Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

Baggio

az lenne a kérdésem, hogy a seirei no moribito-ból csak mkv van? már egy csomószor próbáltam avi-t találni de nem sikerült, max franciául. az mkv-t nem birja a gép (lehet van vele valami baj, mert ha egy winamp meg egy explorer fut együtt, a processzorfelhasználás 100%os :D)

Solid Snake

Quote from: Baggio on 2007-09-09, 21:49:11
az lenne a kérdésem, hogy a seirei no moribito-ból csak mkv van? már egy csomószor próbáltam avi-t találni de nem sikerült, max franciául. az mkv-t nem birja a gép (lehet van vele valami baj, mert ha egy winamp meg egy explorer fut együtt, a processzorfelhasználás 100%os :D)

Igen, csupán mkv. Elvileg bírnia kell, hacsak nem HDTV-set szedsz.
Nekem a régi gépemen is simán ment, pedig az aztán immáron 4 éves konfiguráció.

Baggio

sajnos esélytelen. már minden lejátszót próbáltam. egyszerűen szar a gépben valami, pedog annyira azért nem régi (2700as celeron fél giga rammal és radeon 9550el)

Én

Évszázadokkal rosszabb gépem van, de media player classic viszi :eek: Akad? Videó, hang? Vagy be se olvassa?

minuszmiki

Quote from: Baggio on 2007-09-09, 23:02:53
sajnos esélytelen. már minden lejátszót próbáltam. egyszerűen szar a gépben valami, pedog annyira azért nem régi (2700as celeron fél giga rammal és radeon 9550el)
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1103.msg262029#msg262029

Solid Snake

Quote from: Baggio on 2007-09-09, 23:02:53
(2700as celeron fél giga rammal és radeon 9550el)

:eek:

Nekem a régi Celeron 2 GHz, 512 MB RAM, GF FX 5200 volt.
Szerintem a gépedre ráférne egy defragment/format, mivel kizárt, hogy hardverhiba lenne.

Manitu

Próbálkozz mplayerrel, ha másnak nem, annak vinnie kell azon a procin. Nem az mkv-val van egyébként a probléma, hanem a h264-es videoval. De a Seireit elég nagy bitrátával csinálta az AniKraze, meg nem is HD rip, úgyhogy nem izzasztja halálra a procikat.


motifator

Tudod mi lehet még? Csak tipp, de nekem pont emiatt volt szinte használhatatlanul lassú a gépem az elmúlt hónapokban(2.8 Athlon XP).
Sajátgépre jobb klikk -> Tulajdonságok -> Hardver -> Eszközkezelő -> IDE ATA/ATAPI vezérlők -> Elsődleges/Másodlagos IDE channel (attól függ, melyiken van a vinyód), arra jobb-klikk, tulajdonságok -> a második fülőn nézd meg, hogy rendesen DMA módban megy-e az összes, vagy PIO-ban. A PIO azért rossz, mert minden lemezművelet közvetlenül használja a procit, a DMA-nál (Direct Memory Access) pedig a proci nélkül megy az adat a vinyóról a memóriába, és vissza.
Szal ha valamelyik PIO módban lenne, akkor a legegyszerűbb, ha az eszközkezelőből eltávolítod azt az IDE csatornát, vagy 2 reboot után újra felismeri, és ha minden jól megy, fog menni DMA-ban rendesen.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Baggio

#1748
kösz mindenkinek az ötleteket.
Most 2 db 250 gigás (SATA) és egy 40 gigás (ez a régi) vinyóm van. kb fél éve vettem a 2 250eset, azelőtt csak a 40es volt meg, de akkor se vitte az mkv-t, és most se viszi, mindegy hogy meylik vinyóról megy. de az össztes anime az új, gyors vinyókon van. mindenféle kódólású mkv-r vagy omg-t próbáltam már, de semmi se megy rendesen
csak mplayert használok, abból kb  6 félét, mert különbözö fájlokat különbözö lejátszók visznek :). a gépem egy állat:D
még ma korpóbálom ezt a vlc playert, de semmi újat nem várok tőle :D.
most nincs kedvem ujrarakni a rendszert, de már azelőtt is ilyen lassú volt, mielptt fél éve felraktam ujra a Ringyóz XP-t :)
ja és boccs a mega OFF ért

edit: úgy nézki a VLC player viszi. sose hittem volna hogy van jobb mint az mplayer. köszi!

