Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

chilip

kihagyják Negi-mából az időutazós részt? (a tournament-et) << Negima PV >> - mer ez rögtön az Ala Bama arc, még a medálokat is mutogatják benne...  :oops:

Member

http://youtube.com/watch?v=vNl2Pm9-7Vk
Hülye kérdés, de ebben melyik animuból van a jelenet a háttérben? A zenét halkítsátok le, mert iszonyat. :)

Próféta

Quote from: Member on 2008-06-07, 11:43:47
http://youtube.com/watch?v=vNl2Pm9-7Vk
Hülye kérdés, de ebben melyik animuból van a jelenet a háttérben? A zenét halkítsátok le, mert iszonyat. :)
Wikipedia szerint "a futuristic sci-fi theme which features clips of anime (including Akira)". Ezek szerint többféle. Én még az Akirát se tudtam kiszúrni, talán az egyik három képkockás robbanás volt.

motifator

Talán 1:10-nél Akira, meg talán az utolsó előtti bevillanás is az(ez valószínűbb). De még ANN Answerman se talált választ erre a kérdésre, így nem csoda, ha én se :)
Amúgy igazán szólhattatok volna, hogy csak az elején meg a végén van a lényeg, így nem kellett volna végigszenvednem az egészet. Iszonyat creepy klip (a lehető legrosszabb értelemben), és ez így jött ki igazán, hogy minden részletre figyelve néztem végig  :zomg: :bruhuhu:
My eyes! They are melting!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

bimanc

Hát sajna sokat nem tudok segíteni, holott azt hittem ez egy eléggé ismert dolog. A kommentek között azt említik, hogy az Akira mellett Babel II van benne, meg még valami.
Egy tippet tudok adni, a régi 576 magazinban (a '90-es évek eleji verzióban) Martin az animés rovatában írt erről a klipről, és ott megemlítette mindet. Sajnos, már nem emlékszem mik voltak (talán 3x3 eyes?), de talán valakinek megvan az a szám.

Manitu

Quote from: bimanc on 2008-06-07, 14:28:27(talán 3x3 eyes?)
Valószínű, az első bevágást én is arra tippelném... Tovább nem néztem :p


bimanc

Nem tudom, szerintem nem olyan vészes ez a klip. Legalábbis, ha azt nézzük, hogy a '90-es években készült, és a kor technikai színvonalához képest nagyon kiemelkedő színvonalú, valamint azt, hogy akkoriban a legtöbb embert nem irritált annyira ez a fickó. A zene mondjuk pocsék, a tánc röhejes (bár örülnék, ha ilyen mozgáskontrollom lenne), de annak idején nagy dolog volt. Én is jópárszor megnéztem, de nem azért mert a zene tetszett.

TGWH

Üdv, tudnátok segíteni? A Slayers sorozatot szeretném sorba rendezni, de csak a kiadás éve szerint találtam sorrendet. Annyit tudok, hogy a Slayers után a Next, majd a Try következik, de az 5 nagyfilm és a 2*3 db ovas részek hogy követik egymást? Gondolom a 26 részes sorozatok egymás után következnek, mivel tv-ben láttam már párat, de előttük van a nagyfilmek és az ovak, vagy hogy van ez? Előre is köszönet a segítséget.

Soldier

Quote from: TGWH on 2008-06-10, 15:34:08
Üdv, tudnátok segíteni? A Slayers sorozatot szeretném sorba rendezni, de csak a kiadás éve szerint találtam sorrendet. Annyit tudok, hogy a Slayers után a Next, majd a Try következik, de az 5 nagyfilm és a 2*3 db ovas részek hogy követik egymást? Gondolom a 26 részes sorozatok egymás után következnek, mivel tv-ben láttam már párat, de előttük van a nagyfilmek és az ovak, vagy hogy van ez? Előre is köszönet a segítséget.

itt nezd meg

TGWH

Quote from: Soldier on 2008-06-10, 15:44:06

itt nezd meg

Köszönet, a 2008-as Revolution-ről nincs semmi hír?

Cobra

Most július 2-án indul az új sorozat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Baggio



Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kelvor

Szinte már látom, hogy a következő az Akira lesz.    ::)

Solid Snake

[spoiler]http://darkenedsector.softair.hu/kepek/gits2.0comparison.jpg[/spoiler]

Nem vettek vissza a fényerőből túlságosan? :(

Manitu

Quote from: Solid Snake on 2008-06-11, 10:00:04
Nem vettek vissza a fényerőből túlságosan? :(
Szerintem nem. Egy kibaszottnagy LCD tévén nagyon jól fog ez kinézni. Már csak venni kell egy olyat :)

Nem értem az ellenérzéseket, ha a sztorihoz nem nyúlnak, (mért tennék?), akkor jó lesz ez. Egy kis látványorgia sosem árt.


Kvikveg

Jajj... Nem tanultak a Star Warsbol?
Remelem, legalabb elerheto lesz a regi.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Baggio

szerintem istenien fog kinézni felújítva. de nem értem hogy miért sírnak az emberek. ha nem fog tetszeni, a régi mindíg ott van...

Fazék

talán azért a rinyálás, mert ez a látvány semmit sem tesz hozzá a filmhez, sőt inkább elvesz tőle.
mellesleg ezen képek alapján 100x is az alsókat választanám. CGI != szebb... messze nem.

