Main Menu

MPlayer

Started by zsozso, 2004-01-13, 23:31:20

Previous topic - Next topic

newszi

Haye! Csináltam egy MPlayer telepítõ csomagot, all codes, GUI, egy fullextrás installerben, windowsra. Az installer az MPlayerhez rendeli az mkv, ogm fileokat meg még 1-2 mint WMPlayer, wagy winamp, csakez le is játsza õket. Audió és felirat sáv váltás egyszerûen a menüben elérhetõ. Sztem tök fasza. De lehet kritizálni :D

http://mplayer.rulz.hu  -  Az MPlayer csomagom
http://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/news.html  -  A hivatalos oldal
The net is surely Vast and Infinite.
Anime listám

.Attila

mplayer nem találja a vorbis hangcodecet. Azt mondja, "enable it at compilation". Mit csináljak?

Moha

Quote from: Bonci"enable it at compilation"
Ez a hiba úgy tûnik a programozóknak szól, mármint, hogy fordításkor engedélyezd.
Gondolom nem forrásból tetted fel az mplayert, hanem binárisból, szóval 2 dolgot tudok mondani:
1. Tölts le egy új verziót
2. Nézd meg, megvannak-e a codec .dll-ek (essential pack). Bár a vorbis-nak eleve benne kellene lenni... Nem értem. :confused:

.Attila

Alig egy hónapos verzióm van, és az összes codec-et tartalmazó csomagot szedtem le a honlapjukról.

Kvikveg

SOS! Kiderult mar, hogy mivel lehet menetkozben audio savot valtani? #-kal nem megy.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: KvikvegSOS! Kiderult mar, hogy mivel lehet menetkozben audio savot valtani? #-kal nem megy.
Tudtommal nem lehet, csak felirat sávot.

Kvikveg

Quote from: BonciTudtommal nem lehet, csak felirat sávot.
/sohaj Francba. A # a helpben volt, de nem reagalt ra... Koszi!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

A # mûködik, de csak mkv és avi formátum esetén. Ogm-nál kénytelen vagy az elején megadni.
Failure is the default option

.Attila

avi formátumnál audiosáv váltás?

Fazék

Quote from: Bonciavi formátumnál audiosáv váltás?
igen létezik. én is meglepõdtem, de valamelyik mermaid-es ova-m avi-ban van meg, elsõ hangsáv francia, egy picit megijedtem, aztán vettem észre, hogy van másik hangsáv is, és az pedig szerencsére japán :)

kikuchiyo

Bizonyám, az avi szabvány elvileg támogatja a több hangsávot, de valamiért nem terjedt el a dolog. Én egy ujjamon meg tudom számolni a 2 hangsávos avi-jaimat :) (a Kurosawa-féle Ikiru a szerencsés, egy filmkritikus elemzése megy a "kettesen")
Failure is the default option

.Attila

Quote from: newsziHaye! Csináltam egy MPlayer telepítõ csomagot, all codes, GUI, egy fullextrás installerben, windowsra. Az installer az MPlayerhez rendeli az mkv, ogm fileokat meg még 1-2 mint WMPlayer, wagy winamp, csakez le is játsza õket. Audió és felirat sáv váltás egyszerûen a menüben elérhetõ. Sztem tök fasza. De lehet kritizálni :D

http://mplayer.rulz.hu  -  Az MPlayer csomagom
http://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/news.html  -  A hivatalos oldal
Mivel bajom volt a vorbis hangcodeckel, gondoltam leszedem ezt és megnézem. Vélemény: :cool:
Minden mûködik, és a GUI is jó (bár a felirat kezelés nem nagyon akart menni, azaz nem volt felirat, pedig be volt kapcsolva). Mivel az mplayer az alapja, ezért az mplayer hotkeyek továbbra is élnek (ezért j-vel könnyen lehetett kapcsolni a feliratot).
Szóval gratula, szép munka a GUI :jee:

.Attila

Leszedtem egy hdtv minõségû (1280x720-as méretû!!!) video-t (Ichigo Mashimaro 3. rész), és akadozás nélkül játsza a newszi által összeállított mplayer.
Mégegyszer köszi newszi :merci:

ruri

Az új mplayer-el dev-CVS-050928 lehetséges screenshot készítése 1 gombnyomással, engedélyezni kell a screenshot filtert, majd az S-t serényen csapkodni.

Feldin

Quote from: ruriAz új mplayer-el dev-CVS-050928 lehetséges screenshot készítése 1 gombnyomással, engedélyezni kell a screenshot filtert, majd az S-t serényen csapkodni.
honnan lehet szedni?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moha

Quote from: Feldinhonnan lehet szedni?
Ugyanonnan, mint eddig is, a //www.mplayerhq.hu oldalról. ;)

Cloud

#286
meg lehet csinálni vhogyan az mplayerrel hogy beégesse a feliratot a filmre vagy probáljam meg használni a vobsubot(tulajdonképpen próbáltam de mindig csúszik a hang)


más:olvastam hogy az mplayer lejátsza az erőforrásigényes filmeket is igy gyengébb gépeken is lehet vele nézni filmeket.
nekem  az inuyasha-t nem akarta lejátszani normálisan:mindig szaggatott.más animét lejátszott normálisan.lehet valamit csinálni vele?

gépem:(nem kell fikázni tudom h szar):

celeron 500 mhz
256 ram
Geforce 2 mx 100//200

Moha

Quote from: akna3más:olvastam hogy az mplayer lejátsza az erõforrásigényes filmeket is igy gyengébb gépeken is lehet vele nézni filmeket.
Pontosabban: kevesebb erõforrással játsza le ugyanazt. Nekem pl ugyanazt a filmet, ami más lejátszóval elvisz 62-63% procit, Mplayer 35%-kal lejátssza.
Quotenekem  az inuyasha-t nem akarta lejátszani normálisan:mindig szaggatott.más animét lejátszott normálisan.lehet valamit csinálni vele?
Puffer mértén próbálj esetleg állítani, ill megpróbálhatod a framedrop-ot bekapcsolni. Mplayer-rel amúgy szerintem már az 500-ason is mennie kell a legtöbb filmnek, csak lényeg, hogy más ne fusson a háttérben, tehát pl. vírusfigyelõt, miegyebet is érdemes addig kikapcsolni.
Ha bírja az alaplapod, vegyél bele egy nagyobb procit, haszáltan egész olcsón lehet kapni cerkákat.
Nekem sincs amúgy erõmûvem (1300-as celeron), de megfelelõ beállításokkal egy kisebb gép is frankón szuperálhat. Nekem pl. vígan megy a bittorrent+DVDírás+filmnézés kombó. :haha:

Kvikveg

Quote from: ruriAz új mplayer-el dev-CVS-050928 lehetséges screenshot készítése 1 gombnyomással, engedélyezni kell a screenshot filtert, majd az S-t serényen csapkodni.
Egy jo hir! *lelkesulten vigyorog*
Remelem win alatt is megy...:eeek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quotenekem az inuyasha-t nem akarta lejátszani normálisan:mindig szaggatott.más animét lejátszott normálisan.lehet valamit csinálni vele?

gépemnem kell fikázni tudom h szar):

celeron 500 mhz
256 ram
Geforce 2 mx 100//200

Ha tudnánk, hogy ez az "inuyasha" milyen formátum, milyen kodek, mekkora bitrátával satöbbi, az segítene...

...de a következõket próbálhatod még:
-postprocessinget kilõni (kikommentezni a vf=pp kezdetû sort a configból)
-vo legyen directx és ao legyen dsound, úgy vettem észre, hogy ezek kevésbé processzorigényesek windows alatt, mint a lehetésges alternatívák.
Failure is the default option

Cloud

#290
Quote from: kikuchiyoHa tudnánk, hogy ez az "inuyasha" milyen formátum, milyen kodek, mekkora bitrátával satöbbi, az segítene...

...de a következõket próbálhatod még:
-postprocessinget kilõni (kikommentezni a vf=pp kezdetû sort a configból)
-vo legyen directx és ao legyen dsound, úgy vettem észre, hogy ezek kevésbé processzorigényesek windows alatt, mint a lehetésges alternatívák.