Fubenalvo

Olyasmi rövid, könnyed és szépen animált animét tudna ajánlani valaki mint a R.E.C. volt? Nagyon tetszett és szívesen néznék még hasonló műfajú animét, mert ez már tényleg nem kimondottan gyerekeknek szól és nem rossz értelemben. :P

Solid Snake

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-11, 16:29:56
Olyasmi rövid, könnyed és szépen animált animét tudna ajánlani valaki mint a R.E.C. volt? Nagyon tetszett és szívesen néznék még hasonló műfajú animét, mert ez már tényleg nem kimondottan gyerekeknek szól és nem rossz értelemben. :P

I"S Pure

6 részes, igazán remek romantikus anime.  :jee:
(lassan nekem is újra kéne már néznem)

Fubenalvo

Quote from: Solid Snake on 2007-09-11, 21:56:42
I"S Pure

6 részes, igazán remek romantikus anime.  :jee:
(lassan nekem is újra kéne már néznem)
Jesszus, a rendező ugyanaz mint az Elfen Lied-é. Erre kiváncsi leszek. Köszönöm a tippet! ^^

Solid Snake

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-11, 23:57:19
Jesszus, a rendező ugyanaz mint az Elfen Lied-é. Erre kiváncsi leszek. Köszönöm a tippet! ^^

Nahát, én ezt észre se vettem.  :D
Mindenesetre itt vérfürdőre ne számíts, komolyabb romantikus szálra annál inkább.  :smile:

Manitu

Quote from: Solid Snake on 2007-09-11, 21:56:42

I"S Pure

6 részes, igazán remek romantikus anime.  :jee:
(lassan nekem is újra kéne már néznem)
Inkább olvasd el.


Én

Így van, elég jó a mangája (nagyon jó)

Solid Snake

#1755
Ma megvettem a TESCO-ban a Black Jack című animét. A borító és az alaptörténet (nameg a 950 Ft-os ár) miatt döntöttem a megvétel mellett.
Kb. mire számíthatok?  :smile:

(Szerk: OMFG, hivatalosan is otaku lettem!)
6pt, nem 5  :__devil:

Fubenalvo

Skacok Zero no Tsukaima második szériája milyen? hozza a szintet?
Mert anno School Rumble2-ben nagyot csalódtam, ebben a jópofa sorozatban nem akarok.

Manitu

Sokkal gyengébb. A fanservice jó benne, de egyébként az összes szereplőt kiforgatták. Saito egy perverz hülye lett, Siesta meg a hercegnő qrva, Louis meg egy S&M mániákus. El lehet röhögcsélni rajta, de messze nincsennek benne olyan poénok, mint a wand of destruction vagy a másik Zero :)


minuszmiki

És sajnos a fanservice-ből sem láttam sokat az elmúlt részekben.

Fubenalvo

Fene enné meg... :S Akkor most filózhatok rajta egész este, hogy elindítsam-e az első részt avagy sem... áááhhh miért ily kegyetlen az élet... XD

Zsiga

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-16, 00:26:30
Fene enné meg... :S Akkor most filózhatok rajta egész este, hogy elindítsam-e az első részt avagy sem... áááhhh miért ily kegyetlen az élet... XD
Attól függ mit vársz tőle. Ha történetet (nem mintha az elsős sorozatnak olyan hűdeszuperjó története lett volna...) és non-ecchi poénokat akkor felejtős, ha fanservice-t akkor viszont nyugodtan kezdj bele, ebben az egyben köröket ver az első sorozatra.

Kuroi Tenshi

Just do it (fag :D ), amíg agyalsz rajta, avval csak az időd pazarlod, addig
akár el is kezdheted, hogy meglásd milyen.

Baggio

valaki nem tudna adni egy linket ahonnan leszedhetném a Chirio szellemország-bant magyarul? asszem FTPn nincs fenn
kösz

Próféta

Quote from: Baggio on 2007-09-24, 20:02:30
valaki nem tudna adni egy linket ahonnan leszedhetném a Chirio szellemország-bant magyarul? asszem FTPn nincs fenn
kösz
http://www.dvdfutar.hu/
http://www.xpress.hu/
DC++
magyar privát torrent oldalak

Solid Snake

Quote from: Baggio on 2007-09-24, 20:02:30
valaki nem tudna adni egy linket ahonnan leszedhetném a Chirio szellemország-bant magyarul? asszem FTPn nincs fenn
kösz

990-ért lehet kapni bármelyik TESCO-ban. Annyiért bőven megéri (még ha magyar felirat nincs is hozzá, csak magyar szinkron).

Baggio

Quote from: Solid Snake on 2007-09-24, 20:24:07
Quote from: Baggio on 2007-09-24, 20:02:30
valaki nem tudna adni egy linket ahonnan leszedhetném a Chirio szellemország-bant magyarul? asszem FTPn nincs fenn
kösz

990-ért lehet kapni bármelyik TESCO-ban. Annyiért bőven megéri (még ha magyar felirat nincs is hozzá, csak magyar szinkron).
pont ma túrtam fel a Tesco Cora és Media Markt összes DVDjét és sehol sem volt. Egyébként nem nekem kell hanem egy barátomnak. De ő nem anime fan csak kiváncsi hogy milyen úgyhogy tuti nem fizetne érte

Fubenalvo

Tavasszal még több blogger oldalon olvastam hogy akár júliusban is elindulhat a Shakugan no Shana második szériája. Már szeptember van és még mindíg sehol semmi... Nyugtassatok meg, hogy nem 2008 Júliusról beszéltek... :eek:


Fubenalvo

Gyahaaaajajajaaajjjj  :hopp: :hopp:
SnS második szezon, Sg: Atlantis 4ik szezon... fürdeni fogok a jóban. :D

chilip

október 5-öt én a Tengen Toppa OST miatt várom  :szemuveges: whoa whoa, fight the powaaa!!!