Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

Cobra

Ott 22-től van a műsor.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

#961
Egy jó és egy kevésbé jó hír:
Június 2-ról 3-ra virradóra a Vox leadja a Record of Loddos War-t 1-13. részig.
A tv-újság szerint még egy 2. adagot is leadnak majd, vagyis elvileg ez a tv-sorozat lenne, viszont a készítés időpontjára 1990-et ír, amikor viszont az OVA készült, úgyhogy nem tudom, hogy a 2 közül melyik lesz. :rolleyes:

A másik:
http://www.animenewsnetwork.com/article.php?id=8923

Cobra

A VOX-on most a TV sorozat fog menni 2 részletben, mert az 27 részes. Bár ne mtudom miért 1 hónap múlva adják csak le a 15-27-et.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Rádió: tényleg. Akkor talán annak egy ismétlése?

Quote from: SaiyaGin on 2006-05-24, 10:11:18
Egy jó és egy kevésbé jó hír:
Június 2-ról 3-ra virradóra a Vox leadja a Record of Loddos War-t 1-13. részig.
Az OVA 13 részét már tavaly leadták. Egyben. Éjféltől hatig. És én még végig is néztem. Vizsgaidőszakban!  :eek: :rotfl: :whoah:

Nevl

#964
Semmi :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Nevl

Feltettem 6-os DivX-et és ezzel jó... :wtf:
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

SaiyaGin


Selmo

A RahXephonhoz hasonló animére az AA oldal az Infinite Ryvius-t dobta ki. Valaki mondjon már róla pár szót, mennyire hasonlít egyáltalán. Tudom, ott az ismertető, de lusta voltam elolvasni.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Amit írtál, azt nem ismerem, de RX-hez hasonlónak ott a Soukyuu no Fafner. És véleményem szerint veri az RX-et, NGE-t meg pláne :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ready2

jikogu shoujo-nal mire szamitsak. mihez lehetne hasonlitani?

kikuchiyo

Epizodikus. Értve ezalatt, hogy minden részben más - független - a történet, és bizonyos jelenetek minden részben láthatók, kb. mint a Sailor Moonban az átváltozások.
Az alaphelyzet érdekes, de az egyes részek nem nyernek kellő mélységet (más epizodikus animével, pl. a Mushishivel szemben), így hamar meg lehet unni.
Failure is the default option

Ready2

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-20, 19:37:47
Epizodikus. Értve ezalatt, hogy minden részben más - független - a történet, és bizonyos jelenetek minden részben láthatók, kb. mint a Sailor Moonban az átváltozások.
Az alaphelyzet érdekes, de az egyes részek nem nyernek kellő mélységet (más epizodikus animével, pl. a Mushishivel szemben), így hamar meg lehet unni.


hum hat ez nemjo. akkor gondolom semmi karakterfejlodes, semmi tobbreszen at ivelo feszultseg, es semmi katarzis a vegen :(
haj nem ertem mi ertelme az onallo epizodoknak. gyakorlatilag egy fillerbol allo animenek tunik igy :(

ja es thx a valaszt :)

Manitu

#972
Quote from: Ready2 on 2006-06-20, 19:56:04hum hat ez nemjo. akkor gondolom semmi karakterfejlodes, semmi tobbreszen at ivelo feszultseg, es semmi katarzis a vegen :(
haj nem ertem mi ertelme az onallo epizodoknak. gyakorlatilag egy fillerbol allo animenek tunik igy :(

ja es thx a valaszt :)
Szerintem ne írd le ilyen könnyen, igaz hogy epizodikus jellegű, de azért akad egy-két szál, ami végigvonul az animén, és bizony van benne karakterfejlődés dögivel [spoiler]Akár Ai-t nézzük, akár a riporter srácot vagy a kislányát, a végére teljesen megváltozik a világnézetük[/spoiler] És a katarzis meg a feszültség sem marad el a végére.
Bár az is igaz, hogy szörnyen monotonon indul, az első 5-6 rész gyakorlatilag filler, és akár ki is hagyhatták volna az animéből, de utánna viszont nagyon jó lett.


SaiyaGin


Cobra

Hiei-sama, Rage-sama, kikuchyo-sama, valaki más tájékozott :)
Tudtok valamit a Demonbane-ről, miért nem jött ki még új rész? Egyáltalán Japánban vetítik még, vagy ott is megbukott? Tudom elég bugyuta, de kikapcsolódni jó volt az első 2 rész.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#975
Quote from: Cobra on 2006-06-22, 01:21:00
Hiei-sama, Rage-sama, kikuchyo-sama, valaki más tájékozott :)
Tudtok valamit a Demonbane-ről, miért nem jött ki még új rész? Egyáltalán Japánban vetítik még, vagy ott is megbukott? Tudom elég bugyuta, de kikapcsolódni jó volt az első 2 rész.
azért nem jött ki még új rész, mert AniDB-s vetítési dátumok alapján volt 2 hét kihagyás, de 16-án leadták a 3. részt, szóval várhatóan 1-2 nap és lesz fansub-os verzió is belőle. utána pedig anidb szerint rendesen jönni fognak legalább a 9-ik részig hetente az új részek

