 2011-01-28, 00:32:09
az is lehet, hogy csak a hibás szektorok miatt ilyen tetülassú most a gép, legalábbis reménykedek benne, hogy egy sima hdd csere is sokat segít rajta, csak azért előtte próbálom felmérni a lehetőségeimet

nem tartom kizártnak, igaz még nem volt sok hibás
szektoros winyóm (kopp-kopp). Mostani noti-winyók,
még 5400-asok is majd' úgy teljesítenek, mint 3-5
évvel ezelőtti normál asztaliak, és azt is kibírtuk anno.

Quote from: Fazék on 2011-01-28, 00:32:09
jelenleg 24/7 letöltésre van.
de ha elköltöztem (talán ha végre sikerül befejezni a lakást, akkor akár 1 hónap múlva is megtörténhet már), akkor lenyúlom az irodából a(z amúgy magamnak vett) tp-link usb-s router-t, és az magában lesz beüzemelve torrent-ezésre, ezt a netbook-ot meg tényleg cipelném mindenfelé általános használatra, mint levelezés, szövegszerkesztés, egyéb irodai munka, néha filmnézés

Letöltésre nem ajánlom (nemrég egy maradék 60GB-os
notiwinyóval raktam össze a minigépem, hogy akkor
megnézem 24/7 letöltésre milyen lesz, addig se a hülye
fejparkoltatós WD Greeneket darálom, és a fogyasztása
is alacsonyabb -- viszont rá kellett jönnöm, hogy a
60GB lófütty, alig szedtem pár dolgot, mégis nagyon
gyorsan betelt a hely... úgyhogy most majd vagy egy
másik notiból örököl 160GB-osat, vagy kap egy új vagy
használt nagyobb winyót. Letöltőgépnek, főleg vissza-
osztás miatt, kell a hely). A kapacitáson túl a folyama-
tos használat sem az igazi, mert a normál asztali os-ek
folyamatosan logolnak, ahhoz pedig helyben írnak felül
fájlokat -- static wear levellinget evvel gyorsan szét-
nyírják. SSD-k dynamic wear levellingje már jobb, de
annak se tesz jót.

Cipelős, normál használatos notiban már jobb, csak ott
is az a fránya kapacitás, tehát nagy filmgyűjtemény
nem lesz nálad; és ha nem extrém igénybevételnek
teszed ki, a normál HDD-k már évtizedek óta jó
szolgálatot tesznek notikban is.

Quote from: Fazék on 2011-01-28, 00:32:09
usb-s router

GLHF
Been there, done that. Igaz azóta már biztos fejlődtek
a dolgok, de a besshzós, konzolos fejnélküli router-
konfigolás, és vagy megy vagy nem, úgyse tudod,
hogy miért vagy miért nem, még én se akartam újra
végigszenvedni, inkább összeraktam egy külön gépet
erre... Akkoriban még a torrent is csak elméleti szinten
ment, tavaly néztem kb rá az újabb kínálat topicjaira,
és még akkor is szenvedős volt.

Fazék

#13324
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-28, 01:03:00Letöltésre nem ajánlom
jogos. nem emeltem ki, hogy úgy használom letöltésre, hogy rá van nyomva egy külső 1TB-os Samsung G3 :)
(a szektorhibák miatt eleve nem akarnék a belső vinyóra letölteni :))
erre a külsőre megy a heti win7 backup is automatikusan, és az 1 TB bőven elég arra a 30-50 torrent-re, ami egyszerre fut :)

persze ha sikerül beüzemelni a router-t, akkor az nem fog ennyit bírni majd állítólag, de majd úgyis kiderül :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-28, 01:03:00Cipelős, normál használatos notiban már jobb, csak ott
is az a fránya kapacitás, tehát nagy filmgyűjtemény
nem lesz nálad; és ha nem extrém igénybevételnek
teszed ki, a normál HDD-k már évtizedek óta jó
szolgálatot tesznek notikban is.
van egy 640GB-os 2,5"-os külső vinyóm, ha nagyon filmgyűjteményt akarok magammal cipelni, akkor ezen lesz rajta :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-28, 01:03:00
Quote from: Fazék on 2011-01-28, 00:32:09
usb-s router

