Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

Soldier

#1830
True Tears (PV|AniDB|2008)tul sokat nem találtam rola, de érdekesnek,jónak tünik. Esetleg valaki jatszott a játékkal?


kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2007-11-12, 10:24:38

Ja, jó 720p release-hez képest meglepően kevés.

Nem feltétlenül, legalábbis nem kevesebb bitrátája a más rilízeknél megszokottnál.
Egy 24 perces anime-epizód 3-500 mega szokott lenni, egy 50 perces amerikai sorozat-rész meg 1100. Ahhoz képest nem tűnik kevésnek a 3 giga.
(Bár, ha belegondolsz, hogy már a Blu-Ray 25 gigája is erősen veszteségesen tömörítve tartalmazza az eredeti filmet...)
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-12, 23:49:21
Quote from: Zsiga on 2007-11-12, 10:24:38

Ja, jó 720p release-hez képest meglepően kevés.

Nem feltétlenül, legalábbis nem kevesebb bitrátája a más rilízeknél megszokottnál.
Egy 24 perces anime-epizód 3-500 mega szokott lenni, egy 50 perces amerikai sorozat-rész meg 1100. Ahhoz képest nem tűnik kevésnek a 3 giga.
(Bár, ha belegondolsz, hogy már a Blu-Ray 25 gigája is erősen veszteségesen tömörítve tartalmazza az eredeti filmet...)
Egy átlag 720p mozifilm DVD5 vagy jobb esetben DVD9 méretéhez viszonyítva kevés. (720p animém van talán kettő-három, már a sorozatrészeket leszámítva, míg live action 20-30 legalább, így azt hiszem nem meglepő hogy ahhoz tudok viszonyítani.) De írtam is hogy mivel kevésbé részletgazdag egy anime mint egy live-action film, ezért jobb hatásfokkal tömöríthető.
A TV-sorozatokat ne keverjük ide, a HDTV alapból sokkal gyengébb minőségű forrás mint egy kéklézeres lemez, nyugodtan lehet erősebben tömöríteni, úgyse lenne szebb magasabb bitrate mellett sem.

kikuchiyo

Leszedtem ezt a 3 GB-s Jin-Roht... ZOMG AWSOME!!!!111
Végre látom, hogy mi történik a sötét jelenetekben!

A klasszikusok közül mi jelent meg még ezen kívül nagyfelbontású lemezen? Érdemes lenne beszerezni őket.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-17, 18:13:31
A klasszikusok közül mi jelent meg még ezen kívül nagyfelbontású lemezen? Érdemes lenne beszerezni őket.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=group&gid=3661
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=group&gid=2258
Ez a két nagyobb HD-group van. Illetve a neten olvastam valahol hogy nemsokára jön az Akira BR-en.

matthew1989

hali....nem tudom, jó helyen járok-e, de nem találom fönt ftp-n a Naruto 124-dik részét :bruhuhu:
kérlek vki mondja meg mé nem :'(
:merci:

Én


Manitu

Quote from: matthew1989 on 2007-11-19, 22:16:15
hali....nem tudom, jó helyen járok-e, de nem találom fönt ftp-n a Naruto 124-dik részét :bruhuhu:
kérlek vki mondja meg mé nem :'(
:merci:
Mert vak vagy, azért. Már bocs. Ott van az, nyisd ki a szemed. :lame:


matthew1989

Quote from: Én on 2007-11-19, 22:19:20
Jé, tényleg nincs fennt :confused:
Itt egy torrent a 124. részhez
akkor nem csak én nem láttam :haha:
am télleg ott van....legalábbis, mire ötödjére végignéztem ott volt XDDDD
de azé köszi a linket, meg a segítséget is!
jól elbújt a kis huncut :D XDDD :lol:

frozenstein

Tudja valaki hogy a Himawari második évadjából miért nincs egy rész se semmilyen nyelvre subbolva? Még az elsőt se láttam csak ez feltűnt.

Manitu

Duno. Biztos olyan rossz volt az első, hogy a másodikra már nem is pazarolja senki az idejét.


nbanorbi

HI!!
Most olvastam a Monster Rancher-ről, ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem hogy honnan tudnám letölteni meg hozzá feliratot, mert sehol sem találtam.
Előre is kösz!!

Cobra

Ha magyar felirat kell, akkor szerintem esélytelen. Német szinkronosat talán találsz, meg esetleg amerikai verziót, de nem hinném, hogy sokan foglakoztak ezel a sorozattal.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

angol hanggal fennvan torrenten, anno leszedtem egy részt angolul (RTL2-n követtem még a sorozatot még ifjú otaku koromban :D ) de az angol szinkron annyira nem jött be, ígyhát hagytam a sorozat újranézését. azért néha előveszem a német OP zenét :D

nbanorbi

Quote from: chilip on 2007-12-06, 00:13:01
angol hanggal fennvan torrenten, anno leszedtem egy részt angolul (RTL2-n követtem még a sorozatot még ifjú otaku koromban :D ) de az angol szinkron annyira nem jött be, ígyhát hagytam a sorozat újranézését. azért néha előveszem a német OP zenét :D
Ja régen én is az rtl 2-n néztem.Nekem bejött, csak nem vagyok túl perfekt németből ezért nem minden volt világos, ezért gondoltam talán lesz valami magyar felirat. De mind1 túlélem.

Member

Monster Rancher, de szép is volt anno az rtl 2-n. Különös, hogy a német szinkronok általában még egész jól sikerülnek, míg a hazaiaktól és az angoltól főleg önként ugrik a darálóba az ember fia.