Dreamcleaver

Valaki tudna nekem a Maburaho-hoz vagy a Mahou Sensei Negima-hoz hasonló jó magic-school-shoujo animot ajánlani? Kösz. (na jó magic lehet super erő is  :D)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu



Dreamcleaver

#978
Quote from: Manitu on 2006-06-22, 11:33:52
Ultra Maniac

Köcce, majd megnézem. Valaki tudjami van a Simoun című anime fordításával? A Doremi megcsinálta az első három részt és azóta semmi. A Sitejuk szerint még nem dobták a projectet, de már nagyon el vannak maradva. :mad:

A Mushishiből melyik subot érdemes leszedni? az ANBU-t vagy a C1-et?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kraivan

A vadon hercegnőjét (Mononoke Hime) meg lehet szerezni valahonnan egyáltalán?

Az szép és jó hogy valamikor leadták a tv2-n magyar szinkronnal hajnali órákban (szokásos tévhitben hogy gyerekmese), de sehonnan se lehet kölcsönözni vagy megvenni.

Torrenten is úgy találtam meg, hogy valami más a frame-lése (remélem megfelelő szakszót használtam) és a felirat/szinkron nem csúszik, hanem "nyúlik" (ha belövöm egy pontra akkor fél óra múlva már majd 30 másodperces késés van) így nem sokra jutok a készített magyar feliratokkal és a szinkronfile-lal. :(

Honnan lehetne letölteni, megvenni, rendelni vagy valami?

chilip

Quote from: Manitu on 2006-06-22, 11:33:52
Ultra Maniac
Hogy ez mekkora ökörség  :D (persze jó értelemben)

legios

Nem tud valaki olyan helyet vagy helyeket ahonnan a detective Conan epizódokat le lehet tölteni? Előre is köszi. :smile:

Kuroi Tenshi

Quote from: Kraivan on 2006-06-25, 21:06:49
A vadon hercegnőjét (Mononoke Hime) meg lehet szerezni valahonnan egyáltalán?

Az szép és jó hogy valamikor leadták a tv2-n magyar szinkronnal hajnali órákban (szokásos tévhitben hogy gyerekmese)
Azt én is néztem, hogy hajnali 2-4 között szoktak lenni "Animációs filmek", régen kiváncsiságból meg is néztem, hogy konkrétan mi, de épp valami elég gány ment; viszont ha ilyenek is mennek, még képes leszek fennmaradni addig  :D igaz, nem nagy kunszt, gyakran fennvagyok addig különben is.

kikuchiyo

Amik este 2-4 :) között szoktak menni, azok nagyrészt animáció szakos egyetemisták diplomafilmjei, nem különösebben érdekesek.

A Mononoke Hime hétvégén, hajnali 7-kor ment.
Failure is the default option

Gewin

hello mindenki!

szeretnék érdeklődni anime-k után! az elsö kérdésem hogy nem tudjátok véletlenül hogy record of loddos war-t honnan lehet letölteni?
a másik hogy tudnátok ajánlani más, hasonlóan fantasyn alapuló(sötét elfek, hősök, intrika stb...) anime-t?
a válaszokat előre is köszönöm

SaiyaGin


Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2006-07-01, 10:53:30
A Mononoke Hime hétvégén, hajnali 7-kor ment.
Na az már túl későn van. Jó, ma is 7körül feküdtem le, de most csak én vagyok itthon

Quote from: Gewin on 2006-07-01, 12:09:22
record of loddos war-t honnan lehet letölteni?
Itt nincs?

Selmo

Quote from: Gewin on 2006-07-01, 12:09:22
szeretnék érdeklődni anime-k után! az elsö kérdésem hogy nem tudjátok véletlenül hogy record of loddos war-t honnan lehet letölteni?
Fenn van az FTP-n a teljes készlet. :D

A tökéletesség unalmas.

Draconire

Quote from: Selmo on 2006-07-01, 22:43:35
Quote from: Gewin on 2006-07-01, 12:09:22
szeretnék érdeklődni anime-k után! az elsö kérdésem hogy nem tudjátok véletlenül hogy record of loddos war-t honnan lehet letölteni?
Fenn van az FTP-n a teljes készlet. :D
Fura, ha jól emlékszem ő a második aki ugyanezt kérdezi.

Gewin

#989
Quote from: Selmo on 2006-07-01, 22:43:35
Quote from: Gewin on 2006-07-01, 12:09:22
szeretnék érdeklődni anime-k után! az elsö kérdésem hogy nem tudjátok véletlenül hogy record of loddos war-t honnan lehet letölteni?
Fenn van az FTP-n a teljes készlet. :D

először is köszi a válaszokat!!
2.x: uhh. elhiszem hogy most tök hülyének néztek, de az ftp-merre van?amúgy Selmo te ugye veszprémi vagy?