Main Menu

Toriko

Started by blackronin, 2012-06-04, 15:39:40

Previous topic - Next topic

blackronin

Quote from: chilip on 2016-07-07, 15:58:55
hát... nothing happens: the chapter, legalábbis ilyen érzésem volt az olvasása közben :/

378
Történtek itt dolgok, csak az előző fejezetek harcai fényében semmiségnek tűntek.  ^^"
Zonge és Chichi megjelenése elég váratlan volt, nem hittem hogy meg fognak jelenni a végső harcban.

Isley

378

Alapveteőn dramaturgiailag szerintem azért elég fontos volt az Aimarus rész. Az, hogy Brunch ott hagyta őt, annak meg külön örülök, mert még remélem, hogy a GOD arc után lesz egy teljes különálló CENTER arc. Így, hogy csak Aimaru ment, még simán lehet.

Zongét látni jó volt. Chichi is megérkezett. A Három Király nem tudom, hogy mikor kell fel végre. Megérkeztek Terryék is. Én most örültem egy kis lassításnak, mert majdnem ANOTHER tempójával haladt ez a manga hónapokon keresztül. De nem hiszem, hogy olyan sokáig tart ez a lassítás.

blackronin

379
A fejezet rendben volt, különösen ötletes volt hogy Acacia miként használta fel a Deer King ellen a saját képességét.
CENTER pedig egy csapatnyi Battle Wolf-fal küzd, de eléggé magabiztosnak tűnik...
Starjun jól állja a sarat Joie ellen, jobban mint ahogy Sunny, Coco és Zebra tették.

Isley

379

Egyetértek teljesen. Starjun képességének indoka tetszett. Az, amit Acacia tett, az is logikus, bár nem különösebben örülök neki. Nem mondom, hogy a Sky Deer elleni harc tarthatott volna tovább, mert így is évezredekig tartott, csak mi ezt nem érzékeltük.

blackronin

380
Toriko harmadik démonja is feltűnik egy pillanatra, de Acacia így is eléggé uralta a fejezetet.
NEO új formája nekem bejön, eléggé bizarr külső vett fel...
Az viszont nem tetszik, hogy a 8 Király is ennyire "gyengének" van beállítva.
Sokkal többet várok tőlük, még úgy is, hogy NEO megette a GOD-ot.

Isley

380

Egyetértek, új forma, harmadik démon jó volt. De az Eight King degradálása nekem sem tetszik. Meg Starjun harca is kiemelt volt eddig, és most Toriko harca miatt elfordul, s meg is van a baj. Ha az Eight King és Starjun is kiesik, akkor már Toriko marad csak. Coco, Sunny és Zebra is többet érdemelne...

blackronin

381
Oké... szóval meghalt Heracles és Bambina.
És lehet, hogy az Emperor Crow is.  :eek:

Már most szinte semmi esélyük nincs az Eight Kings-nek NEO ellen, erre kiderül hogy még hátravan CENTER megevése is.
Így is röhejesen erős lett NEO, de hogy még ezt fokozni kell tovább...  ^^"

Nem örülök ezeknek a fejleményeknek.

A vége jó volt, mert hiányzott már Midora.

chilip

220000 km hosszú kígyó, azért a nagyotmondásnak is legyen egy határa már... mint narutoban a trillió billió robbanós papír....

Isley

381

A fejezet kiváló volt! Starjun simán tartja a lépést Joie-val, Midora visszatért olyan aurával és újonnan szerzett erővel, ami minden reményemnek megfelelt. Sajnálom, ami az Eight Kinggel történt, de ezek olyan pozitívumok, amik most igazán fontosak. CENTER Nitro tartósításra került. EZ később még fontos lehet. Acaciát pedig érdekes lesz látni, hogy mit lép.

