Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Ez honnan van?

...várj, inkább ne mondd meg.
Failure is the default option

.Attila

Ha RAAAGGEEE hangulatba akarsz jönni, idézek még.


Member

Hehe, az egyetlen seed-et texhnolyze avi német dvdrip, csak elfelejtették kiírni. :D Sebaj, dobok rá feliratot és jó így is. :haha:

kikuchiyo

Quote from: teraflare on 2008-07-19, 21:07:02
http://www.youtube.com/watch?v=w59boLMnrbU  :D

A számból vette ki a szót

[spoiler=azazhogy]
- Majdnem ki akartam mondani... itt van a nyelvemen, de nem...
- Lófasz!
- Aaz! A számból vette ki![/spoiler]
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Quote from: Solid Snake on 2008-07-19, 20:36:09
Quote from: Xzone on 2008-07-19, 20:23:13
Note to self: Énre nem hallgatni a jövőben. Az információforrásai megbízhatatlanok. Vennem kellett valamit, hogy ne érezzem szarul magam. I live to consume.

Con élmény?  :rotfl:
Az. Xzone meg bekaphassa, annyira azért nem éreztük szarul magunkat, beer was involved. :D Legközelebb nem visszük magunkal, e. Maga a con viszont tényleg a LEGENDARY FAIL csúcsait mászta meg.

Xzone

Quote from: Én on 2008-07-19, 21:50:02
Quote from: Solid Snake on 2008-07-19, 20:36:09
Quote from: Xzone on 2008-07-19, 20:23:13
Note to self: Énre nem hallgatni a jövőben. Az információforrásai megbízhatatlanok. Vennem kellett valamit, hogy ne érezzem szarul magam. I live to consume.

Con élmény?  :rotfl:
Az. Xzone meg bekaphassa, annyira azért nem éreztük szarul magunkat, beer was involved. :D Legközelebb nem visszük magunkal, e. Maga a con viszont tényleg a LEGENDARY FAIL csúcsait mászta meg.

Rosszul fejeztem ki magam: a csalódást kellett elkerülnöm, tulajdonképp tényleg egész jól elvoltunk...csak persze a contól teljesen függetlenül :)

Kvikveg

Quote from: Én on 2008-07-19, 21:50:02
Az. Xzone meg bekaphassa, annyira azért nem éreztük szarul magunkat, beer was involved. :D Legközelebb nem visszük magunkal, e. Maga a con viszont tényleg a LEGENDARY FAIL csúcsait mászta meg.
De jo, hogy az elozo pesti tapasztalatok alapjan inkabb ugy iteltem meg, hogy nem eri meg a faradsagot...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Én tavaly a nyári conra mentem el, mert Nyíregyházán volt, én meg itt lakok. Na hát az is EPIC FAIL volt.
Nem tudom, hogy kiknek szervezik ezeket. Biztos csak öreg vagyok már.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Quote from: motifator on 2008-07-19, 22:12:46
Nem tudom, hogy kiknek szervezik ezeket. Biztos csak öreg vagyok már.
Nem hiszem, mert szerintem is tré volt. Legfőbb gond a hangtechnikának csúfolt valami volt, amiből az égadta világon semmit sem lehetett hallani. Az AMV-ket egy 1.5x1.5m-es (!!!) vászonra vetítették rá. A cosplayek nem voltak rosszak, de a produkciók... A 3. után indultunk haza. Volt DDR, amire mikorra rászántuk volna magunkat Xzone-al, már nem lehetett. Karaoke versenyről lemaradtam. Konzol a szokásos, egész jó volt. Árusokat a "szart aranyért" alapelv vezérelte, de volt 1-2 egész jó dolog is. És ennyi volt, fizettünk 1500 Ft-ot azért, hogy vásároljunk. :P

Member

A tömeg kinyírja eleve, ott rohad a fél AA. A cuccok mainstream-ek és drágák, cosplay-ben is ált. van 3 mindenkiből, mert éppen azon év tavaszában az volt a metál, hülyéket kérdeznek meg 90%ban a riporterek és ég a pofánk. Töményen ennyi.

.Attila

RAGE-worthy iromány tudomány témában.
Egy kicsit hosszú is.
Előre szóltam.