GLHF
TP-Link TL-WR1043ND router-ről van szó, állítólag gond nélkül megy rajta a rutorrent vagy micsoda :redface:
meglátom majd ebből mennyi igaz :)
továbbá nem én fogok szenvedni a beüzemelésével, hanem egy linux-őrült progtervmatos span, aki kb élvezetből fogja megcsinálni szabadidejében :D

Kuroi Tenshi

Nincs több kérdésem, bíró úr.

TurboK

Csak hibás szektor miatt nem lassulhat be a vinyó, mert a fájlrendszer megjelöli a rossz szektort és átugorja. Jelöletlen szektornál meg egész egyszerűen crc adathibával megáll bármi lemezművelet.

Ha a vinyó nagyon betegesen kattog (nem a "rrrrrrrrr morgó hang" hanem "visszafogott sziszegés majd iszonyú kattanás"), akkor valószínű hogy sebesség problémák is vannak, de az már haldoklási tünet.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

TurboK

Joomlában hogyan lehet létrehozni olyan űrlapot, ami a kitöltött válaszok alapján dob vissza egyéni eredményt a felhasználónak?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Marfy

Hali!

A pendrive-om az egyik pillanatrol a masikra megadta magat, mikor berakom a gepbe felajánlja hogy formazzam, de termeszetesen nem tudja formazni, ha belepek a lemezkezelobe akkor ott "raw" kent szerepel az usb meghajtom es ott sem engedi formazni, mert ha elinditom akkor csak van es kifagy az ablak.
Van erre valami megoldas vagy kuka?

Cobra

Másik gépben kellene még ránézni, ha ott is ezt csinálja, akkor sajnos kuka.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Marfy

Quote from: Cobra on 2011-01-30, 18:51:57
Másik gépben kellene még ránézni, ha ott is ezt csinálja, akkor sajnos kuka.
Mar neztem, ott is ugyan ez a helyzet.

Moha

Partíciót ugye próbáltad törölni és újra létrehozni? Ha nem, akkor azt még próbáld meg.

kikuchiyo

Ez leginkább K_T-től kérdeződik.

Egy 64 (ill. ha tudok bele szerezni, akkor 128) MB memóriában dúskáló régi laptopot kellene feléleszteni.

(Előtörténet: XP futott rajta egész jól, mérésvezérlésre és adatgyűjtésre volt használva. Azonban a gonosz varázsló megirigyelte a birodalom lakóinak gazdagságát a merevlemez tönkrement, még az utolsó pillanatban sikerült lementeni róla az adatokat. Azt szerettem volna, ha a régi rendszert is vissza lehetett volna állítani, mert nem volt kedvem a sok beállított programot újratelepíteni. De a tag, aki az új hdd-t tette bele, csak egy szűz windowst volt képes rá telepíteni. Gondoltam, na majd én helyrerakom linux alól - a lényeg, hogy most már nem is bootol  :redface: )

Egy lehetőleg minél inkább lecsupaszított XP-t kéne tehát rá telepíteni. Mi ennek a legfájdalommentesebb módja? nLite?
BartPE? Vagy mittomén még mik vannak?
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

XP for Embedded lenne a legelső javaslatom, csak ezt egy kicsit
macerás megtalálni (mondhatni k* ritka, ilyen ATM meg vékony
kliensek meg hasonlókban használták/ják).
BartPE túlzottan célzott, más területeken talán túl sokat gyomláltak
belőle ki (ez csak tipp).
nLite-tal le lehet szorítani, pl. DS is csodálkozott, amikor látta a
régi laptopomon, hogy 89MB volt az XP idle, s még nem is írtottam
belőle ki mindent, azért még 512-be még fért (akkoriban még egy
böngésző vhogy be tudott férni 100MB alá...)

kikuchiyo

Rákerestem erre az XP embeddedre, elvileg le is lehet tölteni egy 30 napos verziót - kérdés, hogy ezt egy legális XP CD termékkulcsával lehet-e aktiválni, vagy értem jön a Microsoft Party Van, ha akárcsak megpróbálom?

