Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

Soldier

szerintem érdemes anidb relation szerint nézni. van amikor van kapcsolat, vagy utalás, vagy olyan amit egy újabb szériába már nem magyaráznak. viszont van amelyiknek köze sincs egymáshoz

kada

.hack//Sign-t láttam, magában fogyasztható volt.
Viszont nem kevés angstolás szorult belé ahogy kibontakozik a galiba, elvégre a történet már az első részben is az, hogy a főhős [spoiler]nem tud kilogolni (ami az elején még annyira nem gáz, de utánna történik még pár dolog).[/spoiler]
A support cast viszont nem rossz, és csak be-beszivárog a valós életük és hasonlók.
Ha jól rémlik nem tudtam rá pontot adni  ^^"

SaiyaGin

A Super RTL ma este leadja a 2 Eva Rebuildet (20:15-00:30-ig), úgyhogy aki gyakorolni akarja a német szövegértését és/vagy esetleg még nem látta a filmeket, az ma megteheti.
[spoiler]Már ha van ilyen csatornája.  :hehe:[/spoiler]

Cobra

Hmm, köszi, én már jó ideje nem követem a német csatornák műsorait.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2012-07-22, 10:13:16
Hmm, köszi, én már jó ideje nem követem a német csatornák műsorait.

Az utóbbi időben általában hetente leadnak egy-egy animefilmet. (Azért nem szóltam eddig, mert mostanában főleg Ghibli-filmek voltak, azokat meg gondolom általában látta már a társaság.)

Soldier

A Fate/Zero tényleg annyira jó mint anidb-s értékelés mutatja ?

kada

#2766
Quote from: Soldier on 2012-07-22, 12:22:06
A Fate/Zero tényleg annyira jó mint anidb-s értékelés mutatja ?
10-es skálán az F/SN-nél legalább +2.
Az "év" egyik legjobb részét ők hozták számomra, amikor a három uralkodó dumált.
Amikor ment, kb mindenkinek pozitív élmény volt, senki se dobta vagy panaszkodott* különösebben amennyire rémlik.

*: nem számítva a filler részt, és én hogy a királyos után nem volt hasonlóan epic, meg a vége kissé tömör volt, de nem vészes

Soldier

rendben köszi, akkor majd megnézem  ;)

Cobra

Elég gyenge az Eva szinkronja, pedig régen a németek jól tudtak szinkronizálni :(
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kada

Quote from: Cobra on 2012-07-23, 00:33:17
Elég gyenge az Eva szinkronja, pedig régen a németek jól tudtak szinkronizálni :(
Nem az igazi, de vajon bezzeg az én időmben tényleg jobb volt?

Furcsa, az első részre tök jól emlékeztem, de a másodikban legalább két jelenet mintha kimaradt volna számomra.
Az egyiket mondjuk esélyes hogy simán csak átpörgettem  ^^" de a másiknál nem.

SaiyaGin

Ismét Super RTL: ma este a Seirei no Moribito első négy része kerül terítékre (20:15-22:10).

kada

Quote from: SaiyaGin on 2012-08-19, 10:45:36
Ismét Super RTL: ma este a Seirei no Moribito első négy része kerül terítékre (20:15-22:10).
Na, erről jól lemaradtam  :frown:

Ezúttal milyen volt a szinkron?

SaiyaGin

Quote from: kada on 2012-08-23, 01:16:37
Quote from: SaiyaGin on 2012-08-19, 10:45:36
Ismét Super RTL: ma este a Seirei no Moribito első négy része kerül terítékre (20:15-22:10).
Na, erről jól lemaradtam  :frown:

Ezúttal milyen volt a szinkron?

Nekem nem volt nagy bajom vele.

Cloud

Elkezdtem Gosick-ot. 5. résznél vagyok. Kérdésem. Ez végig ilyen Columbo style anime lesz?

SaiyaGin

#2774
Quote from: kada on 2012-08-23, 01:16:37
Na, erről jól lemaradtam  :frown:

Most látom, hogy 25-én ismétlik. Elvileg megint 20:15-22:10, de sok reklám van benne, úgyhogy ha fel akarod venni, akkor szerintem inkább 22:20-ig programozd be.
Valójában 21:55-23:45 közöttre írják, csak összekevertem az időpontokat.

Cobra

Quote from: Cloud on 2012-08-23, 18:29:53
Elkezdtem Gosick-ot. 5. résznél vagyok. Kérdésem. Ez végig ilyen Columbo style anime lesz?
A vége felé már nem, de a 2/3-a kb ilyen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Tsubasa Chronicle

Valaki látta ezt? Elkezdtem, nem tűnik rosznak. Jól látom ez az animék Sliders-e? :D

kada

Quote from: Cloud on 2012-08-29, 21:43:06
Tsubasa Chronicle

Valaki látta ezt? Elkezdtem, nem tűnik rosznak. Jól látom ez az animék Sliders-e? :D
Nem végig.
Ami asszem kritika félig, mert egész jól tűröm/bírom egyik/másik CLAMP sorozatot (XXXHolic végig lement hamar).

Picit sok a mozgás a háttérben, meg az "ufufu, hatalmas nagy ördögi mesteri gonosz tervemet mindjárt elindítom" egy idő után uncsi lesz.
De igazából nem is tudom miért hagytam tényleg abba... lehet kéne folytatni kicsit?