Member

Sayonara Zetsubou Sensei első részeihez tud valaki élő torrentet?

Zsiga


Member


oktos

Sziasztok!

Lehet, hogy inkább ebbe a témába illik a kérdésem tehát itt is felteszem...: Ha jól tudom ti rengeteg animet néztek, és azok nagy részét letöltitek. Az a kérdésem, hogy nektek milyen internetkapcsolatotok van. Mert nálam például van egy 15 GB-os határ amit nem szabadna nagyon átélpnem, és ez elég zavaró.... Szóval megtudnátok mondani, hogy ti mivel rendelkeztek, és annak mennyi a korlátja?

Manitu

Quote from: oktos on 2007-12-16, 11:54:15
Sziasztok!

Lehet, hogy inkább ebbe a témába illik a kérdésem tehát itt is felteszem...: Ha jól tudom ti rengeteg animet néztek, és azok nagy részét letöltitek. Az a kérdésem, hogy nektek milyen internetkapcsolatotok van. Mert nálam például van egy 15 GB-os határ amit nem szabadna nagyon átélpnem, és ez elég zavaró.... Szóval megtudnátok mondani, hogy ti mivel rendelkeztek, és annak mennyi a korlátja?
Váltsál valami normális szolgáltatóra, a legtöbb ADSL vagy kábelnet szolgáltatónál már nincs adatforgalmi korlát (elméletben). Mondjuk pár éve még nálam is volt 15 gigás korlát a chellon, az sem nagyon tartott vissza a havi 40-60GB forgalomtól  :lazza:

És főleg ne spameld tele a fórumot, ha egy helyen kérdezed csak meg, akkor is megtaláljuk.


Soldier

Quote from: oktos on 2007-12-16, 11:54:15
Sziasztok!

Lehet, hogy inkább ebbe a témába illik a kérdésem tehát itt is felteszem...: Ha jól tudom ti rengeteg animet néztek, és azok nagy részét letöltitek. Az a kérdésem, hogy nektek milyen internetkapcsolatotok van. Mert nálam például van egy 15 GB-os határ amit nem szabadna nagyon átélpnem, és ez elég zavaró.... Szóval megtudnátok mondani, hogy ti mivel rendelkeztek, és annak mennyi a korlátja?

1.is sztem böven eleg egy helyen feltenni kerdeseted ugyis valszol rá valaki, de miutan 2 helyen is feltetted lehet hogy senkit sem erdekel es nem fog valaszolni senki ; )
2.es igen (majdnem) mindenki letölt mindent amit nézz így télleg kevésnek tünhet a 15gb , nem csak tünhet az is, lehet van vmi alternativ megoldas de ezek vagy müködnek vagy nem(de inkabb nem).
3.személyszerint nekem UP/C Chel*o van korlát nélkül

Soul

Quote from: oktos on 2007-12-16, 11:54:15
Szóval megtudnátok mondani, hogy ti mivel rendelkeztek, és annak mennyi a korlátja?

Akkorhát elkell döntened UPC vagy T-online, vagy ma már elég alternatíva létezik helyi kábeltévéknél is.Keresd fel a weboldalukat és részletes leírást találsz a csomagokról.
Én a T-Online-t ajánlanám.

sirtomi

Quote from: oktos on 2007-12-16, 11:54:15
Sziasztok!

Lehet, hogy inkább ebbe a témába illik a kérdésem tehát itt is felteszem...: Ha jól tudom ti rengeteg animet néztek, és azok nagy részét letöltitek. Az a kérdésem, hogy nektek milyen internetkapcsolatotok van. Mert nálam például van egy 15 GB-os határ amit nem szabadna nagyon átélpnem, és ez elég zavaró.... Szóval megtudnátok mondani, hogy ti mivel rendelkeztek, és annak mennyi a korlátja?
Egyszerű korlátlan internet előfizetés. Minden ADSL szolgáltatónka vna ilyen és a kábel tv-knek is.

kikuchiyo

A Tokyotsohon találtam egy linket az új Eva filmre: Long link is looong
Meg tudnátok nézni, hogy nem kamu-e?
Failure is the default option

Solid Snake

#1855
Quote from: kikuchiyo on 2007-12-16, 20:54:04
A Tokyotsohon találtam egy linket az új Eva filmre: Long link is looong
Meg tudnátok nézni, hogy nem kamu-e?

Megaupload Toolbar Installation --> HELL, NO!  :ejj:
Amúgy szerintem fake. Rebuild of Evangelion ugyanis az új 4 EVA film alapcíme, nem pedig Renewal (az más).

Manitu

Quote from: kikuchiyo on 2007-12-16, 20:54:04
A Tokyotsohon találtam egy linket az új Eva filmre: Long link is looong
Meg tudnátok nézni, hogy nem kamu-e?
Nem kamu, csak sajnos nem a film. A Renewal a sorozat felújított díszdobozos DVD kiadásának az álneve :(


kikuchiyo

Akkor ezt benéztem:(
Mondjuk gondolhattam volna, ha már kijött volna a DVD, arról tudnánk , mert mindenhol kint lenne.
Failure is the default option

ultimecia

Omega class kérdés jön:
A turn a gundam 50.ep utolsó számának (az outro előtt) címére lenne szükségem vagy beszerzési helyére. :smile:

Xzone

Quote from: ultimecia on 2007-12-18, 22:14:04
Omega class kérdés jön:
A turn a gundam 50.ep utolsó számának (az outro előtt) címére lenne szükségem vagy beszerzési helyére. :smile:

Itt szinte biztosan megtalálod.