Ha az nLite-ban gondolkodom, az úgy látom, az SP-kkel összeintegrált telepítőt is tud készíteni. Az SP3-at egyáltalán érdemes ilyen gyenge gépre feltenni?
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2011-02-02, 01:06:38
Rákerestem erre az XP embeddedre, elvileg le is lehet tölteni egy 30 napos verziót - kérdés, hogy ezt egy legális XP CD termékkulcsával lehet-e aktiválni

sztem esélytelen

Quote from: kikuchiyo on 2011-02-02, 01:06:38
Ha az nLite-ban gondolkodom, az úgy látom, az SP-kkel összeintegrált telepítőt is tud készíteni. Az SP3-at egyáltalán érdemes ilyen gyenge gépre feltenni?

Ha nem lesz internetre kötve, s ha az alkalmazások sem a
maiak lennének, akkor nem tenném rá, csak a helyet
foglalja. Csak tippre, de az már inkább netes sérülékenység
miatti toldozás, a sima szoftveres peccselés inkább SP1 és
-2-ben volt.

Esetleg még W2k-t lehet megpróbálni: általában ezen is
elfutnak azok, amin XP-n, annak közvetlen elődje, és mivel
workstation vonal, meg kicsit régebbi is, ezért kicsivel
kevesebb erőforrással is beéri.

NLZ

nLite nem támogatja SP3/IE8 integrálását (bár előbbire még képes könnyedén), érdemes azok integrálását másra bízni (pl HFSLIP), és aztán az nlite által csak herélni.
[reserved]

SaiyaGin

A szüleim gépén kiírta a Nod32, hogy nem megfelelő a védelem állapota, mert telepíteni kellene a frissítéseket az operációs rendszerhez. A kérdéses rendszer egy tudomásom szerint nem 100%-ig eredeti XP (SP3). Lehet cselezni valamit, vagy hagyjam úgy, ahogy van?

NLZ

#13338
Ha nem tudsz aktiválható kulcsot szerezni (mert már sokkalta lazábban lehet egy kulcsot többször felhasználni), akkor próbálkozhatsz egy offline frissítés ráengedésével. A WSUSO ajánlott erre, lehet azzal egy hálóról/pendriveról futtatható firrítőcsomagot csinálni, ami ellenőrzi és telepíti a szükséges frissítéseket a Windowsnak és az Officenak. Képes ezeket a webről vagy egy helyi WSUS szerverről is letölteni. Támogatott XP/Vista/Win7/2003/2008/R2, Office XP/2003/2007/2010. Szal olyan, mint a WUD, csak ezt még támogatják/frissítik.

Meg van ez a WindizUpdate, ami Firefoxon és Operán keresztül frissít, de csak anno néhány éve nézegettem, mikor először megjelent, azóta nem.
[reserved]

Fazék

Quote from: Ymir on 2011-02-02, 11:39:05
XP van a laptopomon, szerintetek megéri lecserélni Windows 7-re? Játékra szoktam használni általában.
talán ha írnál pár szót a laptopról :P

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2011-02-02, 11:22:03
Ha nem tudsz aktiválható kulcsot szerezni (mert már sokkalta lazábban lehet egy kulcsot többször felhasználni), akkor próbálkozhatsz egy offline frissítés ráengedésével. A WSUSO ajánlott erre, lehet azzal egy hálóról/pendriveról futtatható firrítőcsomagot csinálni, ami ellenőrzi és telepíti a szükséges frissítéseket a Windowsnak és az Officenak. Képes ezeket a webről vagy egy helyi WSUS szerverről is letölteni. Támogatott XP/Vista/Win7/2003/2008/R2, Office XP/2003/2007/2010. Szal olyan, mint a WUD, csak ezt még támogatják/frissítik.

Meg van ez a WindizUpdate, ami Firefoxon és Operán keresztül frissít, de csak anno néhány éve nézegettem, mikor először megjelent, azóta nem.

:merci:

Zsiga

Quote from: SaiyaGin on 2011-02-02, 13:22:42
Quote from: NLZ on 2011-02-02, 11:22:03
Ha nem tudsz aktiválható kulcsot szerezni (mert már sokkalta lazábban lehet egy kulcsot többször felhasználni), akkor próbálkozhatsz egy offline frissítés ráengedésével. A WSUSO ajánlott erre, lehet azzal egy hálóról/pendriveról futtatható firrítőcsomagot csinálni, ami ellenőrzi és telepíti a szükséges frissítéseket a Windowsnak és az Officenak. Képes ezeket a webről vagy egy helyi WSUS szerverről is letölteni. Támogatott XP/Vista/Win7/2003/2008/R2, Office XP/2003/2007/2010. Szal olyan, mint a WUD, csak ezt még támogatják/frissítik.

Meg van ez a WindizUpdate, ami Firefoxon és Operán keresztül frissít, de csak anno néhány éve nézegettem, mikor először megjelent, azóta nem.

:merci:
Minek ez a sok trükközés? WinUpdate-ről simán tölthető az összes biztonsági frissítés warez Windowsra is.

TurboK

Quote from: Zsiga on 2011-02-02, 13:55:30
Minek ez a sok trükközés? WinUpdate-ről simán tölthető az összes biztonsági frissítés warez Windowsra is.
Ott a pont. Annyit nem enged csak, hogy manuálisan lépj be a windows update websitera. Automata frissités attól még megy hibátlanul.

Quote from: Ymir on 2011-02-02, 13:55:44
... 512 MB videokártya...
:facepalm: :falba:

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Member

Gondolom márkát várt volna. :)

Selmo

Quote from: Ymir on 2011-02-02, 18:44:11
Quote from: TurboK on 2011-02-02, 16:15:02
Quote from: Ymir on 2011-02-02, 13:55:44
... 512 MB videokártya...
:facepalm: :falba:
Valami baj van vele? :confused:
Kb. annyira egyértelmű, mint az, hogy négyajtós autód van. :)

A tökéletesség unalmas.

Cobra

A 2.53Ghz meg kb annyit, hogy 2.5L-es a motor :) Jó lenne, tudni, hogy dízel vagy benzines :)
Btw Quadro-val hogy mennek a játékok?
Egyébként a legjobb az lenne, ha adnál egy pontos géptípust.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Quote from: Cobra on 2011-02-02, 19:52:39
Egyébként a legjobb az lenne, ha adnál egy pontos géptípust.
Mondta már, hogy laptop!

Zsiga

Quote from: Member on 2011-02-02, 20:06:00
Quote from: Cobra on 2011-02-02, 19:52:39
Egyébként a legjobb az lenne, ha adnál egy pontos géptípust.
Mondta már, hogy laptop!
És pont a notebookoknál vannak fél méter hosszú típusnevek amikből azt is meg lehet mondani hogy fekete vagy szürke csavarokkal van-e lefogatva a procihűtő. ::)

Member

Quote from: Zsiga on 2011-02-02, 20:16:03
Quote from: Member on 2011-02-02, 20:06:00
Quote from: Cobra on 2011-02-02, 19:52:39
Egyébként a legjobb az lenne, ha adnál egy pontos géptípust.
Mondta már, hogy laptop!
És pont a notebookoknál vannak fél méter hosszú típusnevek amikből azt is meg lehet mondani hogy fekete vagy szürke csavarokkal van-e lefogatva a procihűtő. ::)
Ahhh, köcsög gépbuzik, állandóan okoskodtok, aztán amikor segíteni kéne, értetlenkedtek!

[spoiler] :haha:
Bár látom, Zsiga még nem vette a lapot[/spoiler]

Zsiga

Milyen lapot? Egy 10 éves oprendszert használó pro-ról nem feltétlenül gondolom hogy csak viccel ha valami bődületes f*szságot ír hardver-szoftver témában.
[spoiler][/spoiler]