Cloud

Höhö, jól látom hogy ezzel elleszek egy idieg:

Tsubasa Chronicle
Tsubasa Chronicle Dai 2
Tsubasa Tokyo Revelations
Tsubasa Shunraiki


Hm, remélem legalább jól zárják majd le. :D

kada

Hacsak nem tévedek, a 2 simán csak "második szezon" mint mondjuk Fate/zeronál (szerintem annak az elején akadtam el), míg a többi csak 2-3 résznyi OVA.

Közben megnéztem, két cím jutott még ezen kívül tőlük eszembe amit láttam, és mint kiderült ennyi volt összesen.

És asszem mindkettő vége kissé  :wtf: volt, de azért kitartást, majd mesélj milyen volt  ::)

Cloud

#2780
Most néztem végül.

Van 2x26rész, 1movie, meg a két OVA ami 3+2 részes.

Első évad 10. részénél vagyok, eddig tetszik, a zenék nagyon jók lettek benne. Plusz az is hogy a főszereplő nem egy síró-rívó nyámnyila valaki... :D


Egyébként van itt a sorozatban cameo ezerrel ahogy látom. Az elején ugye ott van Chii a Chobits-ból, meg a boszorkány is ismerős valahonnan, plusz Sakura-t is láttam már másik sorozatban tuti. (és most nem csak a rajz stílusa miatt mondom)

Leara

Quote from: Cloud on 2012-08-29, 21:43:06
Tsubasa Chronicle
Arra készülj fel, hogy ha szeretnéd rendesen megérteni a sztorit és látni a befejezést, akkor el kell olvasnod a mangát. Emlékeim szerint az OVA-k is már inkább azok számára érthetőek, akik olvasták a mangát. A 2. évad meg tele van fillerrel, szóval ha azokat esetleg unod, akkor is azt mondom, hogy nézz bele a mangába :D. Meg eléggé összemosódik egy idő után a xxxHolic-kal, szóval annak az ismerete sem árt.
MAL

kada

Quote from: Cloud on 2012-08-29, 23:31:40meg a boszorkány is ismerős valahonnan

xxxHolics, Yuuko
Quote from: Leara on 2012-08-29, 23:40:14
Quote from: Cloud on 2012-08-29, 21:43:06
Tsubasa Chronicle
Arra készülj fel, hogy ha szeretnéd rendesen megérteni a sztorit és látni a befejezést, akkor el kell olvasnod a mangát. Emlékeim szerint az OVA-k is már inkább azok számára érthetőek, akik olvasták a mangát. A 2. évad meg tele van fillerrel, szóval ha azokat esetleg unod, akkor is azt mondom, hogy nézz bele a mangába :D. Meg eléggé összemosódik egy idő után a xxxHolic-kal, szóval annak az ismerete sem árt.
Eredetileg azért kezdtem el nézni Tsubasát, mert azt hallottam keresztbe-kasul utalgatnak egymással CLAMP művei. Talált-süllyedt, felsoroltátok amiket láttam  :D
Második szezonon akkor nem annyira csoda hogy elakadtam?
Mondjuk a filler itt eléggé érdekes (nem rémlik rendesen, de sliderkedésben mitől fillerebb valami mint a másik?)

Cloud

Hm, és tényleg. Bár ez a sorozat kimaradt még nálam, de képeket láttam már róla azért volt ismerős. Köszi.

kada

Quote from: Cloud on 2012-08-30, 06:58:34Hm, és tényleg. Bár ez a sorozat kimaradt még nálam, de képeket láttam már róla azért volt ismerős. Köszi.
Amiket láttam CLAMPtől (megpróbáltam utánanézni miket lenne érdemes), abból a kedvencem, pedig jópár negatívumot tudnék mondani rá.
De amint kijött az új OVA, rögtön szedtem is le.

Kezdés tiszta Bleach, a főhős látja a szellemeket míg a környezete nem  ::)
Bemegy egy gyanus boltba, ahol Urahara női verziója fogadja: képtelen érthetően beszélni, és szinte mindíg megtippeli pontosan előre hogy mi fog kelleni.
Van még egy love interest (nem Inoue), meg a CLAMPtől kötelező hoYay akivel a srác nem tud nem veszekedni ("Ishida", a veszekedésmániát nem bírom).

A részek lényegében "detektívkedések", valakinek van valami (természetfelettivel kapcsolatos) problémája (az üzlet egy kuncsaftja, vagy a három iskolás leginkább), aztán hogy megoldják ki kell deríteni az okát sokszor, de persze mindenki hazudik.
From Bleach to Dr House...  ::)

SaiyaGin

Hátha valakihez még nem jutott el a hír: ma 17:40-kor a DBZ a Viasat 6-on!

Cloud

Csak egy gyors kérdés. Ez miből van?

http://www.kephost.com/images4/2012/9/4/cxrlwa5dqnrs2fnsc28h.jpg

AA-n egyik srác aláírása, de egyszerűbb ha itt kérdezem meg mint tőle, ki tudja ott mikor kapok választ. :D

Flaser

Quote from: Cloud on 2012-09-28, 07:13:18
Csak egy gyors kérdés. Ez miből van?

http://www.kephost.com/images4/2012/9/4/cxrlwa5dqnrs2fnsc28h.jpg

AA-n egyik srác aláírása, de egyszerűbb ha itt kérdezem meg mint tőle, ki tudja ott mikor kapok választ. :D

Ránézésre SAO fan-art.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

kada

LOL! Rule 63 Tsundere Kirito?

+1 a SAO fanartra.

Cloud

Jobban megnézve tényleg... :facepalm: