Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

White SeeD

Gundam és Macross a két legnagyobb mechacsalád. Gundamokból gyak minél régebbi annál jobb. Én a Zeta-t ajánlom. Már ha kibírod  a kornak megfelelő karaktereket/zenéket.
Macrossnál ugyanez azzal a különbséggel hogy nem failak az újabb sorozataik.
ami mecha még és talán nem láttad:
Gasaraki: Nagyon korrekt mechák.
Ezek után ott van a rengeteg nem feltétlenűl a mechák vannak a középpontban animuk. NGE (noha abban 1 db mecha sincs :smile: ) és klónjaik sokasága (Fafner, Rah Xephon stb), Escaflowne, CG, Vandread, Votoms, Eureka 7.


Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

chilip

Gundam Unicorn?  :Kiraly: most jött ki az első film belőle és elég király volt

Cloud

Quote from: White SeeD on 2010-03-17, 22:54:43
Gundam és Macross a két legnagyobb mechacsalád. Gundamokból gyak minél régebbi annál jobb. Én a Zeta-t ajánlom. Már ha kibírod  a kornak megfelelő karaktereket/zenéket.
Macrossnál ugyanez azzal a különbséggel hogy nem failak az újabb sorozataik.
ami mecha még és talán nem láttad:
Gasaraki: Nagyon korrekt mechák.
Ezek után ott van a rengeteg nem feltétlenűl a mechák vannak a középpontban animuk. NGE (noha abban 1 db mecha sincs :smile: ) és klónjaik sokasága (Fafner, Rah Xephon stb), Escaflowne, CG, Vandread, Votoms, Eureka 7.



A régi Gundam sorozatokkal, illetve a Macross-al az a gondom hogy túl old school. Mármint a rajzolása. Tudom hülye vagyok. :D
EVA, Esca, Vandread, Eureaka 7 megvolt már. Többit megsasolom.

Rounin

Quote from: Cloud on 2010-03-17, 23:35:13
EVA, Esca, Vandread, Eureaka 7 megvolt már. Többit megsasolom.

Tudod, ha az Escaflowne orrait kibírtad, nem értem, mi bajod lehet bárminek a grafikájával utána. :Kiraly:

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Kétségkívül :D
Nekem nem is volt vele bajom. (na jó, picikét, de csak néha!)

Cobra

Macross Plus, majd Zero, utána Frontier. A régebbi sorozatokat nem biztos, hogy elbírja egy mai fiatal szeme/gyomra :)
Ami még meches, de nagyon nem technikai és komoly történet: Bakuretsu Tenshi és a Demonbane.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: Rounin on 2010-03-18, 00:02:30
Quote from: Cloud on 2010-03-17, 23:35:13
EVA, Esca, Vandread, Eureaka 7 megvolt már. Többit megsasolom.

Tudod, ha az Escaflowne orrait kibírtad, nem értem, mi bajod lehet bárminek a grafikájával utána. :Kiraly:
Az olyan stílusos volt szerintem. :D

ogre

ugyan nem klasszik mecha sztori, de akkor már bokurano...

motifator

Quote from: ogre on 2010-03-18, 12:06:18
ugyan nem klasszik mecha sztori, de akkor már bokurano...
Ewwww, inkább ne...
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

Quote from: ogre on 2010-03-18, 12:06:18
ugyan nem klasszik mecha sztori, de akkor már bokurano...

akkor már FLCL is

ogre

Quote from: motifator on 2010-03-18, 12:16:15
Quote from: ogre on 2010-03-18, 12:06:18
ugyan nem klasszik mecha sztori, de akkor már bokurano...
Ewwww, inkább ne...

mondd, miért? szerintem elég jó az alapfelvetés, hogy nem lehet csak úgy következmények nélkül mecházni. pl nge-ben, meg ilyesmiben csak úgy lerombolnak giganagy házakat, aztán nincs semmi.

motifator

Jó alapvetés, sőt, én még kifejezetten élveztem is az egyéni szenvedéseket és drámákat. Ya know, we all feed on tragedy, it's like blood to a vampire. Nekem meg aztán végképp.
De mindez tartott úgy az első 10 rész erejéig. Aztán valahogy elfogyott a sorozatból a kraft, lehetetlen volt tovább nézni. Szerintem ezért inkább ne :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

ogre

Quote from: motifator on 2010-03-18, 13:15:19
Jó alapvetés, sőt, én még kifejezetten élveztem is az egyéni szenvedéseket és drámákat. Ya know, we all feed on tragedy, it's like blood to a vampire. Nekem meg aztán végképp.
De mindez tartott úgy az első 10 rész erejéig. Aztán valahogy elfogyott a sorozatból a kraft, lehetetlen volt tovább nézni. Szerintem ezért inkább ne :)

arra nem emlékszem, hogy a 10. résznél hol tartott a plot, de szerintem elég jó lett a befejezés is. az meg viszonylag általános, hogy 1 sorozatban középtájt (vagy bárhol) valamennyire ellaposodik.

LiaLia

Most láttam a Libri hírlevélben:
A vándorló palota könyv
Kiadták az anime alapjául szolgáló könyvet, és ajándékként DVD-n az anime is jár hozzá.

SaiyaGin

Quote from: LiaLia on 2010-03-18, 20:49:11
Most láttam a Libri hírlevélben:
A vándorló palota könyv
Kiadták az anime alapjául szolgáló könyvet, és ajándékként DVD-n az anime is jár hozzá.

3000 pénzért könyv és dvd?  :jee:

LiaLia

Quote from: SaiyaGin on 2010-03-18, 20:58:52
Quote from: LiaLia on 2010-03-18, 20:49:11
A vándorló palota könyv
3000 pénzért könyv és dvd?  :jee:
Nagyon úgy tűnik  :smile: A történetre kiváncsi lennék, hogy milyen eredetiben, mit gondolt belőle másként Miyazaki.

Próféta

Quote from: SaiyaGin on 2010-03-18, 20:58:52
3000 pénzért könyv és dvd?  :jee:
Az teljesen normál ár?

LiaLia

#2568
Quote from: Próféta on 2010-03-18, 21:20:35
Quote from: SaiyaGin on 2010-03-18, 20:58:52
3000 pénzért könyv és dvd?  :jee:
Az teljesen normál ár?
A Libri oldalán is úgy látom, hogy ez a normál, de most rákerestem a neten más oldalakra is, és eredeti árnak 2900-at írnak, abból adják a kedvezményeket. Szerintem ennyi a bolti ár.

Persze azért kérdés, hogy milyen minőségben adták ki a könyvet...

Selmo


A tökéletesség unalmas.

LiaLia

Quote from: Selmo on 2010-03-19, 02:10:29
http://www.polc.hu/konyv/a_vandorlo_palota_dvd_melleklettel/703703/ :)
Gratulálok, te nyertél az alullicitálásban :D

Bár ez hiába 2320, ha a postaköltség hozzá 550 így ugyanott van, mint a bolti ár, hacsak nem egyszerre 10ezerért megy a rendelés.

Viszont most én a bookline.hu-n rendeltem meg. 2465-ért adják, nincs megszabva minimális könyvérték vagy darabszám rendelés, és náluk át lehet venni személyesen az üzleteikben vagy az átvevőhelyeken, így nincs postaköltség.
Budapesten kívül még 7 városban vannak kirendeltségeik.

noriko

Quote from: LiaLia on 2010-03-18, 21:09:38
A történetre kiváncsi lennék, hogy milyen eredetiben, mit gondolt belőle másként Miyazaki.
Én netről olvastam (de már nincs ott fent) és van különbség bőven, hogy lehessen hasonlítgatni. :)
Bár nem egy vastag könyv, de azt írják, kemény kötéses, úgyhogy biztos igényesebb kiadás lehet. De én inkább maradok az animénél azért.
"I wish I could, but I don't want to."

LiaLia

Quote from: noriko on 2010-03-19, 12:04:05
.... van különbség bőven, hogy lehessen hasonlítgatni. :)
Bár nem egy vastag könyv, de azt írják, kemény kötéses, úgyhogy biztos igényesebb kiadás lehet. De én inkább maradok az animénél azért.

Majd akkor meglátom milyen is, remélhetőleg jövő héten már a kezemben lesz  :smile:

Junchi

A 201. epizóddal véget ért az általam oly nagyra becsült Gintama... :/

Kár érte; az egyetlen olyan vígjáték cucc volt, ami szinte mindig képes volt megnevettetni és a 201 epizód alatt egyszer sem tapasztaltam semmilyen minőségromlást, vagy egyebeket.

Hiányozni fog, R.I.P.  :frown:

Titkos

Quote from: Junchi on 2010-03-26, 12:21:24
A 201. epizóddal véget ért az általam oly nagyra becsült Gintama... :/

Kár érte; az egyetlen olyan vígjáték cucc volt, ami szinte mindig képes volt megnevettetni és a 201 epizód alatt egyszer sem tapasztaltam semmilyen minőségromlást, vagy egyebeket.

Hiányozni fog, R.I.P.  :frown:

Nocsak, mi történt? Megint azok a fránya nézettségi mutatók? Tudtommal a mangának egyrészt még nincs vége, másrészt az anime nem is annyira annak a sztoriját követte, max nagy vonalakban, mint az Excel Saga.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Junchi

Rosszul tudod. :) A manga nagyon hűen követte az animét és, hogy elkerüljék a fillereket, rengetegszer sütötték el az egy epizód = egy chapter megoldást. Így tudta kihúzni a cucc eddig, alig pár fillert maga mögött tudva.

Csak hát ugye semmi sem tart örökké, egy hónappal ezelőtt már keringtek pletykák arról, hogy befejeződik az anime, de senki nem hitte el, míg tegnap tényleg le nem zárult a 201. epizóddal. Ennek pedig egyetlen oka volt: Az anime totálisan utolérte a mangát. Ha jól tudom, alig 4-5 ch-ra voltak tőle és gondolom, nem akarták fullretard fillerekkel tönkrevágni a sorozatot, így hát végül befejezték. Szal nem a nézettséggel volt probléma, sőt, elég gyakran bent volt a cucc a "Top10 legnézettebb műsor" listában.

Mindenesetre kár érte... >___>

kelvor

Mennyire lett "normális" befejezése? Vagy csak egyszerűen elvágták a sztorit, ahogy általában lenni szokott az ilyen típusú animéknél?

Junchi

Quote from: kelvor on 2010-03-26, 15:55:41
Mennyire lett "normális" befejezése? Vagy csak egyszerűen elvágták a sztorit, ahogy általában lenni szokott az ilyen típusú animéknél?

Egyelőre dunno, pont az a vicces az egészben, hogy 10 epizód választott el attól, hogy beérjem a sorozatot.

Bár igazából ezt a cuccot édesmindegy, hogy hogy zárják le, lévén, hogy nincs is nagyon sztorija. Voltak ugyan benne komolyabb történeti szálak + egy gonoc banda is, de ők meg annyira keveset szerepeltek, hogy jó, ha 10 epizódban benne voltak a 200-ból... ^^"

NLZ

Akkor meg miért nem szünetelik csak egy időre szimplán?
[reserved]

Junchi

Quote from: NLZ on 2010-03-26, 18:23:03
Akkor meg miért nem szünetelik csak egy időre szimplán?

Nem to'om, de egyes "megbízható anonok" "megbízható információi" szerint ez a helyzet. Aztán, hogy mennyire igaz, majd kiderül...