Isley

382

Kicsit érthetetlen számomra, hogy ez hogyan történhetett. Acacia hogyan tudta megenni saját Gourment Demonját, NEO-t? Azt sem nagyon értem, hogyan kerültek egy helyre egyáltalán.
Most, hogy Acacia és NEO még inkább egyek lettek, ott van Toriko Acacia, és Midora Joie ellen. Nem hiszem, hogy az Eight King olyan sokáig kitartana. Ami viszont fontos lenne, hogy Coco, Sunny és Zebra visszatérjenek végre.

blackronin

#880
Quote from: Isley on 2016-08-05, 10:24:02
Kicsit érthetetlen számomra, hogy ez hogyan történhetett. Acacia hogyan tudta megenni saját Gourment Demonját, NEO-t? Azt sem nagyon értem, hogyan kerültek egy helyre egyáltalán.
Számomra is eléggé zavaros volt ez az egész.

Quote from: Isley on 2016-08-05, 10:24:02
382
Most, hogy Acacia és NEO még inkább egyek lettek, ott van Toriko Acacia, és Midora Joie ellen. Nem hiszem, hogy az Eight King olyan sokáig kitartana. Ami viszont fontos lenne, hogy Coco, Sunny és Zebra visszatérjenek végre.
Az a gond, hogy hiába térnek vissza mit tudnak majd tenni?
Joie ellen is veszítettek, nem is küzdöttek még Acacia-val és NEO-val.
Toriko-nak se volt esélye...
A 4 Királynak még meg kellene ennie a GOD-ot és a CENTER-t.

Akkor talán lett volna esélyük, de erre most Acacia megint kapott több power-up-ot.
Mégis mit fog tudni kitalálni mindezek után Mitsutoshi, hogy ne legyen ass-pull a végén?

chilip

kísértetiesen hasonlít a dolog uchiha madarára xD naruto ending all over again

ed.:
ejh Acacia elég okádékul néz ki, Toriko meg megtöbbszörözte az erejét ... még csak nem is ő tehet az erősödésről... super secret mega awesome dark techique operáció az instant powerupért :P

Isley

383

Toriko és Starjun testvérek, nem ért váratlanul, ezt már eddig is tudtuk, vagy sejtettük. Azt mondhassa már végre végig Starjun, hogy kinek a fiai ők? Midora? Acacia?
Acacia pedig végre szembenézhet a végzetével. Midora, akinek az Appetite-je a legnagyobb, és végre megszerezte a Gourmet Luck-ot is, felfalja, ahogy kell. De mi lesz Acacia után? NEO visszajön és hogy fogják elzárni?
Másik dolog, hogy ha Toriko ennyi idő alatt fel tudott épülni, azért lassan visszajöhetne Coco, Sunny és Zebra is.
Setsuno-san pedig remélem, bírni fogja még.

Isley

384

A fejezet simán TORIC! Midora és Acacia párbeszéd remek volt. Froehze nemváltása, hogy Joie miért úgy mutatkozott be akkoriban, minden összeáll. Midora vs Acacia pedig TORIC harc! Így tovább Midora! Ez már valami!

blackronin

383-384
Izgalmas és akciódús fejezetek voltak.
Joie is végre a megfelelő helyre tettük és jól jött a magyarázat is nagyon.
Midora egyértelműen vitte a prímet, valamint az art is elsőosztályú volt!  :jee:

Isley

385

Igazán megható fejezet. Midora Froehze tisztelete és imádata minden szempontból tiszta. És remek fejezet, mert...

[spoiler]Midora végre valahára teljesen legyőzte Joiet.[/spoiler]

Az már fárasztó lett volna, ha Froehze iránti szeretetét újra ki tudta volna használni ellene Joie.

[spoiler]Ahogy Midora mondta Joienak, hogy Toriko közbelépése luck, de inkább bad luck volt neked - az hatalmas. : D[/spoiler]

chilip

igen? és az is az anyai szeretet megnyilvánulása volt mikor 1 támadással leirtotta az emberi világot és éhezésbe meg halálba taszította az embereket?

blackronin

Quote from: Isley on 2016-09-01, 15:34:45
385

Igazán megható fejezet. Midora Froehze tisztelete és imádata minden szempontból tiszta. És remek fejezet, mert...

[spoiler]Midora végre valahára teljesen legyőzte Joiet.[/spoiler]

Az már fárasztó lett volna, ha Froehze iránti szeretetét újra ki tudta volna használni ellene Joie.

[spoiler]Ahogy Midora mondta Joienak, hogy Toriko közbelépése luck, de inkább bad luck volt neked - az hatalmas. : D[/spoiler]
:tezsvir:

Nem is tudok mit hozzáfűzni.

Quote from: chilip on 2016-09-01, 16:38:18
igen? és az is az anyai szeretet megnyilvánulása volt mikor 1 támadással leirtotta az emberi világot és éhezésbe meg halálba taszította az embereket?
Az még azelőtt volt, hogy Komatsu és Toriko újra emlékeztette volna őt a Froehze által tanítottakra.
Meg ne felejtsük el az Ichiryu feletti gyászt sem.

Isley

386

Egészen a végsőkig tökéletes fejezet. TORIC. Star, Toriko és Midora Acacia ellen. Fenséges volt. A harc pedig félelmetesen látványos és izgalmas volt. Az artra megint nem lehetett panasz.
De... az utolsó oldal csak Image volt, igaz?

[spoiler]Starjun meghalt? Lehetetlen, ő nem eshet el.[/spoiler]

blackronin

#889
386
Hát Toric fejezet nem volt számomra, de egész élvezetes volt.
Sajnos kicsit elrontotta az összképet Joie megmenekülése és az, hogy Mitsutoshi megint számtant játszott.
Most komolyan, tényleg érdekelt bárkit is, hogy Acacia ereje 8000, NEO 22000 és ketten együtt 30000?
Olyan bugyután volt előadva az egész... mintha még számítana az utolsó küzdelemben az ilyesmi.
Még maga Midora is megjegyezte, hogy kit érdekelnek a pontok!  :P
Starjun szerintem biztonságban van, nem hiszem hogy meghalna a végső csatában. 

Isley

#890
Belekötsz, hogy beleköss, igaz? Szerintem épp az, hogy nemcsak Midora, de a többiek sem foglalkoztak vele, pont azt mutatja, hogy Torikoékat sem hatja meg a dolog. Mitsutoshi elmondta, hogy tudjuk. Mi ezzel a gond? Erre van a Riddle Chapter.

Starjunt pedig meglátjuk. Ilyen könnyen őt nem lehet legyőzni.

blackronin

#891
Quote from: Isley on 2016-09-09, 13:53:23
Belekötsz, hogy beleköss, igaz? Szerintem épp az, hogy nemcsak Midora, de a többiek sem foglalkoztak vele, pont azt mutatja, hogy Torikoékat sem hatja meg a dolog. Mitsutoshi elmondta, hogy tudjuk. Mi ezzel a gond? Erre van a Riddle Chapter.
Ami nem tetszik, azt megjegyzem és kész.

Azt meg írtam, hogy maguk a karakterek sem foglalkoztak a dologgal, de Mitsutoshi-nak minek kellett ilyen dologgal foglalni a helyet?
A számadatok bemutatásához megvan a tökéletes formátum: ez ugye a databook.
Ha valakit érdekel, hogy mennyi NEO CL-je, akkor olvassa el azt.
De a sima heti fejezetbe nem kell kényszerűen betolni, mert az a fejezet ritmusát megtöri.
Ugyanez volt a gond gyakran a Nanatsu mangában is, amikor előjöttek az erőszintek.
Több oldal arról, hogy akkor most kinek mennyi erőpontja, szintje, stb.-je van.
Akit érdekel az ilyesmi, az olvasson databook-ot (amit én is megteszem esetenként).

chilip

na jó, ez már túl sok volt nekem. mekkora bullsh!t lett a toriko sztorija úristen. keresztre nem akarják feszíteni majd torikót? 3 nap múlva feltámad gourmet istenként majd :P he died for your (gourmet) sins!

Isley

387

Az egész manga legérzelmesebb fejezete. Starjun és Toriko beszélgetése nagyon meghatóra sikeredett. Ezzel együtt semmi nem tudja a gyászt most feledtetni. De tényleg úgy halt meg mint egy igazi báty: viszonozta azt a sokat, amit Torikotól kapott. Gyönyörű jelenet.
Toriko és Starjun származásáról leírtak teljesen rendben voltak. Azt kell látni, hogy a legelejétől kezdve a legkiemeltebb volt kettejük viszonya és Toriko múltja, az összes shonen manga közül, a legvégsőkig és legtovább volt homályban hagyva. Minden, amit megtudtunk, előre el lehetett a legelejétől kezdve tervezve, és egyébként is annyira logikus: a Back Channelről, amit már az ANOTHER arcban megtudtunk, mindent logikussá tesz.
Mitsutoshi a Toriko mangával nem simán egy művet hozott létre a sok közül, hanem mitológiát teremtett. Valaki is azt gondolta, hogy Toriko múltja és származása majd éppen valami szokványos lesz? Szokványos három onival? Ugyan már! Aki csak egy kicsit is ismeri ezt a mangát és képes együtt gondolkozni Mitsutoshival, cseppet sem lepődött most meg!

chilip

az egész naruto lett, egy tehetséges bishoukaiból (toriko) lett egy super special snowflake aki születésétől kezdve a legjobb génekkel ment és már akkor előre poweruppolták, most meg majdnem bolygópusztító támadásokat dobálnak egymásra. NAGYON naruto fílingem van és ott se jött be ez a "pálfordulása" a sztorinak... nagyon nem. írnék még dolgokat de inkább nem teszem, részemről (!) nagyon sajnálom hova ment a sztori mert nagyon szerettem az elején a mangát, de a gourmet arc előtti főzőverseny elkapkodása óta a szememben mélyrepülésbe kezdett és egyszer nem jött ki a lefele repülésből. kár érte :(

blackronin

#895
387
"sóhaj"

Nem tetszett a fejezet, sőt néhány helyen idegesített is.

1. Starjun halálát nem tudom hova tenni.
Az egész erőltetett volt nekem, úgy éreztem hogy Mitsutoshi nem tud mit kezdeni a karakterrel tovább, így hát maradt a halál.
Nem érdemelte volna meg, hogy a manga végén is ott legyen?
Toriko és Starjun beszélgetése viszont megható volt, abba nem tudok belekötni.
2. Toriko backstory-ja számomra vegyes érzelmeket váltott ki.
Az jó, hogy ő és Starjun testvérek voltak, de hogy Froehse és Acacia voltak a szüleik?
Én jobban örültem volna, ha nem lennének ilyen legendás alakok a szülők.
Toriko maga erejéből ért el mindent, viszont ez a háttér kicsit elhomályosítja a sikereket.
Mintha azt mondanánk, hogy pl. "Ilyen génekkel és szülőkkel már mindjárt más! Ez már megmagyarázza a hihetetlen erejét és a harmadik démont." stb.
Magam részéről nem vágytam erre az egészre, én jobban örültem volna a visszafogottabb, kevésbé csodába illő történetnek.
3. GOD éS CENTER megevése
A fejezet legröhejesebb része.
Reménykedtem benne, hogy ezeket legalább Komatsu-val (akiről már ki tudja mióta nem hallottunk semmit) együtt eszi meg, erre kapkodva lenyomták neki a torkán...
Semmi kifejtése az ízeknek, az érzéseknek, csak üres magyarázatok.
Hiányoznak a manga régi arc-jai, ahol volt még idő a kajákra is...  :frown:
4. Ogre vége
Megható és emlékezetes, de összességében ez is elhamarkodott volt.
A manga végén jobban ütött volna, akár egy egész fejezetre szétnyújtva a búcsúszkodást.
Helyette kaptunk 7 oldalt.  ^^"
Kár érte, többet reméltem volna ennél.

Sajnálom, Isley, de most egyedül kell örülnöd, mert nálam ez a fejezet csalódás...