[spoiler]tegyük fel...
ahogy a matematika esetében is említetem, hogy nem biztosan életszerű, fizikailag helytálló azt feltételezni, hogy minden számnál létezik nagyobb szám. namármost egy adott fizikai közegben, ahol például nem igaz a számosság végtelensége, egy olyan tudományág, ami nullától eredezteti a "számokat", majd úgy véli, ezekből végtelen van, nem ad alapot a fizika helyes értelmezésére. vagy például a térdimenziók leírására miért pont a merőleges síkok metszését, a merőleges síkok leírására a merőleges egyenesek metszését stb. választották. le lehetett volna írni a teret másféleképpen is.

nomost ennél komolyabb probléma a szemlélő és a kísérlet kapcsolatat. vagy egyáltalán nem mindegy, hogy az anyagot egy külső áramló energia tartja látszólag egyben, vagy ott valami úgy összecuppant, hogy az áramló energia csak lökdösi őket.

a tudomány esetében már sokszor bebizonyosodott, hogy egy kezdetleges megfigyelési módszerekkel, illetve későbbi eredmények, elméletek nélkül totálisan félremagyarázták a fizikai jelenségeket. mi a biztosíték arra, hogy ennek a folyamatnak van vége? vagyis egyáltalán mondjuk egy emberi lény eljuthat-e egy "magasabbról nézett" képig, amit visszavezetve helyesen tudja megfogalmazni más rendszerekben is egy fizikai jelenség valódi tulajdonságait. egyáltalán.

és mindig mindenki elfelejti, hogy a tudományt is emberek művelik, emberi gyarlóságokkal, irígységgel, féltékenységgel, kapzsisággal.

nem is beszélve a politikai és gazdasági érdekekekkel, amik az erő eszközével egy-egy mások által is felfedezett, ámde asztal alá söprendő tudományos eredményt eltüntetnek, nevetségessé tesznek csak azért, mert ha az széles körben ismertté és használttá válna, akkor profitot veszítene a vállalkozásuk, vagy pl. olyan technológia terjedne el, ami a tömegeket kevésbé kontrollálhatóvá tenné.

ahogy most véded a tudományt, az tudományfétisizmus, az abban való hit, hogy tévedhetetlen, egzakt, alapos, általánosan elfogadott és csak egyetlen helyes megközelítése a létezés érzékelésének, az arról való képalkotásnak. a képzelet meg smafu például. pedig lehet, hogy az egész világ egy álom, a képzeleted múlik mi igaz és mi nem. mi van, ha ezt is be lehet tudományosan is bizonyítani, csak az emberek nem tudják vagy nem akarják elhinni. [/spoiler]

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2008-07-19, 22:32:27
RAGE-worthy iromány tudomány témában.
Egy kicsit hosszú is.
Előre szóltam.

[spoiler]tegyük fel...
ahogy a matematika esetében is említetem, hogy nem biztosan életszerű, fizikailag helytálló azt feltételezni, hogy minden számnál létezik nagyobb szám. namármost egy adott fizikai közegben, ahol például nem igaz a számosság végtelensége, egy olyan tudományág, ami nullától eredezteti a "számokat", majd úgy véli, ezekből végtelen van, nem ad alapot a fizika helyes értelmezésére. vagy például a térdimenziók leírására miért pont a merőleges síkok metszését, a merőleges síkok leírására a merőleges egyenesek metszését stb. választották. le lehetett volna írni a teret másféleképpen is.

nomost ennél komolyabb probléma a szemlélő és a kísérlet kapcsolatat. vagy egyáltalán nem mindegy, hogy az anyagot egy külső áramló energia tartja látszólag egyben, vagy ott valami úgy összecuppant, hogy az áramló energia csak lökdösi őket.

a tudomány esetében már sokszor bebizonyosodott, hogy egy kezdetleges megfigyelési módszerekkel, illetve későbbi eredmények, elméletek nélkül totálisan félremagyarázták a fizikai jelenségeket. mi a biztosíték arra, hogy ennek a folyamatnak van vége? vagyis egyáltalán mondjuk egy emberi lény eljuthat-e egy "magasabbról nézett" képig, amit visszavezetve helyesen tudja megfogalmazni más rendszerekben is egy fizikai jelenség valódi tulajdonságait. egyáltalán.

és mindig mindenki elfelejti, hogy a tudományt is emberek művelik, emberi gyarlóságokkal, irígységgel, féltékenységgel, kapzsisággal.

nem is beszélve a politikai és gazdasági érdekekekkel, amik az erő eszközével egy-egy mások által is felfedezett, ámde asztal alá söprendő tudományos eredményt eltüntetnek, nevetségessé tesznek csak azért, mert ha az széles körben ismertté és használttá válna, akkor profitot veszítene a vállalkozásuk, vagy pl. olyan technológia terjedne el, ami a tömegeket kevésbé kontrollálhatóvá tenné.

ahogy most véded a tudományt, az tudományfétisizmus, az abban való hit, hogy tévedhetetlen, egzakt, alapos, általánosan elfogadott és csak egyetlen helyes megközelítése a létezés érzékelésének, az arról való képalkotásnak. a képzelet meg smafu például. pedig lehet, hogy az egész világ egy álom, a képzeleted múlik mi igaz és mi nem. mi van, ha ezt is be lehet tudományosan is bizonyítani, csak az emberek nem tudják vagy nem akarják elhinni. [/spoiler]
Spoiler alatti kiemelesek:
[spoiler]1. Lehet mashogy is, csak minek szivassuk magunkat?
2. Semmi biztositek nincs, de hat mondottam ember kuzdj es bizva bizzal. :D
3. A jo tudos tudja, hogy nem tevedhetetlen.
4. Eppen azt kutatjak mi igaz es mi nem. Pl eleg nehez hidat epiteni, ha te ugy gondolod, hogy marpedig 1-2 tenyezot kihagysz. Ezt a felfogast eleg veszelyesnek tartom, nem szeretnem ha elterjedne. (Valamikor a forumon mar elojott ez a tema.)
Az viszont teljesen igaz, hogy emberek muvelik, es a gazdasag/vallalatok kihatassal vannak ra, ugyanugy mint regen az egyhaz pl.
Szep pelda amugy (mar nem tudom hol olvastam) amikor valaki a patkanykiserleteket mint kiserleteket elemezte, es rajott, hogy a tajekozodasi vizsgalatoknal pl a labirintus ala homokot kellene rakni, klonben a patkanyok a lepeseik keltette zaj alapjan is tajekozodnak. Az iras szerint aggasztoan kevesen reagaltak a cikkre...
A masik ami aggaszt, hogy erzesem szerint ma csak azok a teruletek fejlodnek, amit gazdasagilag azonnal vagy szinte azonnal ki lehet aknazni. Es a veszelyeket nem hinnem, hogy alaposan elemzik. Legalabbis pl a genkezelt elelmiszereknel nalam valami ilyesmi csapodott le.[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2008-07-19, 23:40:44
Quote from: .Attila on 2008-07-19, 22:32:27
RAGE-worthy iromány tudomány témában.
Egy kicsit hosszú is.
Előre szóltam.

[spoiler]tegyük fel...
ahogy a matematika esetében is említetem, hogy nem biztosan életszerű, fizikailag helytálló azt feltételezni, hogy minden számnál létezik nagyobb szám. namármost egy adott fizikai közegben, ahol például nem igaz a számosság végtelensége, egy olyan tudományág, ami nullától eredezteti a "számokat", majd úgy véli, ezekből végtelen van, nem ad alapot a fizika helyes értelmezésére. vagy például a térdimenziók leírására miért pont a merőleges síkok metszését, a merőleges síkok leírására a merőleges egyenesek metszését stb. választották. le lehetett volna írni a teret másféleképpen is.

nomost ennél komolyabb probléma a szemlélő és a kísérlet kapcsolatat. vagy egyáltalán nem mindegy, hogy az anyagot egy külső áramló energia tartja látszólag egyben, vagy ott valami úgy összecuppant, hogy az áramló energia csak lökdösi őket.

a tudomány esetében már sokszor bebizonyosodott, hogy egy kezdetleges megfigyelési módszerekkel, illetve későbbi eredmények, elméletek nélkül totálisan félremagyarázták a fizikai jelenségeket. mi a biztosíték arra, hogy ennek a folyamatnak van vége? vagyis egyáltalán mondjuk egy emberi lény eljuthat-e egy "magasabbról nézett" képig, amit visszavezetve helyesen tudja megfogalmazni más rendszerekben is egy fizikai jelenség valódi tulajdonságait. egyáltalán.

és mindig mindenki elfelejti, hogy a tudományt is emberek művelik, emberi gyarlóságokkal, irígységgel, féltékenységgel, kapzsisággal.

nem is beszélve a politikai és gazdasági érdekekekkel, amik az erő eszközével egy-egy mások által is felfedezett, ámde asztal alá söprendő tudományos eredményt eltüntetnek, nevetségessé tesznek csak azért, mert ha az széles körben ismertté és használttá válna, akkor profitot veszítene a vállalkozásuk, vagy pl. olyan technológia terjedne el, ami a tömegeket kevésbé kontrollálhatóvá tenné.

ahogy most véded a tudományt, az tudományfétisizmus, az abban való hit, hogy tévedhetetlen, egzakt, alapos, általánosan elfogadott és csak egyetlen helyes megközelítése a létezés érzékelésének, az arról való képalkotásnak. a képzelet meg smafu például. pedig lehet, hogy az egész világ egy álom, a képzeleted múlik mi igaz és mi nem. mi van, ha ezt is be lehet tudományosan is bizonyítani, csak az emberek nem tudják vagy nem akarják elhinni. [/spoiler]
Spoiler alatti kiemelesek:
[spoiler]1. Lehet mashogy is, csak minek szivassuk magunkat?
2. Semmi biztositek nincs, de hat mondottam ember kuzdj es bizva bizzal. :D
3. A jo tudos tudja, hogy nem tevedhetetlen.
4. Eppen azt kutatjak mi igaz es mi nem. Pl eleg nehez hidat epiteni, ha te ugy gondolod, hogy marpedig 1-2 tenyezot kihagysz. Ezt a felfogast eleg veszelyesnek tartom, nem szeretnem ha elterjedne. (Valamikor a forumon mar elojott ez a tema.)
Az viszont teljesen igaz, hogy emberek muvelik, es a gazdasag/vallalatok kihatassal vannak ra, ugyanugy mint regen az egyhaz pl.
Szep pelda amugy (mar nem tudom hol olvastam) amikor valaki a patkanykiserleteket mint kiserleteket elemezte, es rajott, hogy a tajekozodasi vizsgalatoknal pl a labirintus ala homokot kellene rakni, klonben a patkanyok a lepeseik keltette zaj alapjan is tajekozodnak. Az iras szerint aggasztoan kevesen reagaltak a cikkre...
A masik ami aggaszt, hogy erzesem szerint ma csak azok a teruletek fejlodnek, amit gazdasagilag azonnal vagy szinte azonnal ki lehet aknazni. Es a veszelyeket nem hinnem, hogy alaposan elemzik. Legalabbis pl a genkezelt elelmiszereknel nalam valami ilyesmi csapodott le.[/spoiler]

Igen, hasonlókat írtam én is neki. Arra nem is reagált. Igazából látszik, hogy nem tudja a matekot és vagdalkozik csak. Az én kevés tudásom is elég ahhoz, hogy megmutassam neki, a tudomány nem olyan, mint amilyennek ő képzeli. Azért még próbál győzködni, de látszik, hogy elzavartam egy bizonytalan irányba. Meggyőzni persze úgysem tudom, nem is akarom. (mi a francnak is beszélgetek én akkor vele? :falba:)

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

teraflare

Quote from: Kvikveg on 2008-07-19, 21:46:59
:lol: Mi ez a sorozat?!  :lul:
Ez lenne a cim?! the big bang theory
Igen (Ahogy a sigemben is van már egy ideje). Négy hülye kockáról és a szomszédba költözött lányról szól. A legjobban azért tudok rajta nevetni mert önmagam látom viszont Leonardban.  :D

SaiyaGin

Mi az, hogy múlt szombat óta nyamvadt 10 oldalt se tudtatok összeoffolni?!? Irgum-burgum! ( :P)

teraflare

Quote from: SaiyaGin on 2008-07-20, 08:23:51
Mi az, hogy múlt szombat óta nyamvadt 10 oldalt se tudtatok összeoffolni?!? Irgum-burgum! ( :P)
Mit fogsz így unalmadban olvasni?  :hehe:

SaiyaGin

Quote from: teraflare on 2008-07-20, 08:41:20
Quote from: SaiyaGin on 2008-07-20, 08:23:51
Mi az, hogy múlt szombat óta nyamvadt 10 oldalt se tudtatok összeoffolni?!? Irgum-burgum! ( :P)
Mit fogsz így unalmadban olvasni?  :hehe:

Annyira azért nem szenvedek az unalomtól. Itt van a szakdolgozati témához való forráskeresés egy, a német középkorról szóló újság, a  Gundam-modell, amit Berliben vettem, egy rakás megnézendő és letöltendő anime, meg persze délután a Forma-1.

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2008-07-20, 03:13:01
Ki o?

Egy átlagos ezotériás/vallási ember, senki különleges.

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2008-07-20, 11:41:03
Quote from: Kvikveg on 2008-07-20, 03:13:01
Ki o?

Egy átlagos ezotériás/vallási ember, senki különleges.
Aham. Ugy erzem, ez szep kihivas.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2008-07-20, 11:59:29
Quote from: .Attila on 2008-07-20, 11:41:03
Quote from: Kvikveg on 2008-07-20, 03:13:01
Ki o?

Egy átlagos ezotériás/vallási ember, senki különleges.
Aham. Ugy erzem, ez szep kihivas.

Már felhozta a perpetuum mobile-t is érvnek a tudomány ellen.
Sorozatosan hibás dolgokat hoz fel, de ezen nem is csodálkozok.

Member

A vitátok, ha szabad így hívnom, hol olvasható? :3

motifator

Az ilyen emberekkel abszolút semmi értelme nincs vitatkozni. Olyan ez, mint a politika. Az ilyen emberek nem a tények alapján döntenek, hanem előre eldöntik, hogy mit gondolnak, és aztán ahhoz alakítják a tényeket. A világnézetük fix, ami abba beleillik, azt elfogadják, ami nem illik bele, azt az Istennek se(legyen az akár az evolúció, a gravitáció, hogy a Föld gömbölyű, vagy hogy a gyök2 irracionális szám).
Ha még nagyon sokáig vitatkozol vele, és egy idő után elfogynak az érvei, akkor se fogja azt mondani, hogy ok, tévedtem, igazad van. Sokkal valószínűbb, hogy csak szimplán kiszáll a vitából valami hülye indokkal (vagy anélkül).
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

A legjobb mondat amúgy: "az egész világ egy álom, a képzeleted múlik mi igaz és mi nem". Aha, higgyük, hogy minden szép és jó, sajna a tudomány lényege, hogy elfogadod a negatív eredményt is.

.Attila

Quote from: Member on 2008-07-20, 13:04:54
A vitátok, ha szabad így hívnom, hol olvasható? :3

Egy olyan helyen, ahol csak regisztráltak olvashatják.
Nem kicsit személyes tartalmú dolog is van benne, de végül is mindegy, tessék, itt az egész sztori.

motifator

Nem olvastam végig, de megláttam benne az intelligens tervezés szót. Nekem ez már elég a permabanhoz.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Én korábban még nem találkoztam vele.
Úgy tűnik, türelmesebb vagyok a kelleténél. Egy ponton túl viszont úgy tűnik, megingott az érvrendszere és olyan dolgokat hoz fel, amiről lesüt, hogy fogalma nincs, mit is szid pontosan.

Member

Mintha végig arról pofázna, hogy a szemét emberek miatt hamis a tudomány, mégis a kettőt egynek veszi. Érdekes fazon, az egyszer biztos. Hasonlóakat egy portásnő magyarázott nekem, ő még a fényevő embereket is elővette, hát lehajtott fejjel röhögtem és nem szóltam inkább bele. :)