Kiállítás, Múzeum, Színház és egyéb hasonszőrű dolgok

Started by Fate, 2007-01-19, 10:49:45

Previous topic - Next topic

Próféta

A zöld kilences @ Víg

Bár teljesen vadiúj alkotás, de az 1909-edik esztendő Budapestjén játszódik ez a zenés-vicces hajcihő. Szecessziós épületek, kávéházak, dívák, grófkisasszonyok, szüfrazsettek, hamiskártyások, újságírók, konflisok, és a vadiúj mérnöki csoda, az áeroplán!

Valódi történelmi alakok életét fonták egybe ezzel a fiktív történettel - amelyik szereplőnek neve van, jó eséllyel valóban létezett. Például Hamrák János szélhámos, aki tényleg eladta a Rottenbiller utcát burkolatostul :) Jórészt az ő szélhámjai hajtják a bohózat sztoriját az igen kalandos eseményeken és sok éneklésen keresztül a befejezéabbahagyásig.

Nem egy örökbecsű darab, de nekem tetszett a humor, a zene, a csavaros szituációk és a korszak előtti tisztelgés is.

QuoteBemutató 2012. december 1-jén 7 órakor a Vígszínházban
:eek: TIME PARADOX

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Werro


SaiyaGin

Sajtófotó kiállítás (Nemzeti Múzeum): jó volt, szerintem érdemes elmenni rá. :jee:

Próféta

Átutazók @ Víg

Nem jó. Vannak ugyan remek színészek és aranyos jellemrajzok, de a "mindenki csak átutazó az életben" jeligére nem sikerült történetet írni köréjük. Kerüljétek.

Raggie

A Van Gogh Alive-on volt már valaki? Ha igen milyen?!

Én oldalbordámmal tervezek elmenni rá valamikor októberben.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

SaiyaGin

Páratlan páros @ Kecskeméti Katona József Színház

John Smith londoni taxisofőr boldog házasságban él feleségével, Mary-vel London Wimbledon kerületében - valamint boldog házasságban él feleségével, Barbarával a szomszédos Richmond kerületben. A két nő persze nem tud egymásról, és munkabeosztásának köszönhetően John meg tudja oldani, hogy mindkét feleségével ugyanannyi időt tölthessen, és egyikük se sejtse, hogy Johnnak még van valakije rajta kívül.
Egy nap azonban John balesetet szenved, kórházba kerül, és a kétségbe esett Mary, akinek fogalma sincsen, hogy miért nem ért még haza a férje, bejelenti John eltűnését a rendőrségen. Ezzel olyan eseményeket indít el, amelyek azzal fenyegetnek, hogy John kettős életére fényre derül, így hősünk jobb híján beavatja titkába wimbledoni albérlőjüket, Stanley-t, hogy segítségével valahogy kimásszon a kalamajkából. Innentől kezdve a két fickó eszeveszett hazudozásba kezd a helyzet megoldásának érdekében.

Nagyon rég röhögtem annyit valamin, mint ezen a darabon, és mivel februárban Pesten is bemutatja a Madách Színház, ajánlom mindenkinek.

Páratlan páros 2

Az előző rész óta 18 év telt el, eközben Johnnak született egy lánya (Vicky) Mary-től, és egy fia (Gavin) Barbarától. Az internetes társkeresők korában járunk, és a két fiatal véletlenül egymásba fut a neten. Nemcsak, hogy szimpatikusnak találják egymást, de azt is nagyon viccesnek tartják, hogy mennyi minden közös az apáikban: mindkét apát John Leonard Smith-nek hívják, mindkettő 49 éves, és mindkettő taxisofőr. Mivel  amúgy is közel laknak egymáshoz, elhatározzák, hogy megismerkednek egymással. Jó gyerek lévén mindketten megmondják ezt a szüleiknek - és John persze pánikba esik, hiszen azonnal rájön, hogy a két gyereke teljesen véletlenül egymásra talált. Eldönti: mindenképpen meg kell akadályozni azt, hogy a fiatalok megismerkedjenek egymással, és ehhez újra csatasorba állítja a sokat szenvedett Stanley-t...

Talán még az első résznél is viccesebb volt, az első felvonás végére már elkezdett fájni a hasizmom a sok nevetéstől.

noriko

A revizor @ Víg

Érdekes feldolgozása Gogol művének. Félreértéseken alapuló komédia, sok a nézők felé való kikacsintással (szó szerint), maiasítva, magyarosítva. A színészek jók voltak, azoknak bejöhet, akik kedvelik a blőd, abszurd humort, nekem ilyen szinten nem a világom, nem is élveztem annyira. Tévében átkapcsoltam volna.
"I wish I could, but I don't want to."

SaiyaGin

Bethlen Gábor-kiállítás (Magyar Nemzeti Múzeum)
Tavaly ősszel volt 400 éve, hogy Bethlent erdélyi fejedelemmé választották, és ebből az alkalomból nyílt egy időszaki kiállítás. Már csak ezen a hétvégén lehet megnézni, úgyhogy legfőbb ideje volt, hogy megnézzem.
Az ilyen kiállításokon megszokott módon, korabeli/a fejedelemhez kötődő tárgyak mellett a falakra a kortársak Bethlenről szóló idézeteit  festettek (hívei és ellenfelei róla alkotott véleményét). A fiatalság figyelmének felkeltésére csináltak egy "Hogyan posztolnának Bethlen és kortársai a facebookra és az instagramra, ha ma élnének?" részt is, ez számomra többnyire inkább erőltetett volt, mint vicces. ("Megkötöttük a bécsi békét, LOL!")
Maga a kiállítás amúgy nem túl nagy, én egy óra alatt megnéztem, úgyhogy egy normális ember talán fél óra alatt is végezhet vele, ezért az 1800 forintos belépőt egy kicsit soknak tartom.

SaiyaGin

Így, hogy végül mégsem volt meet ma, helyette elmentem a Szépművészeti Múzeumba és megnéztem a Rembrandt és a holland arany évszázad festészete c. kiállítást. Maga a kiállítás nagyon jó volt, de akkora volt a tömeg (péntek délután), hogy néhol percekig egy-egy kép előtt kellett állni, amíg arra vártunk, hogy az előttünk lévők továbbhaladjanak.

Kvikveg

https://www.facebook.com/events/417028835160044/
Gateway to Space urkiallitas, Millenaris
Meg nem tudom milyen, nem neztem a reszleteket.

Valaki 16.a kornyeken?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Failure is the default option

Próféta

Érdekelhet +1!
Lehet, hogy pont jan. 16. környéke most nem lesz jó (ez még függőben van), de a kiállítás még nyitva lesz márciusig.

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2016-01-02, 22:58:06
érdekelhet
\o/

Quote from: Próféta on 2016-01-02, 23:38:39
Érdekelhet +1!
Lehet, hogy pont jan. 16. környéke most nem lesz jó (ez még függőben van), de a kiállítás még nyitva lesz márciusig.
Majd szoljal mi lett, nekem szerintem Januar vegeig jo.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

Quote from: Kvikveg on 2016-01-02, 22:55:27
https://www.facebook.com/events/417028835160044/
Gateway to Space urkiallitas, Millenaris
Meg nem tudom milyen, nem neztem a reszleteket.

Valaki 16.a kornyeken?

Nekem lehet, hogy jó az időpont.

Acchan

Szombat-vasárnap (01.16-17.) egyaránt jó nekem is, Prófétának is. Többiek?

SaiyaGin

Quote from: Acchan on 2016-01-15, 17:20:48
Szombat-vasárnap (01.16-17.) egyaránt jó nekem is, Prófétának is. Többiek?

Közbejött egy másik program.

kikuchiyo

Failure is the default option

Acchan


kikuchiyo

Azon a hétvégén lehet hogy otherwise leszek occupied.
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Failure is the default option

Próféta

Szóval ki jönne űrkiállításra most szombaton?

kikuchiyo

Engem még mindig érdekel.

Ámde: "Természetesen a helyszínen is tudsz jegyet vásárolni, de ebben az esetben nem garantált, hogy azonnal be tudsz jutni a kiállításra, hiszen a Millenáris egyszerre csak adott számú látogató befogadására képes."

QuoteFreedom szimulátor: A szimulátort minimum 10 éves, 132 centiméternél magasabb, maximum 80 kilogramm testsúlyú emberek használhatják

Thin privilege  :ejj:
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Acchan

15:30-kor Millenáris? Ha nem jutunk be rögtön, akkor meg kénytelenek leszünk beülni valahová és beszélgetni addig. :P
SaiyaGin?

Quote from: kikuchiyo on 2016-01-22, 22:34:02

QuoteFreedom szimulátor: A szimulátort minimum 10 éves, 132 centiméternél magasabb, maximum 80 kilogramm testsúlyú emberek használhatják

Thin privilege  :ejj:

:cool: Már ezért megérte lefogyni azt a 24 kilót. :D

kikuchiyo

OK, odafonódok addigra a villamoshálózaton.
(elvileg megvan nekem Próféta telefonszáma, szólok, ha mégsem érnék oda)
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

Quote from: Acchan on 2016-01-23, 11:09:24
SaiyaGin?

Én végül úgy döntöttem, hogy inkább hétköznap nézem meg, hétfő délután alighanem kevesebben vannak. :3x3:

Acchan

Quote from: SaiyaGin on 2016-01-23, 16:22:11
Quote from: Acchan on 2016-01-23, 11:09:24
SaiyaGin?

Én végül úgy döntöttem, hogy inkább hétköznap nézem meg, hétfő délután alighanem kevesebben vannak. :3x3:
Minden bizonnyal igazad van. :) Jó szórakozást! Zseblámpát/telefont zseblámpa appal vigyél. :D