Ez az inuyasha az usteam szerverrõl van.:lazza:

De amúgy amiket leírtál el tudnád magyarázni ugy hogy meg is értsem, mert még csak most szereztem be az mplayert és még nem tudok vele teljesen mindent.Sorry! :merci:

Kvikveg

*gonosz on*
Read man_page.html...
*gonosz off*

*angyalka uzemmod on*
Quote...de a következõket próbálhatod még:
-postprocessinget kilõni (kikommentezni a vf=pp kezdetû sort a configból)
-vo legyen directx és ao legyen dsound, úgy vettem észre, hogy ezek kevésbé processzorigényesek windows alatt, mint a lehetésges alternatívák.
- Van 1 config nevu file. Abban kell turkalni.
- vo: video output. ao: audio output. config fileban turkalni kell. Ha jol tevedtem #-kal lehet kikommentelni valamit.
*angyalka uzemmod off*
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dragon

Helló mindnekinek!

Ha nem gond, egy kérdéssel kezdeném az új évet:

Szeretném úgy elindítani az mplayert, hogy a háttérben fusson, és kizárólag a TV Out-ra produkáljon kimenetet.
Mindezt WinXP SP2-vel.
Egyenlõre radeonon, de ennek késõbb nVidia kártyán is mennie kellene.
Milyen kapcsolókat kell a parancssorba írni ehhez?

Most kb. ott tartok, hogy a catalyst-nak megmondtam, hogy van TV, és ha a normál paraméterekkel elindítom az mplayert, akkor a catalyst fullscreenben kiteszi az overlayt a másodlagos displayre, azaz a TV outra, de eközben sajnos a fõképernyõn is fut a videó, amit mindenképp el kéne tüntetni.

a -vo winvidix:radeon_vid.so kapcsolóra azt írja, hogy vosub_vidix: Couldn't find working VIDIX driver
Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.


Az .so -kat bemásoltam ugyanabba a könyvtárba, ahol a mplayer.exe is van, illetve a dhahelper servicet is installáltam, és azt is pluszba bemásoltam az .exe mellé.

Légyszi segítsetek.
Elõre is köszi.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Cobra

Nagyon csúnya lenne, ha ideírnám melyik lejátszóval lehet ezt gond nélkül megoldani?  :)   [COLOR="LemonChiffon"]wmp9[/COLOR]
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dragon

#294
Lehet, viszont nagyon szép lenne, ha PMben megírnád :D

...........

Na jó, szóval mindezt egyetlen programból kellene meghívnom, anélkül, hogy a felhasználónak bárhol bármit állítania, nyomkodnia, kapcsolgatnia kellene.
Ezért kell paracssoros megoldás.
A felhasználó csak elindítja a programot, ami leül a system traybe, és elintézi a videók lejátszását a TV kimeneten, míg a rendes monitoron a user tud dolgozni. A legjobb, ha nem is látja, hogy mindenféle csilivili ablakos lejátszók ott ténykednek.
Az mplayer szolíd kis szöveges ablaka meg nem zavaró a tálcán.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

ilyen

Sziasztok!

Most szedtem le az inuyashat mert naon megtetszett, de gondjaim akadtak a lejátszással, utánna olvastam, és leszedtem az Mplayert mert hogy az naon jo.

Biztos jó, meg lejatszik mindent, csak az a gond, hogy nalam ez kicsit forditva sult el, az Mplayer semmit!!! nem jatszik le nalam, legyen az barmilyen kiterjesztesu , meretû film.

Ha rahuzom az ikonra a filmet, vagy elinditom az MPF-el, akkor csak egy zöld ablakot latok.

Nem tudna nekem valaki segiteni, hogy mit kéne beállítani rajta?

Köszönöm, sziasztok

Member

Használj VLC-t! Az mindent visz a Real One fájlokon kívül és naon yooh.

ilyen

Ok mar csordogal is lefelé, remélem jobb lesz mint az mplayer:) különben törölhetem ezt a majd negyven giga inut:(

Xaga

Próbálj inkább media player classic-ot rakj föl egy kisebb codec pack-ot ha alapból nem viszi.

Member

Letörölni lenne a legnagyobb hülyeség... Mondjuk VLC néha meghülyül és lefagy (nekem vmi v0.72 van meg, szal' kicsit bugos), viszont kodec nélkül is tud feliratot és audió-sávot váltani (Még sérült filmeket is lejátszik, ha megakad, odébbpörgeted és kész. Mondjuk ez is lehet, hogy egy bug.)