Isley

Starjun halálának nem örülök, és a dolgok felgyorsításának sem. Ez szerintem világos. Én azt látom másképp, hogy miért is fontos eleme Toriko itt felfedett származása a mangának. A Torikot át és átszövik a tervek, Don Slime-é, a Nitroé, stb. Az, hogy ezt az egészet nem egy sehonnai valaki dönti el, szerintem éppen az, ami nem teszi a manga világának mitikus harcát röhejessé.
Jöttök a Narutos hasonlattal, de annak semmi értelme. Toriko a manga elejétől kezdve a legkarizmatikusabb és ünnepeltebb hős volt saját világában. Naruto státusza és származása is a manga koherens mivoltát lerombolva változott meg. A manga elveszítette minden kezdeti üzenetét, értelmét. Ezzel szemben a Torikoban egyszerűen csak megtudtuk, hogy honnan jött a kor leghatalmasabb egyénisége. Mivel a Toriko mítoszalkotás is egyben, számomra egyáltalán nem erőltetett és váratlan, hogy világának valóban mitikus lényekként tisztelt isteneinek (Bishokuya és Chef) van közük hozzájuk, Torikohoz és Starjunhoz.

blackronin

Quote from: Isley on 2016-09-14, 20:31:23
Starjun halálának nem örülök, és a dolgok felgyorsításának sem. Ez szerintem világos. Én azt látom másképp, hogy miért is fontos eleme Toriko itt felfedett származása a mangának. A Torikot át és átszövik a tervek, Don Slime-é, a Nitroé, stb. Az, hogy ezt az egészet nem egy sehonnai valaki dönti el, szerintem éppen az, ami nem teszi a manga világának mitikus harcát röhejessé.
Jöttök a Narutos hasonlattal, de annak semmi értelme. Toriko a manga elejétől kezdve a legkarizmatikusabb és ünnepeltebb hős volt saját világában. Naruto státusza és származása is a manga koherens mivoltát lerombolva változott meg. A manga elveszítette minden kezdeti üzenetét, értelmét. Ezzel szemben a Torikoban egyszerűen csak megtudtuk, hogy honnan jött a kor leghatalmasabb egyénisége. Mivel a Toriko mítoszalkotás is egyben, számomra egyáltalán nem erőltetett és váratlan, hogy világának valóban mitikus lényekként tisztelt isteneinek (Bishokuya és Chef) van közük hozzájuk, Torikohoz és Starjunhoz.
Korrektül elmagyaráztad, hogy neked miért volt rendben a fejezet.
Ez így kerek, s ebbe nem is lehet belekötni.
Én leírtam, hogy mi nem tetszett benne, de ez csak a magánvéleményem.
Talán, ha nem rohantunk volna ennyire és nem egy fejezetbe sűrítik bele ezt a sok mindent, akkor jobban átjött volna az egész.

Toriko már akkor a kor leghatalmasabb egyénisége volt, amikor elkezdődött a manga.
Hiszen annyi új állatfajt/összetevőt fedezett fel, a legendás ereje és az étvágya pedig az egész Ember Világban ismert volt.
A Négy Mennyi Király elnevezés is elég sokat elárul...  ::)
Emiatt nem éreztem szükségesnek azt, hogy még "kérjünk egy lapot 20-ra" (hogy ilyen frappáns blackjack-es hasonlattal éljek  :P ), hogy kijöjjön a 21.
Toriko már bőven kivívta a világ tiszteletét minden szempontból.

Isley

Köszönet! Ebbe pedig én nem fogok belekötni, mert ez pedig a te véleményed, jól alátámasztva, és sok helyen elég szimpatikus is nekem. Gondoljunk ezt vagy azt Toriko származásáról, egyszerűen jól esik megállni egy pillanatra és csak belegondolni abba, hogy Mitsutoshi milyen páratlan hőst hozott létre Toriko személyében és ezt már senki, semmilyen magyarázattal, nem veheti és vélhetőleg nem is akarja elvenni tőle, tőlünk.

blackronin

388
Jó fejezet volt, sokkalta élvezetesebb mint a múlt heti.
Toriko remekelt, Acacia hozta a szokásos gonoszt, a Négy Király, Komatsu, Ame, Ootake és Bambina visszatért.  :D
Valamint úgy tűnik, hogy Starjun-t se kell még leírni, de így viszont egy kicsit hülyén jön ki a nagy búcsúszkodás az előző fejezet végén.  ^^"