Ramiz

Quote from: Manitu on 2008-06-11, 10:06:29
Quote from: Solid Snake on 2008-06-11, 10:00:04
Nem vettek vissza a fényerőből túlságosan? :(
Szerintem nem. Egy kibaszottnagy LCD tévén nagyon jól fog ez kinézni. Már csak venni kell egy olyat :)

A nagy LCD tévéken szerintem a sok sötét éppen nem fog jól működni. Nem azoknak van olyan erős háttérvilágítása?

Quote from: Baggio on 2008-06-11, 12:16:35
szerintem istenien fog kinézni felújítva. de nem értem hogy miért sírnak az emberek. ha nem fog tetszeni, a régi mindíg ott van...

Nyugi, ha az lenne a terv, hogy a régit elássák, eltüntetik és letagadják, sőt az eddig kiadott változatokat is lenyomozzák és megsemmisítik, akkor kicsit nagyobb lenne a "sírás". Egész pontosan elindulnék Japánba torkokat nyiszálni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Manitu on 2008-06-11, 10:06:29
Nem értem az ellenérzéseket, ha a sztorihoz nem nyúlnak, (mért tennék?), akkor jó lesz ez. Egy kis látványorgia sosem árt.
:tezsvir:, ettől még a régi ugyanolyan jó marad, ha meg az újból kihoznak valami jót, jól jártunk, ha nem, nem vesztettünk semmit.

Fazék

Quote from: minuszmiki on 2008-06-11, 16:00:05ettől még a régi ugyanolyan jó marad, ha meg az újból kihoznak valami jót, jól jártunk, ha nem, nem vesztettünk semmit.
szted innentől, ha valakinek azt mondják majd, hogy nézze meg a Ghost in the Shell-t, akkor melyik változatot fogja megnézni? 99%-ban természetesen az újat. részemről többre értékelek egy gyönyörűen megrajzolt '95-ös filmet, mint egy vadiúj, de a jelenlegi tömegben elvesző agyonCGI-zett filmet.
de persze ez csak a szokásos pesszimizmus részemről, könnyen lehet, hogy tényleg jól sikerül megvalósítaniuk, de az eddigi képek és a teaser alapján erős kétségeim vannak.

sirtomi

Nekem tetszett a teaser. Ha a történet megmarad és jól is fog kinézni akkor nekem mindegy mostantól melyiket fogja valaki megnézni.

Dreamcleaver

És az mégis kit érdekel, hogy az újat nézi meg? Ettől sem lesz rosszabb a régi. Sőt, ha feljönne trollkodni, hogy mennyire szar volt a GitS, helyre lehet igazítani, hogy nézze meg az eredetit.  :D Én sem értettem soha ezt a rinyát, ha kijön egy remake valamiből.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bishop

Nem tudjátok Maid guy miért nem fordítja mostanába senki? 7ik óta nicns egy új sincs kint Baka-updates-en. Pedig már kezdtem megkeldvelni  :bruhuhu:

White SeeD

Ne aggódj, jönni fog az előbb utóbb...
Nem csak az áll, sajnos :frown:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-06-11, 17:26:34
Quote from: minuszmiki on 2008-06-11, 16:00:05ettől még a régi ugyanolyan jó marad, ha meg az újból kihoznak valami jót, jól jártunk, ha nem, nem vesztettünk semmit.
szted innentől, ha valakinek azt mondják majd, hogy nézze meg a Ghost in the Shell-t, akkor melyik változatot fogja megnézni? 99%-ban természetesen az újat. részemről többre értékelek egy gyönyörűen megrajzolt '95-ös filmet, mint egy vadiúj, de a jelenlegi tömegben elvesző agyonCGI-zett filmet.
de persze ez csak a szokásos pesszimizmus részemről, könnyen lehet, hogy tényleg jól sikerül megvalósítaniuk, de az eddigi képek és a teaser alapján erős kétségeim vannak.

Ez nem pesszimizmus, hanem egy bizonyos (az enyémmel jelen esetben tökéletesen megegyező) ízlést tükröző vélemény. Nem lesznek itt meglepetések, nyilván ők is tudják, hogy mihez nyúltak, és gyönyörű lesz az eredmény. Mármint CGI-s szemmel az. Már az Innocence is baromi szép volt, és a maga módján a CGI jót is tett neki, mert az Oshii által átadni kívánt üzenetet kellőképp aláhúzta. Nincs itt olyasféle dilemma, hogy "jaj, ronda lesz" vagy "esetleg még szép is lehet". Olyan lesz, amilyenek a képek: ha úgy tetszik, szép és modern, szerintem legfőképpen felesleges (ha engedékenyen félretesszük a legendagyalázás érzésünket... megjegyzés: az amerikai filmes remake-nek bezzeg senki nem adna esélyt, az egyértelműen felesleges, sértő, szemét üzleti húzás és mítoszrombolás...).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone

Nem értem miért húzzátok fel magatokat ennyire ezen. Az eredeti Star Wars trilógiát sem az akkori képi megoldásokkal szokás nézni, és ezzel szerintem nincs semmi baj.

Darkstar

ITT animu srs business.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん